Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

egw exw vodafone branding

 

V3.0638.0.0.2

30-10-2006

RM-133

Nokia N73 (72.02)

 

 

to pira taxa gia musicedition alla den kserw an einai.... to product code pou exw einai 0552011

 

Τα ίδια θα λέμε ? music edition είναι της vodafone

 

Οταν πάω να στείλω ενα αρχείο sis με bluetooth μου λέει είναι κλειδωμένο και δε μπορώ..Ενας φίλος μου είπε να βάλω το profiexplorer και θα μπορω να στείλω..Πήγα να το βάλω αλλα μου λέει δεν μπορεί ναα γίνει εγκατάσταση..έχει κανείς έκδοση του προγραμματος συμβατή ή κάποιο άλλο;

 

Στα γνωστά μαγαζάκια βρες το fexplorer:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα,

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί τι γίνετε με τις χρεώσεις συνδεσιμότητας του Ν73? Πρώτα από όλα πόσα είδη συνδέσεων έχουμε? wap? gprs? internet? αλλο?.

Εγώ ενεργοποίησα το wap του Cosmote έκανα προφιλ cosmote gprs και οταν το χρησιμοποιησα σε περιήγηση αλλά και σε κάποια downloadings μου χρέωσε 1 λεπτο το kb. που σημαίνει 70 ευρώ τα 7 mb. (ήμουν και περίεργος βλέπεις). Από μερικούς διαβάζω ότι είναι πολύ φθηνό αφού λέει ενδιαφέρονται να χρησιμοποιήσουν εφαρμογές που ζητούν data από το δίκτυο (π.χ πρόγραμμα πλοήγησης χωρίς συσκευή gps αφού συμφέρει να κατεβάζουν το στίγμα από το δίκτυο). 1ον κατάλαβε κανείς τι ρωτάω? 2ον Ξέρει κανένας να μου απαντήσει?

 

ΜΦΧ

ΒΑΧΥ

Link to comment
Share on other sites

kali epitixia !!!

 

Το εφτιαξα το κινητο τελικα..(δεν ειχα internet για να μπω να γραψω post) η εγγυηση δεν καλυψε τελικα το keypad..το εφτιαξαν αυθημερον περιπου 40 λεπτα περιμενα στο noklia shop και δυστηχως πληρωσα 47 ευρω..ομως περα απο τα χρηματα δουλευει μια χαρα το κινητο μου!!τελος η ταλαιπωρια δλδ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί τι γίνετε με τις χρεώσεις συνδεσιμότητας του Ν73? Πρώτα από όλα πόσα είδη συνδέσεων έχουμε? wap? gprs? internet? αλλο?.

Εγώ ενεργοποίησα το wap του Cosmote έκανα προφιλ cosmote gprs και οταν το χρησιμοποιησα σε περιήγηση αλλά και σε κάποια downloadings μου χρέωσε 1 λεπτο το kb. που σημαίνει 70 ευρώ τα 7 mb. (ήμουν και περίεργος βλέπεις). Από μερικούς διαβάζω ότι είναι πολύ φθηνό αφού λέει ενδιαφέρονται να χρησιμοποιήσουν εφαρμογές που ζητούν data από το δίκτυο (π.χ πρόγραμμα πλοήγησης χωρίς συσκευή gps αφού συμφέρει να κατεβάζουν το στίγμα από το δίκτυο). 1ον κατάλαβε κανείς τι ρωτάω? 2ον Ξέρει κανένας να μου απαντήσει?

 

ΜΦΧ

ΒΑΧΥ

η cosmote θα σου πει τις χρεωσεις, δεν εχει σχεση με το κινητο. και ναι απ'οτι θυμαμαι στις περισσοτερες εταιριες, το kb στοιχιζει 1 λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια θα λέμε ? music edition είναι της vodafone

 

nai re file rotao gt eida oti musicedition bgike 12-2006

3.0649.0.0.3 07-12-2006 Music Edition

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω!

 

Εχω καποιες ερωτησεις...

 

Εχω κανει μια γρατσουνια στην οθονη του ν73...(οχι την προσοψη...την LCD)

και σκεφτομουν αν ειναι να την αλλαξω...

Και ρωταω..

 

Να το παω σε Nokia καταστημα ή να παρω μια και να την αλλαξω εγω?

Γενικα δε τους εχω καθολου εμπιστοσυνη τους τεχνικους τους απο παλιες εμπιριες χωρια οτι δε θελω να αλλαζω συσκευες κτλ για καιρο...

 

Και επισης..πουλανε εξαρτηματα? Δλδ θα μου δωσουν μια σκετη LCD ? :S

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω!

 

Εχω καποιες ερωτησεις...

 

Εχω κανει μια γρατσουνια στην οθονη του ν73...(οχι την προσοψη...την LCD)

και σκεφτομουν αν ειναι να την αλλαξω...

Και ρωταω..

 

Να το παω σε Nokia καταστημα ή να παρω μια και να την αλλαξω εγω?

Γενικα δε τους εχω καθολου εμπιστοσυνη τους τεχνικους τους απο παλιες εμπιριες χωρια οτι δε θελω να αλλαζω συσκευες κτλ για καιρο...

 

Και επισης..πουλανε εξαρτηματα? Δλδ θα μου δωσουν μια σκετη LCD ? :S

 

δε νομιζω να εχεις προβλημα να στην αλλαξουν σε nokia shop σιγα..τι ζημεια να σου κανουν..παντος ξερω οτι η οθονη κανει 80 ευρω..(ειχα ρωτησει απλα μια μερα σε nokia shop)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια φορα πολυ παλια ειχα παει ενα 7210 (αν θυμαμαι καλα το ονομα..) που δεν φορτιζε...

 

Τεσπα οταν το πηρα δουλευε μια χαρα βεβαια αλλα φενοταν πειραγμενο κ με σημαδια που πριν δεν υπηρχαν...

 

http://pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=59&p=4630

Να μην κοιταξω καν απο αλλου ?

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα πολυ παλια ειχα παει ενα 7210 (αν θυμαμαι καλα το ονομα..) που δεν φορτιζε...

 

Τεσπα οταν το πηρα δουλευε μια χαρα βεβαια αλλα φενοταν πειραγμενο κ με σημαδια που πριν δεν υπηρχαν...

 

http://pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=59&p=4630

Να μην κοιταξω καν απο αλλου ?

 

 

ειναι 25 ευρω λιγοτερα..κοιτα αμα ξερεις να την αλλαξεις μονος σου καντο...(να εισαι συγουρος οχι να εχεις μετα αλλα προβληματα κλπ)υπαρχει σαφως διαφορα οικονομικη!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το εφτιαξα το κινητο τελικα..(δεν ειχα internet για να μπω να γραψω post) η εγγυηση δεν καλυψε τελικα το keypad..το εφτιαξαν αυθημερον περιπου 40 λεπτα περιμενα στο noklia shop και δυστηχως πληρωσα 47 ευρω..ομως περα απο τα χρηματα δουλευει μια χαρα το κινητο μου!!τελος η ταλαιπωρια δλδ...

 

Μας θυμίζεις πως χάλασε το joystick?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Και επισης..πουλανε εξαρτηματα? Δλδ θα μου δωσουν μια σκετη LCD ? :S

 

Ανταλλακτικα δεν πουλανε στα nokia shops,εκτος εαν ξερεις καποιον η αν εισαι τυχερος και καταφερεις να σου δωσουνε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μας θυμίζεις πως χάλασε το joystick?

 

Ξαφνικα χωρις να πεσει κατω κλπ..το παταγα κ εκανε διαφορετικο θορυβο απο συνηθως μετα..μετς κολλαγε που και που εως οτου τα επεξε εντελως..κολλησε (σαν να ειναι μονιμα πατημενο το joystick)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηγα να κανω αναβαθμιση στο κινητο μου μεσς θσβ καλωδιο,και εκει που εκανα κοπηκε το ρευμα!το τηλ δεν ανοιγει,καηκε?η εγγυηση με πιανει?το ν73 me einai
makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να το παω βασικα εκει γιατι Θα με χρεωσουν κ την αλλαγη αφου λογικα ειμαι εκτος εγγυησης...

 

Αλλαγη προσοψης , γρατσουνια , αλλο λογισμικο...

 

 

Προσπάθησα να βάλω το fexplorer απενεργοποιήσα και τα πιστοποιητικά αλλά πάλι μου λέει δεν υποστηρίζεται..Τι άλλο να κάνω;

 

Πρεπει να το κανεις ο ιδιος sign..

 

Υπαρχει μια διαδικασια αν κ αυτη την στιγμη ειναι αδυνατο γιατι η σελιδα https://www.symbiansigned.com/ που γινεται η δουλεια δεν δουλευει τωρα...μεσα στην βδομαδα λενε θα το ανοιξουν παλι..;)

 

ΥΓ..απο τοτε που ανακαλυψα το rotateme ειναι κατω..Το εχει βαλει κανεις απο εδω ?

Link to comment
Share on other sites

πηγα να κανω αναβαθμιση στο κινητο μου μεσς θσβ καλωδιο,και εκει που εκανα κοπηκε το ρευμα!το τηλ δεν ανοιγει,καηκε?η εγγυηση με πιανει?το ν73 me einai

 

Ατυχια...πανε σε νοκια και θα στο φτιαξουν...;)

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα χωρις να πεσει κατω κλπ..το παταγα κ εκανε διαφορετικο θορυβο απο συνηθως μετα..μετς κολλαγε που και που εως οτου τα επεξε εντελως..κολλησε (σαν να ειναι μονιμα πατημενο το joystick)

 

Eλπίζω να βγήκες εκτός εγγύησης λόγω της απώλειας της απόδειξης και όχι λόγω κακής χρήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έβαλα την τελευταία αναβάθμιση στο απλό Ν73 μόνο και μόνο για ένα πράγμα: Στην προηγούμενη δεν έδειχνε πότε στάλθηκε ένα μήνυμα (χρόνος αποστολής) αλλά μόνο την ώρα παραλαβής δηλ. μόλις άνοιγα το κινητό. Μου είχαν πει κάποιοι ότι στην τελευταία αναβάθμιση διορθώθηκε αλλά πάλι τα ίδια. :dizzy: Μη μου πείτε να κοιτάξω "Στοιχεία μηνύματος" ή "Μητρώο" γιατί κι εκεί τα ίδια δείχνει, την ώρα παραλαβής δηλ. μια άχρηστη πληροφορία. :shoot::kill:

 

Συμβαίνει μόνο σ' εμένα (Cosmoκάρτα) ή είναι γενικό το κακό;

Αν συμβαίνει μόνο σ' εμένα μπορεί κάποιος να μου πει τι φταίει; :angry:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να δουμε ελληνικα στο καινουργιο Firmware?

Εννοείς οτι πέρασες το καινούριο firmware και δεν έχει την Ελληνική γλώσσα? Αν ναι, χρειάζεται να αλλάξεις το product code με το ελληνικό

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! :D

Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω. Εχω κατεβασει καποια θεματα για το κινητο απο το νετ, και τωρα δε μπορω να τα διαγραψω. Τα εχω αποθηκευσει στην μνημη του κινητου. Στην διαχειριση εγαρμογων δεν φαινονται πουθενα και ομως στον φακελο "ΘΕΜΑΤΑ" υπαρχουν...

Πως μπορω να τα διαγραψω, please! :(

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έβαλα την τελευταία αναβάθμιση στο απλό Ν73 μόνο και μόνο για ένα πράγμα: Στην προηγούμενη δεν έδειχνε πότε στάλθηκε ένα μήνυμα (χρόνος αποστολής) αλλά μόνο την ώρα παραλαβής δηλ. μόλις άνοιγα το κινητό. Μου είχαν πει κάποιοι ότι στην τελευταία αναβάθμιση διορθώθηκε αλλά πάλι τα ίδια. :dizzy: Μη μου πείτε να κοιτάξω "Στοιχεία μηνύματος" ή "Μητρώο" γιατί κι εκεί τα ίδια δείχνει, την ώρα παραλαβής δηλ. μια άχρηστη πληροφορία. :shoot::kill:

 

Συμβαίνει μόνο σ' εμένα (Cosmoκάρτα) ή είναι γενικό το κακό;

Αν συμβαίνει μόνο σ' εμένα μπορεί κάποιος να μου πει τι φταίει; :angry:

 

 

 

Έχω το ME. Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει με την τελευταία αναβάθμιση, που βγήκε Ιούλιο.

:angry::chair:

 

Ελπίζω να το διορθώσουν με την επόμενη.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς οτι πέρασες το καινούριο firmware και δεν έχει την Ελληνική γλώσσα? Αν ναι, χρειάζεται να αλλάξεις το product code με το ελληνικό

 

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την γρηγορη απαντηση !Η βοηθεια σου ηταν καταλυτικη !

Επειδη πιστευω οτι μπορει να υπαρχουν και αλλοι που μπορει να ψαχνονται με το θεμα την αναβαθμισης παραθετω την σελιδα που με βοηθησε πολυ

 

http://nokia.nigelcoldwell.co.uk/firmware.htm

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκει που πειραζα τις ρυθμισεις στα μνμτα πατησα την επιλογη να αποθηκευονται στην καρτα μνημησ και οχι στο κινητο και οταν το ξανααλλαξα τα μνμ ειχαν αντιγραφει και υπηρχαν και στο κινητο και στην καρτα μνημησ. τωρα δεν μπορω να το ξανακανω. μου εμφανιζει καθε φορα τα μνμ που ειναι αποθηκυμενα σε καθε μεσο.. και δεν εχει επιλογη για αντιγραφη απο το ενα στο αλλο! δεν θυμαμαι πως το εκανα την πρωτη φορα. παντως με αυτο το σκαλωμα εινα καλο για να κρυβεις μνμ απο τα αδιακριτα ματια.. το γυρνας πχ στην καρτα μνημησ και φαινονται αυτα που εχεις μονο εκει...... ;)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...