Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλαξε το product code με το nss και ξαναδοκιμασε, εχει εναν οδηγο στην προτη σελιδα στο προτο ποστ εκει που λεει :)

ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΑΠΟ Ν73 ΣΕ Ν73ΜΕ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

THAAANKS!!!!

Δεν είχα σκεφτεί να το κάνω. Αλλά σ' ευχαριστώ gianpithio για τη συμβουλή! Το έκανα, το αναβάθμισα και τώρα όλα φαίνονται ΟΚ.:D :respect: Και θα ακούω και τη μουσική μου από bluetooth (όπως έγραψαν και τα άλλα παιδιά). Είναι πολύ σημαντικό για μένα. :music: :up: :yahoo: .

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

poia i diafora 3g apo to aplo diktuo?Diladi na to afisw 3g sumferei i na to balw sto aplo?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

den to lew gia ayto... to lew giati ola ta symbian lene poly syxna no enough memory. me thn prwhgoymenh ekdosh den mporoysa na kanw zoom se hdh trabhgmenh photografia logo mikrhs mnhmhsmallon omws htan bug kai eftiakse me thn anabathmish.....

aaaaaa kai kati allo otan kanw restart moy leei egkatastash kai arxizei na kanei mallon to backup poy exw kanei sthn karta mnhmhs... pws mporw na diagrapsw to backup ayto apo thn karta mnhmhs? to ekana apo epanafora toy pc mou.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,μηπως ξερετε πιο ειναι το product code για να το κανω vodafone? οπως δηλαδη το πουλαει η ιδια το ν73?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

den to lew gia ayto... to lew giati ola ta symbian lene poly syxna no enough memory. me thn prwhgoymenh ekdosh den mporoysa na kanw zoom se hdh trabhgmenh photografia logo mikrhs mnhmhsmallon omws htan bug kai eftiakse me thn anabathmish.....

aaaaaa kai kati allo otan kanw restart moy leei egkatastash kai arxizei na kanei mallon to backup poy exw kanei sthn karta mnhmhs... pws mporw na diagrapsw to backup ayto apo thn karta mnhmhs? to ekana apo epanafora toy pc mou.

Αλλο η μνήμη που έχει το κινητό για να περνάς προγράμματα, φωτός και ιστορίες και άλλο η RAM Που έχει.

Ειναι σαν να σου λέει ένα παιχνίδι ότι θέλει 1GB RAM και εσύ να αγοράζεις μεγάλο σκληρό. :p

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το σήμα.? Άκομα και όταν το έβαλα στη gprs λειτουργία, πάλι φαίνεται να έχει σήμα και μάλιστα φουλ-όταν βρίσκομαι σε κλειστούς χώρους- και όταν με καλεί κάποιος ή καλώ εγώ το σήμα χάνεται και δεν μπορώ να μιλήσω την ίδια ώρα πού όλα τα κινητά λειτουργούν..

τι να κάνω?

τελευταία έκδοση του me ποια είναι?έχω ν73 me

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Μόλις έχω μπέι στο mode " I in great trouble!".

Έβαλα το μεταχειρισμένο μου Ν73 (αγορασμένο πρίν 1 μήνα) να κάνει αναβάθμιση μέσω του υπολογιστή από το site της Nokia. Ενώ κατέβαζε , και ήταν συνδεδεμένο με φορτιστή ,όπως έλεγαν οι οδηγίες του site ,έσβησε ξαφνικά και δεν ανοίγει ξανά με τίποτα. Έβγαλα μπαταρία , ξαναέβαλα , τίποτα!!!!!!!.

Τί κάνω τώρα????

Καμιά ιδέα για να αποφύγω να κάνω χρήση της 6μηνης εγγύησης??

ΣΟΣ

ΣΟΣ

ΣΟΣ

ΣΟΣ

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου είχε σβήσει όταν έκανε αναβάθμιση, αλλά μετά ξανάναψε μόνο του (συγκρατήθηκα και δεν το αποσυνέδεσα). Οι οδηγίες έλεγαν ότι αν διακόψεις την αναβάθμιση (για οποιοδήποτε λόγο) ... άστα :worry: :cry:

 

Μόνο αν ξανάναβε και ξαναξεκινούσες την αναβάθμιση, αλλιώς...

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνονται με τις εκδόσεις των Ν73 να θυμίσω πάλι το http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/index_en.php?model=N73

Έχει καταφέρει κανείς κάτι με το update over the air που υπάρχει πλέον σαν επιλογή στο Tools/device manager? Έχω την 4.0723 και δεν βλέπει την καινούργια έκδοση 4.0726. Μήπως πρέπει να καθορίσουμε server profile ή αρκεί το Nokia που υπάρχει έτοιμο στα settings? Θα ήταν χρήσιμο αν βρίσκαμε άκρη και δεν χρειαζόταν να κατεβάζουμε από την αρχή 60ΜΒ αναβάθμιση αλλά πέρναγε over the air μόνο τα updated στοιχεία του λειτουργικόυ... (οκ, έστω και με κάποια χρέωση λόγω χρήσης 3G)

 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το σήμα.? Άκομα και όταν το έβαλα στη gprs λειτουργία, πάλι φαίνεται να έχει σήμα και μάλιστα φουλ-όταν βρίσκομαι σε κλειστούς χώρους- και όταν με καλεί κάποιος ή καλώ εγώ το σήμα χάνεται και δεν μπορώ να μιλήσω την ίδια ώρα πού όλα τα κινητά λειτουργούν..

τι να κάνω?

τελευταία έκδοση του me ποια είναι?έχω ν73 me

Και σε μένα το κάνει. Ενώ δείχνει ότι έχει full σήμα, δεν δέχεται κλήσεις. Άλλά εγώ μένω σε περιοχή που είναι προβληματικό το σήμα της ΤΙΜ. Δλδ το πρόβλημα είναι ότι ενώ δεν έχει σήμα δείχνει πως έχει και όχι ότι δεν έχει σημα. Και όταν πας να πάρεις τηλ πέφτουν μια μια οι γραμμές, μέχρι να φτάσει στο πραγματικό που είναι μία άντε 2 γραμμές.

Η τελευταία έκδοση firmware για το ΜΕ είναι αυτή του Ιανουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου είχε σβήσει όταν έκανε αναβάθμιση, αλλά μετά ξανάναψε μόνο του (συγκρατήθηκα και δεν το αποσυνέδεσα). Οι οδηγίες έλεγαν ότι αν διακόψεις την αναβάθμιση (για οποιοδήποτε λόγο) ... άστα :worry: :cry:

 

Μόνο αν ξανάναβε και ξαναξεκινούσες την αναβάθμιση, αλλιώς...

 

Δηλ. πάει , την έβαψα????

όσον αφορά στην εγγύησή του??

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει. Ενώ δείχνει ότι έχει full σήμα, δεν δέχεται κλήσεις. Άλλά εγώ μένω σε περιοχή που είναι προβληματικό το σήμα της ΤΙΜ. Δλδ το πρόβλημα είναι ότι ενώ δεν έχει σήμα δείχνει πως έχει και όχι ότι δεν έχει σημα. Και όταν πας να πάρεις τηλ πέφτουν μια μια οι γραμμές, μέχρι να φτάσει στο πραγματικό που είναι μία άντε 2 γραμμές.

Η τελευταία έκδοση firmware για το ΜΕ είναι αυτή του Ιανουαρίου.

 

Φταίει η συσκευή, το firmware, ή είναι κόλπο των δικτύων?

 

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φταίει η συσκευή, το firmware, ή είναι κόλπο των δικτύων?

 

Ευχαριστώ

Ειτε συσκευή είτε firmware. Με κινητό samsung και sony ericsson στην ιδια περιοχη και στο ίδιο δίκτυο απλά δείχνει ότι δεν έχει σήμα ή το πολύ μια γραμμή.

Στο ΝΟΚΙΑ δείχνει full και όταν πας να το χρησιμοποιησεις (κλήση, sms) σου δείχνει το κανονικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Μόλις έχω μπέι στο mode " I in great trouble!".

Έβαλα το μεταχειρισμένο μου Ν73 (αγορασμένο πρίν 1 μήνα) να κάνει αναβάθμιση μέσω του υπολογιστή από το site της Nokia. Ενώ κατέβαζε , και ήταν συνδεδεμένο με φορτιστή ,όπως έλεγαν οι οδηγίες του site ,έσβησε ξαφνικά και δεν ανοίγει ξανά με τίποτα. Έβγαλα μπαταρία , ξαναέβαλα , τίποτα!!!!!!!.

Τί κάνω τώρα????

Καμιά ιδέα για να αποφύγω να κάνω χρήση της 6μηνης εγγύησης??

ΣΟΣ

ΣΟΣ

ΣΟΣ

ΣΟΣ

Ευχαριστώ!!

Aπλά δεν ηταν καλά φορτισμένη η μπαταρία. Σε οποιοδήποτε Νοκια shop θα στο ανάψουν

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο στο web βρήκα πως μετατρέπεται το βίντεο που έχει τραβηχτεί από ν73 σε βίντεο υψηλότατης ποιότητας, με μέγεθος που ανταγωνίζεται μια βιντεοκάμερα.

Πολλοί από εμάς ήδη το γνωρίζουν, αλλά αυτό ίσως βοηθήσει κάποιους καινούργιους.

 

1. Κατεβάζουμε και κάνουμε install αυτό το πρόγραμμα

http://rapidshare.com/files/41724860/ImtooVideo_Converter_.rar.html

2.Aφού γίνει η εγκατάσταση, παταμε1.add και βάζουμε το πηγαίο mp4.2.Στο profile διαλέγουμε το mpeg layer 2 και 3.πατάμε encode. http://img248.imageshack.us/img248/5716/mp4tompg2tm8.th.jpg

3.Το καινούργιο αρχείο υψηλής ποιότητας έχει αποθηκευτεί στο c:/temp

 

Ελπίζω να βοηθήσει.

 

Υ.Γ.: Αν υπάρχει πρόβλημα στην αναπαραγωγή του νέου .mpg αρχείου χρειάζεται να αποκτήσετε τα κατάλληλα codec

Δοκιμάστε το και θα καταλάβετε για τι αποτέλεσμα μιλάμε

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοιος φακελος μου λεει η διευθυνση που εδωσες
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου ηρθε νεο κινητο προχθες και αυτη τη φορα ειχε καπακι για την υποδοχη της μνημης.παρατηρησα ομως 2 διαφορες.το κινητο ειχε ζελατινα στην οθονη ενω πριν οχι και ειχε το νεο φορτιστη με το λεπτο βυσμα και οχι τον παλιο που χρειαζοταν και το ανταπτορακι.πολυ περιεργα πραματα.και να φανταστειτε ειχε και αυτοκολλητο νοκια sealed.α ρε alpha clopy δοκιμασμενα κινητα πουλας για νεα.τεσπα.

κατα τ'αλλα το κινητακι ειναι τελειο.

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

εχει δουλεψει κανεις το windows live messenger με το ν73, αν μπορει να με διαφωτισει λιγο στο setαρισμα ,δεν βρισκω που βαζεις το account kai ta sxetika

 

To windows live messenger δουλεύει μόνο στη ινδία και στο χονκ κονγκ νομίζω.

Για να έχεις msn στο κινητό σου, κατέβασε το turbo msn από τα γνωστά μαγαζιά.:X :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To windows live messenger δουλεύει μόνο στη ινδία και στο χονκ κονγκ νομίζω.

Για να έχεις msn στο κινητό σου, κατέβασε το turbo msn από τα γνωστά μαγαζιά.:X :)

 

μόλις το κατέβασα από εδώ:

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

και δουλεύει τέλεια!

είναι απλά απίστευτο! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...