Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ενα νοκια ν 73 και επειτα απο αναβαθμιση το αλλαξα σε ν73 me.Εχθες περασα και την τελευταια αναβαθμιση που βγηκε αλλα με εκπληξη διαπιστωσα οτι ενα προγραμμα που χρησιμοποιουσα δεν εχει συμβατοτητα.Μπορω να κανω downgrade?Με το software upgrate μου βγαζει οτι εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου.Πως μπορω να ξαναγυρισω σε προηγουμενη εκδοση?

 

Ευχαριστω

 

Απο οτι ξερω δεν γινεται να γυρισεις πισω..(στις αναβαθμησεις) τα προγραμματα που δεν τρεχουν σβηστα κ ξαναπερασετα ...(αν παλι δεν τρεχουν αλλαξε ημερομηνια στο κινητο)μονο οταν βγει καινουργιο λογισμικο απλου n73 μπορεις να το κανεις ξανα απλο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο οτι ξερω δεν γινεται να γυρισεις πισω..(στις αναβαθμησεις) τα προγραμματα που δεν τρεχουν σβηστα κ ξαναπερασετα ...(αν παλι δεν τρεχουν αλλαξε ημερομηνια στο κινητο)μονο οταν βγει καινουργιο λογισμικο απλου n73 μπορεις να το κανεις ξανα απλο..

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα σε 3 nokia shop τηλεφωνο για το joystick (που μου εχει χαλασει απο τη κυριακη) και μονο αυτο στην ακαδημια "θα φερει" γιατι αυτη τη στιγμη δεν εχει το ανταλλακτικο...Ρωτησα ποσο καιρο θα κανει..και μου ειπαν εως 10 αυγουστου..δλδ με λιγα λογια καταστραφηκα...(το κινητο με χαλασμενο joystick ειναι αχρηστο δεν κανεις τπτ) λεω να το παω στα κεντρικα της nokia ενα πρωι..(στη λ.βουλιαγμενης) εχει παει κανεις εκει να ξερει απο εξυπηρετηση τη παιζει??θα το φτιαξουν αυθημερον...(ενα απλο πραγματακι ειναι να αλλαχθει) ..ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΧΑΣΩ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΣΩ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ..(08.00 με 16.00 ειναι ανοικτα μου ειπαν) αρα αναγκαστικα πρεπει να μην παω 1 μερα για δουλεια..thanks
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα σε 3 nokia shop τηλεφωνο για το joystick (που μου εχει χαλασει απο τη κυριακη) και μονο αυτο στην ακαδημια "θα φερει" γιατι αυτη τη στιγμη δεν εχει το ανταλλακτικο...Ρωτησα ποσο καιρο θα κανει..και μου ειπαν εως 10 αυγουστου..δλδ με λιγα λογια καταστραφηκα...(το κινητο με χαλασμενο joystick ειναι αχρηστο δεν κανεις τπτ) λεω να το παω στα κεντρικα της nokia ενα πρωι..(στη λ.βουλιαγμενης) εχει παει κανεις εκει να ξερει απο εξυπηρετηση τη παιζει??θα το φτιαξουν αυθημερον...(ενα απλο πραγματακι ειναι να αλλαχθει) ..ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΧΑΣΩ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΣΩ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ..(08.00 με 16.00 ειναι ανοικτα μου ειπαν) αρα αναγκαστικα πρεπει να μην παω 1 μερα για δουλεια..thanks

Πάρτους τηλέφωνο πριν πάς. Αν έχουν το ανταλακτικό στο φτιάχνουν μέσα δε 10 λεπτά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Πάρτους τηλέφωνο πριν πάς. Αν έχουν το ανταλακτικό στο φτιάχνουν μέσα δε 10 λεπτά.

 

thanks mentor667 θα παρω τηλ αυριο να ρωτησω και να παω μεθαυριο αν το εχουν...ομως μια απορια γιατι η nokia ειναι λιγο μυστηρια στα ανταλλακτικα?? (τα nokia shop) αργουν της περισσοτερες φορες..(τουλαχιστον κανουν καλη δουλεια κ για θεματα προσοψεων κλπ εχουν καλες τιμες σε αξεσουρ τετοια εννοω)ομως αε θεματα εφοδιασμου ανταλλακτικων κλπ θελουν καποιες μερες λες κ ειμαστε στο μεσαιων..φαντασου επαρχια τι θα γινετε!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanks mentor667 θα παρω τηλ αυριο να ρωτησω και να παω μεθαυριο αν το εχουν...ομως μια απορια γιατι η nokia ειναι λιγο μυστηρια στα ανταλλακτικα?? (τα nokia shop) αργουν της περισσοτερες φορες..(τουλαχιστον κανουν καλη δουλεια κ για θεματα προσοψεων κλπ εχουν καλες τιμες σε αξεσουρ τετοια εννοω)ομως αε θεματα εφοδιασμου ανταλλακτικων κλπ θελουν καποιες μερες λες κ ειμαστε στο μεσαιων..φαντασου επαρχια τι θα γινετε!!

 

 

kala den exoun to keypad ta magazia ???

 

http://cgi.ebay.de/Original-Nokia-N73-Tastaturplatine-inkl-Joystick_W0QQitemZ290076641138QQihZ019QQcategoryZ141459QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem

 

afto ine

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 4.0727.2.2.1 στο ME και εκ πρώτης όψεως διαπίστωσα ότι το δεξί πλήκτρο. που ήταν shortcut για το ρολόι, τώρα είναι για την κάμερα.

 

Το joystick--> δεξιά άλλαξε από ατζέντα, σε σελιδοδείκτες,

το joystick--> πάνω άλλαξε από έκθεση σε ρυθμίσεις προφίλ,

ενώ το κάτω ήταν για σελιδοδείκτες, και τώρα είναι για το ρολόι.

Η ατζέντα δεν έχει πια πλήκτρο συντόμευσης.

 

(εννοείται πως όλα αυτά αλλάζουν από το μενού ρυθμίσεων τηλεφώνου...)

 

Όντως το φιδάκι εξαφανίστηκε...

 

Κάποια άλλη αλλαγή προσέξατε;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε captum πως την βλεπεις την αναβαθμιση αξιζει να την βαλω??Δν χανω την εγκυηση ετσι???Και σε παρακαλω πες απο που θα την κατεβασω την αναβαθμιση!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε captum πως την βλεπεις την αναβαθμιση αξιζει να την βαλω??Δν χανω την εγκυηση ετσι???Και σε παρακαλω πες απο που θα την κατεβασω την αναβαθμιση!!

 

καλο ειναι οτι βγαινει καινουριο να το βαζουμε

σιγουρα κατι διορθωνει και προσθετει.

δεν χανεις την εγγυηση αφου ισα ισα η nokia στην προσφερει

θα την βρεις εδω

http://europe.nokia.com/softwareupdate

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ !!Και κατι τελευτεο εχει καθολου βελτειομενο mp3 player γιατι αυτος μου φενεται "απλος"..(το κινητο το εχο 8 ωρες)..
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ !!Και κατι τελευτεο εχει καθολου βελτειομενο mp3 player γιατι αυτος μου φενεται "απλος"..(το κινητο το εχο 8 ωρες)..

 

παρακαλω!!:)

για αυτο δεν γνωριζω γιατι δεν εχω ν73.

θα σου πει καποιος που την εχει βαλει.

η κοιταξε το εσυ μολις την περασεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ηπαρχει τροπος με το back up απο το suite της Νοκια να επαναφερω ξανα το παλιο λογισμικο??

 

Πισω-γύρισμα σε firmware δεν γίνεται.. Το backup του pc suite επαναφέρει φωτογραφίες, μηνύματα κτλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aπο οσο γνωριζω δεν την χανουμε (χωρης να ειμαι 100% σηγουρος)

1)Γιατι εχω διαβαση σε παλιοτερο ποστ οτι καποιος που πηγε το κινητο του στην νοκια για αναβαθμιση απο απλο το πηρε ΜΕ (απο την στηγμη οπου το κανουν απο μονοι τους γιατι να πειραξει αν το κανουμε εμεις?)

2)Οταν χαλασει το κινητο η vodafone το στελνει στην νοκια για πιο λογο να πηραξει αυτον που θα το φτιαξει αν αλλαξαμε εμεις το product code?

3)Αν χανετε η αναβαθμιση απο αν το γηρισουμε απο vf σε αλο τοτε θα χανετε κ αν απο απλο το κανουμε ΜΕ(θυμησου τι γραφω στο 1) δηλαδει την εχουμε χαση σχεδον ολη

 

Για εμενα το καλητερο που εχεις να κανεις ειναι να το αναβαθμιση! :)

 

Δηλάδη σε vf service τα στέλνουν στην νόκια?

Αν τύχει κάποτε μπορώ να αλλάξω ξανά το p.c. να βάλω το vf, και να κάνω update στη τρέχων έκδοση του vf(όσο παλιά και αν είναι αυτή)?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περί FOTA

 

Δοκιμασα εγω ,αλλα φυσικα δεν εχει τιποτε να κατεβασει .

Πρεπει να περιμενουμε απο το επομενο update

 

Οκ, Nervous. Την επόμενη φορά θα δούμε τι παίζει.

Υπάρχει καμιά ενημέρωση από τη Νόκια ότι υπάρχουν patches για κατέβασμα ή πρέπει να δοκιμάζει κανείς κάθε τόσο;

Είμαι περίεργος να δω πόσο θα μου στοιχίσει. Δίνω και 10 ευρώ για να γλιτώσω το format και όλη τη φασαρία. Λες να φτάσουν; (Δεν έχω πακέτο για internet, Cosmoκάρτα έχω).

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε captum πως την βλεπεις την αναβαθμιση αξιζει να την βαλω??Δν χανω την εγκυηση ετσι???Και σε παρακαλω πες απο που θα την κατεβασω την αναβαθμιση!!

 

καλο ειναι οτι βγαινει καινουριο να το βαζουμε

σιγουρα κατι διορθωνει και προσθετει.

δεν χανεις την εγγυηση αφου ισα ισα η nokia στην προσφερει

θα την βρεις εδω

http://europe.nokia.com/softwareupdate

 

 

Νομίζω ότι καλύφθηκες από τις απαντήσεις... :happy:

 

Ακόμα δεν έχω προσέξει κάποια άλλη αλλαγή.

Ο music player με τις αναβαθμίσεις τι διαφορές έχει; Με τις δύο τελευταίες δεν έχω προσέξει κάτι... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Περί FOTA

Οκ, Nervous. Την επόμενη φορά θα δούμε τι παίζει.

Υπάρχει καμιά ενημέρωση από τη Νόκια ότι υπάρχουν patches για κατέβασμα ή πρέπει να δοκιμάζει κανείς κάθε τόσο;

Είμαι περίεργος να δω πόσο θα μου στοιχίσει. Δίνω και 10 ευρώ για να γλιτώσω το format και όλη τη φασαρία. Λες να φτάσουν; (Δεν έχω πακέτο για internet, Cosmoκάρτα έχω).

 

Ειτε τσεκαρεις καθε τοσο ,ειτε το μαθαινεις απο τα νεα που κυκλοφορουν .

Απο οσο θυμαμαι παντως για το Ν80 ,το αρχειο δεν ηταν μεγαλυτερο απο 1MB .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηρθες :)

 

Xωρης να ειμαι σηγουρος το προγραμμα που θελεις λεγετε NStarter!(διαβασε το προτο ποστ στης εφαρμογες εκει που λεει Που μπορω να βρω εφαρμογες για το κινητο μου για να μαθεις απο που κατεβαζουμε εφαρμογες)

 

οσο για το keypadlock κανε στο κινητο σου εγκατασταση το AutoLock

 

Σχετικα με εφαρμογες κλπ ,υπαρχει το καταλληλο θεμα ;)

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2

 

και οταν ξεσασαμε κατι κ θελουμε να το σημπληροσουμε υπαρχει κ η http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

:rolleyes:

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

 

Όσον αφορά το Nstarter δεν φαίνεται να έχει αναφερθεί στο θέμαπου παραθέτεις. Το Autolock είναι καλύτερο από το KeypadLock μιας και φορτώνει με την εκκίνηση της συσκευής αυτόματα.

 

και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο Ν73 ΜΕ το δεξί πλήκτρο μπαίνει στο wind plus..Αναβάθμιση μπορώ να κάνω;Αν κάνω αλλάζει και το πλήκτρο;Ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις τη λειτουργία των πλήκτρων από Μενού->Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Τηλέφωνο->Κατάσταση Αναμονής και επιλέγεις τις λειτουργίες που επιθυμείς (όταν έχεις ενεργοποιημένη την ενεργή αναμονή).
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις τη λειτουργία των πλήκτρων από Μενού->Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Τηλέφωνο->Κατάσταση Αναμονής και επιλέγεις τις λειτουργίες που επιθυμείς (όταν έχεις ενεργοποιημένη την ενεργή αναμονή).

Νομίζω πως δεν είναι ανάγκη να είναι ενεργοποιημένη η ενεργή αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

Στο Ν73 ΜΕ το δεξί πλήκτρο μπαίνει στο wind plus..Αναβάθμιση μπορώ να κάνω;Αν κάνω αλλάζει και το πλήκτρο;Ξέρει κανείς;

 

Τα πλήκτρα αλλά και οι συντομεύσεις αλλάζουν απο το μενού(ρυθμίσεις>τηλέφωνο>κατάσταση αναμαονής)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Οχι...και δεν ξερουν ποτε 8α ερθει...μου ειπαν γενικα εως 10 αυγουστου οτι θα εχει ερθει..γιαυτο θελω να παω στα κεντρικα!!! πηρα τηλεφωνο ομως δεν ξερουν το τηλεφωνικο κεντρο αν ειναι διαθεσημο το ανταλλακτικο..( θα το ρισκαρω κ θα παω ενα πρωινο εως τη παρασκευη )ποσο μπορει να κανει???γιατι δεν εχω αποδειξει αγορας..(δεν την βρηκα) ΡΩΤΗΣΑ ακαδημιας,βαρατζερου,νεο κοσμο..

 

SOS Μωλις πηρα στη nokia στο αιγαλεο και το εχουν το keypad θα παω αυριο το μεσημερι..να το φτιαξω!!! μακαρι να το φτιαξει και free επειδη δεν εχω αποδειξει αγορας το λεω...(εγγυηση εχει)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν είναι ανάγκη να είναι ενεργοποιημένη η ενεργή αναμονή...

 

Σωστά νομίζεις! :)

 

Για τα συγκεκριμένα πλήκτρα δεν παίζει ρόλο ο τύπος αναμονής. Απλά στην ενεργή αναμονή έχεις επιλογή για 6 συντομεύσεις (εικονίδια) στην αρχική οθόνη, ενώ στην αντίθετη περίπτωση υπάρχουν 4 συντομεύσεις στην κάθε κατεύθυνση του joystick.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ αυτό το κινητό και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Να κάνω μία ερώτηση.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορείς να φτιάξεις δικά σου θέματα για το κινητό;

Αφιερωμένο αυτό το τραγούδι να πείτε σε'κείνη...Που εξ'αιτίας της αιμοραγώ,κι η πληγή μου δεν κλείνει..

Αφιερωμένο απ'την καρδιά μου με τόση αγάπη…Και ας καταστρέφομαι σιγά σιγά,απ'τα δικά της τα λάθη…

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...