Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τσάμπα ρε συ... αφού είναι μέσα στη εγγύηση δεν δίνεις τίποτα! και ένας φίλος μου το έπαθε , το πήγε σε Νόκια shop και σε 3 μερούλες το πήρε ολοκαίνουργιο! Θα το έπαιρνε και πιο γρήγορα , αλλά παράγγειλαν το ανταλλακτικό!

Υ.γ. Εκτός και αν το στούκαρες πουθενά και είναι εμφανή το σημείο πρόσκρουσης ... τότε πλερώνεις!:p

 

Οχι δεν στουκαρε πουθενα..απλα εψαξα για την αποδειξη αγορας κ δεν την βρηκα..ελπιζω να ειναι λιγα ευρω η ζημεια..και χαλασε ξαφνικα η βλακεια..!!!μια μερα αφου ειχα βαλει τη μαυρη προσοψη κλπ..ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΑΝ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είμαι και πολύ σίγουρος για αυτό , ας πει και κάποιος άλλος , μου φαίνεται πως δεν χρειάζεται η απόδειξη ... σε έχουν "φακελωμένο" αυτοί (ΝΟΚΙΑ) , μάλλον από το ΙΜΕΙ ! (με 2 χρόνια εγγύηση)!
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν στουκαρε πουθενα..απλα εψαξα για την αποδειξη αγορας κ δεν την βρηκα..ελπιζω να ειναι λιγα ευρω η ζημεια..και χαλασε ξαφνικα η βλακεια..!!!μια μερα αφου ειχα βαλει τη μαυρη προσοψη κλπ..ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΑΝ..

 

an tin mayri prosopsi tin perases monos sou totes svini i eggiisi tis siskevis sou :ninja:

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

an tin mayri prosopsi tin perases monos sou totes svini i eggiisi tis siskevis sou :ninja:

 

δεν την περασα μονος μου..στο νοκια shop στην ακαδημιας..μονο μπροστινη προσοψη κ πληκτρα αλλαξα..(ο υπαλληλος εκεινη τη στιγμη)

 

ομως και να μην με βαλουν στην εγγυηση ποσο μπορει να στοιχιζει το joystick δεν νομιζω και πολλα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

hmm den ksero pos stin ellada to exoun alla edo ( germania ) svini i eggiisi ...

 

 

sto evxome na min sou kanoun tsalimakia ..

 

kalitera tha itane na pas pali ston idio ypalilo ..

 

ego to giko mou to exo perasi ki to complet cover ki tin firmware apo to ME den exei eggiisi oute gia plaka tora opos ine lool

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

hmm den ksero pos stin ellada to exoun alla edo ( germania ) svini i eggiisi ...

 

 

sto evxome na min sou kanoun tsalimakia ..

 

kalitera tha itane na pas pali ston idio ypalilo ..

 

 

ευχαριστω..στο ιδιο καταστημα θα παω..ειναι απο τα καλητερα απο οτι εχω ακουσει..(ξερουν γενικα περι νοκια αψογα)μεχρι τη παρασκευη ελπιζω να το φερουν ανταλλακτικο γιατι ετσι δεν κανεις τπτ..(οπως ειναι) μονο απαντας σε κληση..μετα βιας να παρεις εσυ..δε το συζητω για sms :)

 

complet cover τι ειναι??? και εγω πριν απο λιγο το μετετρεψα σε music edition...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω..στο ιδιο καταστημα θα παω..ειναι απο τα καλητερα απο οτι εχω ακουσει..(ξερουν γενικα περι νοκια αψογα)μεχρι τη παρασκευη ελπιζω να το φερουν ανταλλακτικο γιατι ετσι δεν κανεις τπτ..(οπως ειναι) μονο απαντας σε κληση..μετα βιας να παρεις εσυ..δε το συζητω για sms :)

 

complet cover τι ειναι??? και εγω πριν απο λιγο το μετετρεψα σε music edition...

 

http://i17.ebayimg.com/05/i/000/a9/00/93ef_1.JPG

 

apo asimi to ekana mayro ..

 

esy exis mono tin prosopsi ki ta pliktra !?!

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

http://i17.ebayimg.com/05/i/000/a9/00/93ef_1.JPG

 

apo asimi to ekana mayro ..

 

esy exis mono tin prosopsi ki ta pliktra !?!

 

την προσοψη και τα πληκτρα πηρα μονο..η πισω προσοψη μαυρη ηταν απο τοτε που το αγορασα!!!(μποστα ειχα ασημι)το ιδιο με τη φωτογραφια.. εγινε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανένας FOTA (Firmware upgrade Over The Air) μέχρις στιγμής; Μήπως μέτρησε ΚΒ ή ΜΒ ή πόσο χρόνο διάρκεσε;

Όποιος το έκανε ας μας δώσει τα FOTA του να μάθουμε τι παίζει. :worry:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδει αν εκανε κανεις update κατευθειαν απο το κινητο του? :)

απο αγγλικα πεταω :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδει αν εκανε κανεις update κατευθειαν απο το κινητο του? :)

απο αγγλικα πεταω :O

 

Ναι, αυτό. Θέλω να δω πόσο διαρκεί (σε χρόνο) και πόσα KB (ή ΜΒ) κατεβάζει, να έχουμε μια ιδέα στο περίπου.

 

Για το θεό ρε παιδιά... Για το Θεό.. Μας έχουν τα vf me το 10-2006? (3.0638.0.0.30)

 

Δες το από τη θετική πλευρά: Έχεις γλιτώσει 5-6 φορμάτ ως τώρα. :D

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρίσκομαι στο Λονδίνο αυτό το διάστημα για δουλειά και μάλλον θα καθήσω αρκετά. Σκέφτομαι να πάρω εδώ το N73 music edition. Το θέμα είναι ότι έχω την υποψία ότι δε θα μπορώ να συνθέσω μύνημα με ελληνικούς χαρακτήρες και συνεπώς δε θα υπάρχει και το Τ9 σε ελληνικά. Ξέρεται αν μπορώ σε αυτήν την περίπτωση να κάνω αναβάθμιση σε ελληνικά; ή θα πρέπει να γράφω greekglish??? :( είχε κανείς την ίδια εμπειρία σε Λονδίνο; θα κάνω σύνδεση σε Orange

 

Επίσης παιδιά ξέρεται αν το NOkia Suite υποστηρίζεται και σε mac?

 

Μπορώ να τρέχω και Google Maps??

 

Και κάτι τελευταίο. Πού μπορώ να βρώ συγκεντρωμένα προγράμματα για το Ν73?Μπορείται να μου στείλεται και pm!

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Δες το από τη θετική πλευρά: Έχεις γλιτώσει 5-6 φορμάτ ως τώρα. :D

 

Ευτυχώς με ηρέμησες κάπως.:lol::lol::lol:

 

Παιδιά βρίσκομαι στο Λονδίνο αυτό το διάστημα για δουλειά και μάλλον θα καθήσω αρκετά. Σκέφτομαι να πάρω εδώ το N73 music edition. Το θέμα είναι ότι έχω την υποψία ότι δε θα μπορώ να συνθέσω μύνημα με ελληνικούς χαρακτήρες και συνεπώς δε θα υπάρχει και το Τ9 σε ελληνικά. Ξέρεται αν μπορώ σε αυτήν την περίπτωση να κάνω αναβάθμιση σε ελληνικά; ή θα πρέπει να γράφω greekglish??? :( είχε κανείς την ίδια εμπειρία σε Λονδίνο; θα κάνω σύνδεση σε Orange

 

Επίσης παιδιά ξέρεται αν το NOkia Suite υποστηρίζεται και σε mac?

 

Μπορώ να τρέχω και Google Maps??

 

Και κάτι τελευταίο. Πού μπορώ να βρώ συγκεντρωμένα προγράμματα για το Ν73?Μπορείται να μου στείλεται και pm!

 

Όλα γινονται με ηρεμία:p

1. Για να αλλάξεις τη γλώσσα αλλάζεις το product code της συσκευής και την κάνεις update(υπάρχουν αναλυτικότατες οδηγίες στο 1ο ποστ στον οδηγό μετατροπής)

2.Πρόσεξε τι κλείδωμα θα έχει η συσκευή, μήπως δεν μπορείς να το λειτουργήσεις σε άλλο δίκτυο, και συνεπώς στην Ελλάδα είναι άχρηστο

3. Για τα mac δες εδώ http://www.nokia.com/link?cid=PLAIN_TEXT_159883 (υποστηρίζεται το ν73 :))

4. Για τα google maps δεν κατάλαβα τι εννοείς:O

5. Για τις εφαρμογές κάτι θα κάνω, στείλε μου ένα πμ.

Ελπίζω να βοήθησα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανένας FOTA (Firmware upgrade Over The Air) μέχρις στιγμής; Μήπως μέτρησε ΚΒ ή ΜΒ ή πόσο χρόνο διάρκεσε;

Όποιος το έκανε ας μας δώσει τα FOTA του να μάθουμε τι παίζει. :worry:

 

Δοκιμασα εγω ,αλλα φυσικα δεν εχει τιποτε να κατεβασει .

Πρεπει να περιμενουμε απο το επομενο update

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. να σας πω κι εγω το πρόβλημά μου. τις φωτο τις έχω χύμα. πήγα λοιπόν στο file manager που τα έχει με φακέλους, πήγα στο images και έφτιαξα δύο καινούριους φακέλους μέσα στους οποίους έβαλα καποιες φωτογραφίες. οι οποίες μετά απο λίγο χάθηκαν χωρις να πειράξω κάτι άλλο συν οτι γίνεται και το εξής περίεργο. πάω να μετακινήσω ή να διαγράψω αυτους τους φακέλους που έφτιαξα εγω και βγάζει μήνυμα οτι δεν γινεται αυτο γιατι "the file is open". ψάχτηκα ξαναψάχτηκα δε βγαζω άκρη ρε παιδιά. τη βοήθειά σας λοιπόν.ευχαριστώ πολύ

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Ανηξε τον x-plore πηγενε επανο στο φακελο που λες κ πατα menu> file> artibutes>.. αν το read only εχει τικ αφαιρεσε το κ ξαναδοκιμασε να τον σβησεις :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

επειδη δε καταλαβα μπορεις να ξαναπεις τι θα κανω γιατι δεν τα βρήσκω αυτα που λες

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Προτα θα κανεις εγκατασταση στο κινητο σου τον x-plore που σου ανεβασα εδω και μετα θα κανεις αυτα που σου γραφω παραπανο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

 

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός Ν73 ΜΕ και έκανα το update του firmware.

 

Έχω την εντύπωση ότι φορτώνει πιο γρήγορα το μενού και την πλοήγηση μέσα σε αυτό.

 

Ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα και ίσως έχει αναφερθεί (είναι τεράστιο το συγκεκριμένο θέμα) είναι ότι για εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει και είχα αφαιρέσει το αρχείο εγκατάσταση τους από την κάρτα μνήμης, στην εκκίνηση του κινητού μου έβγαζε μήνυμα για την εγκατάσταση τους (χωρίς να λέει ποιες είναι) και ότι αποτύγχανε - προφανώς γιατί δεν τις έβρισκε...

 

Τελικώς από τη Διαχείριση Εφαρμογών τις εντόπισα και τις ξαναπέρασα στο κινητό.

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γίνεται να μεταβάλλουμε με κάποιο τρόπο τα προγράμματα που φορτώνουν κατά την εκκίνηση της συσκευής (start up).

 

Θα ήταν πολύ χρήσιμο τουλάχιστον για το Keypadlock. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γίνεται να μεταβάλλουμε με κάποιο τρόπο τα προγράμματα που φορτώνουν κατά την εκκίνηση της συσκευής (start up).

 

Θα ήταν πολύ χρήσιμο τουλάχιστον για το Keypadlock. :)

Καταρχην καλως ηρθες :)

 

Xωρης να ειμαι σηγουρος το προγραμμα που θελεις λεγετε NStarter!(διαβασε το προτο ποστ στης εφαρμογες εκει που λεει Που μπορω να βρω εφαρμογες για το κινητο μου για να μαθεις απο που κατεβαζουμε εφαρμογες)

 

οσο για το keypadlock κανε στο κινητο σου εγκατασταση το AutoLock

 

Σχετικα με εφαρμογες κλπ ,υπαρχει το καταλληλο θεμα ;)

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2

 

και οταν ξεσασαμε κατι κ θελουμε να το σημπληροσουμε υπαρχει κ η http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

:rolleyes:

 

Edit:

τελικα και το δικο μου ν93 κλεινει απο την ζεστη !! το ειχα αφησει μεσα στο αυτοκινητο μια μερα και μετα απο καμια ωρα που γυρισα ειχε κλεισει !!

επειδη διαβασα αυτο το μηνυμα μεσα στο επισημο του Ν93 θελω να ρωτισω αν σημβενη κ στο δικο μας αυτο? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

επειδη διαβασα αυτο το μηνυμα μεσα στο επισημο του Ν93 θελω να ρωτισω αν σημβενη κ στο δικο μας αυτο? :)

 

Δεν μου έχει τύχει στο ν73 ακόμα, αλλά όλα τα σοβαρά ηλεκτρονικά έχουν ασφάλεια υπερθέρμανσης

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tελικά άν απο vf το κάνουμε κανονικό, αλλάζοντας το product code χάνουμε την εγγύηση?

Aπο οσο γνωριζω δεν την χανουμε (χωρης να ειμαι 100% σηγουρος)

1)Γιατι εχω διαβαση σε παλιοτερο ποστ οτι καποιος που πηγε το κινητο του στην νοκια για αναβαθμιση απο απλο το πηρε ΜΕ (απο την στηγμη οπου το κανουν απο μονοι τους γιατι να πειραξει αν το κανουμε εμεις?)

2)Οταν χαλασει το κινητο η vodafone το στελνει στην νοκια για πιο λογο να πηραξει αυτον που θα το φτιαξει αν αλλαξαμε εμεις το product code?

3)Αν χανετε η αναβαθμιση απο αν το γηρισουμε απο vf σε αλο τοτε θα χανετε κ αν απο απλο το κανουμε ΜΕ(θυμησου τι γραφω στο 1) δηλαδει την εχουμε χαση σχεδον ολη

 

Για εμενα το καλητερο που εχεις να κανεις ειναι να το αναβαθμιση! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Πηρα πριν απο λιγες ωρες το Ν73 ΜΕ και θα ηθελα αν μπορουσατε να μου πειτε καποιες μετατροπες για να γινει το κινητο μου ΑΠΟΛΥΤΟ :P....Πλακα κανω απλα αν μπορειτε πειτε μ κατα την γνωμη σας τη θα αλαζατε αν ησασταν στην θεση μου ;)
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα νοκια ν 73 και επειτα απο αναβαθμιση το αλλαξα σε ν73 me.Εχθες περασα και την τελευταια αναβαθμιση που βγηκε αλλα με εκπληξη διαπιστωσα οτι ενα προγραμμα που χρησιμοποιουσα δεν εχει συμβατοτητα.Μπορω να κανω downgrade?Με το software upgrate μου βγαζει οτι εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου.Πως μπορω να ξαναγυρισω σε προηγουμενη εκδοση?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...