Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ερώτηση : ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω καλωδιάκι απο μινι USB σε mini jack 3,5 για να βάζω άλλα ακουστικά ????

 

Kati tetoio ? :O

Link to comment
Share on other sites

Μου παραχωρήθηκε από φίλο μου το P3300 το οποίο μόλις το πήρε από service και αναβάθμιση. Έχει WM6 εγκατεστημένα αλλά το πρόβλημα είναι η μνήμη. Ακόμα και μετά από soft reset η διαθέσιμη μνήμη είναι λίγο περισσότερη απο 20mb η οποία με λίγη χρήση πέφτει στ 16mb. Το αποτέλεσμα είναι να μην μπορώ να τρέξω το Dest7. Πρέπει να αλλάξω rom? Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου και δεν θέλω ούτε σε χρονοβόρες διαδικασίες να μπλέξω ούτε και να γίνει μη αναστρέψιμη ζημιά (να χρειαστεί να πάει πάλι για service και τέτοια.)

 

Για βοηθήστε εσείς οι έμπειροι.

 

Ευχαριστω.

SAMSUNG OMNIA 16GB

DESTINATOR 7.0.0.588.11 - 2008.Q4.114

iGO 8.3.2.91972 - Ελλάδα 2008.10 © Tele Atlas - Basemap 2007.07 Data Source © NIMA VMAP0 [080812]

Link to comment
Share on other sites

το battery status που εχω athanaso77 ειναι αυτο BatteryStatusExt_Clock.1.05 ατο about ομως λεει

batterystatus today-plugin 1.05.108 beta5 build 293

δεν ειναι αυτο το extended? σημερα με wifi ανοικτο ειδα 40 βαθμους!επισης η μπαταρια μεσω usb φορτιζει μεχρι 93% καπου νομιζω ειχα διαβασει οτι φταιει το b/s γιαυτο..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

 

ναι αλλα μόνο για 3,5 jack. Παλίωτερα είχα ένα αντίστοιχο για Μοτο V360 αλλα ...δεν το βρίσκω με τίποτα...και έκανε καμια 10αρια ευρο λιγότερα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το battery status που εχω athanaso77 ειναι αυτο BatteryStatusExt_Clock.1.05 ατο about ομως λεει

batterystatus today-plugin 1.05.108 beta5 build 293

δεν ειναι αυτο το extended? σημερα με wifi ανοικτο ειδα 40 βαθμους!επισης η μπαταρια μεσω usb φορτιζει μεχρι 93% καπου νομιζω ειχα διαβασει οτι φταιει το b/s γιαυτο..

 

Nai... ti swsti ekdosi exeis. Endexomenws kapoio apo ta programmata pou exeis balei na mi synergazetai swsta me to batterystatus. Apegkatestise to na deis symperifora xwris afto. Anebainei poly i thermokrasia tou kai den einai logiko.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος (καποιο utility maybe) να αδειαζουν κατα την εναρξη ολα τα deleted items των μηνυματων;; Ή πρεπει παντα να πηγαινουμε tools>empty deleted items κλπ;

 

Thanks,

Dpanop

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν προβληματα γνωστα με το συνχρονισμο η εγω κανω καμια..?εχω κατεβασει το κεντρο συσκευων windows συνδεεται αλλα δεν με αφηνει να κλικαρω επιλογες πχ επαφες,ουτε αυτο ουτε απο επιλογες της συσκευης..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν προβληματα γνωστα με το συνχρονισμο η εγω κανω καμια..?εχω κατεβασει το κεντρο συσκευων windows συνδεεται αλλα δεν με αφηνει να κλικαρω επιλογες πχ επαφες,ουτε αυτο ουτε απο επιλογες της συσκευης..

 

Μπες στο μενου του Activesync στο pc χωρις να το εχεις συνδεμενο το ppc, διεγραψε την συσκευη και κανε την συνδεση απο την αρχη.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται τιποτα..το εσβησα το ξαναεβαλα δεν με αφηνει να επιλεξω τιποτα αλλο εκτος απο τα αγαπημενα κινητης συσκευης...

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ti exeis katebasei???? :confused:

 

Μαλλον το activesync θα εννοει.

 

 

alex_n80, office outlook εχει το pc σου?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Windows Mobile Device Center 6.1 for Windows Vista ,δεν λεγεται ετσι:O ? και με την ευκαιρια μικρους ελληνικους χαρακτηρες δεν μπορουμε να στειλουμε σε ενα sms 160?

 

edit: εχω περασει τα office 2007 pro +outlook

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Windows Mobile Device Center 6.1 for Windows Vista ,δεν λεγεται ετσι:O ? και με την ευκαιρια μικρους ελληνικους χαρακτηρες δεν μπορουμε να στειλουμε σε ενα sms 160?

 

edit: εχω περασει τα office 2007 pro +outlook

Ετσι λεγεται,

Με μικρους χαρακτηρες οχι,

Αν πας στο ppc στο activesync χωρις να το εχεις συνδεσει κλικαροντε οι επιλογες που θες?

Δοκιμασε οταν πας για συγχρονισμο να εχεις ανοιχτο και το outlook.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν κλικαρετε τιποτα στο pcc τωρα φευγω για δουλεια θα το δοκιμασω το βραδυ μπορει να κανω και κανενα hard reset ευχαριστω για το support:)

edit:και γω δεν βλεπω να το γλυτωνω..anyway υπαρχει link για igo6 και χαρτη?εβαλα το 8beta αλλα ειναι ολο προβληματα..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Oυφ τελείωσα και τις 510 σελίδες :dizzy:

Μου πήρε μεν 10 μέρες αλλά άξιζε τον κόπο. Ηταν σπουδαίο να βλέπεις την αγωνία με τις πρώτες μαγειρεμένες roms και τα ατελείωτα flash που έτρωγαν τα μηχανάκια απο μερικούς σαν τον mino και τον mastelo (καλά να είναι εκεί που 'ναι) ,την προσπάθεια μετάφρασης για την 1η Ελληνική rom και την όρεξη και υπομονή που είχαν τα παιδιά που συμμετείχαν στο thread να απαντούν στις ερωτήσεις των καινούργιων. Δυστυχώς ο mino , ο mastelos και άλλοι "μετακόμισαν" αλλά με χαρά βλέπω οτι ο freco και ο athanaso77 συνεχίζουν επάξια το έργο και έχουν επωμιστεί το βάρος να βοηθούν τους newbieδες (καλή ώρα σαν εμένα:D) Παίδες , απλά :respect:

Eπι του προσωπικού τώρα, έφτασε στα χέρια μου πριν 15 μέρες ένα μεταχειρισμένο P3300.Αφού έπαθα το πρώτο σοκ της εξοικίωσης με WM συσκευή πλέον μπορώ να πω οτι είμαι σε καλό δρόμο. Το πρώτο flashάρισμα έγινε με την ανάβαθμιση στα wm6 αλλά δεν βλέπω να μένει για πάνω 5 μέρες ακόμα (κρίμα γιατί το έστησα όπως ήθελα). Με καλέι η περιέργια των cooked και θα ακολουθήσω τους υπόλοιπους :D

Καλά να είστε όλοι και κυρίως αυτοί που δεν βαριούνται να απαντούν ακόμα και σε ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί μια σελίδα πιο πίσω :wink:

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum ενας φιλος μου ειναι πολ.μηχανικος και ρωταει αν υπαρχει καποιο προγραμμα για μετρηση οικοπεδων μεσω gps! ξερετε να δινει Χ Υ και τεεοια.υπαρχει τετοιο πραγμα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με καλέι η περιέργια των cooked και θα ακολουθήσω τους υπόλοιπους :D

 

Prosexe giati an arxiseis... de stamatas meta! :happy:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum ενας φιλος μου ειναι πολ.μηχανικος και ρωταει αν υπαρχει καποιο προγραμμα για μετρηση οικοπεδων μεσω gps! ξερετε να δινει Χ Υ και τεεοια.υπαρχει τετοιο πραγμα?

 

Δεν ξέρω αν πράγματι κάνει αυτό που θέλεις αλλά λένε

 

Waypoints, POIs, Track, Routes

Waypoint, POI: GPX, LOC, KML files supported

Track, Route: GPX, TRK, KML files supported

Track recording by configurable Auto, Time or Distance interval

View your waypoints and tracks in Google Earth directly (KML export/import)

Flexible waypoint management

You can easily convert track to route and reverse the direction of route

Area Calculation feature is also available in our Geo version

 

Δεν έχω δει σε κανένα άλλο πρόγραμμα κάτι αντίστοιχο.

 

GPS Tuner http://www.gpstuner.com/overview.htm

 

 

PS Καλώς ήρθες στην παρέα Leon_mania ;)

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

σε συχαριστω πολυ καλως σας βρηκα!θα το δοκιμασω να δω τι παιζει!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξέρετε πόση ειναι η εγγύηση που δίνει η ACE ?Γιατί το σάββατο ήπιε πολύ και έφαγε πολλές τουμπες και τωρα μου κάνει νερά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...