Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Aν δεν κάνω λάθος ο Alex είχε γράψει πως έχει SPL 3.13.000 οπότε μάλλον δεν την έχει ξεκλειδώσει.

 

Mallon exeis dikio... Mperdeftika me to diko sou to SPL kai me afto pou eipe o alex_n80

το ειχα δει και στο πρωτο update αλλα με απενεργοποιηση antivirus/firewall εγινε οκ!δεν θυμαμαι τι ειχα κανει και δουλεψε

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την πρωτη φορα ομως,τωρα δεν γινεται τιποτα..θα δοκιμασω στον παλιο με xp

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ναι ολα εγιναν χωρις κανενα προβλημα το artemaki μου χτυπαει με καρδια!απο ταχυτητα παντως δεν εντυπωσιαζομαι..τωρα μπορω να flasαρω χωρις ξεκλειδωμα παλι σωστα? με γεια μου!

οκ το t.flo αλλα τωρα μου ανοιξε η ορεξη!σα 15χρονο κανω

edit οκ και το active sync ολα τελεια!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η μόνη περίπτωση για να flasharo και εγώ είναι να πάω σε μηχάνημα με XP???

 

Καταραμένα (S)Vista...

SAMSUNG OMNIA 16GB

DESTINATOR 7.0.0.588.11 - 2008.Q4.114

iGO 8.3.2.91972 - Ελλάδα 2008.10 © Tele Atlas - Basemap 2007.07 Data Source © NIMA VMAP0 [080812]

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
λογικα οι lite rom ειναι λιγοτερο φορτωμενες απο τις full σε θεμα προγραμματων και συνηθως ξεκινανε με πιο πολυ μνημη,προσωπικα θα προτιμουσα μια οσο πιο πολυ lite ωστε να βαλω εγω οτι θελω
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα κι απο μενα παιδια.

Τα φωτα σας γιατι εφτασα σε αδιεξοδο.

Εχω ενα xda orbit το οποιο δουλευε μια χαρα.Δεν του ειχα βαλει καρτα μνημης και πηρα να βαλω μια σημερα για να δοκιμασω καποιο προγραμμα πλοηγησης.πηρα λοιπον την καρτα φορτωσα το προγραμμα και την εβαλα στο κινητο.Το ξεκινησα και πηγα μεσα απο τον file explorer να δω την καρτα, το κινητο κολησε και μετα απο λιγο εσβησε.Αφαιρεσα την καρτα και προσπαθω να το κανω να δουλεψει.Ματαια ομως δεν ξεκινα με τιποτα ,κολλαει αμεσως στην οθονη υποδοχης.Ουτε hard reset δεν κανει, μολις πατησω το πρασινο κουμπακι αντι να ξεκινησει η ολικη επαναφορα κολλαει και δεν κανει τιποτα.Εβγαλα εβαλα την μπαταρια,ξαναδοκιμασα πολλες φορες αλλα τιποτα.

Εχει κανεις καμια ιδεα τι να κανω;

Ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

paidia pos mporo na kano allo pliktrologio proepilegmeno?????

 

Start-> Settings -> Input

Επιλέγεις το πληκτρολόγιο που θες και πατάς options. Τσέκαρε την πρώτη επιλογή Set as default method.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα κι απο μενα παιδια.

Τα φωτα σας γιατι εφτασα σε αδιεξοδο.

Εχω ενα xda orbit το οποιο δουλευε μια χαρα.Δεν του ειχα βαλει καρτα μνημης και πηρα να βαλω μια σημερα για να δοκιμασω καποιο προγραμμα πλοηγησης.πηρα λοιπον την καρτα φορτωσα το προγραμμα και την εβαλα στο κινητο.Το ξεκινησα και πηγα μεσα απο τον file explorer να δω την καρτα, το κινητο κολησε και μετα απο λιγο εσβησε.Αφαιρεσα την καρτα και προσπαθω να το κανω να δουλεψει.Ματαια ομως δεν ξεκινα με τιποτα ,κολλαει αμεσως στην οθονη υποδοχης.Ουτε hard reset δεν κανει, μολις πατησω το πρασινο κουμπακι αντι να ξεκινησει η ολικη επαναφορα κολλαει και δεν κανει τιποτα.Εβγαλα εβαλα την μπαταρια,ξαναδοκιμασα πολλες φορες αλλα τιποτα.

Εχει κανεις καμια ιδεα τι να κανω;

Ευχαριστω πολύ

 

Αν δεν γίνεται τίποτα άλλο:

 

Bootloader -> The bootloader is invoked by pressing down the Power and Voicedialer buttons simultaneously, and using the stylus at the same time to press the RESET button at the left side. Continue pressing the two buttons for a few seconds after pressing and releasing the reset button until the bootloader screen appears.

 

και flashaρισμα.

 

Αν δεν το έχεις ξεκλειδώσει με την original.

Αν το έχεις ξεκλειδώσει με όποια rom γουστάρεις.

 

Good luck :)

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Exoun idi apantithei parapanw afta file mou. Diabase kai tha kalypseis oles sou tis apories. Alla kai an bariesai na diabaseis kane ena uspl gia na eisai sigouros, den exeis na xaseis tipota.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Start-> Settings -> Input

Επιλέγεις το πληκτρολόγιο που θες και πατάς options. Τσέκαρε την πρώτη επιλογή Set as default method.

freco den brika tetoia epilogi.

paizei rolo i rom???? an nai exo tin artemis3.01 tou mashle tin elliniki

:spider: thanks
Link to comment
Share on other sites

στον κυβο της artemis touch 4.02 υπαρχει επιλογη να βαζουμε οτι προγραμμα θελουμε?εχει memory leak η 4.02 απο 20+ στα 14,10 κτλ τοσο πολυ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ βλέπω οτι ξεκινάω με σχεδόν 24mb και πέφτει κοντά στα 16 αργότερα χωρίς να εκκινήσω κάποιο πρόγραμμα. Επίσης βλέπω οτι με το Resco Keyboard δεν βολεύομαι με τίποτα (δεν βρίσκω το backspace ρε γμτ).Λέω να βάλω το Fullscreen Keyboard της spb.

Και μια παράκληση. Μήπως έχει κανείς το guava theme που ερχόταν με την official rom; Με το γκρι της touch δεν την πολυπαλεύω.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλευω τη vanilla την καινουρια , αλλα καποιεσ φορεσ κανει black screen η οθονη για λιγο.Το κλεινω και το ξανανοιγω και δουλευει κανονικα . συνηθως το κανει οταν ειναι να γραψω με το keybord to οποιο επιπλεον μου το γυρναει σε defauly apo pcm keybord που του εχω ορισει.Μαλλον αυτο κανει καποιο confict.Ξερει κανεις επισης γιατι στη vanilla εχει ρυθμισεις για ενεργοποιηση του cube αφου ετσι και αλλιως δεν δουλευει?
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το σκεφτομαι μπορει ακριβωσ γιαυτο να μου κανει black screen.επειδη δηλαδη ειχα ενεργοποιημενο το cube που ετσι και αλλιως δεν δουλευει.
Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ βλέπω οτι ξεκινάω με σχεδόν 24mb και πέφτει κοντά στα 16 αργότερα χωρίς να εκκινήσω κάποιο πρόγραμμα. Επίσης βλέπω οτι με το Resco Keyboard δεν βολεύομαι με τίποτα (δεν βρίσκω το backspace ρε γμτ).Λέω να βάλω το Fullscreen Keyboard της spb.

Και μια παράκληση. Μήπως έχει κανείς το guava theme που ερχόταν με την official rom; Με το γκρι της touch δεν την πολυπαλεύω.

 

Εδω και καιρο διαβαζω για διαφορες προτασεις ROM και οι πιο παλιοι ειναι απολυτοι στην υπεροχη των ROMS του Meschle. Δεν ξερω αν απο μηχανημα σε μηχανημα υπαρχουν διαφορες, αλλα με τις ROMS του ειχα αυτο το προβλημα.

Πολυ γρηγορα επεφτε η ελευθερη μνημη.

 

Τις δοκιμασα ολες και τη χρυση τομη κατα την αποψη μου εχει η Black & Blue 3.4 του tom_codon.

Εχει τη μεγαλυτερη αντοχη χωρις να πεφτει η μνημη, ειναι φορτωμενη ακριβως με αυτα που χρειαζομαι και οχι με 1000 πραγματα που δε θα χρησιμοποιησω ποτε και τελος με καλυπτει και απο αισθητικης πλευρας.

 

Σε κατι αλλο που συμφωνω ειναι το Fullscreen Keyboard της spb.

Απλα το καλυτερο απο οσα δοκιμασα.

 

Βεβαια ολα τα παραπανω ειναι θεμα γουστου.

Αν δοκιμασεις αυτη τη ROM περιμενω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Επισης Ξερει κανεις να μου πει βρε παιδια αν θελω να δουλεψω το fun contact h to icontact αντι του pcmcontact που μπορω να βρω το file με τα (σωστα) ελληνικα? Το pcmcontact δεν το βολευομαι πολυ.Τα αλλα τα θεωρω καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

Επισης Ξερει κανεις να μου πει βρε παιδια αν θελω να δουλεψω το fun contact h to icontact αντι του pcmcontact που μπορω να βρω το file με τα (σωστα) ελληνικα? Το pcmcontact δεν το βολευομαι πολυ.Τα αλλα τα θεωρω καλυτερα

 

Αν θελεις δοκιμασε το Sunnysoft Contacts v1.2.

 

Υποστηριζει Ελληνικα, ειναι πολυ ευκολο στη χρηση του και δεν μου εχει παρουσιασει κανενα απολυτως bug εδω και ενα χρονο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...