Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε, δεν ξέρω τί γίνεται, αλλά το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω κι εγώ! έχει τύχει να στείλω και 10 φορές ένα μήνυμα και οι αναφορές να μένουν στην κατάσταση "εκκρεμεί"! Πήρα την κοσμοτέ τηλέφωνο και μου έλεγαν μήπως φταίει η συσκευή σας και τα λοιπά, αλλά αν έφτεγε η συσκευή δε θα έστελνε την μια και θα πήγαινε το μήνυμα και την άλλη θα έμενε στην αναμονή συν ότι και στις 2 περιπτώσεις το μήνυμα φεύγει απ'το κινητό και περιμένω την αναφορά! Προφανώς και είναι πρόβλημα του δικτύου! Δεν ξέρω τί γίνεται αλλά έχει καταντήσει αηδία το πράγμα... Δεν πιανω που δεν πιάνω σήμα πουθενά μεσα στο σπίτι, θα έχουμε κι αυτό τώρα;;;

 

Καλα στα τμηματα εξυπηρετησης φταιει η συσκευη ο καιρος το ΔΝΤ η ΕΕ εκτος απο τα δικτυα.... ολες ετσι ειναι .. χαχαχααχ

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το δυκτιο τους εχει θεμα,και πρεπει να ειναι απο τοτε που ειχε πεσει ολη μερα....Δεν εχω παρατηρισει,προσωπικα,θεματα με μυνηματα,αλλα το νετ μου,με φουλ σημα σερνεται ωρες ωρες...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα δικτυου ειναι.εμενα τα εστελνε τα μηνυματα αλλα αναφορα παραδοσης και παραδοση στον ληπτη πηγαιναν καθυστερημενα.μου ειχαν πει στην κοσμοτε οτι ειναι προβλημα λογο φορτωμενου δικτυου.
Link to comment
Share on other sites

Και γω το έχω παρατηρήσει τελεταία αλλά υπέθετα ότι κάτι λάθος είχα κάνει με το Handcent στο κινητό μου... Ελπίζω να μην κρατήσει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

σε μενα συμβαινει πολυ συχνα. απλα τωρα τελευταια το προβλημα ειναι πιο εντονο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικα αυτα τα προβληματα απο ποτε παρουσιαστηκαν;ειναι χρονια;εγω απο φετος ειμαι με what's up σαν 2 νουμερο
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ΝΟΚΙΑ και απο την αρχη του χρονου τα μυνηματα που στελνω σε whats up δε τα παιρνει και ας μου δειχνει οτι εχουν παραδοθει. και πολλες φορες τα στελνω και 6 φορες και δεν γινεται τιποτα. να χαρω εγω υπηρεσια
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο σκηνικο με εμενα με συνδεση cosmote και της γυναικας μου με συνδεση cosmote και εχουμε θεμα τρελο!Ενω δινει αναφορα οτι πηγε και το παρελαβε δεν τα παιρνω πολλες φορες καν!Ουτε επομενη μερα ουτε ποτε!:blink:

 

Η κολλητη της γυναικας μου εχει whats up και παλι τα ιδια και εκει αλλα και με της κλησεις!Δεν τις αφηνε ειδοποιηση οτι την επαιρνε τηλ ουτε και οτι δεν πηγε το μυνημα,αντιθετως επαιρνε και αναφορες παραδοσης ενω δεν πηγαινε καν το μηνυμα.Ειχαν ψυχρανθει καποια στιγμη για κανα 2μηνο για αυτον τον λογο γιατι η μια νομιζε οτι η αλλη την γραφει!:wacko:Ευτυχως λυθηκε η παρεξηγηση οταν βγηκαν και τα ειπαν,οχι τιποτα αλλο αλλα ειναι και κουμπαρα και ειναι και ωραια....θα το χαναμε το κορμι...:X :lol::lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος μου με καλεί από το +306944******. Καλώ τον αριθμό και μου λέει ότι δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή. Τι συμβαίνει; Edited by Petros the Great
Αφαίρεση τηλεφωνικού αριθμού
Link to comment
Share on other sites

σε whats up κι εγω εχω θεμα εδω και τρεις μερες σταματησε να στελνει μηνυματα ,παραμενουν στο προχειρο οσο και να προσπαθω να τα στειλω τιποτα.αυριο παω να κραξω......
Link to comment
Share on other sites

Τώρα συνεχίζεις να μιλάς δωρεάν με όλο τον κόσμο του WHAT’S UP με κάθε ανανέωση! Γιατί έχεις δώρο ένα CALL THEM ALL 600 με κάθε ανανέωση 10€, και ένα CALL THEM ALL PLUS με κάθε ανανέωση 20€.

 

Αλλά και νέα μηνιαία πακέτα με δωρεάν λεπτά και sms, προς όλο τον κόσμο του WHAT’S UP, από το Reload it με κάθε ανανέωση από 5€.

 

Με το CALL THEM ALL 600 έχεις 600 λεπτά ομιλίας και videoκλήσεων προς όλο τον κόσμο του WHAT’S UP, ενώ με το το CALL THEM ALL PLUS έχεις 1200 λεπτά ομιλίας και videoκλήσεων και 1200 SMS προς όλο τον κόσμο του WHAT’S UP.

 

Για εγγραφή κάλεσε δωρεάν στο 1330. Εάν είχες γραφτεί στην προηγούμενη προσφορά ισχύει αυτόματα και για ανανεώσεις μέχρι 30/6/2011.

 

Από: http://www.whatsup.gr/blog/nea-prosfora-what-s

 

Απορώ πως και δεν υπάρχει ξεχωριστό θέμα με την κίνηση αυτή της cosmote πια είναι η άποψη σας για αυτό ρε παιδιά μήπως πρέπει σιγά σιγά να την κάνουμε με ελαφρά πηδηματάκια, όπου μας συμφέρει καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Αφού αναφέρει πακέτο 300' από το Reload it, αυτό είναι σίγουρο ή όχι; Κάτι είναι κι αυτό.

Πάντως, το δίκτυο θα πάρει τα πάνω του πια.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

την κανω vodafone και εγω με την μια. μπορω να παρω καρτα vontafone με τον αριθμο της watch up?
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

την κανω vodafone και εγω με την μια. μπορω να παρω καρτα vontafone με τον αριθμο της watch up?

 

Ναι με φορητοτητα.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και που ειναι το κακο αυτης της προσφορας;Βοηθηστε με γιατι κατι δεν εχω δει μαλλον...Μεχρι τωρα εδινες 3 ευρω για 1500 λεπτα και μυνηματα το μηνα και τωρα σου δινει 600 με καθε ανανεωση καρτας των 10 ευρω.Καλυτερα δεν ειναι;Καταλαβα κατι λαθος;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και που ειναι το κακο αυτης της προσφορας;Βοηθηστε με γιατι κατι δεν εχω δει μαλλον...Μεχρι τωρα εδινες 3 ευρω για 1500 λεπτα και μυνηματα το μηνα και τωρα σου δινει 600 με καθε ανανεωση καρτας των 10 ευρω.Καλυτερα δεν ειναι;Καταλαβα κατι λαθος;

 

Κάπου τα μπέρδεψες φίλε...

Μέχρι τώρα δίναμε 5ευρώ τον μήνα και είχαμε τζάμπα το 1500άρι.

Τώρα αν βάλεις κάρτα 10ευρώ έχεις δωρεάν 600 λεπτά μόνο, και με 20ευρώ έχεις 1200λεπτά και 1200 sms.

Όπως και να το δει κανείς για έναν που καίγεται στα sms δεν συμφέρει....:(

Link to comment
Share on other sites

Κάπου τα μπέρδεψες φίλε...

Μέχρι τώρα δίναμε 5ευρώ τον μήνα και είχαμε τζάμπα το 1500άρι.

Τώρα αν βάλεις κάρτα 10ευρώ έχεις δωρεάν 600 λεπτά μόνο, και με 20ευρώ έχεις 1200λεπτά και 1200 sms.

Όπως και να το δει κανείς για έναν που καίγεται στα sms δεν συμφέρει....:(

 

Α οκ!Τωρα το καταλαβα.Αρα για μενα που δεν καιγομαι τοσο πολυ ειναι καλυτερα.Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κάπου τα μπέρδεψες φίλε...

Μέχρι τώρα δίναμε 5ευρώ τον μήνα και είχαμε τζάμπα το 1500άρι.

Τώρα αν βάλεις κάρτα 10ευρώ έχεις δωρεάν 600 λεπτά μόνο, και με 20ευρώ έχεις 1200λεπτά και 1200 sms.

Όπως και να το δει κανείς για έναν που καίγεται στα sms δεν συμφέρει....:(

Κι όμως! Βάζεις μια 10άρα κάρτα, σου δίνει με την νέα προσφορά τα 600 λεπτά προς Whats up και πέρνεις και το δώρο του reload it τα 600 sms της κατηγορίας gold. Άρα έχεις 600'+600 sms προς wu με 10 ευρώ το μήνα τα οποία σου μένουν άθικτα (αφαιρόντας βέβαια τον φόρο) για να τα χρησιμοποιήσεις είτε σε ιντερνετ είτε σε sms ή ομιλία προς άλλα δίκτυα...;)

 

Όσο για το cu νομίζω πως η νέα προσφορά του είναι σχεδόν ίδια με της κοσμοτέ συν ότι το cu δίνει και κάποια mb. Το μόνο θετικό της vodafone είναι ότι επέκτινε την προσφορά των 1500 για παλιούς χρήστες έιτε όσουσ είχαν γραφεί στην προσφορά μέχρι εχθές.:)

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα εναν αριθμο cosmote πριν 2-3 χρονια και ειχα χασει τη sim. μπορω τωρα να παω στην cosmote και να μου το δωσουν παλι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα εναν αριθμο cosmote πριν 2-3 χρονια και ειχα χασει τη sim. μπορω τωρα να παω στην cosmote και να μου το δωσουν παλι?

Πριν πας δοκομασε να τον καλεσεις για να δεις αν τον εχουν δωσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βγάλεις άκρη μιας και αριθμός μετά από τέτοιο διάστημα δεν θα υπάρχει. Δεν θα έχει δωθεί βέβαια αλλά και να τον ζητήσεις δεν θα μπορούν να στον δώσουν
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...