Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που είδα λέω...και αυτό που είδα ήταν οτι δεν ήταν ακριβώς η ίδια με την μαμά που είχε το δικό μου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Κατέβασα την B&B v.5.0 του Tom , κάνω unzip και μου εμφανίζει ένα αρχείο με κατάληξη *.nbh. Βρήκα αυτό στους xda http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Hermes_UpgradeGuide

αλλά δεν μπόρεσα να τρέξω το RomUpdateUt.exe που έχει ο φάκελος του Hard SPL. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;:O

 

Edited......Sorry παιδιά , ολα ΟΚ. πέρασα την rom και επανέρχομαι με εντυπώσεις.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να φλασάρει απο την sd κάρτα;

Θελει καποιο ιδιαίτερο κόλπο, γιατι μου την διαβαζει και μετα μπαινει bootloader και δεν γινεται τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει cid-unlock τη συσκευή σου;

 

Βεβαίως ειναι cid-unlock .

Ξεκιναει διαβαζει την sd και αντι να εγκαταστησει την rom παει σε bootloader και σταματαει εκει.

Με την κλασσικη μεθοδο βγαζει error 300

 

Πληροφοριακά να σου πω ότι ξεκιναει ο bootloader με

IPL 1.25.0001

SPL 1.11.0000

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους.Δοκιμασα κατα σειρα τις καινουριες rom (meshlie 4.02 vanilla lite kai full).Ολες εχουν τρομερο προβλημα με το memory leak ( ειδικα η full with cube που χρησιμοποιω εδω και μερικες μερες).Σκεφτομαι να βαλω την b&b η να ξαναβάλω τη vanilla τουλάχιστον, οπου το προβλημα ειναι μικρότερο.Εσεις που τις δουλευετε τι εντυπωσεις έχετε?
Link to comment
Share on other sites

...φυσικα το hibernate button της full η το αντιστοιχο reclaim ram του memaid δεν κανουν τιποτα (οταν πχ η ram εχει πεσει στα 11 με 12 σου δινει το πολυ 1 mb)
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους.Δοκιμασα κατα σειρα τις καινουριες rom (meshlie 4.02 vanilla lite kai full).Ολες εχουν τρομερο προβλημα με το memory leak ( ειδικα η full with cube που χρησιμοποιω εδω και μερικες μερες).Σκεφτομαι να βαλω την b&b η να ξαναβάλω τη vanilla τουλάχιστον, οπου το προβλημα ειναι μικρότερο.Εσεις που τις δουλευετε τι εντυπωσεις έχετε?

 

Εγώ με την απλή vanilla 4.01 (χωρίς touch) δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Με φορτωμένο today screen δεν πέφτω κάτω από 18. Συνήθως είμαι 19 - 21 free.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Με την Vanilla 4.02 full κι εγώ παρατηρούσα memory leak αρκετά γρήγορα.

Δοκιμάζω απο χθες την b&b v.5 με cube και μου κρατάει σταθερά 19mb free.

Eχω όμως την εντύπωση οτι η Vanilla ήταν λίγο πιο γρήγορη αλλά και πιο ενεργοβόρα.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Xρονια Πολλά.

Οχι για την συγκεκριμενη συσκευη ειναι (BLACK & BLUE ROM)την ειχα πανω στο τηλεφωνο και δουλευε μια χαρα αλλά με επιασε η διαολιά να δοκιμάσω την Artemis_Touch_3.01_full_ΕΛΛΗΝΙΚΗ η οποία δεν έκατσε μάλλον καλά γιατι το τηλεφωνο δεν μπουταρε και εκανε συνεχεια επανεκκινησεις.

Οποτε ειπα να επιστρεψω εκει που ημουν και να αφησω τα πειραματα.

Και τωρα δεν προχωραει με τιποτα και βγαζει αυτο το ERROR 300

 

 

καμιά ιδέα παιδιά, τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε να μου πείτε. Εχω το HTC P3300 και έχω το wind non stop plus με 3,5 euros το μήνα. Πως θα το συνδέσω με το laptop έτσι ώστε να έχω internet μέσω του υπολογιστή και όχι από το κινητό? Αν μπορεί κανεις ας μου στείλει τις ρυθμίσεις γιατί ψάχνω στα threads 5 μέρες αλλα δεν το βρίσκώ. Pleese Heeeellllllllpppppp!
Link to comment
Share on other sites

καμιά ιδέα παιδιά, τίποτα;

 

Την original δοκίμασες να την περάσεις?

Δοκίμασε με bootloader.

Είδα ότι δεν σου απάντησε κανείς στους xda. Αντίστοιχα θέματα έχει εκεί για άλλες συσκευές. Τα είδες?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε να μου πείτε. Εχω το HTC P3300 και έχω το wind non stop plus με 3,5 euros το μήνα. Πως θα το συνδέσω με το laptop έτσι ώστε να έχω internet μέσω του υπολογιστή και όχι από το κινητό? Αν μπορεί κανεις ας μου στείλει τις ρυθμίσεις γιατί ψάχνω στα threads 5 μέρες αλλα δεν το βρίσκώ. Pleese Heeeellllllllpppppp!

 

Δοκίμασε αυτό το προγραμματάκι (freeware) που απενεργοποιεί τα data connections. Έτσι κλείνεις εύκολα την σύνδεση μέσω wind.

 

Μετά στις ρυθμίσεις του active synch / Winodws mobile device center επέλεξε στο "this computer is connected to" την επιλογή "The Internet" όπως στη φωτό που επισυνάπτω.

Έτσι θα "τραβάς" ίντερνετ από το PC όταν έχεις συνδέσει το κινητό με active synch / Winodws mobile device center.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Την original δοκίμασες να την περάσεις?

Δοκίμασε με bootloader.

Είδα ότι δεν σου απάντησε κανείς στους xda. Αντίστοιχα θέματα έχει εκεί για άλλες συσκευές. Τα είδες?

 

 

Ειδα τα αντίστοιχα θεματα, δοκιμασα και απο την καρτα, δοκιμασα και την μαμισια μεχρι και πισω να γυρισω με wm5 αλλά τιποτα.

Οταν μιλαμε για μουλάρωμα.........

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανενας πως μπορω να ανοιξω την συσκευη γιατι μετα απο μια εγκατασταση Artemis_4,02 rom,που δεν εγινε σωστα σταματησε να λειτουργει.δεν ανοιγει η οθονη δεν κανει hard reset,τιποτα ειναι κλινικα νεκρο.:dash::cry:

 

μηπως ξερει κανενας γιατι.(εκτος απο το να μου πει μην το σκαλιζεις συνεχεια:grin:)

 

μια βοηθεια.

:help:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ειχες φροντισει να ξεκλειδωσεις πριν την συσκευη σου;απο οτι λενε τα παιδια που εχουν την συσκευη πρεπει να το κανεις,την πεταξες την ρομ ετσι;:confused:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανενας πως μπορω να ανοιξω την συσκευη γιατι μετα απο μια εγκατασταση Artemis_4,02 rom,που δεν εγινε σωστα σταματησε να λειτουργει.δεν ανοιγει η οθονη δεν κανει hard reset,τιποτα ειναι κλινικα νεκρο.:dash::cry:

 

μηπως ξερει κανενας γιατι.(εκτος απο το να μου πει μην το σκαλιζεις συνεχεια:grin:)

 

μια βοηθεια.

:help:

Καλημέρα,

αν έχει δίκιο ο φίλος lagoudakis (και δεν είχες ξεκλειδώσει την συσκευή πριν περάσεις την rom) δοκίμασε να ακολουθήσεις τις οδηγίες που δίνει ο Minos στην υπογραφή του:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=183366

και στην παράγραφο:

ΚΑΙ ΑΝ ΑΠΟΤΥΧΕΙ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ... ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?

Καλή επιτυχία:)

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

paidia exo tin rom artemis v3.01 full elliniki den exo problimata me tin mnimi alla mipos einai kairos na tin allakso???? i mnimi m kimenetai giro sto 20-21 ti lete????
:spider: thanks
Link to comment
Share on other sites

έχει κολλήσει εντελώς. τα δοκίμασα όλα ... και δεν δούλεψε τίποτα!

λέτε να χάλασε η rom;;;;;;;εχει μεινει μαυρη οθονη.ουτε τα led δεν αναβουν.καμια ανταποκριση απο το κουμπι power. :wacko: Οτι ναναι γ.... την τεχνολογια μου μεσα.οταν δεν σου κανει την δουλεια σου η δεν ανεχεται της μ...... σου τρελενεσαι. :lost: :hypno:

 

κανενα καταστημα στην θεσσαλονικη γνωριζει κανενας.

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι σχετικα με της οθονες,αποτι εχω διαβασει υπαρχουν 3 γενιες για το artemis πως μπορουμε να δουμε πια εχουμε?βαζοντας το imei σε ενα site μου λεει οτι κατασκευαστηκε το τελευταιο τετραμηνο του 2005 να υποθεσω οτι εχω gen1?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε bootloader mode μπορείς να μπεις; :worry:

 

Και σε bootloader να μπορει να μπει δεν σημαινει ότι το έσωσε.

Εγώ με μάλλον ιδια περιπτωση (Artemis 3.01 full) και με τηλεφωνο κλινικα νεκρό, χάρηκα όταν διαπιστωσα ότι μπαινει σε bootloader mode, γιατι ολοι ελεγαν ότι θα κανω αναβαθμιση με την γνησια rom και ολα OK.

Δυστυχως ομως δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες και το εχω τωρα και το κοιταω και δεν μπορω να κανω τιποτα γιατι δεν προχωρα απο την bootloader και βγαζει error.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Epeidi exw synantisei ksana paromoies periptwseis syskevwn poy kapoioi tis eixan etoimes gia petama, oses empainan se bootloader mode, me ton ena i ton allo tropo... mporousame na tis kanoume na doulepsoun. Tha mporousa (isws) na se boithisw alla den menw Athina.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Epeidi exw synantisei ksana paromoies periptwseis syskevwn poy kapoioi tis eixan etoimes gia petama, oses empainan se bootloader mode, me ton ena i ton allo tropo... mporousame na tis kanoume na doulepsoun. Tha mporousa (isws) na se boithisw alla den menw Athina.

 

Για την πρόθεση και μόνο σε ευχαριστώ πολύ.

Η αλήθεια ειναι ότι είσαι ο πρώτος που προσφέρθηκες να βοηθήσεις αν κι έχω απευθυνθεί σε αρκετούς.

Ολοι τους ειδικους κάνανε.

Τέλος πάντων, το έδωσα τώρα πριν λίγο σε κάποιο κατάστημα που μου ειπαν ότι θα προσπαθησουν να το επαναφέρουν.Οταν εχω νέα θα σας πω , καθως και για το κατάστημα μην χρειαστει κανεις καμιά φορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...