Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαφνικα σημερα οταν παω να ανοιξω το προγραμμα "ιστος" για το ιντερνετ μου πεταει το μηνυμα : "Ιστος, Χρησιμοποιειται ηδη" και δεν ανοιγει! Στον task manager τις εχω κλεισει ολες τις εφαρμογες. Δεν τρεχει τιποτα. Και με επανεκκινηση του τηλεφωνου εννοειται οτι δοκιμασα αλλα δε γινεται κατι...

Τι αλλο μπορω να κανω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαφνικα σημερα οταν παω να ανοιξω το προγραμμα "ιστος" για το ιντερνετ μου πεταει το μηνυμα : "Ιστος, Χρησιμοποιειται ηδη" και δεν ανοιγει! Στον task manager τις εχω κλεισει ολες τις εφαρμογες. Δεν τρεχει τιποτα. Και με επανεκκινηση του τηλεφωνου εννοειται οτι δοκιμασα αλλα δε γινεται κατι...

Τι αλλο μπορω να κανω?

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Αυτό γίνεται πληκτρολογώντας στην οθόνη αναμονής *#7780#.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και τι ακριβως γινεται με την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

Ποιες ρυθμισεις αλλαζουν? Χανεται τιποτα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν χανετε τιποτα μπενουν οι αρχικες ρυθμισεις που ειχε το κινητο.

π.χ. ηχος μηνυματος, ενταση και οτι αλλο αλλαξες..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ζηταει κωδικο κλειδωματος τον οποιο εχω αλλαξει εδω και καιρο και δε τον θυμαμαι...

Υπαρχει ο "ιστος" σαν εφαρμογη να κανω ξανα εγκατασταση μηπως και λυθει το προβλημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ζηταει κωδικο κλειδωματος τον οποιο εχω αλλαξει εδω και καιρο και δε τον θυμαμαι...

Υπαρχει ο "ιστος" σαν εφαρμογη να κανω ξανα εγκατασταση μηπως και λυθει το προβλημα?

Το πρόγραμμα "Ιστός" δεν υπάρχει, αλλά μπορείς να βάλεις κάποιο άλλο browser όπως ο Opera. Τον βρίσκεις με μια σχετική αναζήτηση…

 

--------------------------------------------------------

 

εισαι σιγουρος φιλε μου???σωζομαι αν ειναι ετσι....αυτη τη στιγμη γελανε και τα μουστακια μου!!!:lol::lol:

Σίγουρα γίνεται!;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ζηταει κωδικο κλειδωματος τον οποιο εχω αλλαξει εδω και καιρο και δε τον θυμαμαι...

Υπαρχει ο "ιστος" σαν εφαρμογη να κανω ξανα εγκατασταση μηπως και λυθει το προβλημα?

 

Δεν το θυμάσαι ή βάζεις αυτόν που είσαι σχεδόν σίγουρος οτί είχες και δεν τον παίρνει??

 

Γιατί δεν βάζεις τον opera browser?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν τον θυμαμαι...

Δοκιμασα μερικους που πιστευα οτι ειχα βαλει αλλα δεν ειναι αυτοι..

Το εχω ψαξει και δεν υπαρχει τροπος να ανακτησω αυτον το κωδικο με κανενα τροπο και με καμια εφαρμογη.

Σε καταστημα nokia εχουν τη δυνατοτητα να βρουν τον κωδικο ασφαλειας?

 

Επισης σχετικα με τον browser εχω και opera mini αλλα ο browser του N73 ειναι μακραν ο καλυτερος.

Οσο για το προβλημα μου με τον "ιστο" απο ενα γρηγορο search στο google βρηκα οτι το εχουν παθει και αλλοι και συμβαινει οταν γινεται διαγραφη των cookies. Αυτο εγινε και σε μενα γιατι θυμηθηκα οτι την τελαυταια φορα πριν βγω απο το ιντερνετ ημουν σε σελιδα που οταν πας να κλεισεις τον browser λεει κατι τετοιο περιπου:

"H μνημη του τηλεφωνου περιεχει ασφαλη στοιχεια. Θελετε διαγραφη της μνημης?"

οποτε απο εκει κατι εγινε. Το αρχειο που μενει στη μνημη και βλεπει το τηλεφωνο οτι ο ιστος χρησιμοποιειται ειναι μαλλον το :

c:/favourites/browserbookmarks/favourites.db

To συγκεκριμενο αρχειο δε μπορεις να το κανεις τιποτα!

Δοκιμασα τα παντα με τον χ-plore αλλα δε σε αφηνει να του κανεις απολυτως τιποτα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την κάρτα μνήμης 2 GB που παρέχεται με τη συσκευασία ν73 me που πήρα, μπορώ να την έχω τοποθετημένη στη θέση της συνέχεια ή πρέπει να αφαιρείται μετά από κάποιο διάστημα; Πρώτη φορά που χρησομοποιώ κάρτα μνήμης και ρωτάω για να είμαστε σίγουροι..
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την κάρτα μνήμης 2 GB που παρέχεται με τη συσκευασία ν73 me που πήρα, μπορώ να την έχω τοποθετημένη στη θέση της συνέχεια ή πρέπει να αφαιρείται μετά από κάποιο διάστημα; Πρώτη φορά που χρησομοποιώ κάρτα μνήμης και ρωτάω για να είμαστε σίγουροι..

 

Οχι δεν χρειαζεται να αφαιρεται .

Την αφαιρεις στην περιπτωση που δουλευεις με card reader,

ή στην περιπτωση που θες να παρεις back-up (την καρτα).

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Eχω τι κινητο σχεδον απο τοτε που βγηκε και η μπαταρια αρχησε να κανει κολπα :( εκει που διχνει οτι ειναι φουλ οταν μηλαω αρκετη ωρα κατεβενη στην μια γραμμη και μετα απο ληγο ερχετε παλη κανονικα.. το εχει παθει κανεις αλλος αυτο?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το N73 ME που εχω, ειναι στη Γερμανια.. ( ! ) μεσω Alpha Copy για επισκευη ή αντικατασταση.

 

Ειχε προβλημα και καθε φορα που εκλεινε χανοταν η ωρα και η ημερομηνια, γενικα εκανε πολλα restart και διαφορα προβληματα.

Ποσο ανειδικευτοι μπορουν να ειναι για να το στειλουν απο Κρητη-Αθηνα και απο Αθηνα-Γερμανια;

 

Και αν αυτο ειναι πολιτικη της εταιρειας, ποσο ανευθυνοι τελικα μπορουν να γινουν;

Υπ'οψιν κλεινει 10ημερο αυτη η ιστορια...και κανεις δεν ξερει ποσο θα συνεχισει.

 

Καμια ιδεα για το πως να γινει να τους πιεσω για αντικατασταση συσκευης;

 

ps. Χρονια ολοκληρα...ειχα να νιωσω τι εστι Alpha Copy...

Link to comment
Share on other sites

Το N73 ME που εχω, ειναι στη Γερμανια.. ( ! ) μεσω Alpha Copy για επισκευη ή αντικατασταση.

 

Ειχε προβλημα και καθε φορα που εκλεινε χανοταν η ωρα και η ημερομηνια, γενικα εκανε πολλα restart και διαφορα προβληματα.

Ποσο ανειδικευτοι μπορουν να ειναι για να το στειλουν απο Κρητη-Αθηνα και απο Αθηνα-Γερμανια;

 

Και αν αυτο ειναι πολιτικη της εταιρειας, ποσο ανευθυνοι τελικα μπορουν να γινουν;

Υπ'οψιν κλεινει 10ημερο αυτη η ιστορια...και κανεις δεν ξερει ποσο θα συνεχισει.

 

Καμια ιδεα για το πως να γινει να τους πιεσω για αντικατασταση συσκευης;

 

ps. Χρονια ολοκληρα...ειχα να νιωσω τι εστι Alpha Copy...

 

Άρα θα ξέρεις ότι μπορεί να σου κάνει και 1 μήνα ή παραπάνω.Τελος πάντων πάρε τηλέφωνο την γ.γ.καταναλωτή ή τον ΙΝΚΑ αλλά δεν θα κάνεις και πολλά.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην κάνει και πολλά με την πρώτη, αλλά αν ο καθένας μας το έκανε αυτό, θα βλέπαμε μετά αν θα έκανε τα δικά της η Alpha Copy.

Επίσης, ένα email στη μητρική εταιρία μπορεί να σώσει πολλούς Έλληνες. Δεν λέω ο καθένας να στέλνει ένα email, αλλά τουλάχιστον όποιος αντιμετωπίζει πρόβλημα.

Είναι υποχρέωσή μας, να μάθουμε για να μην (ξανα)πάθουμε.

Ευχαριστώ για την κατανόηση. :)

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει και ζητω συγνωμη...

με την τελευτεα αναβαθμιση firmware το Ν73 υποστιριζει το HSDPA ??

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει και ζητω συγνωμη...

με την τελευτεα αναβαθμιση firmware το Ν73 υποστιριζει το HSDPA ??

Aν πας εδω http://europe.nokia.com/A4305060 και βαλεις το product code του Ν73 του ελληνικού που είναι 0529782 βγαζει το τελευταίο firmware, αυτο βρισκει και το Nokia Software Updater

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Aν πας εδω http://europe.nokia.com/A4305060 και βαλεις το product code του Ν73 του ελληνικού που είναι 0529782 βγαζει το τελευταίο firmware, αυτο βρισκει και το Nokia Software Updater

 

Εγω ρωτησα αν υποστιριζει το HSDPA το Ν73 οχι ποια ειναι το τελευταιο

firmware του....:!:

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρωτησα αν υποστιριζει το HSDPA το Ν73 οχι ποια ειναι το τελευταιο

firmware του....:!:

@panagis_89 αλλα διαβασα και αλλα καταλαβα :O

Οk, εκανα λαθος αλλα αυτο το σηματακι (:!:)

..μου το εβαλες αδικα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@panagis_89 αλλα διαβασα και αλλα καταλαβα :O

Οk, εκανα λαθος αλλα αυτο το σηματακι (:!:)

..μου το εβαλες αδικα :)

 

ok δεν πειραζει φιλε gianpithio ...

και sorry για το σηματακι!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα αλλα δεν βρηκα λυση στην εξης απορεια μου: προσπαθωντας μεσω του m.youtube.com και πατωντας πανω στο link του οποιουδηποτε video ανοιγει ο real player και ζητα συνδεση με διακομιστη μεσολαβησης. Του επιτρεπω και τοτε απαντα:η συνδεση ειναι αδυνατη. Στον real δεν εχει διευθυνση διακομιστη μεσολαβησης και απο οτι καταλαβαινω εκει πρεπει να μπει...κατι. Αν γνωριζει κανεις:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ποσο κανει μια καινουρια μπαταρια για το κινητο μας? υπαρχει και μεγαλυτερη?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως κυκλοφορεί μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία για το Ν73. Άλλωστε, δεν υπάρχει λόγος να κατασκευαστεί.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο (αν και το Ν73 σε σχεση με τα αλλα s60 εχει παρα πολη καλη μπαταρια)

..αλλα οσο περισοτερο τοσο το καλυτερο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία...

Πριν λίγες μέρες πήρα το Ν73 ΜΕ Vf LIVE και αφού το φόρτισα για 10 ώρες, μόλις το άνοιξα η μπαταρία ήταν άδεια με αποτέλεσμα να κλείσει μετα απο 5-10 λεπτά χρήσης.

Ε είπα κάτι δν πήγε καλά, το ξαναβάζω για 10 ώρες, το βγάζω και ήταν οκ. μου κράτησε 1,5 μέρα με full χρηση. το επόμενο γέμισμα το έκανα για 4 ώρες, πάλι μου έδειχνε ότι ειναι γεμάτη αλλα μέτα απο 7-8 ώρες και με μηδενική χρήση βρήκα το Ν73 κλείστο (Χωρίς κάποια ενημέρωση).

Το βάζω στο φορτιστή για να ανοίξει και βλέπω ότι είχε μια γραμμή ΜΟΝΟ. Ξανά την ίδια διαδικασία (βλ. φόρτιση) για 4 ώρες το βγάζω πριν 2,5 μέρες και είναι οκ μέχρι σήμερα που έχει 2 γραμμές η μπαταρία με κανονική χρήση.

 

ps: Πήγα στη Νοκια μου μέτρησε τον φορτιστή και είναι οκ. Μπαταρία δν μετρήσαμε γιατι χάλασε το μηχανημα τους.

 

Τι λέτε να φταίει?

The Mobiler
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...