Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι στην win καρτοσυνδεση και θελω να παω cosmote καρτα.Μου ζητανε 30 ευρω για να εχω το ιδιο νουμερο ισχυει?
ναι ισχυει,αλλα μισο λεπτο εχουν καρτες σιμ??γιατι εμενα στον γερμανο μου ειπαν οτι υπαρχει ελλειψη..εγω το θεωρω τεχνητη ελλειψη φυσικα να σε πηγαινουν σε συμβολαια,,,γιατι αυτη η ελλειψη απο οτι διαβαζω ειναι κατι μηνες καπου βρωμαει η δουλεια......αλλα μου ειπαν στον γερμανο οτι εχουν ριξει την τιμη φορητοτητας στ 5 ευρω αλλα δεν ηταν σιγουρος να μου πει,,,,ψαχτο καλυτερα και απαντησε μου εδω αν μαθεις.
Link to comment
Share on other sites

ναι ισχυει,αλλα μισο λεπτο εχουν καρτες σιμ??γιατι εμενα στον γερμανο μου ειπαν οτι υπαρχει ελλειψη..εγω το θεωρω τεχνητη ελλειψη φυσικα να σε πηγαινουν σε συμβολαια,,,γιατι αυτη η ελλειψη απο οτι διαβαζω ειναι κατι μηνες καπου βρωμαει η δουλεια......αλλα μου ειπαν στον γερμανο οτι εχουν ριξει την τιμη φορητοτητας στ 5 ευρω αλλα δεν ηταν σιγουρος να μου πει,,,,ψαχτο καλυτερα και απαντησε μου εδω αν μαθεις.

 

Εχει πεσει στα 5€ αλλα επικαλουνται ελλειψη καρτων.

Θελει να γυρνας σε καταστηματα και αν δεν προχωραει,να κανεις καταγγελεια στην ΕΕΤΤ.

Μετα θα στη στειλουν με κουριερ κι ολας στο σπιτι μετα απο συγγνωμες στα τηλεφωνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχει πεσει στα 5€ αλλα επικαλουνται ελλειψη καρτων.

Θελει να γυρνας σε καταστηματα και αν δεν προχωραει,να κανεις καταγγελεια στην ΕΕΤΤ.

Μετα θα στη στειλουν με κουριερ κι ολας στο σπιτι μετα απο συγγνωμες στα τηλεφωνα.

 

το τονιζω τεχνητη ελλειψη καρτων..

Link to comment
Share on other sites

Καταγγελια στην εετε πως κανεις και τι να τους πω?

 

Κάνε κλικ εδώ και ακολούθησε τις οδηγίες

https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/kataggelia.html

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα σημερα ρωτησα στον γερμανο και μου ειπαν η φορητοτητα επεσε στα 5 ευρω η τιμη της..και εξακολουθει η ελλειψη καρτων και οτι μαλλον την αλλη βδομαδα θα εχουν καρτες. για whats up.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα. Μολις ειδα στο My Cosmote μια παλιά sim που πλεον δεν χρησιμοποιώ εχει μεσα 40 ευρω που λήγουν την αλλη Παρασκευή. Μπορώ αυτά να τα μεταφέρω στο κανονικό μου κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μολις ειδα στο My Cosmote μια παλιά sim που πλεον δεν χρησιμοποιώ εχει μεσα 40 ευρω που λήγουν την αλλη Παρασκευή. Μπορώ αυτά να τα μεταφέρω στο κανονικό μου κινητό;

 

Καλησπέρα,

 

Εφόσον τηρούνται οι όροι που έχει θέσει η εταιρεία, ναι μπορείς.

 

Περισσότερα εδώ: https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTEEASYTRANSFERde2dc6b9-c6d8-4a8a-9c4e-f7b4528b073d

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μου δώσαν ένα κινητό από Γαλλία Orangetelecoms και δεν αναγνώριζε την κάρτα Vodafone. Το έδωσα για φτιάξιμο.. αλλά τώρα ενώ παίρνει τηλεφωνα δεν δέχεται βγάζει μήνυμα ο χρήστες έχει ενεργοποιήσει φραγή εισερχομένων κλήσεων. Βοήθεια κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Σαν ένα πρώτο βήμα πάτα ##002# και κλήση για να ακυρωθούν τυχόν προωθήσεις για τις οποίες έχει ρυθμιστεί το κινητό.

μετά κοίτα στις ρυθμίσεις αν υπάρχει φραγή ενεργή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

 

Έχει κανείς θέμα με την προώθηση κλήσεων (**21κλπ); Σε 2 διαφορετικές συνδέσεις δεν μου δέχεται την εντολή ενώ πριν δούλευε μια χαρά; Συμβαίνει σε κανένα αλλον; Άλλαξε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργό το VoLTE δεν θα παιξει. Στείλε END WIFICALL στο 1333, κάνε τις αλλαγές σου και μετά πάλι WIFICALL στο 1333 για να έχεις και πάλι VoLTE
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,

 

Έξω θετικό υπόλοιπο και δοκίμασα αυτά που μου είπατε αλά πάλι τίποτα. Η Μόνη διαφορά είναι τώρα βγάζει μήνυμα σφάλματος αλά πριν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος είναι το site.

Ενημέρωσα την Cosmote μέσω της φόρμας επικοινωνίας.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια περιπτωση που η cosmote να το εκλεισε το 0.facebook

λένε οτι εγινε με αποφαση της ΕΕΤΤ ..ισχυει κατι τετοιο;

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια περιπτωση που η cosmote να το εκλεισε το 0.facebook

λένε οτι εγινε με αποφαση της ΕΕΤΤ ..ισχυει κατι τετοιο;

 

ισχύει είναι οδηγία της ΕΕΤΤ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σε ποια ανακοίνωση είναι γιατί δεν υπάρχει πουθενα στο internet! Νομίζω είναι δικαιολογία της κοσμοτε

 

και εγώ αυτό νομίζω ...

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

Από την Cosmote έλαβα την ακόλουθη ενημέρωση.

 

Αγαπητέ κύριε ΧΧΧΧΧ

 

Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που διαθέσατε για να επικοινωνήσετε μαζί μας.

 

Σε συνέχεια της γραπτής σας επικοινωνίας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η ενημέρωση για την υπηρεσία της προώθησης κλήσεων μέσω του site είναι ορθή και λειτουργεί κανονικά. Σε περίπτωση που αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα προσπαθώντας να ενεργοποιήσετε την εν λόγω υπηρεσία με τις εντολές που υπάρχουν ανηρτημένες, παρακαλούμε όπως μας ενημερώσετε.

 

Επιπρόσθετα, και σε συνέχεια της προηγούμενης γραπτής σας επικοινωνίας ελέγχεται η δυνατότητα ενεργοποίησης της ίδιας υπηρεσίας και με την εντολή *21* αριθμός κινητού ή σταθερού τηλεφώνου # και το πλήκτρο κλήσης.

 

Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας και παραμένουμε στη διάθεση σας ώστε να συζητήσουμε εκ νέου ότι σας απασχόλησε.

 

Για το τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών,

 

ΧΧΧΧΧ ΧΧΧΧΧ.

Link to comment
Share on other sites

Η δοκιμή στα δικά μου κινητά έδειξε ότι σε δύο δίκτυα η εντολή **21* λειτουργεί κανονικά

Άρα κάποιο πρόβλημα θα είχε το τηλέφωνο σου φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...