Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαγκες εμενα μου βγαζει το μηνυμα οτι πρεπει να εγκαταστησω το Windows Update Agent 5.8.02469. Πως το βρισκω χωρις να ανοιξω τα update για να μου κατεβασει ολη τη σαρα και τη μαρα και να πηγαινει ο υπολογιστης με 10 τελικη ταχυτητα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω προβλημα με τον messenger.εχω vista και εδω και αρκετο καιρο (κανα 2-3 μηνες) δεν λεει να συνδεθει με τπτ.σε αυτο το διαστημα(2-3 μηνες)συνδεθηκα μονο 2 φορες!και αυτο κατα τυχη.

εκανα απεγκατασταση-εγκατασταση,εβαλα αλλη εκδοση και παλι δεν λεει να μπει με τπτ.πειτε καμια ιδεα να λυθει το prob.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αφου ολοι μας εχουμε msn γιατι δεν ανταλλαζουμε να μιλαμε λιγο και απο εκει??αλλοι φιλοι μου πηγαν στρατό αλλοι δεν το χρησιμοποιιουν και εμεινα σχεδον μονος στο msn!!!το δικο μου ειναι leonidasthegreek@hotmail.com

 

εσας?:rolleyes:

Proud owner of sony erricson k800i

----------------------------------

Posa frapedia roufiksate simera??oeo

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχουν θέματα για το msn? Είδα στα vista όταν ανοίγεις το παράθυρο του msn είναι όλο μαύρο.. όχι μόνο το γύρο. Γίνετε στα XP κάτι τέτοιο? Βασικά μήπως παίζει ρόλο το θέμα που χρησιμοποιούμε για τα windows?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εβαλα το μσν 9 beta το προβλημα ειναι οτι μετα απο καποιο καιρο οτι εικονιδιο βαζω και το στελνω το δειχνει σε μορφη των γραμματων και οχι σα εικονιδιο πως λυνεται αυτο να σημειωσω οτι αυτο δε το εκανε απο την αρχη εδω και δυο μερες μου το κανει
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις γιατί στις τελευταίες εκδόσεις του Messenger, από την 8.1 και μετά, όταν τα contacts στη λίστα είναι σε μικρογραφία, δεν εμφανίζεται το display picture του κάθε contact, παρα μονο το ανθρωπάκι του Messenger, και για να εμφανιστεί, πρέπει να επιλέξει κανεις το "display contacts' details" αλλα ως αποτέλεσμα να μεγαλώνουν και τα κουτάκια των contacts στη λίστα?

 

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα post σαν θέμα αλλα ο admin με παρέπεμψε σε αυτό το forum αλλά επειδή δεν παλέυω να διαβάσω όλες αυτές τις σελίδες το παραθέτω εν συντομία,πρόσφατα αγόρασα μια webcam και παρατηρούσα οτι όπως έλεγαν και οι οδηγίες το λαμπάκι της είναι αποκλειστικά αναμένο οταν στέλνει εικόνα,το λαμπάκι μενει αναμένο η ανάβει ακόμα κι όταν δεν κάνω τίποτα,κλείνω μέσω task manager όλα τα προγράμματα που μου δίνουν την δυνατότητα να τη χρησιμοποιώ αλλα τζίφος..

Επικοινώνησα με την microsoft επειδή δικης της κατασκευής είναι η webcam και με διαβεβαίωσαν και βάσει κάποιων test που με έβαλαν να κάνω οτι δεν υπάρχει τεχνικό πρόβλημα....

Εν ολίγοις υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορείς να βλέπεις μέσω της webcam του άλλου χωρίς εκείνος να το ξέρει?κι αν ναί πως λέγεται??θα μπορώ να βρώ ποιός η ποιά με παρακολουθεί ανιχνέυοντας την ip της/ου??

Επίσης άκουσα οτι υπάρχει κατι για τον msn δεν θυμάμαι αν είναι πρόγραμμα η απλό patch που μπορείς να βλέπεις ποιοί σε έχουν κάνει block..

Μου είπαν για το stuffplug οτι μπορείς να μιλάς με αυτούς που σε έχουν κάνει block αλλα τζίφος οσο κι αν έψαξα τις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι....Ελπίζω σε μια καλή και διαφωτιστική απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΦΕΥΓΟΥΝ οι ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ απο το ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ του ΜΣΝ;
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Msn μπορείτε και κάνετε sign in κανονικά αυτή τη στιγμή; Σε εμένα πετάει σφάλμα 81000306 ενώ δεν μπορώ να κάνω ping το http://www.msn.com [207.68.173.76] ούτε από κάποιο desktop ούτε από το ppc αλλά ούτε και από sites του εξωτερικού που παρέχουν την δυνατότητα ping οπότε ουσιαστικά εξαλείφεται η πιθανότητα isp/pc error.
Link to comment
Share on other sites

Msn μπορείτε και κάνετε sign in κανονικά αυτή τη στιγμή; Σε εμένα πετάει σφάλμα 81000306 ενώ δεν μπορώ να κάνω ping το http://www.msn.com [207.68.173.76] ούτε από κάποιο desktop ούτε από το ppc αλλά ούτε και από sites του εξωτερικού που παρέχουν την δυνατότητα ping οπότε ουσιαστικά εξαλείφεται η πιθανότητα isp/pc error.

Όλα τέλεια. Λείπουν οι ενοχλητικοί και πετάει :ρ

Έχω τον 9 και ειμαι powered by OTE

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μπορει να με βοηθησει καποιος στο προβλημα μου???...

Επιπλεον παιδια δεν χρειαζεται να κανετε post καθε φορα που απλα δεν μπορειτε να μπειτε εξαλλου εχετε καταλαβει,ετσι πιστευω τουλαχιστον,οτι ο msn εχει καποιες ιδιομορφιες και τρωει σκαλωματα..

Και οι διαφημισεις δεν ειναι νομιζω και τοσο σημαντικο ωστε να καιγεστε να της βγαλετε ζημια δεν κανουν ειναι απλα οπτικο το θεμα..

Εγω εχω πολυ σοβαροτερο προβλημα προσπαθω να βρω μια λυση οπως και αλλοι αλλα αν μερικοι κανουν post οτι να'ναι και περνανε αυτα στο ντουκου δεν θα βγαλουμε ακρη ποτε...

Καντε ενα μικρο φλας μπακ στα post απο 1 μεχρι 50 που αφορουν τον msn να δειτε ποσοι δεν πηραν απαντηση σε ενα σημαντικο θεμα επειδη μερικοι με ενα απλο disconnect η επειδη δεν μπαινουν το κανουν post κι απορω κιολας για ποιο λογο???

Link to comment
Share on other sites

Anathema23 συμφωνώ που λες οτι δεν πρέπει να κάνει κάποιος post κάθε φορά που δεν μπορεί να μπει στο msn. Απο κει και πέρα όμως αν έχουμε κάποια απορία είτε σημαντική είτε όχι θα την πούμε (και εμένα με ενδιαφέρει να βγάλω τις διαφημίσεις γιατί μπαίνω με wind plus και αργεί). Δεν θα περιμένουμε μήπως βρεθεί κάποιος για να απαντήσει σε κάτι άλλο που θεωρείτε σημαντικότερο. Το πρόβλημά σου σίγουρα θα το έχουν διαβάσει αρκετοί.. και προφανώς δεν θα ξέρουν να σου απαντήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μπορει να με βοηθησει καποιος στο προβλημα μου???...

Επιπλεον παιδια δεν χρειαζεται να κανετε post καθε φορα που απλα δεν μπορειτε να μπειτε εξαλλου εχετε καταλαβει,ετσι πιστευω τουλαχιστον,οτι ο msn εχει καποιες ιδιομορφιες και τρωει σκαλωματα..

Και οι διαφημισεις δεν ειναι νομιζω και τοσο σημαντικο ωστε να καιγεστε να της βγαλετε ζημια δεν κανουν ειναι απλα οπτικο το θεμα..

Εγω εχω πολυ σοβαροτερο προβλημα προσπαθω να βρω μια λυση οπως και αλλοι αλλα αν μερικοι κανουν post οτι να'ναι και περνανε αυτα στο ντουκου δεν θα βγαλουμε ακρη ποτε...

Καντε ενα μικρο φλας μπακ στα post απο 1 μεχρι 50 που αφορουν τον msn να δειτε ποσοι δεν πηραν απαντηση σε ενα σημαντικο θεμα επειδη μερικοι με ενα απλο disconnect η επειδη δεν μπαινουν το κανουν post κι απορω κιολας για ποιο λογο???

 

Who died and made you Moderator; :confused:

 

Το ότι δεν σου έχει απαντήσει κανείς σημαίνει πως δεν ξέρει. Δεν έχει σημασία με το πόσα μηνύματα ακολούθησαν ή με το αν έχουν σημασία αυτά που γράφει ο καθένας στα μηνύματα του. ;)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμήστε ορισμένοι. Οι απαντήσεις σε απορίες και προβλήματα εξαρτώνται αποκλειστικά και μόνο από την καλή διάθεση των μελών. Κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει σε τίποτα. Επομένως, αν κάποιος γνωρίζει την απάντηση σε αυτό που ρωτάς και έχει τη διάθεση, θα απαντήσει. Διαφορετικά δεν θα πάρεις απάντηση και σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να το απαιτείς.
Link to comment
Share on other sites

καταννοω οτι οποιος θελει και ξερει μου απανταει αλλα εγω αλλο εννοω οτι υπαρχουν καποιοι που με το παραμικρο στελνουν εγω αυτη τη στιγμη εχω ενα προβλημα και καιγομαι να το λυσω...απλα λεω δεν χρειαζεται με το παραμικρο να κανουμε ποστ και καποιοι αλλοι οπως εγω που περιμενουν απαντηση σε κατι σημαντικο να περιμενουν...επειδη αν το ξανακανω ποστ μερικοι θα μου βαλετε και χερι...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μην ξέρει να σου απαντήσει. Είναι τόσο απλό. Αφού δεν βγάζεις άκρη, όταν δεν χρησιμοποιείς την webcam, αποσύνδεσε την.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Δεν είμαι και τόσο παλιός με τη χρήση του Windows live messenger,γι'αυτό έχω κάποιες συγκεκριμένες απορίες που θα ηθέλα πολύ να μου λύσεται εαν γνωρίζεται!

 

Έχω λογαριασμό (δηλαδή hotmail + το MSN κατεβασμένο).Έχω αρκετές επαφές και κάνω chat με φίλους.

 

Τώρα τελευταία όμως σε μερικές από της επαφές μου λέει το εξής!

 

"Τα μηνύματα που πληκτρολογείτε εδώ παραδίδονται σε ένα κινητό τηλέφωνο ή σε μια συσκευή τηλεειδοποίησης. Η επαφή σας ενδέχεται να χρεώνεται για αυτήν την υπηρεσία."

 

1.Δηλαδή η συγκεκριμένη επαφή είναι online,από κινητό τηλέφωνο?

2.Μπορεί να διαβάζει τα άμεσα μηνύματα που στέλνω? Η ενδέχεται να μην τα λαμβάνει (π.χ. γιατί δεν του/της λειτουργεί σωστά από το κινητό του/της τηλέφωνο) ?

3.Μήπως είναι εικονικό και μόνο το ότι είναι online και απλά διαβάζει μόνο τα e-mail?

 

Αν γνωρίζει κανείς,ας απαντήσει παρακαλώ! :)

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αυτό που λες, αλλα για επαφές που δεν βρίσκονται Ελλάδα. Κανένας ελληνικός παροχός υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας δεν το προσφέρει αυτό.

Εγώ στο δικό μου το msn το έχω κάνει αυτό, δλδ όταν κλείνω το msn φαίνομαι ως mobile, αλλά δεν παίρνω τπτ στο κινητό μου. Αυτό το χω κάνει δηλώνοντας ότι μένω Αγγλία και είμαι μονίμως online μέσω wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Μια διευκρήνιση, η συγκεκριμένη επαφή που αναφέρομαι είναι από Αμερική.Δηλαδή παίζει να είναι offline και να μου τη βγάζει σαν Mobile και Online?

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...