Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις το κατέβασα από εδώ:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

και δουλεύει τέλεια!

είναι απλά απίστευτο! :D :D :D

 

Σωστά.. είχα χάσει επεισόδεια:O , αυτό που έλεγα πάνω γινόνταν σε μια παλιότερη έκδοση του windows live messenger.

Πάντως και το turbo msn παραμένει μια καλή λύση για όποιον έχει πρόβλημα μ'αυτό.

 

Τελικα μου ηρθε νεο κινητο προχθες και αυτη τη φορα ειχε καπακι για την υποδοχη της μνημης.παρατηρησα ομως 2 διαφορες.το κινητο ειχε ζελατινα στην οθονη ενω πριν οχι και ειχε το νεο φορτιστη με το λεπτο βυσμα και οχι τον παλιο που χρειαζοταν και το ανταπτορακι.πολυ περιεργα πραματα.και να φανταστειτε ειχε και αυτοκολλητο νοκια sealed.α ρε alpha clopy δοκιμασμενα κινητα πουλας για νεα.τεσπα.

κατα τ'αλλα το κινητακι ειναι τελειο.

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!

 

Πριν δεν σου πουλήσαν κινητό, αλλά ότι περίσσεψε.. Έλεος.. Ευτυχώς το έψαξες- κάποιος άλλος πάλι όμως θα την πατήσει.. Καλως ήλθες πάντως:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μόλις το κατέβασα από εδώ:

xxxxxxxxxxxxxxxxx

και δουλεύει τέλεια!

είναι απλά απίστευτο! :D :D :D

 

πως το ρυθμισες? εννοω που εβαλες το username kai to password και ακομα αμα ξερει κανεις περιπου ποσο χρεωνει η vodafone,μη μπουμε και μεσα :cool:

Link to comment
Share on other sites

πως το ρυθμισες? εννοω που εβαλες το username kai to password και ακομα αμα ξερει κανεις περιπου ποσο χρεωνει η vodafone,μη μπουμε και μεσα :cool:

 

αν κάνεις sign in, σε πάει σε μια σελίδα να κάνεις accept τους όρους χρήσης, και μετά σε πάει στο μενού να δώσεις username και password :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο στο web βρήκα πως μετατρέπεται το βίντεο που έχει τραβηχτεί από ν73 σε βίντεο υψηλότατης ποιότητας, με μέγεθος που ανταγωνίζεται μια βιντεοκάμερα.

Πολλοί από εμάς ήδη το γνωρίζουν, αλλά αυτό ίσως βοηθήσει κάποιους καινούργιους.

 

1. Κατεβάζουμε και κάνουμε install αυτό το πρόγραμμα

http://rapidshare.com/files/41724860/ImtooVideo_Converter_.rar.html

2.Aφού γίνει η εγκατάσταση, παταμε1.add και βάζουμε το πηγαίο mp4.2.Στο profile διαλέγουμε το mpeg layer 2 και 3.πατάμε encode.

3.Το καινούργιο αρχείο υψηλής ποιότητας έχει αποθηκευτεί στο c:/temp

 

Ελπίζω να βοηθήσει.

 

Υ.Γ.: Αν υπάρχει πρόβλημα στην αναπαραγωγή του νέου .mpg αρχείου χρειάζεται να αποκτήσετε τα κατάλληλα codec

Δοκιμάστε το και θα καταλάβετε για τι αποτέλεσμα μιλάμε

 

To δοκίμασα αλλά παίζει μόνο με ήχο. Δεν έχω τα κατάλληλα codecs?

Link to comment
Share on other sites

Eνα card reader για να διαβασει τη καρτα του Ν73 που ειναι ΜΙΝΙ SDHC πρεπει να γραφει οτι υποστηριζει καρτες ΜΙΝΙ SDHC ή απλα ΜΙΝΙ SD?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγω το νεο βιντεο το ανηξα με το VLC Player :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eνα card reader για να διαβασει τη καρτα του Ν73 που ειναι ΜΙΝΙ SDHC πρεπει να γραφει οτι υποστηριζει καρτες ΜΙΝΙ SDHC ή απλα ΜΙΝΙ SD?

 

Μα το Ν73 δεν υποστηριζει ΜΙΝΙ SDHC .(Μονο miniSD )

Και απο οσο θυμαμαι ,δεν υπαρχουν miniSDHC ,μονο microSdHC & SdHC.

Και φυσικα δεν διαβαζει ουτε microSdHC με τον adaptor .

Εισαι σιγουρος γι αυτο ?

(αυτην την στιγμη, η microSdHC διαβαζεται απο τα Ν95,Ν76,Ε90)

 

Οσο για τον card reader ,Ναι .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασα αλλά παίζει μόνο με ήχο. Δεν έχω τα κατάλληλα codecs?

 

Ναι αν ανοίξεις το νέο βίντεο με vlc ή divx θα είσαι εντάξει-αλλιώς πρέπει να ψάξεις στο google για mpeg layer 2 wmp codec , και να κατεβάσεις τα κατάλληλα codec για το wmp. Εγώ πάντως είχα κατεβάσει ένα codec pack αρκετά μεγάλο και όλα τα παίζω με wmp.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera. Exw to N73 aplo kai thelo na mou pite an mporw na to kanw Internet Edition.. Ginete auto.

I mono san N73 Internet Edition mporei na exei to internet.. Poio poly to thelo gia na mpenw sto Internet me WLAN..

 

Wlan δεν υπάρχει σε κανένα ν73:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Προχθές έκανα αναβάθμιση του Ν73 μου στην τελευταία έκδοση και πήγαν όλα καλά. Μετά διαπίστωσα οτι όταν γράφω ελληνικό μήνυμα μου χωράει μόνο 70 χαρακτήρες. Αν γράψω αγγλικούς δουλεύει κανονικά. Μήπως ξέρει κανείς τι φταίει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Προχθές έκανα αναβάθμιση του Ν73 μου στην τελευταία έκδοση και πήγαν όλα καλά. Μετά διαπίστωσα οτι όταν γράφω ελληνικό μήνυμα μου χωράει μόνο 70 χαρακτήρες. Αν γράψω αγγλικούς δουλεύει κανονικά. Μήπως ξέρει κανείς τι φταίει;

Ευχαριστώ.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και στην κωδικοποίηση χαρακτήρων επέλεξε "περιορισμένη υποστήριξη" :)
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και στην κωδικοποίηση χαρακτήρων επέλεξε "περιορισμένη υποστήριξη" :)

 

Ωραίος ο παίχτης.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μα το Ν73 δεν υποστηριζει ΜΙΝΙ SDHC .(Μονο miniSD )

Και απο οσο θυμαμαι ,δεν υπαρχουν miniSDHC ,μονο microSdHC & SdHC.

Και φυσικα δεν διαβαζει ουτε microSdHC με τον adaptor .

Εισαι σιγουρος γι αυτο ?

(αυτην την στιγμη, η microSdHC διαβαζεται απο τα Ν95,Ν76,Ε90)

 

Οσο για τον card reader ,Ναι .

 

Ναι οντως δεν υποστηριζει SDHC το Ν73. Τωρα πως μου ειχε κολλησει οτι τις υποστηριζε δε ξερω! Αλλα Μιni SDHC υπαρχουν :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις τον οδηγό εδώ.

Αν και αναφέρεται στο Ν95 τα βήματα είναι τα ίδια, απλά θα βάλεις το αντίστοιχο product code του Ν73!

Το product code του N73 είναι 0529782 και του Music Edition είναι 0529796.

 

του ΜΕ ο product code δεν είναι 0539293 για Ν73; Γιατι εγώ αυτον έχω βάλει...

3>4
Link to comment
Share on other sites

Παιδες έχω ενα προβλημα με την καρτα μνημης του κινητου. οταν την βαζω σε card reader στον υπολογιστη μου σβήνονται ολα τα αρχεια και μου γεμιζει

ολοι την καρτα με φακελους και αγνωστα αρχεια, αυτο μου αρχεισε να μου το κάνει απο εχτες ενω πρην απο μερες οταν την εβαζα σε αλλο card reader που εχω δεν με αφηνε να περασω τιποτα μεσα στην καρτα γιατι λεει εχει προστασια εγγραφης. ευχαριστο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες έχω ενα προβλημα με την καρτα μνημης του κινητου. οταν την βαζω σε card reader στον υπολογιστη μου σβήνονται ολα τα αρχεια και μου γεμιζει

ολοι την καρτα με φακελους και αγνωστα αρχεια, αυτο μου αρχεισε να μου το κάνει απο εχτες ενω πρην απο μερες οταν την εβαζα σε αλλο card reader που εχω δεν με αφηνε να περασω τιποτα μεσα στην καρτα γιατι λεει εχει προστασια εγγραφης. ευχαριστο!

 

Τι μαρκα ειναι η καρτα ,μηπως Kingston ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τι κάρτα μνήμης μπορεί να πάρει το Ν73 . . .

2 ή 4 GB και εάν ναι 4 . . . ,

πια κάρτα έχει δοκιμαστεί και δουλεύει 100% ?

 

Thanks in advance

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τι κάρτα μνήμης μπορεί να πάρει το Ν73 . . .

2 ή 4 GB και εάν ναι 4 . . . ,

πια κάρτα έχει δοκιμαστεί και δουλεύει 100% ?

 

Thanks in advance

Παίρνει μέχρι 2GB.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει μέχρι 2GB.

 

Υπαρχει και 4 GB mini SD? Νομιζω πως μονο SDHC εχουν βγει σε 4GB αλλα δεν τις υποστηριζει το Ν73...

 

Εμενα το card reader (usb ειναι) δε τη διαβαζει καθολου τη καρτα μνημης! Δε μπορω να καταλαβω γιατι.. Μηπως δε τη βαζω καλα? :confused:

θα δοκιμασω και σε αλλο pc να δω

 

 

Και κατι αλλο. Τωρα τελευταια στο κινητο χανεται το σημα! και δεν ειναι οτι δεν υπαρχει σημα στη περιοχη γιατι μου το κανει σε πολλα διαφορετικα μερη και μεσα στη πολη... Να φταιει το κινητο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο. Τωρα τελευταια στο κινητο χανεται το σημα! και δεν ειναι οτι δεν υπαρχει σημα στη περιοχη γιατι μου το κανει σε πολλα διαφορετικα μερη και μεσα στη πολη... Να φταιει το κινητο?

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα με ν73 me, αλλά μόνο σε ορισμένους εσωτερικούς χώρους, φαίνεται να έχει σήμα, αλλά κατά τη κλήση, χάνεται ξαφνικά.. Το πρόβλημα της συσκεύης δεν είναι οτί δεν πιάνει σήμα, αλλά οτι δείχνει οτί πιάνει ενώ δεν πιάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...