Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Live Photos:

http://mobilitytoday.com/articles/htc_artemis_first_look.html

 

Το είδατε στην Αθνούσα αλλά καμιά φωτογραφιούλα δεν

βάλατε...

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Live Photos:

http://mobilitytoday.com/articles/htc_artemis_first_look.html

 

Το είδατε στην Αθνούσα αλλά καμιά φωτογραφιούλα δεν

βάλατε...

:(

Έχεις απόλυτο δίκιο, είμαστε ασυγχώρητοι:oops: . Βλέπεις όταν το έχεις και το κοιτάς ή το περιεργάζεσαι, το μόνο πράγμα που δεν σου έρχεται είναι να βγάλεις φωτό.

Το παιδί με το οποίο μίλησα ήταν από την dynax και μου είπε ότι κατά πάσα πιθανότητα θα έχουν το destinator πάνω αλλά μου είπε ότι είναι και πιο βαρύ σε σχέση με το tom tom.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

τελικα το play247 το εφερε?;) γνωριζει κανεις τιποτα απο αυτους που το ειχαν παραγειλει και το περιμεναν την προηγουμενη εβδομαδα?:p

 

paraskeui tha einai sta xeria mou pantos apo to play247! twra den ksero ti kanoun oi aloi!:D

Link to comment
Share on other sites

τελικα το play247 το εφερε?;) γνωριζει κανεις τιποτα απο αυτους που το ειχαν παραγειλει και το περιμεναν την προηγουμενη εβδομαδα?:p

δεν νομιζω να το εχει πιασει κανεις ακομα απο το Play.ελεγαν οτι το περιμεναν στο καταστημα απο την προηγουμενη βδομαδα αλλα τελικα θα εχασε τον δρομο αυτος που παραδιδει τα δεματα:lol: για να δουμε αυτη τη βδομαδα τι θα γινει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

την αλλη βδομαδα πιστευω οτι θα ειναι διαθεσιμο.

η τιμη του θα ειναι 700 ευρω,μπορει μετα την κυκλοφορια του με ενα search να το βρεις και λιγο πιο χαμηλα στην τιμη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να το εχει πιασει κανεις ακομα απο το Play.ελεγαν οτι το περιμεναν στο καταστημα απο την προηγουμενη βδομαδα αλλα τελικα θα εχασε τον δρομο αυτος που παραδιδει τα δεματα:lol: για να δουμε αυτη τη βδομαδα τι θα γινει.

 

to mono sigouro file taksidioti einai oti apo episimes piges to play tha to ferei proto apo olous 1 evdomada prin,toulaxiston gia to irakleio! kai an eisai konta perna tin paraskeui apo ekei pou tha ta exei na ta doume parea! an kai kanonika den tha eprepe na sto po gia na sou kano ekpliksi me to diko mou!:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το navimate τι πρόγραμμα είναι;

Δε μπορώ να βρω πληροφορίες πουθενά, το κόβω για πολύ μούφα.

 

Αν κάνεις ένα search στο myphone ή στο forum της NGi θα βρεις ένα πρόχειρο review που έκανα σε ταξίδι μου Αθήνα - Βόλο το Μάϊο. Καθόλου κολακευτικά σχόλια τόσο για το λογισμικό όσο και για τους χάρτες.

 

Επίσης επιβεβαιώνω επίσημα - μιας κι αναφέρθηκε χθες - ότι η NGi δε θα διαθέτει το χάρτη της με το Nanimate.

Link to comment
Share on other sites

πόσα????

 

ε όχι και 700 ρε παιδιά...έχουμε χάσει το μέτρο μου φαίνεται.

 

 

δυστηχώς το artemis θα κυκλοφορήσει μόνο πακέτο με το gps πρόγραμμα και αυτός είναι ο λόγος της φουσκωμένης τιμής του..

 

γενικά εχουν ξεφύγει λίγο οι τιμές.. μην ξεχνάμε πως και το s200 ήταν στα 650.

 

βέβαια με το artemis ειλικρινά μιλάμε για την απόλυτη συσκευή πασπαρτου που τα έχει όλα (εκτός επεξεργαστή κτήνος αλλά αυτό είναι προφανώς για μεγαλύτερη αυτονομία). ειλικρινά αν σαν κατασκευή βγεί καλό και το software χωρίς σοβαρά προβλήματα δυσκολέυομαι να σκεφτώ τι άλλο μπορεί να ζητήσει κανείς απο μία συσκευή.:D

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις ένα search στο myphone ή στο forum της NGi θα βρεις ένα πρόχειρο review που έκανα σε ταξίδι μου Αθήνα - Βόλο το Μάϊο. Καθόλου κολακευτικά σχόλια τόσο για το λογισμικό όσο και για τους χάρτες.

 

Επίσης επιβεβαιώνω επίσημα - μιας κι αναφέρθηκε χθες - ότι η NGi δε θα διαθέτει το χάρτη της με το Nanimate.

 

Yeap το βρήκα. http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?p=9290#9290

Κάτι τέτοιο περίμενα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

δυστηχώς το artemis θα κυκλοφορήσει μόνο πακέτο με το gps πρόγραμμα και αυτός είναι ο λόγος της φουσκωμένης τιμής του..

 

γενικά εχουν ξεφύγει λίγο οι τιμές.. μην ξεχνάμε πως και το s200 ήταν στα 650.

 

βέβαια με το artemis ειλικρινά μιλάμε για την απόλυτη συσκευή πασπαρτου που τα έχει όλα (εκτός επεξεργαστή κτήνος αλλά αυτό είναι προφανώς για μεγαλύτερη αυτονομία). ειλικρινά αν σαν κατασκευή βγεί καλό και το software χωρίς σοβαρά προβλήματα δυσκολέυομαι να σκεφτώ τι άλλο μπορεί να ζητήσει κανείς απο μία συσκευή.:D

 

etsi akrivos file stred! oso gia ton epeksergasti to epiasa to mixanima kai einai diaforetiko entelos sto doulema kai stin taxitita apo to s200!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

etsi akrivos file stred! oso gia ton epeksergasti to epiasa to mixanima kai einai diaforetiko entelos sto doulema kai stin taxitita apo to s200!:rolleyes:

Εύχομαι προς το καλύτερο. (Έτσι για να ξέρω :lol: )

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

An kapoios, opws egw, exei kai alles syskeyes me miniUSB, den tha teriazoun.

Υπάρχει adaptor.

Για όλα υπάρχουν adaptors. :D :D :D

 

Είδα το κινητό και μπορώ να πω ότι θα είναι η επόμενη αγορά μου.

Είχα σκοπό να πάρω κινητό που να έχει BT για να βάλω συσκευή GPS.

Πλέον δεν θα χρειαστεί.

 

Έχω μείνει με το MPx200 τρία χρόνια.

Νομίζω είναι αρκετά. :D :D :D

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

για το πακετο η τιμη ειναι νορμαλ παντως
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Δε λέω ρε παιδιά, είναι πάρα πολύ ωραία η συσκευή και σίγουρα έχει ενσωματώσει πάρα πολλά από τα σύγχρονα καλούδια!

Εγώ όμως θεωρώ ότι οφείλω να αντιπαραθέσω και τις όποιες ελλείψεις έχω εντοπίσει σε σχέση βέβαια με τις σημερινές πάντα δυνατότητες που έχουν ενσωματωθεί έστω και αποσπασματικά σε διάφορες άλλες συσκευές παρόμοιας ή και ίδιας κατηγορίας.

 

1. Επεξεργαστής χαμηλής ταχύτητας.

2. Έλλειψη αναλογικού πληκτρολογίου.

3. Μία μόνο υποδοχή κάρτας μνήμης κι αυτή microSD.

4. Έλλειψη 3G.

5. Έλλειψη IR.

6. Κάμερα μόνο μέχρι 2MP

7. Έλλειψη flash.

8. Έλλειψη TV Tuner αναλογικού & ψηφιακού.

9. Μόνο 64K χρώμα οθόνης.

10. Το ότι είναι μόνο QVGA ανάλυσης και όχι VGA, το δικαιολογώ λόγω της μικρών διαστάσεων οθόνης (2,8" αντί 3,5" π.χ.) αν και δε το θεωρώ βολικό γενικότερα αυτό το μέγεθος απεικόνισης ειδικά για πράγματα με λεπτομέρειες όπως χάρτες κλπ.

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω ρε παιδιά, είναι πάρα πολύ ωραία η συσκευή και σίγουρα έχει ενσωματώσει πάρα πολλά από τα σύγχρονα καλούδια!

Εγώ όμως θεωρώ ότι οφείλω να αντιπαραθέσω και τις όποιες ελλείψεις έχω εντοπίσει σε σχέση βέβαια με τις σημερινές πάντα δυνατότητες που έχουν ενσωματωθεί έστω και αποσπασματικά σε διάφορες άλλες συσκευές παρόμοιας ή και ίδιας κατηγορίας.

 

1. Επεξεργαστής χαμηλής ταχύτητας.

2. Έλλειψη αναλογικού πληκτρολογίου.

3. Μία μόνο υποδοχή κάρτας μνήμης κι αυτή microSD.

4. Έλλειψη 3G.

5. Έλλειψη IR.

6. Κάμερα μόνο μέχρι 2MP

7. Έλλειψη flash.

8. Έλλειψη TV Tuner αναλογικού & ψηφιακού.

9. Μόνο 64K χρώμα οθόνης.

10. Το ότι είναι μόνο QVGA ανάλυσης και όχι VGA, το δικαιολογώ λόγω της μικρών διαστάσεων οθόνης (2,8" αντί 3,5" π.χ.) αν και δε το θεωρώ βολικό γενικότερα αυτό το μέγεθος απεικόνισης ειδικά για πράγματα με λεπτομέρειες όπως χάρτες κλπ.

 

nai alla me tosa pou exei kai me tosa pou zitas mipos ginesai ligos ypervolikos?:O

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω ρε παιδιά, είναι πάρα πολύ ωραία η συσκευή και σίγουρα έχει ενσωματώσει πάρα πολλά από τα σύγχρονα καλούδια!

Εγώ όμως θεωρώ ότι οφείλω να αντιπαραθέσω και τις όποιες ελλείψεις έχω εντοπίσει σε σχέση βέβαια με τις σημερινές πάντα δυνατότητες που έχουν ενσωματωθεί έστω και αποσπασματικά σε διάφορες άλλες συσκευές παρόμοιας ή και ίδιας κατηγορίας.

 

Φίλε Cosmos καλημέρα.Διαφωνώ μαζί σου,ειδικά μιας και πιστέυω πως η λέξη ελλείψεις είναι πολύ γενικευμένη για όλα αυτά που ανέφερες.. αναλυτικά:

 

 

1. Επεξεργαστής χαμηλής ταχύτητας.

2. Έλλειψη αναλογικού πληκτρολογίου.

9. Μόνο 64K χρώμα οθόνης.

 

Επετρεψέ μου αυτά να μην τα θεωρώ ελλείψεις αλλά κατασκευαστικές επιλογές με προφανή αποτελέσματα

1.καλύτερη αυτoνομία.

2.πάρα πολύ λεπτό (είναι μόνο 16.8mm ενδεικτικά το TyTN είναι 22mm και το s200 18.4mm)

9.μεγαλύτερη ταχύτητα απόκρισης,μείωση κόστους.

 

προφανώς το artemis έχει στόχο πελάτες που προτιμούν τα χαρακτηριστικα αυτά.

 

 

 

4. Έλλειψη 3G.

5. Έλλειψη IR.

8. Έλλειψη TV Tuner αναλογικού & ψηφιακού.

10. Το ότι είναι μόνο QVGA ανάλυσης και όχι VGA, το δικαιολογώ λόγω της μικρών διαστάσεων οθόνης (2,8" αντί 3,5" π.χ.) αν και δε το θεωρώ βολικό γενικότερα αυτό το μέγεθος απεικόνισης ειδικά για πράγματα με λεπτομέρειες όπως χάρτες κλπ.

 

Συμφωνούμε 100% :)

 

 

 

3. Μία μόνο υποδοχή κάρτας μνήμης κι αυτή microSD.

6. Κάμερα μόνο μέχρι 2MP

7. Έλλειψη flash.

 

3. ποιά συσκευή αυτής της κατηγορίας έχει 2 υποδοχές? συμφωνώ για την microSD (εχεί κανείς κάποιο τσιμπιδάκι πρόχειρο?:lol: )

6,7. δεν ξέρω κάποιο pda να εχεί κάμερα 3.2MP και flash..oπώς και να έχει αν ο φακός είναι καλης ποιότητας τότε τα 2MP είναι υπεραρκετά.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

αν ειχε καποια απο αυτα που λες δεν θα ηταν πλεον φορητη συσκευη...

θα ηταν αφορητη λογω ογκου βαρους κοστους κτλπ

για μενα εχει οτι χρειαζομαι(δεν θα ελεγα οχι σε εναν επεξeργαστη samsung 400mhz kai sto 3g,νομιζω ομως πως μπορω να ζησω ανετα χωρις 3g)

ολα τα υπολοιπα που αναφερεις νομιζω ειναι στα συν της συσκευης που δεν τα διαθετει για ευνοητους λογους.

στα συν να συμπληρωσω και την ελλειψη συρομενου πληκτρολογιου (οπως tytn)

δεν με ελκυουν συσκευες με κινητα μερη..(ειναι χαρακτηριστικο οτι καποιοι κατοχοι της εν λογω συσκευης παραπονιουνται οτι συρεται το πληκτρολογιο συχνα χωρις την θεληση τους κατι που ειναι ενοχλητικο)

ασε που ειναι ευκολο να χαλαρωσει ο μηχανισμος και να ανοιγει ακομα πιο ευκολα

Link to comment
Share on other sites

H κάμερα θα είναι auto focus? δεν μπόρεσα να το διαπιστώσω στην έκθεση παρόλο που το παιδί μου είπε ναι. Εσείς τι καταλάβατε?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...