Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για αυτο ακριβως θελω να βαλω data fax

kalitera alakse eteria nachis full email me gprs. I fax data grami ine apo tin epochi ton gaidaron, argi ke panakrivi. Ine diladi poniries ton otetzidon gia na ta pernoun VODA ke TIM exoun kani almata kiafti to vgioli tous, mpas tha tous malosi kanis? as ine kala i sindikalistares tous.

dtf
Link to comment
Share on other sites

kalitera alakse eteria nachis full email me gprs. I fax data grami ine apo tin epochi ton gaidaron, argi ke panakrivi. Ine diladi poniries ton otetzidon gia na ta pernoun VODA ke TIM exoun kani almata kiafti to vgioli tous, mpas tha tous malosi kanis? as ine kala i sindikalistares tous.

τι ακριβως εννοεις με το "full email me gprs"?

Link to comment
Share on other sites

full email me gprs???

 

Μα τι λες!!! Ο,τι δινει η Κοσμοτε, δινει και η Βονταφον και η ΤΙΜ. Απλα η ΟΤΕνετ δεν σε αφηνει να συνδεθεις αν δεν εχεις OTEnet συνδεση. Κατανοητο;

 

Για εμενα αν θελεις απλα να βλεπεις τα email σου κανε προωθηση τα email της οτενετ σε ενα αλλο λογαριασμο που μπορεις να δεις μεσω κοσμοτε gprs. Δεν χρειαζεται να γυριζεις απο εδω και απο εκει εταιριες...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

full email me gprs???

 

Μα τι λες!!! Ο,τι δινει η Κοσμοτε, δινει και η Βονταφον και η ΤΙΜ. Απλα η ΟΤΕνετ δεν σε αφηνει να συνδεθεις αν δεν εχεις OTEnet συνδεση. Κατανοητο;

 

Για εμενα αν θελεις απλα να βλεπεις τα email σου κανε προωθηση τα email της οτενετ σε ενα αλλο λογαριασμο που μπορεις να δεις μεσω κοσμοτε gprs. Δεν χρειαζεται να γυριζεις απο εδω και απο εκει εταιριες...

oi poniri otetzides tis cosmote ke oxi tis otenet, afto ine lathos, exoun mplokari to na stelnis email me gprs. Na lamvanis meso Gprs den exis provlima me tin cosmote, otan pas na stilis apantisi i arxiko minima se mplokaroun ke tote prepi na paris fax data grami panakrivi ke argi gia na mporis KE NA STELNIS. Kanis lathos o COSMOTE DEN DINI Oti dinoun oi alloi. OI alli 2 echoun kani almata.

dtf
Link to comment
Share on other sites

oi poniri otetzides tis cosmote ke oxi tis otenet, afto ine lathos, exoun mplokari to na stelnis email me gprs. Na lamvanis meso Gprs den exis provlima me tin cosmote, otan pas na stilis apantisi i arxiko minima se mplokaroun ke tote prepi na paris fax data grami panakrivi ke argi gia na mporis KE NA STELNIS. Kanis lathos o COSMOTE DEN DINI Oti dinoun oi alloi. OI alli 2 echoun kani almata.

βρε εισαι σιγουρος ......?

γιατι μιλησα με την forthnet και μου ειπαν οτι εχω μπλοκαρει να τον σερβερ να μην στελνει εμαιλ απο συνδεσεις μη forthnet....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αίτηση αναβάθμισης από cosmote 45 σε cosmote 2004. Μου είπαν ότι θέλει 35 ημέρες για να ολοκληρωθεί η αλλαγή :blink: :blink:

 

Είναι δυνατόν να θέλει τόσο πολύ; Η μου είπαν μούφα; Κι εγώ πως θα το ξέρω πότε θα γίνει η αλλαγή για να παίρνω πιο πολλά τηλέφωνα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !εάν η αιτήσει σου έγινε πριν αλλάξει ο λογαριασμός σου (γράφει πάνω τη περίοδο χρήσης ) τότε θα πάρει λιγότερο …τουλάχιστον εμένα έτσι έγινε …

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κανει τοσο πολυ,και οταν ολοκληρωθει θα σου στειλουν sms για να σε ενημερωσουν. Παρολο αυτα παρε ενα τηλ στην εξυπ. πελατων αυριο μεθαυριο να σου πουν σιγουρα πραγματα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία έρχεται αυτόματα 1 sms από τη Cosmote που σε ειδοποιεί για την αλλαγή …

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία έρχεται αυτόματα 1 sms από τη Cosmote που σε ειδοποιεί για την αλλαγή …

 

Και το πιθανοτερο ειναι να σου ερθει την ημερα που ληγει ο τελευταιος σου λογαριασμος του Cosmote 45... Δες την ημερομηνια που θα επρεπε να τον πληρωσεις το αργοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Επαναφερω το θεμα μιας και αγορασα ενα πακετο what's up για να εκμεταλλευτω την προσφορα που εχει για τα φτηνα sms.Η απορια μου ειναι πως γινεται να βγαινει πιο φτηνο το μηνυμα στο πακετο των 250 sms ενω λογικα θα επρεπε να ειναι πιο φτηνο σε αυτο των 500;Εγω κανω καποιο λαθος στον υπολογισμο; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Επαναφερω το θεμα μιας και αγορασα ενα πακετο what's up για να εκμεταλλευτω την προσφορα που εχει για τα φτηνα sms.Η απορια μου ειναι πως γινεται να βγαινει πιο φτηνο το μηνυμα στο πακετο των 250 sms ενω λογικα θα επρεπε να ειναι πιο φτηνο σε αυτο των 500;Εγω κανω καποιο λαθος στον υπολογισμο; :worry:

μα στο πακέτο των 500 είναι πιο φτηνό το μήνυμα...(το λέει και στη διαφήμιση :p :p )

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

μα στο πακέτο των 500 είναι πιο φτηνό το μήνυμα...(το λέει και στη διαφήμιση :p :p )

 

21ε εχει το πακετο των 500;νομιζω ειχα δει στη διαφημιση 23 :!:

 

Edit: Δικο μου λαθος,ειχα δει στη διαφημιση για 23ε γι αυτο μπερδευτηκα.. :)

Link to comment
Share on other sites

βρε εισαι σιγουρος ......?

γιατι μιλησα με την forthnet και μου ειπαν οτι εχω μπλοκαρει να τον σερβερ να μην στελνει εμαιλ απο συνδεσεις μη forthnet....

Δεν παιζει αυτο που λεει. Οταν εχεις ενεργοποιημενη την υπηρεσια internet over gprs σε οποιαδηποτε απο τις 3 εταιριες παιζει κανονικα αν σε αφηνει ο εκαστοτε παροχεας email να κανεις παιχνιδι! Αλοιμονο αν δεν αφηνε την αδερφη θυγατρικη της (την κοσμοτε) και αφηνε την βονταφον και την τιμ

:o

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω συμβόλαιο στην ΤΙΜ από τις 31/10/2002. Ανανέωσα το συμβόλαιο πέρυσι (22/1/2004). Πλέον όμως δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος με την ΤΙΜ και σκέφτομαι με φορητότητα να μεταφερθώ σε Cosmote, αρχικά σε Cosmocarta και μετέπειτα στο Cosmote 240. Απ' ότι παρατηρώ, οι λογαριασμοί λήγουνε στις 9 κάθε μήνα.

Πότε πρέπει να καλέσω το 13897 της Cosmote έτσι ώστε να μην πληρώσω καθόλου από τα 350 "δωρεάν" λεπτά που έχω; Ή δεν θα έχω 350 αλλά όσα ήταν στο πρώτο συμβόλαιο;

Πρέπει να κάνω τίποτα με την ΤΙΜ;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει αυτο που λεει. Οταν εχεις ενεργοποιημενη την υπηρεσια internet over gprs σε οποιαδηποτε απο τις 3 εταιριες παιζει κανονικα αν σε αφηνει ο εκαστοτε παροχεας email να κανεις παιχνιδι! Αλοιμονο αν δεν αφηνε την αδερφη θυγατρικη της (την κοσμοτε) και αφηνε την βονταφον και την τιμ

:o

α οκ ... απλως μου φανηκε πολυ κουλο.... δεν ξερω τι να κανω ... δεν νομιζω να αξιζει να ενοργοποιησω κατι με παγιο 7,5ευρο μονο και μονο να το χρησιμοποιω πολυ λιγο .... ......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Σε αντίστοιχο thread για την πιθανή είσοδο ιδεατών παροχών κινητής (MVNO) στη χώρα μας, ακούστηκε η φήμη ότι η Orange ετοιμάζεται να στήσει στη χώρα μας έναν ιδεατό δίκτυο σε συμφωνία με την Cosmote.

 

Τι παίζει λοιπόν; Το σίγουρο είναι ότι από αυτή τη συμφωνία θα βγουν όλοι κερδισμένοι: η Cosmote αξιοποιώντας το άχρηστο bandwidth, η Orange αποκτώντας παρουσία στη χώρα μας και οι καταναλωτές που θα πρέπει να περιμένουν μία κάποια πρωτοτυπία στις χρεώσεις από πλευράς της Orange αν η τελευταία θέλει να στεριώσει στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

α οκ ... απλως μου φανηκε πολυ κουλο.... δεν ξερω τι να κανω ... δεν νομιζω να αξιζει να ενοργοποιησω κατι με παγιο 7,5ευρο μονο και μονο να το χρησιμοποιω πολυ λιγο .... ......

Entaxi kante oti nomizete kiama doulepsi etsi opos lete to email mou sfirate. de milao gia wap email, afto ine astio, milao gia full email me domain diko sou kai email diko sou tou domain sou. aplos chrisimopiiis ton diakomisti exerxomenon tis VODA (panafonet.gr) i tis TIM pou doulevoun me gprs eno tis cosmote toulevi MONO me fax data panakrivi ke argi grami kai OXI me gprs (diladi to: mailgate.otenet.gr).

KATALAVATE TORA?????????????????????????

dtf
Link to comment
Share on other sites

Exposed_Bone, κανε ενα τηλ στην οτενετ και ρωτησε τους μηπως εχουν καποια λυση. Εξαλλου επειδη εχεις κοσμοτε θα ψιλοενδιαφερθουν περισσοτερο :-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Exposed_Bone, κανε ενα τηλ στην οτενετ και ρωτησε τους μηπως εχουν καποια λυση. Εξαλλου επειδη εχεις κοσμοτε θα ψιλοενδιαφερθουν περισσοτερο :-)

tha soulega na kanis esi ena tilefono gia na pisthis. Ego echo kani pola. Stou koufou tin porta....... Kietsi allaxa eteria kine olla mia chara.

dtf
Link to comment
Share on other sites

μα μόδα είναι αυτό τώρα? Αν θέλει η orange να στεριώσει στην αγορά θα πρέπει να αρχίσει από το μηδέν και να φτιάξει δικό της δίκτυο και να παρουσιάζει υπηρεσίες δικές της και να στηρίζεται στα δικά της πόδια!! γιατί όσο χρησιμοποιέι το δίκτυο της κοτε θα είναι μια ζωή αναξιόπιστη!!! όπως συμβαίνει και με την ΚΙΟΥ βέβαια...

 

κατά τη γν'ωμη μου....

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Αναξιόπιστη η Q; Που το στηρίζεις;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αναξιόπιστη η Q; Που το στηρίζεις;

ε ολο προβλήματα είναι!!! και αν κάποια στιγμή της έρθει της βόντα και σταματήσει να δινει το δίκτυο της στη Κιου τι θα γίουν όλοι οι συνδρομητές της?

εξάλου σκεφτείτε και το άλλο....η βόντα ποιον θα προσέξει περισσότερο? τους συνδρομητές της ή τους συνδρομητές της Κιου? :confused:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

ε ολο προβλήματα είναι!!! και αν κάποια στιγμή της έρθει της βόντα και σταματήσει να δινει το δίκτυο της στη Κιου τι θα γίουν όλοι οι συνδρομητές της?

εξάλου σκεφτείτε και το άλλο....η βόντα ποιον θα προσέξει περισσότερο? τους συνδρομητές της ή τους συνδρομητές της Κιου? :confused:

 

Μα φυσικα εχουν προτεραιοτητα οι συνδρομητες της Βονταφον. Ξερεις ποσες φορες βλεπεις χρηστη βονταφον σε περιοχημε προβλημα να μπορει να καλεσει ενω καποιον με Q και περιαγωγη σε Βονταφον να μην εχει δικτυο?? Λογικο ειναι αυτο, σε ολα τα δικτυα του κοσμου ο περιαγωμενος εχει την λιγοτερη προτεραιοτητα.

 

Μεχρι τελος 2005 ή 2006 ειναι που ληγει το συμβολαιο της βονταφον με την Κιου??

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι.

Εχω ας πουμε καρτοκινητο Q και το κανω κοσμοκαρτα και μετα συνδεση Cosmote.

Οταν ληξει το συμβολαιο μπορω λετε να επανελθω στην Q η σε αλλη εταιρια σε καρτοκινητο η με συνδεση ?

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...