Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να αλλάξεις την τιμή "OEMAGW.dll" στο path

"HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway\BTA GExtModule" σε οτιδήποτε άλλο. Κράτησε όμως την αλλαγή που έκανες κάπου μήπως χρειαστεί να το επαναφέρεις.

Φίλε athanaso77, καλημέρα.

Ακολουθώντας τις οδηγίες σου (ή τουλάχιστον προσπαθώντας:O), έκανα αυτό που φαίνεται στην συννημένη εικόνα.

Είναι αυτό που μου είπες να κάνω?:O

Γιατί αν κατάλαβα καλά και δεν έχω κάνει καμμία πατάτα δ:rolleyes:, δυστυχώς το bluetooth εξακολουθεί να επανακαλεί με το πάτημα του κουμπιού των πολλαπλών λειτουργιών (το περίφημο κουμπάκι με το τηλέφωνο).

Μήπως έχεις καμμία άλλη ιδέα?

Συγγνώμη

1. για την καθυστέρηση στο τεστάρισμα και

2. αν σε κουράζω.

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως εκ των προτέρων:)

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας..

Παιδια καμια βοηθεια για το πως θα κανω overclock τον επεξεργαστη??ειναι ευκολο?εχει προβλημα με την εγγυηση?αξιζει να το κανει κανεις??

 

 

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Bαλε αλλη ROM που τρεχει στα 247Mhz.Βεβαια υπαρχουν και Rom που τρεχουν στα 267 και 283 αν θυμαμαι καλα αλλα εχουν παρουσιαστει προβληματα.Απο εγγυηση θα εχεις προβλημα,δεν θα καλυπτεται αμα αλλαξεις ROM.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

File athanaso, to HiKeyboard stelnis sta pedia gia elliniko pliktrologio i' kapio allo?

Ego afto iha alla pote den to katafera na to kano na mou grapsi 160 haraktires sta ellinika....isos epidi sta regional settings den eho Greece.

An ehi kanis kamia idea as tin pi re pedia, allios me vlepo na pao gia Resco Pro keyboard pou de mou poli arese, alla toulahiston estelne 160.

 

Ps.Eho tin kenouria lite tou meschle edo kai 2 meres kai pai kala pros to paron....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια μπορει να μου στειλει καποιος το link της htc για τις ρυθμισεις του gprs (vodafone)για να κατεβασω τα δεδομενα (quick gps)

 

http://www.htc.com.gr/9090_vodafone.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε athanaso77, καλημέρα.

Ακολουθώντας τις οδηγίες σου (ή τουλάχιστον προσπαθώντας:O), έκανα αυτό που φαίνεται στην συννημένη εικόνα.

Είναι αυτό που μου είπες να κάνω?:O

Γιατί αν κατάλαβα καλά και δεν έχω κάνει καμμία πατάτα δ:rolleyes:, δυστυχώς το bluetooth εξακολουθεί να επανακαλεί με το πάτημα του κουμπιού των πολλαπλών λειτουργιών (το περίφημο κουμπάκι με το τηλέφωνο).

Μήπως έχεις καμμία άλλη ιδέα?

Συγγνώμη

1. για την καθυστέρηση στο τεστάρισμα και

2. αν σε κουράζω.

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως εκ των προτέρων:)

 

Εάν δεν σου δούλεψε αυτό... επανέφερε το όπως ήταν και δοκίμασε το εξής: Μπες με τον registry editor στο HKLM\Software\OEM\VoiceCommand\path\ και σβήσε το path \Windows\SDDialer.exe.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
File athanaso, to HiKeyboard stelnis sta pedia gia elliniko pliktrologio i' kapio allo?

Ego afto iha alla pote den to katafera na to kano na mou grapsi 160 haraktires sta ellinika....isos epidi sta regional settings den eho Greece.

An ehi kanis kamia idea as tin pi re pedia, allios me vlepo na pao gia Resco Pro keyboard pou de mou poli arese, alla toulahiston estelne 160.

 

Ps.Eho tin kenouria lite tou meschle edo kai 2 meres kai pai kala pros to paron....

 

Πέταξε το το HiKeyboard και βάλε το Pocket CM Keyboard αντί για το Resco. Παρόλα αυτά έχω την εντύπωση πως πρέπει να έχεις τα Regional Settings σε Greek.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι στο destinator 7 το βελος κινηται στατικα και οχι συνεχομενα.Οταν το ειχα παρει ειχε μια αγγλικη ΡΟΜ(δε θυμαμαι πια) και πηγαινε κανονικα ο δεικτης.Οταν εβαλα την ελληνικη αρχισε να πηγαινει στατικα το βελος.Αυτο φταιει????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν σου δούλεψε αυτό... επανέφερε το όπως ήταν και δοκίμασε το εξής: Μπες με τον registry editor στο HKLM\Software\OEM\VoiceCommand\path\ και σβήσε το path \Windows\SDDialer.exe.

Δυστυχώς και πάλι τζίφος:mad:. Τελικά μάλλον θα πρέπει να το βγάλω το bluetooth από την τσέπη:lol:.

Πάντως φίλε athanaso77 για μία ακόμη φορά σε ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες.

:respect:

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια γιατι στο destinator 7 το βελος κινηται στατικα και οχι συνεχομενα.Οταν το ειχα παρει ειχε μια αγγλικη ΡΟΜ(δε θυμαμαι πια) και πηγαινε κανονικα ο δεικτης.Οταν εβαλα την ελληνικη αρχισε να πηγαινει στατικα το βελος.Αυτο φταιει????

 

Einai fysiologiko na ginetai i ananewsi tou xarti kare kare sto destinator. Apla etsi doulevei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς και πάλι τζίφος:mad:. Τελικά μάλλον θα πρέπει να το βγάλω το bluetooth από την τσέπη:lol:.

Πάντως φίλε athanaso77 για μία ακόμη φορά σε ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες.

:respect:

 

Periergo... eprepe na sou doulepsei afto!!! Soft reset ekanes meta tis allages sti registry? Meta to soft reset eides oti eixe parameinei i registry opws tin eixes allaksei? :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Periergo... eprepe na sou doulepsei afto!!! Soft reset ekanes meta tis allages sti registry? Meta to soft reset eides oti eixe parameinei i registry opws tin eixes allaksei? :worry:

Είχα κάνει σοφτ μετά την αλλαγή. Το path που μου είχες πει να σβήσω, το είχα κάνει cut-paste στο HK USERS για λόγους ασφαλείας [δεν ήμουν συγχρονισμένος με υπολογιστή]. Θα ξαναδοκιμσω αύριο. Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω το xda Orbit και εβαλα τα ελληνικα. Αλλα δεν μπορω να βρω το GPS. Εχεις κανεις καμμια ιδεα????

 

Τι ψάχνεις ακριβώς να βρεις; Θα το δεις να δουλεύει εάν του βάλεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω βαλει το Destinator, αλλα βγαζει GPS μη ενεργοποιημενο. Απο που το ανοιγω.

 

Κανονικά το GPS ενεργοποιείται αυτόματα όταν ανοίγεις το πρόγραμμα πλοήγησης. Ειδικά το Artemis έχει παρουσιάσει κάποιες ιδιαιτερότητες σε αυτό τον τομέα που αναφέρονται και λύνονται εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα... Από σήμερα είμαι κάτοχος ενός P3300(με iGo), και έχω μπει στη διαδικασία βελτιστοποίησης του, χωρίς να θέλω να του κάνω κάτι που θα μου δημιουργήσει πρόβλημα με την εγγύηση. Επειδή δεν έβγαλα και πολύ άκρη από όσα κατάφερα να διαβάσω μέχρι τώρα, θα ήθελα αν δε σας κάνει κόπο, να με καθοδηγήσετε σε μερικά πράγματα,(μετά την 40η σελίδα με έπιασε το κεφάλι μου). Έχουμε και λέμε:

 

-Μπορώ να βάλω άλλον ήχο στο ξυπνητήρι και αν ναι πώς?

-Μπορώ να έχω σε κάποιες επαφές, δικό τους ήχο κλήσης, άλλον από τον default που έχω ορίσει ως ήχο κλήσης, και αν ανι πώς?

-Προτεινόμενα freeware προγράμματα, για net browsing, picture viewing, media player.

-Πρέπει να γίνεται εκαθάριση στη RAM(δεν ξέρω αν χρησιμοποιώ τις σωστές εκφράσεις), να μη μένουν ανοικτές εφαρμογές, και αν ναι πώς?

 

Συγχωρέστε μου τις πολλές ερωτήσεις, αλλά έχω χάσει το μπούσουλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
-Μπορώ να βάλω άλλον ήχο στο ξυπνητήρι και αν ναι πώς?

 

Θα σου πρότεινα να μη χρησιμοποιείς το default ξυπνητήρι και να βάλεις το pTravelAlarm (θα το βρεις στο ipmart-forum.com) για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Με αυτό θα μπορείς να βάλεις όποιο mp3 θα έχεις στην κάρτα μνήμης σου στο path /Storage Card/My Documents.

 

-Μπορώ να έχω σε κάποιες επαφές, δικό τους ήχο κλήσης, άλλον από τον default που έχω ορίσει ως ήχο κλήσης, και αν ανι πώς?

 

Πετάς τα mp3 σου στο ίδιο path που σου έδωσα παραπάνω και τα επιλέγεις μέσα από την επεξεργασία της κάθε επαφής.

 

-Προτεινόμενα freeware προγράμματα, για net browsing, picture viewing, media player.

 

Opera, Resco Explorer, Resco Photo Viewer, Core Player 1.2.1 (Όλα θα τα βρεις στο site που σου έδωσα πιο πάνω).

 

-Πρέπει να γίνεται εκαθάριση στη RAM(δεν ξέρω αν χρησιμοποιώ τις σωστές εκφράσεις), να μη μένουν ανοικτές εφαρμογές, και αν ναι πώς?

 

Βάλε το WkTask Manager για να έχεις πλήρη έλεγχο των προγραμμάτων που είναι ανοιχτά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά το GPS ενεργοποιείται αυτόματα όταν ανοίγεις το πρόγραμμα πλοήγησης. Ειδικά το Artemis έχει παρουσιάσει κάποιες ιδιαιτερότητες σε αυτό τον τομέα που αναφέρονται και λύνονται εδώ.

 

 

Thanks, το GPS δουλευει μια χαρα. Ακολουθησα αυτα που ελεγε στο λινκ που μου εδωσες και ειναι ολα ΟΚ. Ευχαριστω και παλι.:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φόρουμ. Μια ερωτηση και απο εμενα:

Οταν σερφαρω και επιχειρώ να μπω στο zoo.gr μου βγάζει πως πρεπει να ενεργοποιήσω την java. Αυτό με ποια διαδικασια γίνεται ρε παιδιά;δεν μπορεσα να βρω κατι σχετικό..Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα στο φόρουμ. Μια ερωτηση και απο εμενα:

Οταν σερφαρω και επιχειρώ να μπω στο zoo.gr μου βγάζει πως πρεπει να ενεργοποιήσω την java. Αυτό με ποια διαδικασια γίνεται ρε παιδιά;δεν μπορεσα να βρω κατι σχετικό..Ευχαριστώ

 

Dokimase me Opera browser.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να μη χρησιμοποιείς το default ξυπνητήρι και να βάλεις το pTravelAlarm (θα το βρεις στο ipmart-forum.com) για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Με αυτό θα μπορείς να βάλεις όποιο mp3 θα έχεις στην κάρτα μνήμης σου στο path /Storage Card/My Documents.

 

 

 

Πετάς τα mp3 σου στο ίδιο path που σου έδωσα παραπάνω και τα επιλέγεις μέσα από την επεξεργασία της κάθε επαφής.

 

 

 

Opera, Resco Explorer, Resco Photo Viewer, Core Player 1.2.1 (Όλα θα τα βρεις στο site που σου έδωσα πιο πάνω).

 

 

 

Βάλε το WkTask Manager για να έχεις πλήρη έλεγχο των προγραμμάτων που είναι ανοιχτά.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου... Όλα λειτουργούν ρολόι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...μπορεί κάποιος που εχει περασει την ελληνικη version του meschle με το cube να μου πει τι ρυθμισει κανω ωστε να το ανοιγω???γιατι τωρα οποτε θελει το ανοιγει οταν παταω απο κατω προς τα επανω και οποτε θελει οχι...δοκιμασα απο ολες τις πλευρες αλλα ποτε δεν ανοιγει με την μια...εχει μεσα στις ρυθμισεις-συστημα το touch settings και το touchflo,οσο και αν προσπαθησα με αυτα δεν γινεται τπτ..υπαρχει καποια αλλη ρυθμισει μηπως???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...