Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΙΑΤΙ εμενα μου βγαζει οταν παω για αναβαθμιση οτι εχω την τελευταια και δεν χρειαζομαι αναβαθμιση ενω εχω την V.4.0726.2.0.1??????TO τηλεφωνο ειναι αγορασμενο απο οτε 0529782 p.code Και κατι αλλο σε αυτους που παρουσιασε το ξυπνητηρι το προβλημα να μην δουλευει ορισμενες φορες τι εκδοση λογισμικου ειχαν????
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΓΙΑΤΙ εμενα μου βγαζει οταν παω για αναβαθμιση οτι εχω την τελευταια και δεν χρειαζομαι αναβαθμιση ενω εχω την V.4.0726.2.0.1??????TO τηλεφωνο ειναι αγορασμενο απο οτε 0529782 p.code Και κατι αλλο σε αυτους που παρουσιασε το ξυπνητηρι το προβλημα να μην δουλευει ορισμενες φορες τι εκδοση λογισμικου ειχαν????

 

Μα ήδη έχεις την τελευταία έκδοση! :O

 

Για να ενημερώνεσαι για το ποιά είναι η τελευταία έκδοση του κινητού σου, πήγαινε εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Μα ήδη έχεις την τελευταία έκδοση! :O

 

Για να ενημερώνεσαι για το ποιά είναι η τελευταία έκδοση του κινητού σου, πήγαινε εδώ :)

MA εδω λεει οτι η τελευταια ειναι αυτη V 4.0727.2.2.1

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

MA εδω λεει οτι η τελευταια ειναι αυτη V 4.0727.2.2.1

 

Στο site της Nokia (Nokia Software Updater), η έκδοση που αναγράφεται προς εγκατάσταση σχεδόν πάντα είναι η προ-τελευταία που κυκλοφορεί. Δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτό :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οταν ρωτησα σε καταστημα nokia να μου κανουνε αναβαθμιση γιατι το κινητο "σερνεται" και εχει χαλασει ο "ιστος" μου απαντησε μ'ενα υφος του στυλ "τα ξερω ολα" οτι εχω ηδη την τελευταια εκδοση...

Μηπως στα Nokia shop αργουν να φερουν τις τελευταιες εκδοσεις λογισμικου?

Σημειωση εχω την 3.0638.0.0.30 30-10-2006.

 

κατι αλλο.

Αναβαθμιση γινεται να μου κανουνε αν εχω αλλαξει το κωδικο κλειδωματος του τηλεφωνου και δεν το θυμαμαι?

Και αν ναι, τοτε ο κωδικος επαναφερεται στον εργοστασιακο 12345?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο.

Αναβαθμιση γινεται να μου κανουνε αν εχω αλλαξει το κωδικο κλειδωματος του τηλεφωνου και δεν το θυμαμαι?

Και αν ναι, τοτε ο κωδικος επαναφερεται στον εργοστασιακο 12345?

 

Ναι γίνεται κανονικά αναβάθμιση (καλό είναι να έχεις μαζί σου και την απόδειξη αγοράς ;)) και μετά ο κωδικός θα είναι πάλι ο "12345".

 

Εναλλακτικά, μπορείς να μπεις εδώ και εισάγοντας μόνον το ΙΜΕΙ του κινητού σου, λαμβάνεις νέο κωδικό κλειδώματος. Για δοκίμασέ το :shifty:

Link to comment
Share on other sites

το εχω ηδη δοκιμασει. και αυτο και πολλα αλλα.. δεν υπαρχει τροπος ακομα για να βρεθει ο κωδικος κλειδωματος με καμια εφαρμογη για τα κινητα με os9.1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ κατά τη μεταφορά των αρχείων στο lifeblog του υπολογιστή να κρατήσω τα video και τις εικόνες και να μεταφέρω μόνο τα μηνύματα ή και το αντίστροφο.

Και αν μπορώ όταν περνάνε στο lifeblog του υπολογιστή να μένουν και στο τηλέφωνο?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Mia fili mou 8elei na parei to n73 apo germania gia pio ftina,exei gnosto ekei.To 8ema einai ama to parei apo ekei 8a exei elliniko menou kai genika 8a mporei na grapsei sta ellinika?Episis an den exei me mia apli anaba8misi logismikou meso internet 8a tis epitrepsei na exei elliniko menu?

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Mia fili mou 8elei na parei to n73 apo germania gia pio ftina,exei gnosto ekei.To 8ema einai ama to parei apo ekei 8a exei elliniko menou kai genika 8a mporei na grapsei sta ellinika?Episis an den exei me mia apli anaba8misi logismikou meso internet 8a tis epitrepsei na exei elliniko menu?

Ναι αν αλλαξει το pr code και βαλει Το ελληνικο θα κανει την αναβαθμιση που ειναι για εμας

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Eukola alazei to pr code?Pos akribos ginete?

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Eukola alazei to pr code?Pos akribos ginete?

 

Δες τον οδηγο της 1ης σελιδας του θεματος που βρισκομαστε.:)

Αναφερεται σε αλλαγη pd απο απλο Ν73 σε ΜΕ . Η διαδικασια ειναι ιδια ..

 

Γραφε με Ελληνικους μικρους χαρακτηρες για να καταλαβαινουμε

τι γραφεις ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Se euxaristo poli,exo sini8isei ta greeklis :confused:me mikrous brafo pantos

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται όταν ενώνω με το καλώδιο το κινητό με τον υπολογιστή να μην μπορεί να ενωθεί με το PC Suite? Ενώ με τις άλλες επιλογές (Mass Storage κλπ) ενώνεται!

Όταν επιλέγω Pc Suite κάνει ένα διπλο θόρυβο (σαν αυτό όταν ενώνουμε usb device).

Please help!!!

Χρειάζομαι επιγόντως να αναβαθμίσω το firmware...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται όταν ενώνω με το καλώδιο το κινητό με τον υπολογιστή να μην μπορεί να ενωθεί με το PC Suite? Ενώ με τις άλλες επιλογές (Mass Storage κλπ) ενώνεται!

Όταν επιλέγω Pc Suite κάνει ένα διπλο θόρυβο (σαν αυτό όταν ενώνουμε usb device).

Please help!!!

Χρειάζομαι επιγόντως να αναβαθμίσω το firmware...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Απεγκατέστησε το PC Suit και ξανά εγκατέστησέ το, ίσως λυθεί το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται όταν ενώνω με το καλώδιο το κινητό με τον υπολογιστή να μην μπορεί να ενωθεί με το PC Suite? Ενώ με τις άλλες επιλογές (Mass Storage κλπ) ενώνεται!

Όταν επιλέγω Pc Suite κάνει ένα διπλο θόρυβο (σαν αυτό όταν ενώνουμε usb device).

 

Αυτο με το διπλο θορυβο το κανει και σε εμενα. Συνδεεται και αποσυνδεεται αμεσως.

Προφανως δε κανει καλη επαφη το καλωδιο.

Εγω μεχρι να το συνδεσω με το pc μου βγαζει την πιστη... Λιγο να κουνηθει αποσυνδεεται αμεσως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το διπλο θορυβο το κανει και σε εμενα. Συνδεεται και αποσυνδεεται αμεσως.

Προφανως δε κανει καλη επαφη το καλωδιο.

Εγω μεχρι να το συνδεσω με το pc μου βγαζει την πιστη... Λιγο να κουνηθει αποσυνδεεται αμεσως.

 

Αν όντως είναι το καλώδιο δεν θα έπρεπε να μην δουλεύει και ως Mass storage device????

 

Itchrist86 το έχω απεγκαταστήσει και έχω βάλει την τελευταία έκδοση και πάλι το ίδιο πρόβλημα κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτοντας την τελευταία αναβάθμιση (ν.4.0726.2.0.1) με το αναβαθμισμένο music player, παρατήρησα πως το παρεχόμενο handsfree (HS-23) με το πάτημα του πλήκτρου δεν πηγαίνει πλέον στο επόμενο μουσικό κομμάτι της λίστας όπως παλιά (κυκλικά).

 

:!:Παρακαλώ όσοι εχετε την τελευταία αναβάθμιση επιβεβαιώστε το, όπως και όσοι έχουν την προηγούμενη ελέγξτε το αν λειτουργεί (αν δηλ. με το πάτημα του πλήκτρου του handsfree πηγαίνει στο επόμενο τραγούδι)....:worry:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως είναι το καλώδιο δεν θα έπρεπε να μην δουλεύει και ως Mass storage device????

 

Ναι ετσι επρεπε κανονικα. Αν στο κανει συνεχεια αυτο δηλαδη να δουλευει ως Mass storage και να μη συνδεεται με το pc suite ισως και να μην ειναι το καλωδιο αλλα να υπαρχει προβλημα στην αναγνωριση της συσκευης απο τον υπολογιστη σου.

Εμενα μερικες φορες δειχνει στην οθονη του κινητου οτι ειναι συνδεδεμενο αλλα στο pc βγαζει μηνυμα απο το system tray οτι η συσκευη δεν μπορει να αναγνωριστει. Το βγαζω το ξανακουμπωνω και το αναγνωριζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαθέτοντας την τελευταία αναβάθμιση (ν.4.0726.2.0.1) με το αναβαθμισμένο music player, παρατήρησα πως το παρεχόμενο handsfree (HS-23) με το πάτημα του πλήκτρου δεν πηγαίνει πλέον στο επόμενο μουσικό κομμάτι της λίστας όπως παλιά (κυκλικά).

 

:!:Παρακαλώ όσοι εχετε την τελευταία αναβάθμιση επιβεβαιώστε το, όπως και όσοι έχουν την προηγούμενη ελέγξτε το αν λειτουργεί (αν δηλ. με το πάτημα του πλήκτρου του handsfree πηγαίνει στο επόμενο τραγούδι)....:worry:

OXI δεν πηγαινει το ιδιο κανει και σε εμενα
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Itchrist86 το έχω απεγκαταστήσει και έχω βάλει την τελευταία έκδοση και πάλι το ίδιο πρόβλημα κάνει!

 

Τα κατάφερες τελικά;

 

Όταν εγώ είχα παρόμοιο πρόβλημα έκανα τα παρακάτω:

• Απεγκατέστησα το pc suite και τους οδηγούς του καλωδίου από τη Προσθαφαίρεση Προγραμμάτων

• Έκανα επανεκκίνηση τον υπολογιστή

• Εγκατέστησα πάλι το pc suite

• Και πριν συνδέσω το κινητό έκανα και σ΄ αυτό μια επανεκκίνηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται όταν ενώνω με το καλώδιο το κινητό με τον υπολογιστή να μην μπορεί να ενωθεί με το PC Suite? Ενώ με τις άλλες επιλογές (Mass Storage κλπ) ενώνεται!

Όταν επιλέγω Pc Suite κάνει ένα διπλο θόρυβο (σαν αυτό όταν ενώνουμε usb device).

Please help!!!

Χρειάζομαι επιγόντως να αναβαθμίσω το firmware...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Τα κατάφερες τελικά;

 

Όταν εγώ είχα παρόμοιο πρόβλημα έκανα τα παρακάτω:

• Απεγκατέστησα το pc suite και τους οδηγούς του καλωδίου από τη Προσθαφαίρεση Προγραμμάτων

• Έκανα επανεκκίνηση τον υπολογιστή

• Εγκατέστησα πάλι το pc suite

• Και πριν συνδέσω το κινητό έκανα και σ΄ αυτό μια επανεκκίνηση.

 

Καποια στιγμη ειχα και εγω προβληματα με το pc suite οταν ειχα κανει

update απο το 6.82.22.0 στην επομενη εκδοση.

Ετσι μετα απο πολυ ψαξιμο, χρονο και κοπο ξαναγυρησα στην 6.82.22.0 που την ειχα αποθηκευση απο προηγουμενο update και δεν το ξαναπειραζω

το pc γιατι εχω τοσα επαγγελματικα αρχεια που δεν ξερω τι θα κανω

εαν χρειαστει να κανω φορματ προκιμενου να αντιμετωπιστει το προβλημα αυτο οπως μου ειχαν πει καποια παιδια απο το φορουμ εδω.

Αν θες στειλε μου με πμ το μαιλ σου να σου την στειλω , δεν εχεις να χασεις και τιποτα !

Link to comment
Share on other sites

νέο λογισμικό (4.0735.3.0.2) για Ν73 στο σάιτ της Νόκια. Μόλις έκανα την αναβάθμιση αργότερα εντυπώσεις

Ωραια νεα..

θα το κανω και εγω μεσα στην εβδομαδα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...