Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια συγνωμη αλλα προσπαθω εδω και 2 βδομαδες να φλασαρω το artemis μου και δεν γινετε τπτ. Τι μαμα rom εβαλα τι coοked rom εβαλα τπτ. αρχικα το ειχα ξεκληδωσει και ειχα την vanilla μετα απο μια πτωση ομως μου ξεκολισαν κατι επαφες στην πλακετα το επισκευασα σε ενα ηλεκτρονικο και απο τοτε δεν μπορω να κανω τπτ. Ανοιγοντας το τηλ μπαινει σε bootloader τριχρωμη οθονη και μου γραφει IPL 3.13.0001 και SPL 3.13.0000

 

(Υ.Γ μετα την πτωση ανοιγε κανονικα το τηλ μονο που με αποτομες κινισεις εσβηνε) :(:(:(:(:(

 

(Υ.Γ 2 οταν φλασαρω την μαμα rom φτανει μονο μεχρι το 2% και μετα σβηνει. οταν βαλω cooked rom φτανει 100% αλλα δεν ανοιγει μετα το τηλ. επισης στο update εκει που λεει image version την αρχικη και καλα δεν μου γραφει τπτ ειναι κενο !! )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kanenas allos gnomi

 

Και εγω μεταχειρισμενο το ειχα παρει τα χριστουγεννα 250 ευρω.Το κινητο ειναι πολυ καλο και εχει τα παντα.Νομιζω και ενας αλλος φιλος πιο παλια ενδιαφεροταν και του ειχα γραψει τα θετικα/αρνητικα αλλα δεν θυμαμαι σε ποια σελιδα ειναι οποτε θα σου πω καποια πραγματα.

Τα θετικα ειναι τα εξης:

-πολυ καλη κατασκευη και μεγεθος,βαρος για αυτα που εχει

-ενσωματωμενο GPS

-καμερα 2MP

-ραδιοφωνο

-windows mobile

Αρνητικα:

-Mικρη διαρκεια μπαταριας

-Oχι τοσο καλη καμερα σε σχεση με αλλα 2MP(κυριως Sony ericsson)

-Οχι τοσο καλο σημα

Αυτα,πιστευω να σε βοηθησα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να μπορείς να αποθηκεύεις τα sms σε όποιο folder θέλεις; Μετά απο κάθε flash χάνω τα αποθηκευμένα μου μηνύματα και ορισμένα τα θέλω.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το jeyo mobile κραταει κλησεις-επαφες-μηνυματα σε ενα αρχειο στο pc σου και μετα τις επαναφερεις στο ppc σου,αν ζητας κατι τετοιο
Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι άλλο... Το p3350 αρνείται πεισματικά να συνδεθεί σε free wifi στο οποίο το λαπτοπ συνδέεται χωρίς πρόβλημα... Γιατί συμβαίνει αυτό;

και εμενα συνδεεται αλλα δεν μπαινει internet .?????????????????

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβγαλα άκρη με το MAME. Επέλεξα εκεί που λέει show all και μου δείχνει μια εικονική λίστα των παιχνιδιών (χωρίς να έχω κανένα ρομ μέσα). Φυσικά δεν έπαιζε τίποτα. Όταν βάζω οποιαδήποτε ρομ, δεν το εμφανίζει. Όταν βάζω ρομ που υπάρχει ήδη στη λίστα του MAME, μόνο τότε το παίζει... Δηλαδή είναι μάλλον συγκεκριμένα εξ' αρχής τα παιχνίδια που παίζουν στο MAME για PPC.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να δεις τι σου βρίσκει το Wififofum.

 

Πως μπορεί να βοηθήσει αυτό; Το έβαλα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα... Μου βγάζει απλώς τη λίστα με τα διαθέσιμα δίκτυα.

 

 

Υ.Γ. Ας μου πει κάποιος πως ενώνω τα μηνύματα μου.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δυο επιλογες.

Μια ειναι η ROM που εφτιαξε ο Meschle και μια που εφτιαξε ενας Ελληνας μαγειρας

 

Kai kata protimisi... sigoura tou meschle.

 

Efharisto pedia.....kali sinehia

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα,

Ρε παιδια εχω το εξης πρβλμ. Αλλαξα εταιρεια και απο wind πηγα cosmote.

ειχα λοιπον πριν πανω-πανω στην οθονη εκει που δειχνει το υψος του σηματος, την ενατση, την ωρα ενα σημα με G το οποιο αλλαζε οταν συνδόμουνα να κατεβασω data. μολις αλλαξα εταιρεια μου βγαζει <-χ-> δηλαδη δεν εχει G . Τι μπορει να εγινε . Η cosmote υποστηρίζει 3G στην περιοχή μου. Το Ρ3300 μου δεν εχει προφανως 3G αλλα δεν θαπρεπε να εχω και το σηματακι που ειχα πριν.

Κανω κατι λάθος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δυο επιλογες.

Μια ειναι η ROM που εφτιαξε ο Meschle και μια που εφτιαξε ενας Ελληνας μαγειρας

 

την κατεβασα την ελληνική.Υπαρχουν καπου οδηγιες για να την εγκαταστησω? (θα εχει και touchflo ε?)(και ελληνικά ?)

thnx

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα,

Ρε παιδια εχω το εξης πρβλμ. Αλλαξα εταιρεια και απο wind πηγα cosmote.

ειχα λοιπον πριν πανω-πανω στην οθονη εκει που δειχνει το υψος του σηματος, την ενατση, την ωρα ενα σημα με G το οποιο αλλαζε οταν συνδόμουνα να κατεβασω data. μολις αλλαξα εταιρεια μου βγαζει <-χ-> δηλαδη δεν εχει G . Τι μπορει να εγινε . Η cosmote υποστηρίζει 3G στην περιοχή μου. Το Ρ3300 μου δεν εχει προφανως 3G αλλα δεν θαπρεπε να εχω και το σηματακι που ειχα πριν.

Κανω κατι λάθος.

 

To σημα με το G ειναι το GPRS το οποιο αφου λες πως συνδεεσε για να κατεβασεις data ειχες τις ρυθμισεις GPRS της Wind γι αυτο και στο εβγαζε,τωρα με τη νεα καρτα πρεπει να κανεις τις ρυθμισεις για cosmote για να στο ξαναβγαλει,δεν εχει καμια σχεση με 3G.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
την κατεβασα την ελληνική.Υπαρχουν καπου οδηγιες για να την εγκαταστησω? (θα εχει και touchflo ε?)(και ελληνικά ?)

thnx

 

Εκεί που την κατέβασες έχει οδηγίες εγκατάστασης καθώς και το τι περιέχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γνωρίζει κάποιος να μου πει αν μπορούμε να κάνουμε ακρόαση ραδιοφώνου ή μουσικής μέσω bluetooth handsfree (με τα ακουστικα του ΑΡΤΕΜΙΣ συνδεδεμένα κανονικά) και αν ναι με όλες τις μάρκες bluetooth handsfree;

Ευχαριστώ:)

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γνωρίζει κάποιος να μου πει αν μπορούμε να κάνουμε ακρόαση ραδιοφώνου ή μουσικής μέσω bluetooth handsfree (με τα ακουστικα του ΑΡΤΕΜΙΣ συνδεδεμένα κανονικά) και αν ναι με όλες τις μάρκες bluetooth handsfree;

Ευχαριστώ:)

 

Μουσικη που εχεις μεσα στο PPC γινεται να ακουσεις μεσω του bluetooth με το προγραμμα BTaudio.

Οσον αφορα το να ακους ραδιοφωνο, εχω την εντυπωση οτι δε γινεται, γιατι το καλωδιο των ακουστικων παιζει το ρολο κεραιας, οποτε χωρις αυτο το καλωδιο δε γινεται να πιασεις σημα.

Αν κανω λαθος ας με διορθωσει κανενας. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το να ακους ραδιοφωνο, εχω την εντυπωση οτι δε γινεται, γιατι το καλωδιο των ακουστικων παιζει το ρολο κεραιας, οποτε χωρις αυτο το καλωδιο δε γινεται να πιασεις σημα.

Αν κανω λαθος ας με διορθωσει κανενας. :rolleyes:

OK! Σε ευχαριστώ για την απάντηση στο θέμα της ακρόασης μουσικής;).

Σε ότι αφορά το ραδιόφωνο, για να ανοίξει όντως χρειάζεται τα ακουστικά, τα οποία όντως λειτουργούν σαν κεραία. Η ερώτησή μου είναι αν με το καλώδιο των ακουστικών συνδεδεμένο μπορώ να ακούω ραδιόφωνο μέσω του bluetooth handsfree.

Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ:).

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

OK! Σε ευχαριστώ για την απάντηση στο θέμα της ακρόασης μουσικής;).

Σε ότι αφορά το ραδιόφωνο, για να ανοίξει όντως χρειάζεται τα ακουστικά, τα οποία όντως λειτουργούν σαν κεραία. Η ερώτησή μου είναι αν με το καλώδιο των ακουστικών συνδεδεμένο μπορώ να ακούω ραδιόφωνο μέσω του bluetooth handsfree.

Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ:).

apo oso eixa parakolouthisi paliotera mia sizitisi se ena forum(den thimamai pou) ginetai...

thelei na to psakseis ligaki. mpes kai sto forum tis htc exei ena polu oraio thema gia auto

:spider: thanks
Link to comment
Share on other sites

To σημα με το G ειναι το GPRS το οποιο αφου λες πως συνδεεσε για να κατεβασεις data ειχες τις ρυθμισεις GPRS της Wind γι αυτο και στο εβγαζε,τωρα με τη νεα καρτα πρεπει να κανεις τις ρυθμισεις για cosmote για να στο ξαναβγαλει,δεν εχει καμια σχεση με 3G.

 

Ε αυτές τις ρυθμισεις προσπαθω αλλα δεν τις καταφέρνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι άλλο... Το p3350 αρνείται πεισματικά να συνδεθεί σε free wifi στο οποίο το λαπτοπ συνδέεται χωρίς πρόβλημα... Γιατί συμβαίνει αυτό;

και εμενα συνδεεται αλλα δεν μπαινει internet .?????????????????

 

 

λοιπον το προβλημα εχει ως εξης στο σπιτι μπαινει κανονικα wifi σε αλλα ασυρματα δυκτια συνδεεται κανονικα ο explorer γραφει εντοπισμος τις σελιδας και μενει εκει δεν κανει συνδεση ?????????

Link to comment
Share on other sites

mia erotisi ligo sxetiki me to p3300 ligo me ta videos genikotera poso prepei na einai ena video gia na to trabiksei sosta to p3300 kai pou mporo na bro antistoixo program gia kati tetoio????
:spider: thanks
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
mia erotisi ligo sxetiki me to p3300 ligo me ta videos genikotera poso prepei na einai ena video gia na to trabiksei sosta to p3300 kai pou mporo na bro antistoixo program gia kati tetoio????

 

Gia na to trabiksi i gia na to kanei anaparagwgi? Apo ta kalytera programmata einai to Core Player 1.2.4.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα,

Ρε παιδια εχω το εξης πρβλμ. Αλλαξα εταιρεια και απο wind πηγα cosmote.

ειχα λοιπον πριν πανω-πανω στην οθονη εκει που δειχνει το υψος του σηματος, την ενατση, την ωρα ενα σημα με G το οποιο αλλαζε οταν συνδόμουνα να κατεβασω data. μολις αλλαξα εταιρεια μου βγαζει <-χ-> δηλαδη δεν εχει G . Τι μπορει να εγινε . Η cosmote υποστηρίζει 3G στην περιοχή μου. Το Ρ3300 μου δεν εχει προφανως 3G αλλα δεν θαπρεπε να εχω και το σηματακι που ειχα πριν.

Κανω κατι λάθος.

 

Το πρόβλημα που περιγράφεις έχει παρατηρηθεί τον τελευταίο καιρό (κυρίως με cosmote) δηλαδή περιστασιακά να χάνεται το G και να διακόπτεται η σύνδεση και να επανέρχεται μετά από soft reset ή μόνο του, αλλά κανείς δεν ξέρει που οφείλεται και ποιά είναι η λύση του. Το αντιμετωπίζω και εγώ. Η Ace Hellas αδιαφορεί, η Cosmote δεν αναγνωρίζει κανένα πρόβλημα καθώς υποστηρίζει (δικαίως βέβαια) ότι δεν έχει αναφερθεί παρόμοιο πρόβλημα με καμιά άλλη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως αυριο αποχωριζομαι το artemaki μου.αν και το εχω λιγο καιρο το αγαπησα γιατι με εβαλε στο κοσμο τον windows,αλλα τωρα θελω κατι πιο δυνατο.καλη συνεχεια artemakides σας ευχαριστω ολους για την πολυτιμη βοηθεια σας στα wm!θα τα πουμε πολυ συντομα στο forum του kaiser/diamond??:bow:

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Επειδη οπως ειχα αναφερει και παλαιοτερα το PocketCM μου βγαζει προβληματα θα το ξαναεγκατστησω.Αλλα για να γινει εγκατασταση πρεπει να διαγραφει η προηγουμενη εκδοση????Γιατι εψαξα και δεν το βρηκα πουθενα για απεγκατασταση.:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...