Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν ενώ είσαι μέσα σε παράθυρο συζήτησης πάτα στο εικονίδιο των emoticon, μετά "Εμφάνιση όλων" και μετά "Δημιουργία...". Εκεί πατάς "Εύρεση εικόνας...", βρίσκεις το .png, μετά συμπληρώνεις και συντόμευση πληκτρολογίου και είσαι έτοιμη! ;)

 

Για τα winks δεν ξέρω... :(

 

 

 

 

Τίποτα.. :)

 

 

 

 

Αυτά που παρατήρησα προς το παρόν είναι:

1) ότι στην taskbar, στο παράθυρο συζητήσεων, εκτός από το όνομα της καρτέλας στην οποία είσαι εμφανίζει και τον αριθμό των καρτελών που έχεις ανοίξει. Π.χ αν μιλάς με εμένα αλλά έχεις και δύο φίλους σου σε άλλες καρτέλες, κάτω θα γράφει (3) Ilias.

 

2) Δεν βγάζει ειδοποίηση μόνο όταν μπαίνει κάποιος αλλά και όταν βγαίνει.

 

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά! :)

 

πλακα μ κανεις?ολα μαζι δεν γινετε?ετσι ηξερα να το κανω καλε!

αλλα ειναι υπερβολικα πολλα αυτα π κατεβασα...κατι ποιο fast?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πλακα μ κανεις?ολα μαζι δεν γινετε?ετσι ηξερα να το κανω καλε!

αλλα ειναι υπερβολικα πολλα αυτα π κατεβασα...κατι ποιο fast?

 

Υπάρχει κάπου ένα προγραμματάκι που τα περνάει με τη μία νομίζω αλλά δεν είμαι σίγουρος. Θα το ψάξω λίγο και θα σου πω.

 

EDIT: Κάνε ένα search για emoticon adder στο google και θα το βρεις!! :)

100 emoticon σε 12.86 δευτερόλεπτα! Πιο fast δε γίνεται!

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

και στο msn εχει μια διαφημιση που σου λεει να κατεβασεις 30 emoticons και τα κανει εγκατασταση μονο του. το εκανα αλλα δε μου φανηκε και πολυ αξιοπιστο το προγραμμα.. Εκτος απο αυτο με γεμισε με διαφημισεις και αλλα διαφορα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!!

 

Το δικο μου προβλημα ειναι το εξης: Εχω τον Windows Live Messenger 8.1 (κανονικη εκδοση) και ξαφνικα, απο χθες το βραδυ εμφανιζομαι συνεχως offline στους αλλους, ανεξαρτητα με το οτι εγω μπορει να ειμαι online, busy η οτιδηποτε αλλο. Βεβαια, μπορω να επικοινωνω κανονικα μαζι τους.

Η απλη λυση ηταν οτι εγινε κατι με το προγραμμα, αλλα δεν ειναι αυτο. Εκανα uninstall, το ξανακατεβασα, παλι τα ιδια. Κατεβασα μεχρι και παλιοτερες η και νεοτερες εκδοσεις, και η ιδια κατασταση συνεχιζεται. Επισης, δημιουργησα καινουριο ασχετο ID, το οποιο και λειτουργει κανονικοτατα... Οποτε κατι εχει γινει με τον λογαριασμο μου... Καμια ιδεα? Εχω πολλες επαφες και θα ειναι δυσκολο να αλλαξω ID/email....

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!!

 

Το δικο μου προβλημα ειναι το εξης: Εχω τον Windows Live Messenger 8.1 (κανονικη εκδοση) και ξαφνικα, απο χθες το βραδυ εμφανιζομαι συνεχως offline στους αλλους, ανεξαρτητα με το οτι εγω μπορει να ειμαι online, busy η οτιδηποτε αλλο. Βεβαια, μπορω να επικοινωνω κανονικα μαζι τους.

Η απλη λυση ηταν οτι εγινε κατι με το προγραμμα, αλλα δεν ειναι αυτο. Εκανα uninstall, το ξανακατεβασα, παλι τα ιδια. Κατεβασα μεχρι και παλιοτερες η και νεοτερες εκδοσεις, και η ιδια κατασταση συνεχιζεται. Επισης, δημιουργησα καινουριο ασχετο ID, το οποιο και λειτουργει κανονικοτατα... Οποτε κατι εχει γινει με τον λογαριασμο μου... Καμια ιδεα? Εχω πολλες επαφες και θα ειναι δυσκολο να αλλαξω ID/email....

Ευχαριστω

 

Είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα πριν πολύ καιρό το οποίο έλυσα επικοινωνώντας με το Support της Microsoft (USA) και μάλιστα έφτασα μέχρι εξειδικευμένο τεχνικό του msn messenger για να το λύσω.. Το έχω γράψει και σίγουρα εδώ στο myphone. Αν ψάξεις ίσως το βρεις..

Link to comment
Share on other sites

παιδια,ξερει κανενας αν υπαρχει τροπος οσο ειμαι on line,να βλεπω τι φωτο εχει αλλαξει η καθεμια επαφη μου?σαν να τα κραταει στη μνημη,και μετα να μπορω να τις δω.. και ας την εχουν βαλει για ενα δευτερολεπτο.

 

και κατι αλλο,οι διαφημισεις γινεται να μην εμφανιζονται?

Link to comment
Share on other sites

παιδια,ξερει κανενας αν υπαρχει τροπος οσο ειμαι on line,να βλεπω τι φωτο εχει αλλαξει η καθεμια επαφη μου?σαν να τα κραταει στη μνημη,και μετα να μπορω να τις δω.. και ας την εχουν βαλει για ενα δευτερολεπτο.

 

και κατι αλλο,οι διαφημισεις γινεται να μην εμφανιζονται?

 

Αυτο που λες για τις φωτογραφιες δεν γινεται, δεν εχει και νοημα αλλωστε να αποθηκευονται οι φωτογραφιες των αλλων επαφων!! :)

 

Οσο για τις διαφημισεις δεν ξερω....:ninja::ninja:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια,ξερει κανενας αν υπαρχει τροπος οσο ειμαι on line,να βλεπω τι φωτο εχει αλλαξει η καθεμια επαφη μου?σαν να τα κραταει στη μνημη,και μετα να μπορω να τις δω.. και ας την εχουν βαλει για ενα δευτερολεπτο.

 

και κατι αλλο,οι διαφημισεις γινεται να μην εμφανιζονται?

 

Θα μπορούσε να υπάρχει αλλά δεν το έχει υλοποιήσει κάποιος σαν λογισμικό:p Κ εμένα σε μερικές περιπτώσεις θα το γούσταρα να μπορώ να το κάνω.

 

Για τις διαφημήσεις υπάρχουν patch.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να υπάρχει αλλά δεν το έχει υλοποιήσει κάποιος σαν λογισμικό:p Κ εμένα σε μερικές περιπτώσεις θα το γούσταρα να μπορώ να το κάνω.

 

Για τις διαφημήσεις υπάρχουν patch.

 

Συγνωμη αλλα τοσο αξιοπεριεργες fotos βαζουν οι επαφες σας στον messenger??? :rolleyes::rolleyes:

 

Εκτος αν εχετε καμια κοπελα που γουσταρετε και βαζει καμια αποκαλυπτικη και δεν θελετε να χασετε την ποζα, τοτε οκ πασο.....Δωστε και σε μενα την επαφη της!!! :p:p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα τοσο αξιοπεριεργες fotos βαζουν οι επαφες σας στον messenger??? :rolleyes::rolleyes:

 

Εκτος αν εχετε καμια κοπελα που γουσταρετε και βαζει καμια αποκαλυπτικη και δεν θελετε να χασετε την ποζα, τοτε οκ πασο.....Δωστε και σε μενα την επαφη της!!! :p:p

 

μπορει να θελει να δειξει σε καποιον μια φωτο που για καποιο λογο δεν θελει να την δουν αλλοι...δεν σημαινει οτι θα΄ναι και γυμνη :p

..αλλα ποτε δεν ξερεις :lol:

 

μακαρι να το σκεφτει καποιος να το φτιαξει,εγω το θεωρω αρκετα χρησιμο,σε σχεση με κατι αλλα που ελαχιστους ενδιαφερουν,και πολλους λεω..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει plugin γι αυτό που θέλετε. Δεν ξέρω όπως αν είναι συμβατό με τις καινούριες εκδόσεις του wlm. Το χρησιμοποιούσα παλιά.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν θυμάμαι πως λέγεται. :p

Link to comment
Share on other sites

mporeite na mou peite sas parakalw an 8elete pou mporw na katevasw tin teleutaia ekdosi tou msn (8...plus den xerw! tin teleutaia pantws!)apo pou?

 

 

edit:to vrika!!!!

twra apo pou 8a parw kai neumata??????????

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

παιδες γεια και χρονια σας πολλα

θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να μαθη καποιος αν και ποιος τον εχει κανει blocked στο msn...

μου ηρθε ενα e-mail που λεει αν θελω να μαθω ποιος με εχει κανει blocked αλλα οταν παω να το ανοιξω βγαινει μηνυμα οτι ειναι pishing (αν το εγραψα σωστα :X

Link to comment
Share on other sites

παιδες γεια και χρονια σας πολλα

θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να μαθη καποιος αν και ποιος τον εχει κανει blocked στο msn...

μου ηρθε ενα e-mail που λεει αν θελω να μαθω ποιος με εχει κανει blocked αλλα οταν παω να το ανοιξω βγαινει μηνυμα οτι ειναι pishing (αν το εγραψα σωστα :X

 

 

Ειχα γραψει παλιοτερα πως μπορει να δει καποιος αν ειναι στην λιστα επαφων καποιου αλλου ατομου χωρις να χρειαζεται να μπαινει σε msn block checkers οπου οι περισσοτεροι μονο "προβληματα" μπορουν να σου δημιουργησουν(απο απλο spamming μεχρι trojans και εγω δεν ξερω τι αλλο)!!!

 

Δες εδω μια λυση που εχω προτεινει: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2106705#post2106705

 

Επισης πλεον οποιος εχει set-αρει και τον plus στον messenger του και εχοντας κανει τα updates μολις κανεις δεξι κλικ στην επαφη που υποψιαζεσαι οτι σε εχει block-αρει διαλεγεις την επιλογη: Messenger Plus Features --> Contact Information και στο νεο παραθυρο που σου ανοιγει κατω κατω διπλα απο την επιλογη close γραφει You are ή You are not in this contact list!!

 

http://img85.imageshack.us/img85/1130/pluswy1.jpg

 

:)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

για να μην κανεις κλικ σε καθε επαφη,εκει που ειναι ολες οι επαφες,στο msn,στο πολυχρωμο κουμπακι που χει μεσα ενα ερωτηματικο και επελεξε το contact list clean-up εχει μια λιστα που λεει αν σε εχει ο αλλος η οχι..πατα πανω για να σου βγαλει μονο τα ναι η τα οχι :)
Link to comment
Share on other sites

για να μην κανεις κλικ σε καθε επαφη,εκει που ειναι ολες οι επαφες,στο msn,στο πολυχρωμο κουμπακι που χει μεσα ενα ερωτηματικο και επελεξε το contact list clean-up εχει μια λιστα που λεει αν σε εχει ο αλλος η οχι..πατα πανω για να σου βγαλει μονο τα ναι η τα οχι :)

αγαπητε φιλε ευχαριστω για την απαντηση αλλα ... δεν βρισκω αυτο το πολυχρωμο κουμπακι με το ερωτηματικο :cry:

που ειναι αγαπητε μου ? ισως με μια εικονα ? οσο και να εψαξα

τιποτα :blink:

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε φιλε ευχαριστω για την απαντηση αλλα ... δεν βρισκω αυτο το πολυχρωμο κουμπακι με το ερωτηματικο :cry:

που ειναι αγαπητε μου ? ισως με μια εικονα ? οσο και να εψαξα

τιποτα :blink:

 

Ισως δεν εχεις βαλει το προεραιτικο προγραμμα του messenger plus!! Αν παρολα αυτο το εχεις παρε μια photo να δεις που ειναι...βασικα δεν ειναι ερωτικαμικο οπως εγραψε ο kostakiss αλλα θαυμαστικο!!! :p

 

Αν ξαναλεω εχεις τον plus τοτε πατας αυτο το εικονιδιο και ακολουεθεις τις οδηγιες που εδωσε ο kostakiss αλλιως αν δεν τον εχεις set-αρισμενο πας με τις οδηγιες που εδωσα εγω παλιοτερα!!!

 

http://img72.imageshack.us/img72/8628/pluswt9.jpg

 

:)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

εσβησα τον messenger και οταν πηγα να τον ξανακανω εγκατασταση μου εβγαλε αυτο:

http://www.imageshack.gr/files/87l7cgm4jxvcqrz75sgx_thumb.jpg

τι να κανω?πρεπει να εγκαταστησω το messenger.μου ειναι απαραιτητο.

Link to comment
Share on other sites

μήπως το παιδί έψαχνε κουμπάκι με ερωτηματικό ενώ αυτό έχει θαυμαστικό?? ίσως,:):):):):):)

 

παιδια,ξερει κανενας αν υπαρχει τροπος οσο ειμαι on line,να βλεπω τι φωτο εχει αλλαξει η καθεμια επαφη μου?σαν να τα κραταει στη μνημη,και μετα να μπορω να τις δω.. και ας την εχουν βαλει για ενα δευτερολεπτο.

 

και κατι αλλο,οι διαφημισεις γινεται να μην εμφανιζονται?

 

γίνονται και τα 2 που θες με διαφορετικό τρόπο.

το πρώτο γίνεται με κάποια από τις πολλές εφαρμογές που κυκλοφορούν και λέγονται image stealer, display picture stealer, content stealer etc.. Δυστυχώς οι περισσότερες συνοδεύονται και από κάποιο trojan, ή spyware. Εγώ χρησιμοποιώ το CCM (Custom content manager)που είναι καθαρό, και με το οποίο μπορείς να διαχειριστείς και να εγκαταστήσεις winks (νεύματα) για το msn σου. Γίνεται και αυτό που σε ενδιαφέρει, με μια αναζήτηση, μπορείς να βρεις όλες τις φωτογραφίες που έχει βάλει οποιαδήποτε επαφή σου, έστω και για λίγο στο msn,ενώ όμως εσύ ήσουν online! K Έπειτα μπορείς και να τις αποθηκεύσεις, σε ποιότητα thumbnail όμως, μην έχουμε και απαιτήσεις!!

 

http://www.msgweb.nl/en/MSN_Projects/Custom_Content_Manager/

 

όσο για το δεύτερο ερώτημα, υπάρχουν τα πατσάκια A-patch και mess be, με τα οποία μπορείς να βγάλεις τις διαφημίσεις, να ενεργοποιήσεις την ταυτόχρονη λειτουργία πολλών διαφορετικών msn accounts (polygamy), να αφαιρέσεις το nudge delay, και ένα σωρό άλλα πράγματα!!

http://www.mess.be or google!

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες κυκλοφόρησε η Νέα έκδοση του Windos Live Messenger, η Version 2008 [build 8.5.1302.1018].

 

Επειδή όμως η "καλή" μας Microsoft, όταν κατεβάζουμε τον Installer, μας τα κάνει τσουρέκια :spam: με τις χίλιες δυο άλλες βλακείες [Windows Live Installer, Sign-in Assistant, Windows Live Mail, Writer, Toolbar, Photo Gallery, Family Safety] όπου ορισμένες από αυτές πρέπει να τις βάλουμε υποχρεωτικά μαζί με τον Live Messenger, κατάφερα και απομόνωσα τα δύο σημαντικότερα αρχεία [Windows Live Messenger & Windows Live Sign-in Assistant] ώστε να εγκαθίστανται ως Standalone.

 

Το Link είναι εδώ [16713 KB] :cool:

 

Για τους πιο τολμηρούς, κυκλοφορεί ως Beta και η Νέα Έκδοση 9 [build 9.0.1407], το Link είναι αυτό [17146 KB] :shifty:

 

P.S. Ο Windows Live Sign-in Assistant τι ακριβώς χρειάζεται? :blink:

Link to comment
Share on other sites

 

Για τους πιο τολμηρούς, κυκλοφορεί ως Beta και η Νέα Έκδοση 9 [build 9.0.1407], το Link είναι αυτό [17146 KB] :shifty:

 

P.S. Ο Windows Live Sign-in Assistant τι ακριβώς χρειάζεται? :blink:

 

μηπως αυτο αρχειο που ειναι στο λινκ εχει προβλημα?κατεβασα το αρχειο και βγαζει οτι υπαρχει προβλημα με το αρχειο και δεν κανει την εγκατασταση:(

-----

γραψε λαθος.τελικα εγινε η εγκατασταση.δουλευει αψογα.

thank you

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς τον beta 9, να μας πει αν υπάρχει καμιά σημαντική διαφορά με τον 8.5?

 

Εμένα δε μου δουλεύει το παραπάνω αρχείο του Messenger 8.5 2008..

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...