Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα έκανα update το firmware του N73ME μου και μετά το reboot διαπίστωσα οτι η Ελληνική γλώσσα είχε χαθεί! Μήπως γνωρίζετε κάποιο τρόπο να το διορθώσω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα έκανα update το firmware του N73ME μου και μετά το reboot διαπίστωσα οτι η Ελληνική γλώσσα είχε χαθεί! Μήπως γνωρίζετε κάποιο τρόπο να το διορθώσω?

 

Στο πρώτο ποστ θα δεις τον οδηγό μετατροπής, θα τον ανοίξεις, θα βρεις το ελληνικό code του ν73me, θα το αλλάξεις, και θα το ξανακάνεις αναβάθμιση. Για να μην έχεις όμως ρίσκο, παν'το πίσω με την εγγύηση, αν και δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει όταν το κάνεις μόνο σου αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απαντηση. Βασικά σε εμένα μαλλον έγινε αυτο γιατί το product code του δικού μου κινητού είναι απο Γερμανία.

Αν απλά αλλάξω το product code στο αντίστοιχο Ελληνικό θα έχω και την Ελληνική γλώσσα αυτόματα? Ή μήπως τώρα που έκανα update η Ελληνική γλώσσα δεν θα ξαναεμφανιστεί?

Link to comment
Share on other sites

φιλε nervous δεν λεει η καρτα μου τη μαρκα ειναι γραφει απλος nokia αλλα ενταξη το εκανα και το προβλημα λυθηκε. εφταιγε το card reader γιατι πηγα και αγορασα ενα αλλο και ολα οκ'
Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απαντηση. Βασικά σε εμένα μαλλον έγινε αυτο γιατί το product code του δικού μου κινητού είναι απο Γερμανία.

Αν απλά αλλάξω το product code στο αντίστοιχο Ελληνικό θα έχω και την Ελληνική γλώσσα αυτόματα? Ή μήπως τώρα που έκανα update η Ελληνική γλώσσα δεν θα ξαναεμφανιστεί?

 

Θα αλλάξεις με το νέμεσις το product code, θα βάλεις το ελληνικό του me, σύμφωνα με τον οδηγό, και μετά θα το αναβαθμίσεις κανονικά με το nokia firmware update. Και ολά οκ μην ανυσηχείς..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια -εντελως- ασχετη ερωτηση ενος επισης ασχετου:

Δεν εχει αυτοματο κλειδωμα πληκτρολογιου το Ν73? Γιατι οσο κι αν εψαξα δεν το βρηκα...:mad:

Πρεπει να κανουμε εγκατασταση αντιστοιχου προγραμματος μονο (autokeylock π.χ.)? :blink: :X :!:

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απαντηση. Βασικά σε εμένα μαλλον έγινε αυτο γιατί το product code του δικού μου κινητού είναι απο Γερμανία.

Αν απλά αλλάξω το product code στο αντίστοιχο Ελληνικό θα έχω και την Ελληνική γλώσσα αυτόματα? Ή μήπως τώρα που έκανα update η Ελληνική γλώσσα δεν θα ξαναεμφανιστεί?

 

Και το δικό μου είχε γερμανικό product code (megamarket) με ελληνικά. Έκανα όπως σου λέει ο φίλος aijivl, και όλα πήγαν ΟΚ. :)

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια -εντελως- ασχετη ερωτηση ενος επισης ασχετου:

Δεν εχει αυτοματο κλειδωμα πληκτρολογιου το Ν73? Γιατι οσο κι αν εψαξα δεν το βρηκα...:mad:

Πρεπει να κανουμε εγκατασταση αντιστοιχου προγραμματος μονο (autokeylock π.χ.)? :blink: :X :!:

 

Απ' όσο έχει φανεί, δεν υπάρχει άλλος τρόπος.:rolleyes:

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και εχει αναφερθει ξανα στο παρελθον. Ρυθμισεις-Ασφαλεια-Τηλεφωνο και SIM-Περιοδος Αυτοματου Κλειδωματος
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και εχει αναφερθει ξανα στο παρελθον. Ρυθμισεις-Ασφαλεια-Τηλεφωνο και SIM-Περιοδος Αυτοματου Κλειδωματος

 

Επειδή κι εγώ το έψαχνα, και έχει αναλυθεί πιο πριν, η μέθοδος αυτή θέλει κωδικό. Και το ζήτημα τότε ήταν να γλιτώναμε κάθε φορά τη διαδικασία κωδικού, και να μέναμε απλώς σε δύο standard και ευκολομνημόνευτα πλήκτρα. Αν όμως ξέρει κανείς μέθοδο να παρακάμπταμε τη διαδικασία κωδικού,... κερνάω λουκουμάκι!!:p

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Κανε στο κινητο σου εγκατασταση το AutoLock :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ανταπτορακι παιρνει το ν73 για να συνδέεται με αλλα ακουστικα ηχεια κτλ κτλ κτλ....???

 

το παλιο που ειχα για το n70 δεν δουλευει σωστα για το n73......

 

γνωριζει κανεις....?

 

 

αυτο εδω το εχει δοκιμασει κανεις στο N73....???

http://www.mobilefun.co.uk/product/9666.htm

Link to comment
Share on other sites

Εχω firmware v3.0704 αλλα οσο και αν προσπαθω να κανω update με το προγραμμα συνεχεια οατν παει να βρει συνδεμενη συσκευη μου βγαζει τοι αποσυνδεθηκε!!

Γιατι γινεται αυτο???

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ανταπτορακι παιρνει το ν73 για να συνδέεται με αλλα ακουστικα ηχεια κτλ κτλ κτλ....???

 

το παλιο που ειχα για το n70 δεν δουλευει σωστα για το n73......

 

γνωριζει κανεις....?

 

 

αυτο εδω το εχει δοκιμασει κανεις στο N73....???

http://www.mobilefun.co.uk/product/9666.htm

 

Στο ν73 me, έχει το εξάρτημα AD-41, είναι κάτι παρόμοιο αλλά με περισσότερα πλήκτρα, οπότε προτείνω να αγοράσεις αυτό.

Είναι και μικρόφωνο και κεραία.

http://i.expansys.com/i/b/b142852.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο ν73 me, έχει το εξάρτημα AD-41, είναι κάτι παρόμοιο αλλά με περισσότερα πλήκτρα, οπότε προτείνω να αγοράσεις αυτό.

Είναι και μικρόφωνο και κεραία.

 

Το οποίο εμένα πάντως δεν μου άρεσε-βόλεψε καθόλου και θα το ξεφορτωθώ σύντομα. Άβολο,βαρύ,ακριβό και τα ακουστικά της Nokia είναι πολύ κακής ηχητικής ποιότητας παρόλο που είναι απο το είδος που μπαίνει στο αυτί...

Απλά ενημερώνω...

Link to comment
Share on other sites

To AD-41 δεν πουλιέται μόνο του αλλά μαζί με τα Νokia ακουστικά 3.5. Εγώ, επειδή ήθελα να συνδέσω το τηλέφωνο με ηχεία, πήρα τον αντάπτορα AD-46, που επίσης μπορεί να φορέσει όλα τα ακουστικά καλής ή κακής ποιότητας που τυχόν ήδη έχουμε. Έχει αυξομείωση ήχου, είναι κεραία, εννοείται ότι απαντάει κλήσεις, όλα κανονικά. Επίσης επειδή δεν έχει ακουστικά είναι και στη μισή τιμή (eshop) και είναι συμβατό και με άλλα μοντέλα και όχι μόνο το Ν73. Το συνιστώ :) :shifty: .
“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Τι κανω λαθος ρε παιδια και δεν μπορω να κανω firmware update??Χρειαζεται να πατησω κανα κουμπι??Μονο το nokia updater χρειαζομαι ή και κανα αλλο προγραμμα??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

To AD-41 δεν πουλιέται μόνο του αλλά μαζί με τα Νokia ακουστικά 3.5. Εγώ, επειδή ήθελα να συνδέσω το τηλέφωνο με ηχεία, πήρα τον αντάπτορα AD-46, που επίσης μπορεί να φορέσει όλα τα ακουστικά καλής ή κακής ποιότητας που τυχόν ήδη έχουμε. Έχει αυξομείωση ήχου, είναι κεραία, εννοείται ότι απαντάει κλήσεις, όλα κανονικά. Επίσης επειδή δεν έχει ακουστικά είναι και στη μισή τιμή (eshop) και είναι συμβατό και με άλλα μοντέλα και όχι μόνο το Ν73. Το συνιστώ :) :shifty: .

 

παιδια thanks για τις απαντησεις...αλλα μπερδευτηκα λιγο.....:p

 

εγω θελω καλο ηχο απο οπιοδηποτε ακουστηκο....και αν γινεται και απο ηχεια.........

φιλε ο ad-46 ποσο περιπου κανει.....?

απο που μπορω να το παραγγειλω....???

καμια φωτογραφια υπαρχει να το δουμε πως ειναι....?

 

και γενικα απο ακουστικα βγαζει δυνατο ηχο....?:p

 

ευχαριστω εκ των προτερων.....

Link to comment
Share on other sites

Το PCsuite σου δουλεύει κανονικά για όλα τα υπόλοιπα; Αν ναι, χάνεται η σύνδεση μόνο όταν πατάς τον updater?
“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

παιδια thanks για τις απαντησεις...αλλα μπερδευτηκα λιγο.....:p

 

εγω θελω καλο ηχο απο οπιοδηποτε ακουστηκο....και αν γινεται και απο ηχεια.........

φιλε ο ad-46 ποσο περιπου κανει.....?

απο που μπορω να το παραγγειλω....???

καμια φωτογραφια υπαρχει να το δουμε πως ειναι....?

 

και γενικα απο ακουστικα βγαζει δυνατο ηχο....?:p

 

ευχαριστω εκ των προτερων.....

 

Δεν είναι και στερεοφωνικό των 50RMS :lol: ... Ακριβώς, όμως, παίρνει πάνω του τα ΠΑΝΤΑ! :D . Για να το δεις πήγαινε στο Eshop [http://www.eshop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003228] (έχει και φωτό εκεί). Εγώ το πήρα 16,90 ευρώ - και το βρίσκω πολύ καλό.

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...