Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα στο forum για πρωτη φορα,λεω να δοκιμασω τα w/m και ελεγα να παρω ενα ομορφο entry level οπως το touch...ομως σημερα ειχα μια προσφορα για ενα P3300 δυο μηνων απειραχτο,απο ενα γνωστο-γνωστου μου θα ηθελα τη γνωμη σας.το τηλεφωνο δεν το γνωριζω ουτε απο pda,αυτος το δινει 200ευρω που μου φαινεται αρκετα χαμηλα για 2μηνων τηλεφωνο,πως θα καταλαβω στα γρηγορα αν εχει λακο η φαβα,οθονη λειτουργικο κτλ?επισης απο τα στοιχεια της rom μπορω να καταλαβω αν ειναι απο ace hellas?ευχαριστω:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Η τιμή είναι πολύ χαμηλή και σίγουρα αξίζει σαν αγορά αρκεί να το δεις πρώτα ότι δεν είναι κακομεταχειρισμένο, ότι ανάβει κανονικά, ότι δεν έχει καμμένα pixels και ότι συνοδεύεται από απόδειξη αγοράς. Αν και σε αυτή την τιμή προσωπικά θα έκανα μια παραχώρηση στο τελευταίο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω athanaso77!!για μια ακομα φορα εισαι παρων στις αποριες μου:)θα δειξει αυριο

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

το πηρα!!ειναι σε εξαιρετικη κατασταση της ace-hellas,και εχει rom 1.12.405.1ell, το πακετο εγραφε navimate αλλα η καρτα μνημης ειναι αδεια.τωρα θελω να το αναβαθμισω αλλα με τι rom?απο ace θα μπουν w/m6 ελληνικα η να βαλω cooked?επισης ποιο destinator να βαλω να μην ζοριζεται,ποια ειναι τα βασικα προγραματα(taskman/xplore κτλ) και πως εξαφανιζεται το σημα του gprs απο την οθονη?το ξερω ειμαι κουραστικος αλλα newbie στα wm..οπια βοηθεια ευπροσδεκτη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το πηρα!!ειναι σε εξαιρετικη κατασταση της ace-hellas,και εχει rom 1.12.405.1ell, το πακετο εγραφε navimate αλλα η καρτα μνημης ειναι αδεια.τωρα θελω να το αναβαθμισω αλλα με τι rom?απο ace θα μπουν w/m6 ελληνικα η να βαλω cooked?

 

Βάλε την official της ACE να εξοικειωθείς και μετά παίζεις με τις cooked ROMs.

 

επισης ποιο destinator να βαλω να μην ζοριζεται,

 

To 6.

 

ποια ειναι τα βασικα προγραματα(taskman/xplore κτλ)

 

Resco Explorer, WkTask Manager, Sprite Backup, Eortologio, HButton, SPB Weather, pTravelAlarm, NoData, CloseAll, Hibernate, Resco Photo Viewer Pro, 1-Calc, Core Player 1.2.2, Pocket CM Keyboard... θες κι άλλα;

 

και πως εξαφανιζεται το σημα του gprs απο την οθονη?

 

Δεν εξαφανίζεται και δεν υπάρχει λόγος εξάλλου. Καλό είναι να βλέπεις σε τι κατάσταση βρίσκεται, εάν είναι διαθέσιμο ας πούμε ή εάν κατεβάζει κάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

S.O.S.

 

έβαλα ένα πρόγραμμα γαι ελληνικά-το leng- το οποίο πρέπει να ήταν για wm2003-2005 ενώ φοράω wm6.1

 

;αποτέλεσμα να έχει κολήσει στην αρχική οθονη που γράφει

 

IPL 3.13.0001

SPL 1.11.0000

GSM 03.07.90

OS 3.13.0.0

 

και μετά κολάει

 

 

κάνοντας soft reset ξανά τα ίδια

 

να αρχίσω να το :cry::cry:

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

S.O.S.

 

έβαλα ένα πρόγραμμα γαι ελληνικά-το leng- το οποίο πρέπει να ήταν για wm2003-2005 ενώ φοράω wm6.1

 

;αποτέλεσμα να έχει κολήσει στην αρχική οθονη που γράφει

 

IPL 3.13.0001

SPL 1.11.0000

GSM 03.07.90

OS 3.13.0.0

 

και μετά κολάει

 

 

κάνοντας soft reset ξανά τα ίδια

 

να αρχίσω να το :cry::cry:

 

Καλησπέρα,

Θα σου πρότεινα κατά σειρά:

1. Κράτησε συνέχεια πατημένο το δεξί πάνω κουμπάκι της συσκευής μέχρι να την κλείσεις τελείως. Άσε την κανένα πεντάλεπτο να ξεκουραστεί:) και ξαναπάτησέ το ίδιο κουμπί για να ανοίξει.

2. Αν το προηγούμενο δεν πιάσει: Κάνε την ίδια διαδικασία απλά πριν την ξανανοίξεις αφαίρεσε και την μπαταρία για κανένα πεντάλεπτο.

3. Αν τίποτα από τα παραπάνω δεν δουλέψει φοβάμαι ότι θα πρέπει να κάνεις hard reset.

Νομίζω ότι κάτι από τα παραπάνω θα πιάσει, οπότε δεν θα κλάψεις την συσκευή σου.:)

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

σε μερικα πραγματα θα χρειαστω τη βοηθεια σας..destinator(copy paste) και για να τρεχει το ανοιγω απο την διαχ.αρχειων(ο χαρτης μου ζηταει unlock..και δεν μπορω να κανω τιποτα)....πως γινεται να ανοιγει κανονικα απο το desktop αποτι ειδα δεν δημιουργει εικονα μονο του.αν υπαρχει link με χαρτη ελληνικο..unlocked θα το ηθελα.

Η συσκευη μου φαινεται πολυ καλη το μονο που δυσκολευομαι ειναι να γραψω sms πολυ μικρα τα γραμματα!!

ο ηχος των μηνυματων απο που αλλαζει !!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα σου πρότεινα κατά σειρά:

1. Κράτησε συνέχεια πατημένο το δεξί πάνω κουμπάκι της συσκευής μέχρι να την κλείσεις τελείως. Άσε την κανένα πεντάλεπτο να ξεκουραστεί:) και ξαναπάτησέ το ίδιο κουμπί για να ανοίξει.

2. Αν το προηγούμενο δεν πιάσει: Κάνε την ίδια διαδικασία απλά πριν την ξανανοίξεις αφαίρεσε και την μπαταρία για κανένα πεντάλεπτο.

3. Αν τίποτα από τα παραπάνω δεν δουλέψει φοβάμαι ότι θα πρέπει να κάνεις hard reset.

Νομίζω ότι κάτι από τα παραπάνω θα πιάσει, οπότε δεν θα κλάψεις την συσκευή σου.:)

 

φίλε μου ευχαριστώ πολύ

 

 

τελικά αφού άφησα όλο το βράδι χωρίσ μπαταρία το κινητό τώρα κατάφερα με hard reset να το επαναφέρω:w00t::yahoo::dance::up::bow:

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

Φίλε athanaso77 , κάτι πολύ απλό σαν και αυτό (Dokimaste afto to registry tweak:hklm\security\phone\skin - enabled=0 kai meta softreset), αλλά για commmanager ώστε να φύγει η πρασινίλα υπάρχει ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε μερικα πραγματα θα χρειαστω τη βοηθεια σας..destinator(copy paste) και για να τρεχει το ανοιγω απο την διαχ.αρχειων(ο χαρτης μου ζηταει unlock..και δεν μπορω να κανω τιποτα)....πως γινεται να ανοιγει κανονικα απο το desktop αποτι ειδα δεν δημιουργει εικονα μονο του.αν υπαρχει link με χαρτη ελληνικο..unlocked θα το ηθελα.

 

Ola afta tha ta breis sto ipmart-forum.com. Gia na exeis syntomefseis stin epifaneia ergasias kalo einai na baleis to SPB Pocket Plus.

 

Η συσκευη μου φαινεται πολυ καλη το μονο που δυσκολευομαι ειναι να γραψω sms πολυ μικρα τα γραμματα!!

 

Bale to Pocket CM Keyboard.

 

ο ηχος των μηνυματων απο που αλλαζει !!

 

Start --> Settings -->Sounds & Notifications --> Notifications (tab) --> kai epelekse sti lista " Messaging: New SMS". Apo ekei tha mporeiw na allakseis ton ixo twn sms sou. Ean theleis na baleis dika sou, prepei na exoun kataliksi .wav kai na ta petakseis sto fakelo /Storage Card/My Documents

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

:thanks:για ακομα μια φορα !!προσπαθω να γνωρισω οσο καλυτερα μπορω τη συσκευη μου αρεσει η αλλαγη στα wm.βεβαια ειναι πρωτη μερα και ψαχνομαι τα δοκιμαζω ολα και ειναι διαφορετικα !

 

edit:εβαλα το Pocket CM Keyboard kai το sip change το αλλαζω soft reset αλλα μετα τα γραμματα κολλανε στην οθονη και μενουν εκει συνεχως,τι πρεπει να κανω για να ειναι default και να δουλευει τελεια?:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η 4.02 ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΟ POCKETCM ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

ΥΓ. ΤΟ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΜΕΝΟ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ SETTINGS ΚΛΠ.

life is music.........
Link to comment
Share on other sites

αναβαθμισα σε wm6 και ολα καλα.το gps gate θελει καποια ιδιαιτερη ρυθμιση?αυριο θα παω για καρτα να παρω sdhc 4-8gb(δουλευει)? η να παρω απλη 2g?

edit:μετα απο 2ωρες χρησης τα wm6 μου φαινονται αρκετα πιο βαρια απο τα 5.να το boostαρω στα 247-60 ειναι 100%ασφαλες?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η 4.02 ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΟ POCKETCM ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

ΥΓ. ΤΟ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΜΕΝΟ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ SETTINGS ΚΛΠ.

 

To epilegeis prwta san kai meta mpaineis sta settings tou. To katebases apo to link pou dinw 6 posts pio panw?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
edit:μετα απο 2ωρες χρησης τα wm6 μου φαινονται αρκετα πιο βαρια απο τα 5.να το boostαρω στα 247-60 ειναι 100%ασφαλες?

 

Egw pou to eixa monima sta 286 pote de mou kollise. Se ligous bebaia exei paiksei swsta se tetoia taxytita. Kane oti dokimes theleis na deis poia einai i pio stable gia ti syskevi sou. Apla min energopoiiseis tin epilogi na kanei overclock meta apo soft reset (asto mono meta apo wake up) giati an sou kollisei kai thes na tou kaneis ena restart na doulevei me tin kanoniki taxytita.

 

Gia ypostiriksi kartwn microSDHC yparxei patchaki.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!έχω μια ερωτηση, βλέποντας την "κυρια" μνημη μου, βλέπω 3.01 ΜΒ ελευθερα (στην αποθηκευση), είναι οκ? :Oκαι επίσης, ότι εφαρμογές χρειαστω, εγκτάσταση στην Καρτα μνήμης, σωστά?

ευχαριστώ, καλό ΣΚ!

 

…Κοιμάται κι ονειρεύεται πως αύριο παντρεύεται….

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η 4.02 ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΟ POCKETCM ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

kalispera to bluetooth litoyrgi? ego perasa tin vanilla kai exo problima me to bluetooth den litoyrgi.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
kalispera to bluetooth litoyrgi? ego perasa tin vanilla kai exo problima me to bluetooth den litoyrgi.

 

Ti sou kanei diladi? Den ginetai enabled h' ginetai kai apla den blepei kamia syskevi?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...