Jump to content

Πιστωτική Κάρτα Wind Bonus American Express/VISA


emperor69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι καθόλου άξιο απορίας... Σου απάντησε πριν καν εσύ έχεις την απορία... Ξεπουλήθηκε η καταναλωτική του συνείδηση επειδή του έκανε δώρο 2 ταξίδια η πιστωτική του...

 

Φιλικά το "ξεπουλήθηκε"...

 

καθιστε ρε παιδια....επειδη ο αλλος ειναι εξυπνος και εκμεταλευεται την καρτα και δεν την φεσωνει σημαινει οτι ξεπουληθηκε;;;;....

 

..μην τρελαθουμε κιολας.... :wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 323
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καθιστε ρε παιδια....επειδη ο αλλος ειναι εξυπνος και εκμεταλευεται την καρτα και δεν την φεσωνει σημαινει οτι ξεπουληθηκε;;;;....

 

..μην τρελαθουμε κιολας.... :wacko:

 

Έξυπνος είναι, αλλά ίσως δεν διάβασες τα "έξυπνα" σχόλια περί συγνώμης και κατηγοριών και "φιλικά" που έγραφε παραπάνω... :X

Link to comment
Share on other sites

Έξυπνος είναι, αλλά ίσως δεν διάβασες τα "έξυπνα" σχόλια περί συγνώμης και κατηγοριών και "φιλικά" που έγραφε παραπάνω... :X

 

OK...ισως να εχεις δικαιο...εγω ειδα μονο αυτο...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τα εχω παιξει με αυτη την ανοργανωσια της wind. απο το site της alphabonus αλλα και σε ολα τα διαφημιστικα φυλλαδια σχετικα με την εξαργυρωση ποντων γραφει πεντακαθαρα:

 

Με χρέωση 2€ ή οποιαδήποτε αγορά με τις κάρτες Bonus: κλπ κλπ

 

εμενα γιατι πρεπει σωνει και καλα να μου χρεωσει 2 ευρω την στιγμη που κανω αγορα προιοντων απο το καταστημα :O????

 

ηδη εχω υποβαλει παραπονα στη wind και περιμενω...:X

 

αραγε μπορω να τους κανω μυνηση για ψευδη διαφήμιση ???

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

...αραγε μπορω να τους κανω μυνηση για ψευδη διαφήμιση ???

 

Ελα μωρε μη τρελενεσαι καλοκαιριάτικα...:lol:

Αφού το ήξερες γιατι δεν το είπες στον υπάλληλο. Και εγω πήρα προσφατα ενα Τ280i και ταυτοχρονα ενα i-tech bluetooth (οχι με πόντους €59,00) και πλήρωσα και τα 2,00. Ημουν τόσο χαρούμενος που επίτελους βρήκα το SE που δε με ένοιαξε καθόλου.

Ορισμένοι το ξέρουν και σου κάνουν έκπτωση 2 ευρώ στην αγορά.

Μου έχει τύχει να μου το δώσουν ρεστα 2 ευρώ στο χέρι.

Αλλα πρέπει να πέσεις σε υπάλληλο που να σφυράει...

Αν θέλεις πήγαινε με την απόδειξη στο κατάστημα αλλα μη εκνευριστείς. Έτσι?:rolleyes:

Πές τους ήρεμα ότι "Είδα στο φυλλάδιο πως αν κάνω και αγορά μαζί με την εξαργύρωση δεν πληρώνω τα 2 ευρώ. Μήπως κάνω λάθος?".

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

αν εβλεπες το υφακι τους θα καταλαβαινες γιατι κανω ετσι, βασικα σε τρικαλα και λαρισα ολοι εφαρμοζουν την παραλογη χρεωση των 2 ευρω, για να βρω αλλο καταστημα πρεπει να ταξιδεψω αλλου !!

 

Ελα μωρε μη τρελενεσαι καλοκαιριάτικα...:lol:

Αφού το ήξερες γιατι δεν το είπες στον υπάλληλο. Και εγω πήρα προσφατα ενα Τ280i και ταυτοχρονα ενα i-tech bluetooth (οχι με πόντους €59,00) και πλήρωσα και τα 2,00.

Ορισμένοι το ξέρουν και σου κάνουν έκπτωση 2 ευρώ στην αγορά.

Μου έχει τύχει να μου το δώσουν ρεστα 2 ευρώ στο χέρι.

Αλλα πρέπει να πέσεις σε υπάλληλο που να σφυράει...

Αν θέλεις πήγαινε με την απόδειξη στο κατάστημα αλλα μη εκνευριστείς. Έτσι?:rolleyes:

Πές τους ήρεμα ότι "Είδα στο φυλλάδιο πως αν κάνω και αγορά μαζί με την εξαργύρωση δεν πληρώνω τα 2 ευρώ. Μήπως κάνω λάθος?".

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

αν εβλεπες το υφακι τους θα καταλαβαινες γιατι κανω ετσι, βασικα σε τρικαλα και λαρισα ολοι εφαρμοζουν την παραλογη χρεωση των 2 ευρω, για να βρω αλλο καταστημα πρεπει να ταξιδεψω αλλου !!

Ο λόγος που συμβαίνει, είναι επειδή δεν γνωρίζουν καλά τη διαδικασία! Οπότε εκεί που θα παιδεύονται να τη μάθουν, σου χρεώνουν απλώς τα δύο ευρώ και τελειώνουν με την υπόθεση!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουν ή όχι πρέπει ο καταναλωτής να απαιτεί αυτά που του υπόσχονται.

Ο μόνος τρόπος είναι να απαιτήσεις αυτά που πρέπει. Οι καταγγελίες δεν έχουν κανένα νόημα.

Θα πάς στο καταστημα και θα ζητήσεις να σου επιστρέψουν τα 2 ευρώ.

Η Wind εχει κατι χιλιους υπαλληλους. Δεν μπορεί να ασχολείτε με τον επιδοτούμενο υπάλληλο του ΟΑΕΔ που παίρνει ο καθε ιδιοκτήτης franchise γιατί έχει εξασφαλισμένη πελατεία απο την συνεχη τηλεοπτική διαφήμιση.

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν εχω προχωρησει στην αγορα, εχω επικοινωνησει με wind και θα περιμενω μεχρι αυτοι να επικοινωνησουν με το καταστημα !
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ψιλοάσχετου με πιστωτικές κάρτες:p

Αν έχουμε εξαντλήσει το όριο των 900 ευρώ, τι πόντους έχουμε και τι κερδίζουμε από την wind?

Πειράζει αν οι αγορές που έγιναν, δεν έχουν σχέση με την wind?

Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
Ερώτηση ψιλοάσχετου με πιστωτικές κάρτες:p

Αν έχουμε εξαντλήσει το όριο των 900 ευρώ, τι πόντους έχουμε και τι κερδίζουμε από την wind?

Πειράζει αν οι αγορές που έγιναν, δεν έχουν σχέση με την wind?

 

900 ευρω μπορει να σημαινει 900 μποντους, μπορει ομως και 3200.

εξαρταται απο που τους μαζεψες. από wind πχ ειναι 1 ευρω=4 ποντοι.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μάθω πόσους πόντους έχω;:O

 

Το πιό εύκολο είναι να περάσεις απο ένα κατάστημα Wind και να ζητήσεις να το κοιτάξουν στο μηχάνημα,μισό λεπτό υπόθεση είναι.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μάθω πόσους πόντους έχω;:O

Επίσης γίνεται και από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών καρτών bonus στο 2103262004.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βασικά βρε καλά μου παιδιά...

Καλείτε ΔΩΡΕΑΝ το 1211 απο συμβόλαιο Wind

Then press 1, then press 7...:rolleyes:

Το Nokia 5000 Με 5000 ποντους το είδατε?

Από 1/9/08 στα καταστήματα WIND...:)

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα. Μολις εκανα αιτηση φορητοτητας στην wind κ "οπως το φερε η κουβεντα", ανοιξαμε συζητηση με τον υπαλληλο που με εξυπηρετουσε για τις πιστωτικες...

Εχω εδω κ 2-3 χρονια μια της Alpha (1-2-3 για νεους) κ, αν κ εχω μικρο εκκαθαριστικο (3000€, φοιτητης οντας, κ ανασφαλιστος εργαζομενος :)), επειδη εκανα αγοραπωλησιες μεσω internet κ κινηση, μου το ειχαν αυξησει στα 2500€ το πιστωτικο οριο.

Τεσπα, επειδη οι διαφορες στο επιτοκιο -αν υπαρχουν- ειναι μικρες (κ εχουν παει στο... θεο! ~20%) κ παντα πληρωνω ολο το ποσο, αποφασισα να διακοψω την 1-2-3 κ να βγαλω την bonus, μεσω της τραπεζας ομως, οχι της wind. Ερωτησεις λοιπον:

1. Γνωριζει κανεις αν μπορω να κανω επαναδιαπραγματευση του οριου στην νεα καρτα? Το χρειαζομαι το υψηλο οριο...

2. Αν βγαλω την Mastercard (δινει 5000 ποντους ειδα) κ δωσω παγια εντολη εξοφλησης της συνδεσης απο κει, θα εχω δωρεαν το non stop? (γιατι τωρα το εχω επιλεξει σαν εξτρα-χρεωσιμη- υπηρεσια) Η μηπως δεν αξιζει η master, να παω για visa?

3. Σε ποσο καιρο θα την εχω την καρτα?

Αυτα, κ συγνωμη για το μεγαλο ποστ....

Link to comment
Share on other sites

αποφασισα να διακοψω την 1-2-3 κ να βγαλω την bonus, μεσω της τραπεζας ομως, οχι της wind. Ερωτησεις λοιπον:

 

Άρα θα βγάλεις την κάρτα Alpha Bank Bonus, όχι την Wind Bonus.

 

2. Αν βγαλω την Mastercard (δινει 5000 ποντους ειδα) κ δωσω παγια εντολη εξοφλησης της συνδεσης απο κει, θα εχω δωρεαν το non stop? (γιατι τωρα το εχω επιλεξει σαν εξτρα-χρεωσιμη- υπηρεσια) Η μηπως δεν αξιζει η master, να παω για visa?

 

Οι παροχές που δίνουν (10SMS Plus Non-Stop) ισχύουν μόνο αν κάνεις πάγια εντολή πληρωμής μόνο με τις κάρτες Wind Bonus, όχι με τις υπόλοιπες Bonus.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

τελικα υστερα απο παραπονα στην AlphaBank τα οποια τα λαβανε σοβαρα υποψη θα ξεκινησει μια ιστορια η οποια θα βαλει τελος στο χαρατσι των 2 ευρω.

 

ναι μεν πρέπει να χρεωνουν 2 ευρω στην συνεχεια ομως πρεπει να τα ακυρωνουν οταν κανεις μαζι και καποια αγορα >2 ευρω !!

 

τα εχω παιξει με αυτη την ανοργανωσια της wind. απο το site της alphabonus αλλα και σε ολα τα διαφημιστικα φυλλαδια σχετικα με την εξαργυρωση ποντων γραφει πεντακαθαρα:

 

Με χρέωση 2€ ή οποιαδήποτε αγορά με τις κάρτες Bonus: κλπ κλπ

 

εμενα γιατι πρεπει σωνει και καλα να μου χρεωσει 2 ευρω την στιγμη που κανω αγορα προιοντων απο το καταστημα :O????

 

ηδη εχω υποβαλει παραπονα στη wind και περιμενω...:X

 

αραγε μπορω να τους κανω μυνηση για ψευδη διαφήμιση ???

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βρε παιδιά το πήρε κανείς το νοκια 5000 με τους 5000 πόντους? Οπου και να ρωτάω δεν υπάρχει (ούτε το έχουν φέρει και να έχει εξαντληθεί παίζει...)
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το πήρε κανείς το νοκια 5000 με τους 5000 πόντους? Οπου και να ρωτάω δεν υπάρχει (ούτε το έχουν φέρει και να έχει εξαντληθεί παίζει...)

 

Περιμενε ρε παιδι μου. Πολυ βιαζεσαι.

Το 5000 δεν πωλειται ακομη ουτε απο πλαισο, e-shop κλπ.

Μονο στο nokia.com μπορεις να βρεις πληροφοριες.:).

Είναι και το πιο ακριβό απο τα κινητα που δίνει με 5000 ποντους. Ετσι???

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το πήρε κανείς το νοκια 5000 με τους 5000 πόντους? Οπου και να ρωτάω δεν υπάρχει (ούτε το έχουν φέρει και να έχει εξαντληθεί παίζει...)

Έχω πάρει ήδη τρία :p κυκλοφορεί κανονικά...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πήρες τρία χρησιμοποιόντας τους πόντους?

Λέει τίποτα ή μάπα είναι?

Ναι, είχα 8000 πόντους, έκανα την εξαργύρωση και μου προστέθηκαν άλλοι 10000 extra πόντοι, οπότε χτύπησα άλλα δύο. Μια χαρά είναι, το καλύτερο που δίνει η κάρτα σ' αυτή την κατηγορία.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...