Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι, σταθερά και κινητά εντός Ελλάδας. Εγώ την χρησιμοποιώ τη συγκεκριμένη κάρτα. Να πω ότι αν τα 20 ευρώ τελειώσουν πριν τις 30 μέρες, ακόμα και αν βάλουμε άλλη κάρτα (όχι απαραίτητα την προνομιακή) ισχύουν οι μειωμένες τιμές.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Yparxoun diafora programmatakia gia na steileis sms xrhsimopoiwntas to pc sou kai thn grammh tou sta8erou thlefwnou.. Ena apo ayta einai kai to notepager.. Omws, zhtaei kati ry8miseis, oi opoies dn yparxoun pou8ena.. Sygkekrimena zhtaei ry8miseis protocolou (ti protocolo xrhimopoiei o sms terminal srv ths cote) ka8ws kai tn ari8mo tou kai diafora alla.. exei kataferei kaneis na xrhsimopoihsei ayto h kapoio paromoio programmataki? An oxi, exei na mou systhsei kapoio allo(h kapoion allo tropo) wste na mporw na stelnw sms xrhsimopoiwntas (kai synepws xrewnontas) thn grammh tou sta8erou? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Για μένα που απο το 2000 εχω κοσμοτε το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι οι χρεώσεις. Στις άλλες εταιρίες πληρώνεις και τον Ρουβά μαζι με το πάγιο σου. Στην κοσμοτέ με την light διαφήμιση ο χρήστης είχε μικρότερες χρεώσεις γιατί γλύτωνε τα φρουφρου. Σήμερα αυτό ισχυει αλλά σε μικρότερο βαθμό δυστηχώς.

 

Μάλλον καθόλου δεν ισχύει, θα έλεγα. Όσο στην Vodafone πληρώνεις τον Ρουβά, άλλο τόσο πληρώνεις την Βίσση στην Cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Nokia does Cosmote, 3 Upgrades

3GSM Daily MCI News feed

13 February 2006

 

Greek mobile network operator Cosmote has selected Nokia Networks' WCDMA solution for their forthcoming rollout of 3G data service in Greece, the same day that Nokia announced a contract with Hutchison-owned pure 3G carrier 3 in the UK to upgrade their WCDMA network to Release 4.

 

Link

Link to comment
Share on other sites

χμμμ

 

δεν ξερω αν ειμαι εκατο τοις εκατο σωστος, αλλα επειδη κι εγω χρησιμοποιω το κινητο αρκετα στο εξωτερικο, ειχα παρει τηλ. την κοσμοτε και ρωτησα.

 

και απ'ο,τι φαινεται μαγκεψε κι αυτη και εχει πλεον flat χρεωσεις, του στυλ 1€/λεπτο για τις κλησεις (2€/λεπτο οταν εισαι αμερικη) και κατι του στυλ 50 cents το μηνυμα η κατι τετοιο.

 

στο σαιτ της βεβαια ουτε καν νυξη κανει για τις χρεωσεις περιαγωγης -σε αντιθεση με ολες τις ξενες εταιρειες που στο σαιτ τους αναφερουν καθαρα ποσο κοστιζει η χρηση του κινητου στο εξωτερικο.

 

με τις ελληνικες εταιρειες, πρεπει να παρεις τηλεφωνο το καστομερ κερ για να μαθεις... πολυ εξυπνο...

If you can't be strong, then try to be smart... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Για διαβάστε κι αυτό:

 

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=685059&lngDtrID=252

 

Τέλος στις αστρονομικές χρεώσεις στις κλήσεις περιαγωγής, με παρέμβαση της Κομισιόν - Αναμένεται τον Απρίλιο

Link to comment
Share on other sites

Στην κεντρική σελίδα της Cosmote, θυμάμαι μέχρι πρίν απο ενάμιση χρόνο περιπού υπήρχε μια διαφήμιση που πατώντας πάνω της σε πήγαινε στα java παιχνίδια που σου παρείχε η Cosmote για αγορά, στην καινούρια σελίδα δεν τα βρίσκω πουθενά, γνωρίζει κανείς που θα βρώ την συγκεκριμένη ενότητα;;;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ameriki pou itan enas filos mou, pou ine pio protogona ta pragmata eki akoma xirotera, 1euro to sms ke os 4 euro to lepto omilia.Gia 3mines pou ekatse eki tou irthe 3600 E logariasmos:(
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησε στο 1213 και πες τους οτι θες να το απενεργοποιήσεις
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 (μήκος) x 150 (ύψος) pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησε στο 1213 και πες τους τη πακέτο θες και θα το ενεργοποιήσουν

1212 είναι το τηλέφωνο

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος για αλλαγη οικονομικων προγταματων ειναι το 1213. δουλευω σε κατάστημα oteshop και το λεω κάθε μέρα :)
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 (μήκος) x 150 (ύψος) pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να κλειδωσω το πληκτρολογιο του κινητου (Τ630) ,πατηθηκε το πλαινο πληκτρο ,συνδεθηκα στο ιντερνετ και μεχρι να το καταλαβω περασαν 48 λεπτα!!!!Θα χρεωθω με βαση το χρονο η με βαση τον ογκο των δεδομενων που διακινηθηκαν? Εληφθησαν 5638 bytes ,εσταλησαν 1363 bytes.

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/portlets/ForYou/pricelist.jsp?locale=el_GR&pricelistType=contractplan&breadcrumbTitle=Τιμοκατάλογος#top

Ο τιμοκαταλογος Κοσμοτε δε με διαφωτιζει ιδιαιτερα!

Ποσα θα τους πληρωσω τωρα??

Link to comment
Share on other sites

λογικα κληση wap εκανες η οποια χρεωνεται 0,003 €/δευτ.(τελικη τιμη με φπα).

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τα ενεργοποιουσες στελνοντας αντιστοιχο μηνυμα στο 1256. Λογικα εαν στειλεις κανενα sms off 'H off σκετο στο 1256 ισως απενεργοποιηθουν. Ετσι κι αλλιως δωρεαν ειναι τα μηνυματα στο 1256.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να κλειδωσω το πληκτρολογιο του κινητου (Τ630) ,πατηθηκε το πλαινο πληκτρο ,συνδεθηκα στο ιντερνετ και μεχρι να το καταλαβω περασαν 48 λεπτα!!!!Θα χρεωθω με βαση το χρονο η με βαση τον ογκο των δεδομενων που διακινηθηκαν? Εληφθησαν 5638 bytes ,εσταλησαν 1363 bytes.

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/portlets/ForYou/pricelist.jsp?locale=el_GR&pricelistType=contractplan&breadcrumbTitle=Τιμοκατάλογος#top

Ο τιμοκαταλογος Κοσμοτε δε με διαφωτιζει ιδιαιτερα!

Ποσα θα τους πληρωσω τωρα??

Αυτό στο είπε όταν αποσυνδέθηκες? Είχες ρυθμισμένο το WAP browser με ρυθμίσεις GPRS?

 

Αν ναι, τότε ζήτημα να χρεώθηκες 1 ευρώ... ;)

Link to comment
Share on other sites

λογικα κληση wap εκανες η οποια χρεωνεται 0,003 €/δευτ.(τελικη τιμη με φπα).

 

0,003 Χ 3000 δευτερολεπτα (=50 λεπτα της ωρας) =9 ευρω :mad: :mad:

 

Αυτό στο είπε όταν αποσυνδέθηκες? Είχες ρυθμισμένο το WAP browser με ρυθμίσεις GPRS?

 

Αν ναι, τότε ζήτημα να χρεώθηκες 1 ευρώ... ;)

 

Δεν ειμαι και τοσο σχετικος για να ξερω τετοιες λεπτομερειες.Παντως,ειχα την εντυπωση οτι ,τουλαχιστον παλαιοτερα,υπηρχε ογκοχρεωση και οχι χρονοχρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι και τοσο σχετικος για να ξερω τετοιες λεπτομερειες.Παντως,ειχα την εντυπωση οτι ,τουλαχιστον παλαιοτερα,υπηρχε ογκοχρεωση και οχι χρονοχρεωση.

Ογκοχρέωση υπάρχει στο WAP over GPRS, γι'αυτό σου λέω ότι ούτε ένα ευρό δεν έχεις χρεωθεί... :D

Link to comment
Share on other sites

εδω φιλε ---------> http://195.167.65.228:8080/htmlportal/main.jsp

 

Οντως η κοσμοτε στη νεα σελιδα της τα χει λιγο μπερδεμενα,πιστευω οτι αυτη τη χρονικη στιγμη εχει το χειροτερο site

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να κλειδωσω το πληκτρολογιο του κινητου (Τ630) ,πατηθηκε το πλαινο πληκτρο ,συνδεθηκα στο ιντερνετ και μεχρι να το καταλαβω περασαν 48 λεπτα!!!!Θα χρεωθω με βαση το χρονο η με βαση τον ογκο των δεδομενων που διακινηθηκαν? Εληφθησαν 5638 bytes ,εσταλησαν 1363 bytes.

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/portlets/ForYou/pricelist.jsp?locale=el_GR&pricelistType=contractplan&breadcrumbTitle=Τιμοκατάλογος#top

Ο τιμοκαταλογος Κοσμοτε δε με διαφωτιζει ιδιαιτερα!

Ποσα θα τους πληρωσω τωρα??

Εφόσον σου γράφει για bytes δεν χρεώθηκες με βάση τον χρόνο αλλά με βάση τα δεδομένα που διακινήθηκαν. Στο gprs δεν χρεώνεσαι με βάση τον χρόνο που είσαι συνδεδεμένος αλλά με βάση τον όγκο των δεδομένων που διακινήθηκε. Στην περίπτωση που όντως έγινε σύνδεση μέσω gprs χρεώθηκες ελάχιστα όπως λέει ο kostas_pav. Επειδή έχω καιρό να χρησιμοποιήσω Ericsson (εάν όντως έχεις το κινητό που φαίνεται στο avatar) και συγκεκριμένα από τότε που η μάνα μου χωρίς να το θέλει (έπαιρνε συνεχόμενα στο κινητό μου για να με ξυπνήσει και από την δόνηση έπεσε και χάλασε το μικρόφωνο. ήταν το Ericsson T39m) εάν θυμάμαι καλά τα στατιστικά συνδέσεων κ.λ.π. βρίσκονται στα στοιχεία των κλήσεων. Εάν δεις μηδενική διάρκεια κλήσεων δεδομένων τότε έχεις μπει με gprs. Για περισσότερα (δηλαδή για να δεις πως θα βρεις τα στατιστικά) δες το βιβλιαράκι με τις οδηγίες του κινητού σου.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος για αλλαγη οικονομικων προγταματων ειναι το 1213. δουλευω σε κατάστημα oteshop και το λεω κάθε μέρα :)

Sorry, νόμιζα ότι ήθελες να αναφέρεις το τηλ της εξυπηρέτησης πελατών :)

Η κλήση στο 1213 είναι χωρίς χρέωση;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

ολα τα τηλέφωνα εξηπηρέτισεις της cosmote είναι με χρέωση:mad:
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 (μήκος) x 150 (ύψος) pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ολα τα τηλέφωνα εξηπηρέτισεις της cosmote είναι με χρέωση:mad:

to 1213 δεν χρεώνεται... :) για την ακύρωση νομίζω οτι στέλνεις Πακετο off

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...