Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!Πώς σας φαίνεται η νεα σελίδα της κοσμοτε?Έχει σταθερή και κινητή μαζί και είναι πολύ καλύτερη και πιο γρήγορη!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Πώς σας φαίνεται η νεα σελίδα της κοσμοτε?Έχει σταθερή και κινητή μαζί και είναι πολύ καλύτερη και πιο γρήγορη!

 

Εμφανισιακα ειναι πιο ομορφη ομως μου φαινεται πιο πολυπλοκη.Π.χ εψαχνα να βρω τις τιμες των πακετων του Cosmote TV για μη πελατες ΟΤΕ,και δεν τις βρηκα.Στην προηγουμενη μορφη του νομιζω ηταν ευκολοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν με συνδέει επ ουδενί στον λογαριασμό μου όσο κι αν προσπαθώ να κάνω login

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση σχετικά με αυτό ;

Αν εχουμε μια κάρτα whatsup και την βάλουμε σε ενα Μifi μπορούμε να φορτώνουμε πακέτα internet Online ;

 

....

Ακυρο το βρήκα..

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

γιατι μεταφερθηκες στην κοσμοτε; δεν ειχες τσεκαρει το σημα στο σπιτι σου; , καλο θα ητανε να ειχε γινει για να μην τραβαγες ολα αυτα τα προβλημα; . παλι καλα που στο δινουνε δωρεαν αλλα και παλι , αμα η περιοχη εχει προβλημα και σε εξωτερικους χωρους δεν λυνεται το προβλημα παλι θα εχεις προβληματα με drop calls.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρήκα εξειδικευμένο θέμα όπως υπάρχει για το frog σκέφτηκα ότι καλή ιδέα είναι να υπάρχει το αντίστοιχο θέμα που να είναι ποιό εξειδικευμένο με το what's up.

 

Καλή αρχή.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα φοιτητικό f2g και κάνε το τωρινό σου whatsup.

 

Στο φοιτητικό f2g με ένα 20άρικο τον μήνα θα έχεις 3000 λεπτά προς όλους (3λεπτά) 4gb ίντερνετ και 3000 προς 3 αριθμούς wind, f2g, q.

 

Το έκανα και γλύτωσα τα 100+ τον μήνα. Το Cosmote έγινε κάρτα για να μου τηλεφωνούν όσοι το είχαν.

 

Αν τα συνδυάσεις σε μια dual SIM συσκευή θα είσαι μια χαρά.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης.

Οτιδήποτε αφορά τα καρτοκινητά What's Up και Cosmokarta συζητείται εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=80009

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα φοιτητικό f2g και κάνε το τωρινό σου whatsup.

 

Στο φοιτητικό f2g με ένα 20άρικο τον μήνα θα έχεις 3000 λεπτά προς όλους (3λεπτά) 4gb ίντερνετ και 3000 προς 3 αριθμούς wind, f2g, q.

 

Το έκανα και γλύτωσα τα 100+ τον μήνα. Το Cosmote έγινε κάρτα για να μου τηλεφωνούν όσοι το είχαν.

 

Αν τα συνδυάσεις σε μια dual SIM συσκευή θα είσαι μια χαρά.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

 

Αμα θελει το συμβολαιο το κανει και Frog για το πακετο 4GB/4,4€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό δεν μπορώ να στέλνω μηνύματα με την κάρτα μου, έχω καρτοκινητό,και ενώ έχω χρηματικό υπόλοιπο , το μηνύμα που μου βγάζει όταν πάω να στέλω είναι "Not sent.Touch to try again"

Μήπως γνωρίζει κάποιος τι να κάνω σε αυτή την περίπτωση ?

 

Έχω αλλάξει και κινητό αλλά το ίδιο πρόβλημα είχα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω καρτοσυμβολαιο wind και θα υο κόψω τωρα γτ δεν πιάνω καθόλου σημα εκει που δουλεύω και εχουν σπάσει τα νευρα μου. Θελω ομως λιγο βοήθεια γτ δεν εχω ασχοληθεί καθόλου με cosmote, εχω βέβαια εναν αριθμο whats up φοιτητικό που εχω δώσει στον φαδερ αλλα δεν το δουλεύει, για να εχω ίντερνετ εβαλα μια καρτα frog και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος αλλά τωρα ηθελα να δω αν με συμφερει να κανω what's up το κύριο αριθμό μου που ενδιαφερομαι κυρίως για να εχω χρονο ομιλιας προς ολα τα δίκτυα και να κρατήσω το frog για ιντερνετ ή να το κανω frog και να τα εχω ολα?

 

Μηνιαίως επιθυμω να δινω μεχρι 20 ευρω. Ξέρω οτι υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για καθε πακέτο τηλεφωνίας, αλλα πιστεύω οτι δεν θα εβγαζα ακρη αν δεν ρωτούσα σε ξεχωριστό thread

Link to comment
Share on other sites

What's up θα βάλεις φίλε μου. Με 10αρα κάρτα μέσω χρεωστικης η paypal θα περνεις 500mb για 15 μέρες και άλλα 500 για 1 μηνα. Με το reload it θα περνεις αλλα 100mb για 7 μέρες και με το πάρε μοίρασε θα στέλνεις 300mb σε 3 αριθμούς μόλις βάζεις κάρτα. Τέλος για χρόνο ομιλίας με 7 ευρω θα πέρνεις 400 λεπτά προς what's up και 300 προς όλους για 1 μηνα.

 

Αν δουλέψεις το φοιτητικό συμφέρει ακόμα περισσότερο με πολλά παραπάνω προνόμια και προσφορές.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό δεν μπορώ να εχω γτ δεν εχω πασο πλεον. Αυτο με τα 7 ευρώ βολεύει, και να βαζω και τα 4gb απο frog με μια 5ευρη. Δηλαδή με ενα 15αρι το μηνα καθαριζω λογικα
Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό δεν μπορώ να εχω γτ δεν εχω πασο πλεον. Αυτο με τα 7 ευρώ βολεύει, και να βαζω και τα 4gb απο frog με μια 5ευρη. Δηλαδή με ενα 15αρι το μηνα καθαριζω λογικα
Ναι θα είσαι κομπλέ εφόσον δεν σε φτάνουν τα 1gb το μήνα που περνεις δωρεάν με την 10αρα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό δεν μπορώ να εχω γτ δεν εχω πασο πλεον. Αυτο με τα 7 ευρώ βολεύει, και να βαζω και τα 4gb απο frog με μια 5ευρη. Δηλαδή με ενα 15αρι το μηνα καθαριζω λογικα

Με τα σημερινά δεδομένα για Data στη Cosmote συμφέρει η frog.

Αξιόλογο επίσης είναι και το afterdark του wu δίνει 10gb από τις 22:00εως 08:00 της επόμενης με 5ευρω για 30ημερες. Επίσης το afterdark (όπως και τα 4gb της frog) μεταφέρει τα υπολειπομενα gb τον επόμενο μήνα εάν ενεργοποιηθεί νέο πακέτο προ της λήξης του προηγούμενου.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ στην wind και μου είπαν οτι αν το διακόψω τώρα (λήγει στις 21/9/17) και το κανω καρτοκινητό δεν πληρώνω κάποιο πρόστιμο. Ποια είναι η πιο σωστή διαδικασία για να πάω σε what's up? Να το κάνω κάρτα απο καρτοσυμβόλαιο και μετά να κάνω φορητότητα ή κατευθείαν να ζητήσω φορητότητα για what's up?

 

*Για να κάνω μια τελική επιβεβαίωση, είπαμε οτι αν βάλω κάρτα online απο την χρεωστική μου και ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 7€ που δίνει κανονικά 200' προς όλους παίρνω και μπόνους επιπλέον 100'?

Link to comment
Share on other sites

Θα κρατούσα μια επιφύλαξη για αυτό που σου είπαν από τη wind. Όταν κάνεις ένα πρόγραμμα καρτοσυμβόλαιο ή κανονικό αυτό που γενικά ισχύει είναι ότι αν έχεις πάρει επιδότηση για νέα συσκευή φεύγοντας πληρώνεις ένα ποσοστό της επιδότησης ή αν έχεις πάρει έκπτωση παγίου πληρώνεις το ποσό της έκπτωσης επί τους μήνες που το έχεις. Ο μόνος τρόπος για να μη πληρώσεις τίποτα είναι αν έχει λήξει ή δε σου είχαν κάνει καμία έκπτωση που γενικά μου φαίνεται δύσκολο, ξαναψάξε το.

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Θα κρατούσα μια επιφύλαξη για αυτό που σου είπαν από τη wind. Όταν κάνεις ένα πρόγραμμα καρτοσυμβόλαιο ή κανονικό αυτό που γενικά ισχύει είναι ότι αν έχεις πάρει επιδότηση για νέα συσκευή φεύγοντας πληρώνεις ένα ποσοστό της επιδότησης ή αν έχεις πάρει έκπτωση παγίου πληρώνεις το ποσό της έκπτωσης επί τους μήνες που το έχεις. Ο μόνος τρόπος για να μη πληρώσεις τίποτα είναι αν έχει λήξει ή δε σου είχαν κάνει καμία έκπτωση που γενικά μου φαίνεται δύσκολο, ξαναψάξε το.

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν θυμάμαι καλά και στο συμβόλαιο που έχει αναλυτικό πίνακα, αλλά δεν το βρίσκω τώρα, έδειχνε αναλυτικά πόσο θα μειώνεται το ποσοστό που θα πληρώσω σε περίπτωση διακοπής και θυμάμαι οτι τους τελευαίους 2 μήνες έγραφε 0. Ήταν 2 χρόνια το συγκεκριμένο καρτοσυμβόλαιο

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ στην wind και μου είπαν οτι αν το διακόψω τώρα (λήγει στις 21/9/17) και το κανω καρτοκινητό δεν πληρώνω κάποιο πρόστιμο. Ποια είναι η πιο σωστή διαδικασία για να πάω σε what's up? Να το κάνω κάρτα απο καρτοσυμβόλαιο και μετά να κάνω φορητότητα ή κατευθείαν να ζητήσω φορητότητα για what's up?

 

*Για να κάνω μια τελική επιβεβαίωση, είπαμε οτι αν βάλω κάρτα online απο την χρεωστική μου και ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 7€ που δίνει κανονικά 200' προς όλους παίρνω και μπόνους επιπλέον 100'?

 

Δες εδώ: https://www.whatsup.gr/el/COMBO_CALL_THEM_ALL

 

400' προς What's Up και 200' προς όλους. + 100' λεπτά προς όλους, εάν ενεργοποιήσεις το πακέτο από την εφαρμογή του What's Up. Δηλαδή, πάμε στα 300' προς όλους.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το s7 flat και από τότε που το πήρα ( με nougat ) έχω ένα μεγάλο πρόβλημα. Δεν λαμβάνω εισερχόμενα μηνύματα. Για την ακρίβεια νομιζω οτι λαμβάνω περιπου 6 / 10. Δεν έχει σχέση αν ο αριθμός είναι αποθηκευμένος στις επαφές ή είναι άσχετο νουμερο. Ούτε έχει σημασία αν έχω ξαναλαβει μήνυμα από το ίδιο νούμερο. Δεν είναι δηλαδή ότι από κάποια νούμερα λαμβάνω και από κάποια οχι. Επίσης δεν έχει σχέση με Το μέρος που βρίσκομαι. Το χειρότερο είναι ότι όσοι μου στέλνουν παίρνουν αναφορά ότι παραληφθεί. Έκανα hard reset δοκίμασα διάφορες εφαρμογές μηνύματων αλλά τίποτα. Η SIM μου είναι 1.5 χρόνου 4 g . Λέτε να φταίει αυτό ? Έχω σημαντικό θέμα. Προχθές τσακωθηκα με φίλο που μου έστειλε μήνυμα να τον πάρω τηλέφωνο γιατί ήταν επείγον και δε με πίστευε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε,

 

Με μια γρήγορη αναζήτηση στο διαδίκτυο, πιστεύω πως φταίει η SIM σου (μιας και έκανες hard reset).

 

Για να το επιβεβαιώσεις, βγάλε τη SIM και δοκίμασέ την σε κάποια διαφορετική συσκευή.

 

Υ.Γ Αν δοκιμάσεις τη SIM σε άλλη συσκευή και είναι όλα καλά, τότε κάνε πλήρη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...