Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως ολα τα τηλεφωνα που δεν ειναι Live ετσι και το Ν80 μου ειπαν οτι μπαινει κανονικα στο Live με τις ρυθμισεις Vodafone Live Postpay αλλα κατι δεν παει καλα και δεν μπαινει καθολου...

 

Δεν ΜΠΑΙΝΕΙ στο VF Live.........το λέω από τότε που έχω το κινητό........ότι ρυθμίσεις και να βάλεις........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ΜΠΑΙΝΕΙ στο VF Live.........το λέω από τότε που έχω το κινητό........ότι ρυθμίσεις και να βάλεις........

εμενα vf live μπαινη κανονικα χωρις να κανω καμια απολητως ρυθμηση

Link to comment
Share on other sites

Δεν ΜΠΑΙΝΕΙ στο VF Live.........το λέω από τότε που έχω το κινητό........ότι ρυθμίσεις και να βάλεις........

 

Κουφο αυτο.

Ολα τα κινητα που δεν ειναι Live μπαινουν αυτο βρηκε να μην μπαινει?:mad:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Εχω ενα Ν80 Internet Edition οχι Vodafone Live.

Εχω περασει κανονικα τις ρυθμισεις για το Vodafone Live αλλα οποτε παω να συνδεθω μου βγαζει ΜΗ ΥΠΟΣΤΟΡΙΖΗΜΕΝΟΣ ΤΥΠΟΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ.

Τι αλλες ρυθμισεις να κανω?:confused:

 

Απο ποιον browser προσπαθεις να μπεις ?

Απο wap ή html ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιον browser προσπαθεις να μπεις ?

Απο wap ή html ?

 

Μεσω GPRS των ρυθμισεων.

Με τον Broswer του κινητου.

Μου εχει αρχικη σελιδα Vodafone Live και μολις παει να φορτωσει βγαζει σφαλμα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μεσω GPRS των ρυθμισεων.

Με τον Broswer του κινητου.

Μου εχει αρχικη σελιδα Vodafone Live και μολις παει να φορτωσει βγαζει σφαλμα.

 

η συσκευη εχει 2 browsers ,χρησιμοποιησε το εικονιδιο Υπηρεσιες

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη εχει 2 browsers ,χρησιμοποιησε το εικονιδιο Υπηρεσιες

 

Εισαι και ο πρωτος.2 Εβδομαδες δεν μπορεις να φανταστεις τι εχω ακουσει.

Πηρα εξυπηρετηση Vodafone (μου ελεγε οτι θελει).

Παω σε ΝΟΚΙΑ μου λεει δεν γινεται.

Κανω Format,αναβαθμιση...

 

Τελικα εκανα αυτο που ειπες.

Χιλια ευχαριστω φιλαρακι :w00t:

 

Μετα απο ποσες μερες μπηκα Live αλλα απ οτι βλεπω στο Ν80 δεν μου εμφανιζει το μενου για Live TV ουτε για Welcome Tones της Vodafone!!!

Ενω ειναι 3G συσκευη ειναι δυνατον να μην υποστηριζει 3g Live TV?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αναβάθμιση στο Ν80 μου, αφού πρώτα του άλλαξα product code, στην 4.0707.0.7 internet edition.

 

Παρόλ' αυτά δε σβήνει μετά από ένα λεπτό η οθόνη, αλλά εξακολουθεί να απαιτεί 10 λεπτά απραξίας πριν μπει σε νάρκη. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο μετά την αναβάθμιση;

 

Θέλω να εξοικονομήσω ενέργεια :p

 

Υγ: Μόλις πρόσεξα ότι μπαίνει σε νάρκη με το που κλειδώνεις το πληκτρολόγιο! Χωρίς κλείδωμα αναγκαστικά πρέπει να περάσουν 10 λεπτά ε;

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο το γνωριζω ηδη και σε ευχαριστω. Αλλα αυτο που ψαχνω ειναι ενα πραγματικα ελληνικο e-shop καθως δεν εχω πιστωτικη. Βεβαιως και οποιος αλλος γνωριζει κατι για αυτο το αξεσουαρ (Nokia Charger via USB port CA-100) ας μου πει.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το γνωριζω ηδη και σε ευχαριστω. Αλλα αυτο που ψαχνω ειναι ενα πραγματικα ελληνικο e-shop καθως δεν εχω πιστωτικη. Βεβαιως και οποιος αλλος γνωριζει κατι για αυτο το αξεσουαρ (Nokia Charger via USB port CA-100) ας μου πει.

μπορεις να παρεις μια προπληρωμενη καρτουλα και κανεις μια χαρα την δουλεια σου

στο 9βολτο εριξες καμια ματια http://www.9volto.gr

Πύλης 59 - Πειραιάς

Tηλ: 2104118176 - Fax: 2104125102

 

25ης Μαρτίου 55 - Πειραιάς

Tηλ: 2104212212 - Fax: 2104212214

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το γνωριζω ηδη και σε ευχαριστω. Αλλα αυτο που ψαχνω ειναι ενα πραγματικα ελληνικο e-shop καθως δεν εχω πιστωτικη. Βεβαιως και οποιος αλλος γνωριζει κατι για αυτο το αξεσουαρ (Nokia Charger via USB port CA-100) ας μου πει.

 

To έχω το αξεσουάρ (αγορασμένο από expansys πριν από μία εβδομάδα) και δουλεύει κανονικότατα (φορτίζει το κινητό από μία θύρα USB laptop/desktop).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εγω προσφατα απεκτησα το Ν80 και εχω προσεξει οτι οταν καποιος με παιρνει τηλ. ο ηχος αρχιζει να ακουγεται μετα το δευτερο κουδουνισμα. Δηλ. μια αναπαντητη δεν την καταλαβαινω παρα μονο αν κοιταξω στο κινητο. Αυτο μπορω να το αλλαξω?

Επισης οταν βγαζω φωτο ενω στην αρχη ακουγοταν ο ηχος κανονικα τωρα πλεω δεν ακουγεται. Τι μπορω να κανω? (το προφιλ που εχω δεν ειναι στο αθορυβο):worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εγω προσφατα απεκτησα το Ν80 και εχω προσεξει οτι οταν καποιος με παιρνει τηλ. ο ηχος αρχιζει να ακουγεται μετα το δευτερο κουδουνισμα. Δηλ. μια αναπαντητη δεν την καταλαβαινω παρα μονο αν κοιταξω στο κινητο. Αυτο μπορω να το αλλαξω?

Επισης οταν βγαζω φωτο ενω στην αρχη ακουγοταν ο ηχος κανονικα τωρα πλεω δεν ακουγεται. Τι μπορω να κανω? (το προφιλ που εχω δεν ειναι στο αθορυβο):worry:

Δοκίμασε η φωτογραφία του φόντου και ο ήχος κλήσης να είναι και τα 2 στη μνήμη τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Μετα απο πολυ κοπο καταφρα επιτελους να αναβαθμισω το Ν80 μου σε ΙΕ.

Και ενω δεν μπορουσα να συγκρατησω τον ενθουσιασμο μου αυτος δεν κρατησε πολυ...:(

Ενω πριν την "μετατροπη" σε ΙΕ οι φωτογραφιες του κινητου ειχαν μεγεθος απο 900ΚΒ μεχρι και 2ΜΒ(!) περιπου, αναλογα με τις συνθηκες φωτισμου κ την εκαστοτε ρυθμιση σκηνης, ισορροπιας λευκου κτλ, τωρα ολες οι φωτο κυμαινονται απο 500ΚΒ εως 750ΚΒ...:confused:

Μπορει να μου πει καποιος τι γινεται? Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

Μηπως η εκδοση ΙΕ τις συμπιεζει πιο πολυ? Για μενα οι φωτογραφιες ειναι πολυ σημαντικες κ δε θελω εκπτωσεις στην ποιοτητα. Ηταν που ηταν μετριες για 3Μ κινητο...:worry:

Πειτε μου τη γνωμη σας γιατι ετσι μου ερχεται να ξαναγυρισω πισω στο "απλο".

Σημειωτεον οτι ολες οι ρυθμισεις (αναλυση κτλ) ειναι ιδιες οπως κ πριν...

Α,για καλο κ για κακο ας μου πει καποιος το product code του "απλου" μηπως χρειαστει να το επαναφερω γιατι δεν το κρατησα...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος των φωτογραφιών 3ΜΡ στα 500 με 750ΚΒ είναι απολύτως λογικό. Δεν υπάρχει λόγος ανυσηχίας. Το μεγαλύτερο μέγεθος δεν σημαίνει πάντα και καλύτερη ποιότητα. Άλλωστε στα 3ΜΡ, είναι λίγο περίεργο οι φωτο να είναι μεγαλύτερες των 600ΚΒ, και λίγο ενοχλητικό θα έλεγα. Στο Ν73, το οποίο τραβάει σαφώς καλύτερες φωτο, ανεξαρτήτως ρυθμίσεων, ο μέσος όρος δεν είναι μεγαλύτερος απο 600ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Μετα απο πολυ κοπο καταφρα επιτελους να αναβαθμισω το Ν80 μου σε ΙΕ.

Και ενω δεν μπορουσα να συγκρατησω τον ενθουσιασμο μου αυτος δεν κρατησε πολυ...:(

Ενω πριν την "μετατροπη" σε ΙΕ οι φωτογραφιες του κινητου ειχαν μεγεθος απο 900ΚΒ μεχρι και 2ΜΒ(!) περιπου, αναλογα με τις συνθηκες φωτισμου κ την εκαστοτε ρυθμιση σκηνης, ισορροπιας λευκου κτλ, τωρα ολες οι φωτο κυμαινονται απο 500ΚΒ εως 750ΚΒ...:confused:

Μπορει να μου πει καποιος τι γινεται? Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

Μηπως η εκδοση ΙΕ τις συμπιεζει πιο πολυ? Για μενα οι φωτογραφιες ειναι πολυ σημαντικες κ δε θελω εκπτωσεις στην ποιοτητα. Ηταν που ηταν μετριες για 3Μ κινητο...:worry:

Πειτε μου τη γνωμη σας γιατι ετσι μου ερχεται να ξαναγυρισω πισω στο "απλο".

Σημειωτεον οτι ολες οι ρυθμισεις (αναλυση κτλ) ειναι ιδιες οπως κ πριν...

Α,για καλο κ για κακο ας μου πει καποιος το product code του "απλου" μηπως χρειαστει να το επαναφερω γιατι δεν το κρατησα...

Το γράφει στην συσκευη σου πισω απο την μπαταρια :cool:

Οσο για τις Φωτο πανω απο 1 ΜΒ για μια φωτο 3 Mpixel ειναι υπερβολικο

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Ελλήνων μια ερώτηση και απο εμένα:Έχω την έκδοση 4.0707.0.7.Μήπως έχει κάποιος παρατηρήσει μετά απο μια λήψη νέας φωτο απο την κάμερα η τελευταία δεν προβάλεται στην έκθεση παρά μόνο μετά απο επανεκκίνηση τηλεφώνου?Φταίει το γεγονός οτι έχω σαν προεπιλεγμένο μέσο αποθήκευσης φωτο την MMC ή έχω κάποιο πρόβλημα σαν συσκεύη?Επίσης είχα κάνει μια ερώτηση για το πως μπορώ να ρυθμίσω την IP Address του Ν80 ώστε να μπορώ να ''βλέπω'' αρχεία απο/προς Ν80-PC,μήπως έχει κάτι κάποιος???:) :) :)
Link to comment
Share on other sites

Geia xara!!!Opws katalavate eimai xrhsths enos N80!!!Genika exw provlhma na syndethw sto Internet apo Wifi pou petyxainw exw...

Sthn periptwsh pou ta kataferw,den mou anoigei oles tis selides pou vazw...

Ti kanw se ayth thn periptwsh..Kserei kaneis???

Link to comment
Share on other sites

θυμαστε το rsc editor που αλλαζες το fefault ονομα της καθε εφαρμογης?εχει εντοπισει καποιος σε ποιο φακελο αποθηκευονται τα .rsc?

για το wifi φιλε μηπως δεν εχεις καλο σημα?δεν ειχα ποτε προβλημα 11 μηνες τωρα ουτε νομιζω εχει ακουστει τιποτα..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Το γράφει στην συσκευη σου πισω απο την μπαταρια :cool:

Οσο για τις Φωτο πανω απο 1 ΜΒ για μια φωτο 3 Mpixel ειναι υπερβολικο

Ok euxaristw..

Telika autoi sti nokia einai entelws ili8ioi...

Pantws ama dw megali diafora stis fwtografies 8a to gurisw sto aplo pali...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός N80 εδω και ένα χρόνο και ειλικρινά αν και έχουν πέσει στα χέρια μου πολύ καλύτερα τηλέφωνα, στην εταιρεία που δουλεύω και επειδή τα τηλέφωνα είναι εταιρικά μπορώ να έχω σχεδόν ότι τηλέφωνο θέλω δωρεάν. Ωστώσο είμαι τόσο ευχαριστημένος από το Ν80, που δεν το αλλάζω με τίποτα. Παρόλαυτά το τελευταίο καιρό έχει φάει μερικές τούμπες και γενικά έπέσει αρκετά η ζωή της μπαταρίας του. Σκέφτομαι λοιπόν να ζητήσω από την εταιρεία μου ένα καινούριο, απλά πριν το κάνω μήπως υπάρχει ή θα βγεί σύντομα ο αντικαταστάτης του Ν80 και αν ναι τι διαφορές έχει ;

 

Ευχαριστώ

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός N80 εδω και ένα χρόνο και ειλικρινά αν και έχουν πέσει στα χέρια μου πολύ καλύτερα τηλέφωνα, στην εταιρεία που δουλεύω και επειδή τα τηλέφωνα είναι εταιρικά μπορώ να έχω σχεδόν ότι τηλέφωνο θέλω δωρεάν. Ωστώσο είμαι τόσο ευχαριστημένος από το Ν80, που δεν το αλλάζω με τίποτα. Παρόλαυτά το τελευταίο καιρό έχει φάει μερικές τούμπες και γενικά έπέσει αρκετά η ζωή της μπαταρίας του. Σκέφτομαι λοιπόν να ζητήσω από την εταιρεία μου ένα καινούριο, απλά πριν το κάνω μήπως υπάρχει ή θα βγεί σύντομα ο αντικαταστάτης του Ν80 και αν ναι τι διαφορές έχει ;

 

Ευχαριστώ

 

Αναμενεται συντομα στην Ελληνικη αγορα το Ν95 .

Για αντικαταστατη του Ν80 ,δεν υπαρχει καποια πληροφορια.

Για το τι κυκλοφορει και τι θα κυκλοφορησει ,καθως και χαρακτηριστικα ,

τσεκαρεις αυτα http://europe.nokia.com/nokia/0,,73,00.html

http://europe.nokia.com/A4160002

Για επιλογη συσκευης ,διλημματα ,συγκρισεις κλπ ,υπαρχει η καταλληλη

ενοτητα ομως

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την αλλάγη του Ν80 απο μαύρο σε ασημί.Το πλαστικό το οποίο είναι η κάρτα μνημης μπορεί να μου αναφέρει κάποιος άν αλλάζει?Όλα τα άλλα αλλάζουν,αύτο όμως?Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...