Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα την τελευταια ενημερωση Οκτωβριου του My Cosmote app. δεν μπορω να μπω στην εφαρμογη. Η εγκατασταση αποτυγχανει και βγαζει σφαλμα 505. εκανα clear data και clear cache στο play store...εκανα και restart και παλι τιποτα. Ξερει καποιος κατι σχετικο με το παραπανω? Εχει καποιος παρομοιο προβλημα? (LG G6. Android 8.0.0)
Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια ενημερωση Οκτωβριου του My Cosmote app. δεν μπορω να μπω στην εφαρμογη. Η εγκατασταση αποτυγχανει και βγαζει σφαλμα 505. εκανα clear data και clear cache στο play store...εκανα και restart και παλι τιποτα. Ξερει καποιος κατι σχετικο με το παραπανω? Εχει καποιος παρομοιο προβλημα? (LG G6. Android 8.0.0)

 

Σε εμένα είναι μια χαρά. Η μόνη λύση είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, εφόσον δεν λειτούργησαν όσα προανέφερες.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο πρόβλημα δεν ενημερώνει ούτε εγκαθιστά τo app με σφάλμα 505. Θα πρέπει άμεσα η Cosmote να διορθώσει το λάθος. Όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές ενημερώνονται κανονικά. (Huawei P10 oreo 8.0.0) Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi Mix 2, essential ph-1 και Huawei mediapad m5 δουλεύει μια χαρά η εφαρμογή, Android 8,9 και 8.1
Link to comment
Share on other sites

στο playstore υπαρχουν πολλα παραπονα και απο αλλους που εχουν προβλημα μετα το update του app. Αρα ειναι προβλημα του app και η Cosmote οφειλει να το διορθωσει ΑΜΕΣΑ.
Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν νεου update από τον developer διορθώθηκε αργά το μεσημέρι

(Oreo 8.0.0 σε Huawei p10)

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μέσα στα 2 χρόνια δεν δοκίμασα να κάνω κάτι. Τώρα θέλω να διακόψω τη σύνδεση (αναφράφεται ως What's Up Student Mobile Internet 6GB) και το αρνητικό υπόλοιπο έχει φτάσει στα 200€... Μίλησα με την εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι τα χρήματα δε μπορώ να τα πάρω στο "χέρι" ούτε να τα χρησιμοποιήσω για κάποια αγορά από το κατάστημα. Μου είπαν ότι το μόνο που μπορώ να τα κάνω είναι να τα μεταφέρω σε άλλο λογαριασμό με το ίδιο ΑΦΜ, τον οποίο όμως δεν έχω (και ούτε θέλω να αποκτήσω).

Ισχύει κάτι νεότερο; Ή το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να τα στείλω σε whatsup με Mobile Easy Transfer;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μέσα στα 2 χρόνια δεν δοκίμασα να κάνω κάτι. Τώρα θέλω να διακόψω τη σύνδεση (αναφράφεται ως What's Up Student Mobile Internet 6GB) και το αρνητικό υπόλοιπο έχει φτάσει στα 200€... Μίλησα με την εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι τα χρήματα δε μπορώ να τα πάρω στο "χέρι" ούτε να τα χρησιμοποιήσω για κάποια αγορά από το κατάστημα. Μου είπαν ότι το μόνο που μπορώ να τα κάνω είναι να τα μεταφέρω σε άλλο λογαριασμό με το ίδιο ΑΦΜ, τον οποίο όμως δεν έχω (και ούτε θέλω να αποκτήσω).

Ισχύει κάτι νεότερο; Ή το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να τα στείλω σε whatsup με Mobile Easy Transfer;

 

Κανε ενα καρτοκινητο frog ή whats up και ξοδεψε τα σε δεδομενα σιγα σιγα.

Ή φοιτητικο whats up.

Παλι σε συμφερει να το κρατησεις ετσι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα. Μολις ειδα στο My Cosmote μια παλιά sim που πλεον δεν χρησιμοποιώ εχει μεσα 40 ευρω που λήγουν την αλλη Παρασκευή. Μπορώ αυτά να τα μεταφέρω στο κανονικό μου κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μολις ειδα στο My Cosmote μια παλιά sim που πλεον δεν χρησιμοποιώ εχει μεσα 40 ευρω που λήγουν την αλλη Παρασκευή. Μπορώ αυτά να τα μεταφέρω στο κανονικό μου κινητό;

 

Καλησπέρα,

 

Εφόσον τηρούνται οι όροι που έχει θέσει η εταιρεία, ναι μπορείς.

 

Περισσότερα εδώ: https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTEEASYTRANSFERde2dc6b9-c6d8-4a8a-9c4e-f7b4528b073d

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

7/12 λήγουν 2 εταιρικά νούμερα COSMOTE με πακέτα πλέον μη εμπορικά (4ετιας+ με έξτρα απ την προηγούμενη μας συμφωνία δωρεάν Mb και sms).24 μήνες δέσμευση είχα και μου είπαν πριν 15 μέρες για 80€ επιδότηση ανα γραμμή..ποσό εξευτελιστικό αν σκεφτεί κανείς ότι πριν 4 χρόνια πήρα 1000€ και 2 πριν 450€Ν(μαζί πι γραμμές) Να κάνω μια αίτηση παύσης για να μου ανεβεί η επιδότηση,η φορητότητα;θέλω να μείνω κοσμοτε αλλά το παν είναι τα νούμερα μη χαθούν..

επισης λόγο εταιρικού πως ακριβώς πάει με την αγορα συσκευής; Υπολογίζω το ποσό επιδότησης χωρίς ΦΠΑ που δίνουν και το ποσό της συσκευής χωρίς;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μου δώσαν ένα κινητό από Γαλλία Orangetelecoms και δεν αναγνώριζε την κάρτα Vodafone. Το έδωσα για φτιάξιμο.. αλλά τώρα ενώ παίρνει τηλεφωνα δεν δέχεται βγάζει μήνυμα ο χρήστες έχει ενεργοποιήσει φραγή εισερχομένων κλήσεων. Βοήθεια κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Σαν ένα πρώτο βήμα πάτα ##002# και κλήση για να ακυρωθούν τυχόν προωθήσεις για τις οποίες έχει ρυθμιστεί το κινητό.

μετά κοίτα στις ρυθμίσεις αν υπάρχει φραγή ενεργή.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται. Μπορω να ρωτησω αν γινεται με την συγκεκριμενη προσφορα να καλεσω στο εξωτερικο? Η κοπελα μου μενει Ουαλια. Προσπαθησα να καλεσω αλλα μου ειπε οτι δεν εχω χρονο ομιλιας. Ενω εχω.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται. Μπορω να ρωτησω αν γινεται με την συγκεκριμενη προσφορα να καλεσω στο εξωτερικο? Η κοπελα μου μενει Ουαλια. Προσπαθησα να καλεσω αλλα μου ειπε οτι δεν εχω χρονο ομιλιας. Ενω εχω.

Δεν βλέπω κάπου "συγκεκριμένη " προσφορά .

Τι εννοείς ;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ο τιτλος αρκει. Ειμαι και γω συνδρομητης του πακετου αυτου. Παρολα αυτα ομως δεν μπορω να καλεσω Ουαλια. Απλα ζηταω τα φωτα καποιου πως ισως να ξερει να μου απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ο τιτλος αρκει. Ειμαι και γω συνδρομητης του πακετου αυτου. Παρολα αυτα ομως δεν μπορω να καλεσω Ουαλια. Απλα ζηταω τα φωτα καποιου πως ισως να ξερει να μου απαντησει.
Το πακέτο αυτό αφορά μόνο για εθνικές κλήσεις Όχι για εξωτερικό. Εκτός αν είσαι εσύ ο ίδιος σε περιαγωγή που μπορείς να καλέσεις σε όλη την Ευρώπη με τα λεπτά προς όλους. Στην προκειμένη περίπτωση δεν ξέρω όμως αν ισχύουν στην περιαγωγή γιατί είναι προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο αυτό αφορά μόνο για εθνικές κλήσεις Όχι για εξωτερικό. Εκτός αν είσαι εσύ ο ίδιος σε περιαγωγή που μπορείς να καλέσεις σε όλη την Ευρώπη με τα λεπτά προς όλους. Στην προκειμένη περίπτωση δεν ξέρω όμως αν ισχύουν στην περιαγωγή γιατί είναι προσφορά.

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση φιλε. Θα το ψαξω γιατι μονο με mb δε γινεται να μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ο τιτλος αρκει. Ειμαι και γω συνδρομητης του πακετου αυτου. Παρολα αυτα ομως δεν μπορω να καλεσω Ουαλια. Απλα ζηταω τα φωτα καποιου πως ισως να ξερει να μου απαντησει.

 

Πάντως εγώ κάλεσα ένα νούμερο αλλά ο άλλος ήταν Ολλανδία, μια χαρά μιλήσαμε, δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ κάλεσα ένα νούμερο αλλά ο άλλος ήταν Ολλανδία, μια χαρά μιλήσαμε, δεν είχα κάποιο πρόβλημα.
Άλλο είναι να καλείς ελληνικό νούμερο(ακόμα και αν έχει ταξιδέψει στο εξωτερικό), και άλλο ξένο. Στην πρώτη περίπτωση είναι εθνική κλήση, στην δεύτερη διεθνής όπου αν δεν έχεις πακέτο για τη συγκεκριμένη χώρα, χρεώνεται αρκετά.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

το whats Up έχει πακέτο 90 λεπτών για Μεγάλη Βρετανία ( και Ουαλία ) το οποίο στοιχίζει 7 ευρώ . Μπορείς να το αγοράσεις προκειμένου να μιλάς.

Εναλακτικά μπορει να χρησιμοποιηθεί Viber out ή Skype credit και πολλά άλλα .

 

Αν βρίσκεσαι σε περιαγωγή στην Ε.Ε. μπορεις να καλέσεις όλη την Ε.Ε. με το εθνικό σου πακέτο ( όχι λεπτά προς whatsUp )

είναι άλλο όμως το θέμα αν το προνομιακό πακέτο παίζει ή όχι στην Ε.Ε.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

πρέπει βέβαια να μας διευκρινίσει ο φίλος εάν αναφέρεται σε ελληνικό νούμερο το οποίο βρίσκεται στην Ουαλία ή αναφέρεται σε βρετανικό νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...