Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιασου φιλαρακι η λυση ειναι μια και η καλυτερη ! Αναλυτικα: αγοραζης καρτα κοσμοτε.( 2 βημα:παιρνης το 1313 ενεργοποιης το imode.(3 βημα στελνης το μυνημα WAP στο 1333 κ ενεργοποιητε το myview .αρα εχεις δωρεαν σερφαρισμα 1 μηνα imode και 15 μερες myview γυρο στα 150 mb! Στη συνεχεια κατεβαζης τον opera ,οπου μεσω αυτου μπαινης στο hotmail σου η στο gmail σου ! Τωρα η ρυθμισεις για το imode θα πρεπει να τις βαλης χειροκινητα δες στο καταληλο θεμα. Ευχαρισω για την αναγνωση
Link to comment
Share on other sites

Αν μπείτε στο site της cosmote θα δείτε στο cosmote 210 με πάγιο 33,5 ευρώ επιδοτήσεις των 300-350 ευρώ.Σκέφοτμαι το Omnia i900 8gb με 250 ευρώ.

 

Εγώ πήρα το ΟΜΝΙΑ 8GB 42 ευρώ στο cosmote 720 97 ευρώ, το οποίο μόλις κλείσω 3 μήνες θα το κάνω 180 λεπτά που μου ταιριάζει. Στο τέλος τα λεφτά είναι μια η άλλη, αλλά καλύτερα να έχεις αυτά τα λεφτά διαθέσιμα σε προιόν παρά να τα καταθέτεις όλα μαζί χωρίς κανένα όφελος!!! ;)

Τρέξε όμως γιατί το Μ. Σάββατο λήγει η προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μάλλον σταμάτησε η προσφορά. Μου βγάζει μικρότερα ποσά επιδότησης... Δεν πρόλαβα...

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μάλλον σταμάτησε η προσφορά. Μου βγάζει μικρότερα ποσά επιδότησης... Δεν πρόλαβα...

 

Δεν ξέρω για ποιο κινητό μιλάς πάντως το samsung i900 Omnia το έχει κανονικά.Και κάτι άλλο.Αυτές οι τιμές είναι μόνο στο site της Cosmote.Σε ΟΤΕshop μου το δίναν 200 ευρώ ακριβότερα.Πήγαν λοιπόν σε αντιπρόσωπο ανεξάρτητο όπου πήρα την επιδότηση του site της Cosmote.

A WORLD OF HIGH DEFINITION @ http://www.blu-rayshop.gr
Link to comment
Share on other sites

Χθές μου έβγαζε επιδότηση σαν έκπτωση από το πάγιο 300 ευρώ και σήμερα 110.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Gia xara xronia polla xristos anesth

Pira to at home THS COTE ME EXOPLISMO ENA MHXANAKI SONNY ERRICSON EINAI I STATHERI THS COSMOTE GIA ASTIKA KAI YPERASTIKA ENTOS ZONHS GIA TO SPITI MOU16-4 shmera 19-4 tris meres meta

to erricson to mhxanaki to aspro pou mou dose i C-OTE ta tinaxe xafnika to kanw epanakinhsh kai meta 30 deytera nekronoun ta lampakia kai de kalei oute dexete

vasika mou pan na to pao sto germano apo ki pou to pira na to doun ..... mou kane omos poli kaki entiposi oti ena sony ericson mhxanhma ta ftinei se 3 meres xafnika

gia na apofigw th Manoura giati pithanon ta mhxanakia tous einai ellatomatika

yparxei kanena allo mhxanaki pou dinei i cosmote na epilexo kana allo modelo giati ante kai mou to allaxane

an meta mia vdomada kanei to idio de skopeyw na trexw kathe ligo

yparxei kamia alli epilogi na dialexw px anamesa se dyo

 

 

 

episis kati akomi an to exete synantisi

H Asyrmati mou panasonic stelnei sms ypotithete

ri8mizw to kentro minhmatwn ths C-OTE

kai stelnw L sto 1256 kai perimenw na mou pi exeis toso logariasmo

i to EY STO 1256 gia na mou dosei ypoloipo xronou omilias kai enw perimenw na mou dwsei tade

erxete ena sms apo 1256 me to keimeno FD

RD KAI KATI TETOIES VLAKIES pos elenxeis ypoloipo

de nomizw na mpainovgainei i karta apo to mhxanaki se kinhto ine spastiko kai to allo spastiko ine oti de exei hxitiko mynhma gia ayto to pragma

 

eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκεφτεί να βγάλεις τη κάρτα απο το modem και να τη βάλεις σε συσκευή κινητής τηλεφωνίας;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να έχεις σταθερό εκτός ζώνης δεδομένου ότι εκτός ζώνης δεν υφίσταται σταθερό. Ο αριθμός του σταθερού ( για να σε καλούν ) λειτουργεί μόνο εντός ζώνης. Και τα δωρεάν λεπτά ομιλίας επίσης παρέχονται μόνο για κλήσεις που πραγματοποιούνται εντος ζώνης. Καλή ιδέα όμως, να τα έχεις σε μια συσκευή και όταν βρίσκεσαι σπίτι σου, οι κλήσεις που γίνονται προς τον αριθμό του κινητού σου να γίνονται προς τη συσκευή που έχεις το at home σου. Έτσι, ναι, πιστεύω ότι σε βολεύει κιόλας ( αν και πρώτη φορά το ακούω ).

 

Κι όμως γίνεται.. Εδώ και μερικές μέρες στο κεντρο της Αθήνας μπορώ τόσο να λαμβάνω όσο και να κάνω κλήσεις από το AtHome που έχω για το εξοχικό μου και που έχει πρόθεμα 2296... Η πλάκα είναι οτι όταν κάνω εξερχόμενες δε μου βγάζει αυτό το "ΕΚΤΟΣ ΖΩΝΗΣ" που έλεγε παλιά. Μυστήρια πράγματα...

People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

Nai alla to shma edw pou vriskomai einai poli xamilo

oste kinoumenos piani ellaxista enw sto modemaki to exw se statheri vasi kai mporw na exipiretoume piga na kanw paromoio kai sth voda alla i voda 1ton de dini syskeyei kai an dosei den einai oikonomika symferousa me ta 6 eyrw to mhna pou me tora gia akrivos to idio tha thela diplasia stous allous

kamia ali idea

Link to comment
Share on other sites

Πάντως διαφήμιζαν 20 % έκπτωση και στα μαγαζιά και καλά επειδή δεν προλάβενε να ενεργοποιηθεί μέχρι τις 18 λεγαν οτι θα σου δώσουν τελικά 10. μηπως μάθατε για καμιά παράαταση του προγράμματος?

πουλάω την παλιά-μικρή μου συλλογή: nokia: 3210, 5110, 5140, 5210, 6110, 6111, 6150, 7360, 8850 ericsson: T18, A2618s, R380s

sony ericsson: Z200, K700i, W300i, T650i, F500, K300i

siemens: M45i, M55, S35i, A55, SL55

Link to comment
Share on other sites

Λίγο ξεχασμένο το βλέπω το ciaο απο την cosmote...

Σε μειώσεις χρεώσεων ή/και προσφορών έχουν μπει τα περισσότερα πακέτα οικονομικής (εντός ή εκτός εισαγωγικών) καρτοκινητής με τελευταία παραδείγματα αυτά της καρτοκινητής ΑΒ και Vodafone International. Αν λοιπόν το έχουν ξεχάσει, καιρός να τους το θυμήσουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω σχετικα με το msn....εχω cosmote συνδεση αλλα στο κινητο μου εχω wifi(Ν78).Μπορω να μπω στο site της cosmote να κατεβασω το προγραμμα και να μπαινω μεσω του wifi δωρεαν ή θα με χρεωνει???Εχω το slick για το msn αλλα εχει καποια προβληματα οπως οτι οταν οι επαφες στο μσν ειναι στα ελληνικα δεν τις εμφανιζει:O
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω σχετικα με το msn....εχω cosmote συνδεση αλλα στο κινητο μου εχω wifi(Ν78).Μπορω να μπω στο site της cosmote να κατεβασω το προγραμμα και να μπαινω μεσω του wifi δωρεαν ή θα με χρεωνει???Εχω το slick για το msn αλλα εχει καποια προβληματα οπως οτι οταν οι επαφες στο μσν ειναι στα ελληνικα δεν τις εμφανιζει:O

 

Ειχα και εγω το slick για ενα διαστημα και τις εμφανιζε τις ελληνικες επαφες. Πρεπει να πας στις ρυθμισεις του slick και τικαρεις μια επιλογη, δεν θυμαμαι ποια ειναι κατι με system......! Ψαξτο λιγο.

Αν δεν γινεται, κατεβασε το fring το οποιο υποστηριζει και Msn και yahoo και skype.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω σχετικα με το msn....εχω cosmote συνδεση αλλα στο κινητο μου εχω wifi(Ν78).Μπορω να μπω στο site της cosmote να κατεβασω το προγραμμα και να μπαινω μεσω του wifi δωρεαν ή θα με χρεωνει???Εχω το slick για το msn αλλα εχει καποια προβληματα οπως οτι οταν οι επαφες στο μσν ειναι στα ελληνικα δεν τις εμφανιζει:O

 

Αυτό το πρόβλημα υπάρχει στην τελευταία έκδοση του σλικ. Για να το φτιάξεις θα ανοίξεις την εφαρμογή και θα πας menu->Tools->About και θα πατήσεις 800

Ξέρω ακούγετε κουφό.. αλλά λειτουργεί!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα υπάρχει στην τελευταία έκδοση του σλικ. Για να το φτιάξεις θα ανοίξεις την εφαρμογή και θα πας menu->Tools->About και θα πατήσεις 800

Ξέρω ακούγετε κουφό.. αλλά λειτουργεί!

 

Όντως πολύ κουφό αυτό που λες αλλά λειτούργησε και σε μένα. Από περιέργεια και μόνο αν θες πες μας πως γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα υπάρχει στην τελευταία έκδοση του σλικ. Για να το φτιάξεις θα ανοίξεις την εφαρμογή και θα πας menu->Tools->About και θα πατήσεις 800

Ξέρω ακούγετε κουφό.. αλλά λειτουργεί!

Ωραια ευχαριστω πολυ.....ελεος πραγματικα λειτουργει:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς γίνεται! :p Όταν είχε βγει αυτή η έκδοση είχα ρωτήσει στο αντίστοιχο θέμα με τις εφαρμογές και είχε γράψει ένα παιδί την λύση χωρίς όμως να αναφέρει τον τρόπο που γίνεται! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη η εφαρμογη live messenger απο το ιντερνετ που κυκλοφορει δεν λειτουργει ουτε σε vodafone ουτε se cosmote σωστα??Μονο με fring & Ebuddy μπορεις να δουλεψεις ευτηχως ολους τους IM μαζι.Γιατι ομως συμβαινει αυτο και δεν λειτουργει αποκλειστικα το Live msng?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

ειμαι κατοχος του Νec 410i i-mode,και μεχρι και πριν απο 5 μηνες ειχα το καρτοσυμβολαιο Cosmote 20.απο τοτε εκοψα το προγραμμα,καταργηθηκε και ο αριθμος μου.

Επειδη μου εχει μεινει καβατζα η συσκευη, μπορω να τη μετατρεψω σε καρτοκινητο Cosmocarta;Πρεπει να γινει αλλαγη στη SIM;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

ειμαι κατοχος του Νec 410i i-mode,και μεχρι και πριν απο 5 μηνες ειχα το καρτοσυμβολαιο Cosmote 20.απο τοτε εκοψα το προγραμμα,καταργηθηκε και ο αριθμος μου.

Επειδη μου εχει μεινει καβατζα η συσκευη, μπορω να τη μετατρεψω σε καρτοκινητο Cosmocarta;Πρεπει να γινει αλλαγη στη SIM;

 

Εφοσον καταργηθηκε ο αριθμος σου δεν μπορεις να εχεις τον ιδιο. Απλα αγοραzεις ενα πακετο συνδεσης cosmocarta και τον ενεργοποιεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι λιγοτερο απο 6 μηνες απο την διακοπη τοτε ισως εχεις καποια ελπιδα να βρεις το νουμερακι. Δεν χανεις κατι να ρωτησεις στο 1313
Link to comment
Share on other sites

Πλέον και από την κοσμοτέ...

δεν ξέρω αν είναι νέα ή παλιά, αλλά τώρα την είδα...

 

http://www.spacemonkey.gr/

 

έχει πολύ γέλιο!:lol::lol::lol::lol:

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...