Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Είμαι σίγουρος ότι θα το μετανοιώσω, αλλά δεν πειράζει (ίσως αυτό να είναι και το νόημα):lol:.

 

Eite to metaniwseis, eite oxi... i official ROM yparxei, kratas kai ena backup apo ti syskevi sou opws einai twra me to Sprite Backup, kai opote theleis ta epanafereis! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά καμιά προσπάθεια και κανένα κολπάκι δεν πέτυχε και αποφάσισα οτι δεν εχω κάτι να χάσω και χτες το πήγα στο 9volto.

Πριν λίγο μου απάντησαν ότι δεν φτιάχνεται γιατι λέει έχει διαγραφεί η eeprom.

Τωρα βέβαια μες την μανούρα μου δεν πολυκατάλαβα τι ακριβως σημαιναι αυτό αλλά και και πως μπορει να έγινε γιατί δεν μιλησα απευθειας με τον ταχνικο αλλά με ενεν πωλητή.

Εχει κανεις καμια ιδέα, έχετε ακουσει ξανα για αυτην την περίπτωση;

u ERROR [300] : INVALID UPDATE TOOL

 

This error message will appear when you use the incorrect RUU version to upgrade.

 

O Bootloader σου φταίει. Αυτό συνήθως γίνεται οταν βάζεις BL οτι να ναι.

Σχετικά με το 9volto ενα εχω να πώ: ΛΩΛ

Πάντο στον athanaso77.

Λόγω του οτι ο Bootloader σου έχει λάθος στοιχεία μέσα (versions, model κλπ κλπ) το update tool σου λέει οτι χρησιμοποιείς λάθος πρόγραμμα αναβάθμισης. Δέν ξέρει οτι είναι P3300.

Link to comment
Share on other sites

u ERROR [300] : INVALID UPDATE TOOL

 

This error message will appear when you use the incorrect RUU version to upgrade.

 

O Bootloader σου φταίει. Αυτό συνήθως γίνεται οταν βάζεις BL οτι να ναι.

Σχετικά με το 9volto ενα εχω να πώ: ΛΩΛ

Πάντο στον athanaso77.

Λόγω του οτι ο Bootloader σου έχει λάθος στοιχεία μέσα (versions, model κλπ κλπ) το update tool σου λέει οτι χρησιμοποιείς λάθος πρόγραμμα αναβάθμισης. Δέν ξέρει οτι είναι P3300.

 

 

 

Μόλις μπήκα σπίτι και ανοιξα τον υπολογιστή και αυτή ειναι η πιο καλη ειδηση.

Αρα να ελπίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θα έλεγα ότι είναι και τόσο καλή είδηση γιατί αυτό είναι κάτι που δε συμβαίνει και τόσο συχνά! Θα δούμε όμως τι μπορούμε να κάνουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καποιες ερωτησουλες παλι(sorry αν γινομαι κουραστικος)

Ηχογραφηση εχει το Ρ3300?(δεν εννοω κατα τη διαρκεια μιας κλησης).Μεσα στις ρυθμισεις εχει μια ρυθμιση για αυξηση εντασης του μικροφωνου οταν ηχογραφει αλλα στο μενου δεν εχω δει καποια επιλογη για ηχογραφηση.

Και κατι αλλο.Γινεται οταν τραβαμε βιντεο να σβησουμε την οθονη και αυτο να συνεχισει να τραβαει????Το δοκιμασα αλλα οταν εσβησα την οθονη μετα δεν αναβε και αναγκαστηκα να κανω reset.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα ότι είναι και τόσο καλή είδηση γιατί αυτό είναι κάτι που δε συμβαίνει και τόσο συχνά! Θα δούμε όμως τι μπορούμε να κάνουμε.

 

Ο πνιγμενος απ τα μαλλιά πιάνεται, ομως αν το σκεφτει κανεις σοβαρά έχεις δικιο και δεν πρεπει να ΄ναι τοσο καλα τα νέα, απλά εκεινη τη στιγμή μου ηρθε ..κάπως και ψιλοχάρηκα,

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καποιες ερωτησουλες παλι(sorry αν γινομαι κουραστικος)

Ηχογραφηση εχει το Ρ3300?(δεν εννοω κατα τη διαρκεια μιας κλησης).Μεσα στις ρυθμισεις εχει μια ρυθμιση για αυξηση εντασης του μικροφωνου οταν ηχογραφει αλλα στο μενου δεν εχω δει καποια επιλογη για ηχογραφηση.

 

Βάλε το Resco Audio Recorder που είναι το καλύτερο για αυτή τη δουλειά. Δεν είναι όμως για ηχογράφηση κλήσης από το μικρόφωνο όπως κανένα άλλωστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mετά απο 15ήμερη σχεδόν χρήση της B&B v.5 έχω παρατηρήσει τα εξής:

Δεν δουλεύει ο comm manager , Για κάποιο λόγο είναι αδύνατη η μεταφορά αρχείων μέσω bluetooth απο άλλη συσκευή στη δική μου. Συχνά πυκνά τρώει κάτι ξεγυρισμένα κολλήματα και χρειάζεται soft reset. Απο την άλλη δεν έχει το memory leak της vanilla full cube σε τόσο μεγάλο βαθμό. Η χαμηλότερη στάθμη της ελεύθερης μνήμης φτάνει τα 16mb. Καμιά πρόταση για άλλη rom; Εχω καιρό να το ψήσω το καμάρι μου :D

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Egw panta imoun yper twn ROMs tou meschle. An kai i alitheia einai oti mou exei kerdisei to endiaferon i eperxomeni tou Tom: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=390543

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος τι εχει παθει το pocketCM.Μου βγαζει μονο τις επαφες που μου εχουν στειλει SMS και οταν παταω σε καποιο ονομα μου ανοιγει τα SMS που μου εχει στειλει.Στο filter παταω ''Ολες'' αλλα αυτο παλι εκει μου βγαζει τις επαφες που μου εχουν στειλει SMS,τι μπορει να φταει????Οι επαφες δεν εχουν σβηστει γιατι στο sim manager μου τις δειχνει ολες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμη αναβασης και ναυτικους. αυτα που λες τα εχω.

το garmin μου κολαει στο ξεκινημα. καπου ειδα οτι παιζει μονο με wm5 και οχι με τις cooked wm6

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω το xda orbit στο οποίο πέρασα την ελληνική rom του meschle.

Με μεγάλη χαρά είδα ελληνικό περιβάλλον (1 χρόνος γερμανικά μου έκατσε βαρύς) όμως η μπαταρία ξεφορίζεται πλήρως σε λιγότερο από μια ημέρα.

Έριξα τον επεξεργαστή στα 201 αλλά δεν είχε καμία διαφορά.

 

Καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

επειδή και εγώ βαρέθηκα με την αυτονομία(μικρή) παράγγειλα σήμερα απο εδώ

 

http://www.batteries.gr/product_info.php?products_id=2083

 

ελπίζω να βαστάει περισσότερο αφού είναι 2400 mh ενώ η μαμίσια είναι 1250 mh

 

μήπως την εχει κάποιος ήδη να μας πεί εντυπώσεις?

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμη αναβασης και ναυτικους. αυτα που λες τα εχω.

το garmin μου κολαει στο ξεκινημα. καπου ειδα οτι παιζει μονο με wm5 και οχι με τις cooked wm6

ευχαριστω

 

παίζει κανονικά με τις cooked rom wm6

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση ..

έχει καταφέρει κανεις να δει καιρό θεσσαλονίκης με το htc home?

γιατί ενώ βρίσκει την πόλη λέει οτι δεν βρέθηκαν πληροφορίες ..

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση ..

έχει καταφέρει κανεις να δει καιρό θεσσαλονίκης με το htc home?

γιατί ενώ βρίσκει την πόλη λέει οτι δεν βρέθηκαν πληροφορίες ..

 

Ναι εγω αλλα στην τυχη τελειως.Ενω δεν εβγαζε πληροφοριες κατα λαθος πατησα ενημερωση και μου το εβγαλε.Τωρα που το ξαναεκανα εβγαλε παλι αδυναμια ευρεσης πληροφοριων.....

Γενικως αυτα τα προγραμματα καιρου δεν λειτουργουν(τουλαχιστων σε μενα).Το spb weather αλλες φορες δεν ενημερωνεται καθολου,αλλες φορες βγαζει μονο μια πολλη και τετοια,εννοειται μεσω GPRS γιατι μεσω activesync δεν το εχω καταφερει ποτε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...