Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Eγω εχω την Artemis Touch 3.01 full την ελληνικη.Νομιζω ειναι η τελευταια αλλα δεν ειμαι και πολυ σιγουρος.Παντως ειναι πολυ καλη.

 

Για ελληνική cooked υπάρχει άλλη μία αλλά θα συνιστούσα και εγώ την ίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Σε συνέχεια και σχετικά με την χωρητικότητα της βασικής μνήμης του P3300, ένα πολύ καλό τιπ εξοικονόμισης χώρου (το οποίο είχε δοθεί σε πολύ παλιότερο ποστ κάποιoυ φίλου στο ίδιο θέμα) είναι το mp3 που θέλουμε να χρησιμοποιούμε ως ήχο κλήσης στη συσκευή, να το έχουμε χύμα, (όχι σε κάποιο φάκελο), αποθηκευμένο στην storage card. Με τον τρόπο αυτό αναγνωρίζεται από εκεί ως ήχος από τη συσκευή και δεν χρειάζεται να το αποθηκεύσουμε στον φάκελο rings των windows.

Μ'αυτά και με άλλα (να'σαι καλά φίλε freco) καλύφθηκα στο θέμα βασικής μνήμης της artemis και προς το παρόν δεν την πουλάω για το cruise:p (πολύ δυνατό μηχανάκι btw:!:).

Thanx:)

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα.

Σε συνέχεια και σχετικά με την χωρητικότητα της βασικής μνήμης του P3300, ένα πολύ καλό τιπ εξοικονόμισης χώρου (το οποίο είχε δοθεί σε πολύ παλιότερο ποστ κάποιoυ φίλου στο ίδιο θέμα) είναι το mp3 που θέλουμε να χρησιμοποιούμε ως ήχο κλήσης στη συσκευή, να το έχουμε χύμα, (όχι σε κάποιο φάκελο), αποθηκευμένο στην storage card.

 

Εάν τα βάλεις στο φάκελο /Storage Card/My Documents/(και μετά ότι θέλεις) τα βλέπει κανονικά η συσκευή σου και είναι και πιο νοικοκυρεμένη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο στο κανει χωρις κανενα προγραμμα εγκατεστημενο;δουλεψε το μερικες μερες χωρις κανενα προγραμμα να δεις

 

Pali ta idia!!!!!!!Kolaei se mia statheri othoni,kanei epanekinisi k ekei pou paei na ksekinisei vgazei mauri foteizomeni othoni...k genika ola ayta pou eixa proanaferei!!!!gia na doulepsei thelei tama....Kanena pm na valw original ROM k na to steilw gia service???exei eggyisi akomi....Exw tin vanilla twra....Kanenas pou na gnorizei ti pathame???Na to klapsw apo twra???HELP>>>> :(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Εάν τα βάλεις στο φάκελο /Storage Card/My Documents/(και μετά ότι θέλεις) τα βλέπει κανονικά η συσκευή σου και είναι και πιο νοικοκυρεμένη.

Φίλε athanaso77 σε ευχαριστώ πολύ:)

Φίλε kosmous έχεις π.μ.

Thanx:)

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

 

Arxonta tin evala epitelous meta apo xilia zoria....Giati kolouse synexws gmt...Tespa!I syskeui mou einai apo tin ace hellas peirazei pou i rom tha einai aggliki???giati me ellinika to eixa parei...K prepei na tous steilw k tin storage card???:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Arxonta tin evala epitelous meta apo xilia zoria....Giati kolouse synexws gmt...Tespa!I syskeui mou einai apo tin ace hellas peirazei pou i rom tha einai aggliki???giati me ellinika to eixa parei...K prepei na tous steilw k tin storage card???:wacko::wacko:

 

Αφού η συσκευή σου είναι από ACE Hellas κατέβασε τα ελληνικά από εδώ.

 

Την Storage Card την κρατάς φυσικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ipmart-forum.com

 

Έχασα το επεισόδιο για το πιο keyboard λέγατε :lol:

 

Για μένα ο απόλυτος τρόπος εισαγωγής είναι το Phonepad αλλά το άτιμο δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες... και το να μεταφέρομαι στο greek sms writer κάθε φορά είναι Η ταλαιπωρία!!!! (καλή ιδέα το greek sms writer αλλά σε πρακτικότητα δυστυχώς πάσχει :()

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς το igo 08 ; Τρέχει σωστα; Το 06 τρέχει μια χαρά και λέω να δοκιμάσω και το πιο καινούριο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:)

Ψιλοενοχλημένος από την μάλλον υψηλή (όχι πάντως εκτός ορίων Ε.Ε.) τιμή SAR του Artemis, αποφάσισα να αγοράσω ένα bluetooth handsfree (δεν αναφέρω την μάρκα για να μην θεωρηθεί διαφήμιση). Το bluetoothάκι είναι όμορφο, διακριτικό, με δυνατό ήχο ακρόασης, με προβληματίζει όμως από τις πρώτες στιγμές χρήσης του το παρακάτω γεγονός:

Πολύ συχνά το handsfree το τοποθετώ στην τσέπη μου, με αποτέλεσμα επίσης πολύ συχνά να πατιέται το κουμπί του (αυτό με το τηλεφωνάκι) και να επανακαλεί τον τελευταία κληθέντα αριθμό, χωρίς δυστυχώς εγώ να το καταλαβαίνω:mad:.

Γνωρίζει κάποιος, κάποιο τρόπο (εκτός του να βγάλω το bluetooth από την τσέπη μου:lol:), για να αποφύγω την επανάκληση από το κουμπί πολλαπλών λειτουργιών του handsfree (δεν αναφέρεται κάτι σχετικό στο manual του bluetooth handsfree και αναρωτιέμαι αν αυτό μπορεί να γίνει με κάποιο κόλπο από το Artemis).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)!

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΆ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ 3.01 VANILLA AΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ.ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΛΛΗ ROM;

PLEASE HELP...

Έκανες με τη σειρά τα step 1 & step 2? Ουσιαστικά flashaρεις την συσκευή 2 φορές. Μια για να ξεκλειδώσει step1 (USPL) και μια για την rom step2. Έτσι έκανες?

Αλήθεια γιατί περνάς την 3.01 ενώ υπάρχει η 4.01 που είναι για μένα (τις έχω δοκιμάσει όλες) ότι καλύτερο και ταχύτερο κυκλοφορεί για την Άρτεμη?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Έκανες με τη σειρά τα step 1 & step 2? Ουσιαστικά flashaρεις την συσκευή 2 φορές. Μια για να ξεκλειδώσει step1 (USPL) και μια για την rom step2. Έτσι έκανες?

Αλήθεια γιατί περνάς την 3.01 ενώ υπάρχει η 4.01 που είναι για μένα (τις έχω δοκιμάσει όλες) ότι καλύτερο και ταχύτερο κυκλοφορεί για την Άρτεμη?

================

============

oτι ταχυτερο ?

να το τολμήσω ?

η να κατσω στα

http://i88.photobucket.com/albums/k189/poetbil/egg.jpg

μου ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:)

Ψιλοενοχλημένος από την μάλλον υψηλή (όχι πάντως εκτός ορίων Ε.Ε.) τιμή SAR του Artemis, αποφάσισα να αγοράσω ένα bluetooth handsfree (δεν αναφέρω την μάρκα για να μην θεωρηθεί διαφήμιση). Το bluetoothάκι είναι όμορφο, διακριτικό, με δυνατό ήχο ακρόασης, με προβληματίζει όμως από τις πρώτες στιγμές χρήσης του το παρακάτω γεγονός:

Πολύ συχνά το handsfree το τοποθετώ στην τσέπη μου, με αποτέλεσμα επίσης πολύ συχνά να πατιέται το κουμπί του (αυτό με το τηλεφωνάκι) και να επανακαλεί τον τελευταία κληθέντα αριθμό, χωρίς δυστυχώς εγώ να το καταλαβαίνω:mad:.

Γνωρίζει κάποιος, κάποιο τρόπο (εκτός του να βγάλω το bluetooth από την τσέπη μου:lol:), για να αποφύγω την επανάκληση από το κουμπί πολλαπλών λειτουργιών του handsfree (δεν αναφέρεται κάτι σχετικό στο manual του bluetooth handsfree και αναρωτιέμαι αν αυτό μπορεί να γίνει με κάποιο κόλπο από το Artemis).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)!

 

 

Οταν εγω πιεζω το κουμπι του handsfree ανοιγει το voice dial στο Artemis. Ισως ειναι ρυθμιση του handsfree.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εγω πιεζω το κουμπι του handsfree ανοιγει το voice dial στο Artemis. Ισως ειναι ρυθμιση του handsfree.

 

kai se emena to idio kanei. :happy:

Link to comment
Share on other sites

================

============

oτι ταχυτερο ?

να το τολμήσω ?

η να κατσω στα

http://i88.photobucket.com/albums/k189/poetbil/egg.jpg

μου ?

 

Αν δεν είσαι σίγουρος και δεν έχεις διάθεση να ασχοληθείς, τότε άφησε το και απόλαυσε τα αυγουλάκια σου :lol:. Αλλά γι αυτό δεν πήραμε Windows Mobile κινητό? Για να ασχολούμαστε και να το σκαλίζουμε?

Πάντως το flashαρισμα συνιστάται για ψαγμένους χρήστες γιατί μπορεί να έχει δυσάρεστα αποτελέσματα.:cry:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οταν εγω πιεζω το κουμπι του handsfree ανοιγει το voice dial στο Artemis. Ισως ειναι ρυθμιση του handsfree.

 

Όχι δεν είναι θέμα handsfree. Αυτή είναι η default λειτουργία του PPC όταν είναι συνδεδεμένο το bluetooth. Εάν θέλει κάποιος να μην το κάνει αυτό... πρέπει να πειράξει λίγο τη registry.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι θέμα handsfree. Αυτή είναι η default λειτουργία του PPC όταν είναι συνδεδεμένο το bluetooth. Εάν θέλει κάποιος να μην το κάνει αυτό... πρέπει να πειράξει λίγο τη registry.

Καλησπέρα,

Στο δικό μου handsfree πατώντας το κουμπάκι με το τηλέφωνο (πολλαπλών λειτουργιών το ονομάζει η μαμά εταιρεία) επανακαλεί το τελευταίο νούμερο που είχε κληθεί.

Στο voice dial του Artemis με βγάζει πατώντας το κουμπάκι Volume Up.

Τέλος πάντων, ευχαριστώ όλους σας για την καλή διάθεση για λύσεις:).

Φίλε athanaso77 αν ξέρεις κάτι συγκεκριμένο σχετικά με το πείραγμα της registry και θέλεις να το μοιραστείς και αυτό μαζί μας:), ευπρόσδεκτος, (ίσως καλύτερα με π.μ. για να μην κουράζουμε).

Thanx:)

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε athanaso77 αν ξέρεις κάτι συγκεκριμένο σχετικά με το πείραγμα της registry και θέλεις να το μοιραστείς και αυτό μαζί μας:), ευπρόσδεκτος, (ίσως καλύτερα με π.μ. για να μην κουράζουμε).

Thanx:)

 

Δοκίμασε να αλλάξεις την τιμή "OEMAGW.dll" στο path

"HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway\BTA GExtModule" σε οτιδήποτε άλλο. Κράτησε όμως την αλλαγή που έκανες κάπου μήπως χρειαστεί να το επαναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...