Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω κάνει 18 εκατομμύρια φορματ στην καρτα αλλά συνεχίζει να την απορρίπτει!!! Έχει κανείς Ν80 που να το έχει κάνει Ν80ΙΕ και να χρησιμοποιεί κάρτα 2 GB??? Ποιας εταιρίας είναι, γιατί σκέφτομαι να πάω να πάρω καινούρια και θέλω να είμαι σίγουρος ότι 8α την δεχθεί? Της Νοκια από ότι έχω ψάξει δεν έχουν έρθει ακόμα στην Ελλάδα.

 

ΥΓ. Υπενθυμίζω ότι εγώ έχω μία Sandisk. Έχει κανέις παρόμοιο πρόβλημα???

Dokimase na tin kaneis format apo to pc.Einai kalutera......

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το firmware το πέρασα χωρίς την κάρτα μέσα.

 

Δεν έχω card reader για να την κάνω format από το PC.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Το firmware το πέρασα χωρίς την κάρτα μέσα.

 

Δεν έχω card reader για να την κάνω format από το PC.

An exei kapoios filos sou pes tou na se voithisei.....Min to ameliseis.Egw pisteuw pws exei megaluteres pithnotites episkeuis apo otidipote allo.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορματ και απο το pc μέσω δανεικού card reader αλλά και πάλι το ίδιο!Δεν δέχεται την κάρτα μου με τίποτα. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι σκάλωμα έχει φάει! Ήμαρτον! Μόλις φτιάχνεις κάτι να σου χαλάνε άλλα δέκα!!!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορματ και απο το pc μέσω δανεικού card reader αλλά και πάλι το ίδιο!Δεν δέχεται την κάρτα μου με τίποτα. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι σκάλωμα έχει φάει! Ήμαρτον! Μόλις φτιάχνεις κάτι να σου χαλάνε άλλα δέκα!!!

 

πηγαινε σε ενα nokia shop και πες ποιο ειναι το προβλημα σου.

οτι απο τοτε που σου εβαλαν την καινουρια version η καρτα και το headset HS-69 σου δεν δουλευουνε.

απο την στιγμη που καποτε δουλευε δεν υπαρχει περιπτωση να μην δουλευει τωρα η καρτα σου.κατι αλλο φταιει απο τοτε που εβαλες την τελευταια version.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορματ και απο το pc μέσω δανεικού card reader αλλά και πάλι το ίδιο!Δεν δέχεται την κάρτα μου με τίποτα. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι σκάλωμα έχει φάει! Ήμαρτον! Μόλις φτιάχνεις κάτι να σου χαλάνε άλλα δέκα!!!

Dimp3 mia einai i lusi pleon kai vriskete i stin kouzina sou i sto domatio sou i sto mpanio sou.Den einai tipota allo apo enan kado aporimatwn!Twra tha mou peis oti paizw me ton pono sou alla den einai tipota.To exw pathei kai egw palaiotera me kapoies memory card pou kanan 150e kai oxi 35e pou kanoun simera......

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη σελιδα του θεματος αυτου γραφει καπου αυτο:

 

"Υπάρχει στο N80 προεγκατεστημένο πρόγραμμα εντοπισμού θέσης μέσω GPS;

 

Απάντηση: Ναι, ωστόσο είναι κρυμμένο για άγνωστο λόγο. Για να το ενεργοποιήσετε θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε την εφαρμογή Best Taskman. Στις ρυθμίσεις της προαναφερθείσας εφαρμογής θα βρείτε την επιλογή για εμφάνιση «κρυμμένων προγραμμάτων».

"

 

Αυτο ισχυει τελικα?

Αν ναι, εχω εγκατεστημενο το Taskman και εχω ενεργοποιησει την επιλογη για να μου δειχνει τα hidden...αλλα που το βρισκω το GPS?

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε σε ενα nokia shop και πες ποιο ειναι το προβλημα σου.

οτι απο τοτε που σου εβαλαν την καινουρια version η καρτα και το headset HS-69 σου δεν δουλευουνε.

απο την στιγμη που καποτε δουλευε δεν υπαρχει περιπτωση να μην δουλευει τωρα η καρτα σου.κατι αλλο φταιει απο τοτε που εβαλες την τελευταια version.

 

Την τελευταία έκδοση την πέρασ μόνος μου και μέσω του NSS πέρασα την Ιnternet Edition οπότε νομίζω πως αν πάω στο nokia shop και τους πω ότι δεν δουλέυει η κάρτα μου θα μου πουν ότι το κιν μου έχι άλλο firmware παό αυτό που έπρεπε και δεν με καλύπτει η εγγύηση πλέον... μάλλον! Αλλά ακόμα και να το δεχτούν το πολύ πολύ να μου το ξαναφλασάρουν και πάλι να μην έχει αποτέλεσμα. Κάτι ποιο πρακτικό σαν συμβουλή δεν έχει κανείς από του ειδήμονες του τόπικ που έχουν εντριφύση επί του N80???

 

Τώρα για το άν πρέπει ή όχι να την πετάξω μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο ρε γαμωτο από το πουθενα απλά να σταματήσει να δουλευει!!!! Τι στο καλό??? Τώρα του έχω βάλει την 128αρα που είχε από τη μάνα του και είναι της NOKIA και πάιζει μια χαρά! Τι να πω?

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση!!!

 

Σε ενα Ν80 οταν παω στην εκθεση δεν μου εμφανιζει τις εικονες ουτε τα αρχεια ηχου υοτε και τα κλιπ ηχου.Τι φταιει???Στην διαχειριση αρχειων τα δειχνει κανονικα.Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα!!!

Και το αλλο κουφο για να δω τις εικονες παω μεσω του KODAK.

Ξερει κανεις πως το γιριζω παλι να τα βλεπω ολα απο την εκθεση???

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

την καρτα σου την εχεις δοκιμασει σε αλλο τηλ.???

να δεις τι παιζει??

 

Δεν την έχω δοκιμάσει σε κάποιο άλλο κινητό γιατί κανένας γνωστός μου δεν έχει κιν που να δέχεται MinSD ή έστω SD.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα...Μου βγαζει μηνυμα 'Εγγραφη καρτας sim απετυχε'.Τι ειναι παλι αυτο?? Να σημειωσω οτι μου το κανει μονο οταν στις επιλογες δικτυου βαζω -μονο GSM-. Οταν του βαζω -διπλη λειτουργια- δεν εχω προβλημα..:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Πάντως αν δουλεύεις το ebay θα σου πρότεινα να πάρεις απο εκεί..εφαρμόζει τέλεια και προστατεύει την ο΄θονη...Σημείωση ειχα πάρει μεχρι να καταλήξω σε αυτην και την bodyglove και τυπου βαλιτσάκι...

http://cgi.ebay.com/NEW-Crystal-Case...c mdZViewItem

 

Διορθωση για την σελιδα....http://cgi.ebay.com/Crystal-Clear-Hard-Case-for-Cover-Skin-NOKIA-N80_W0QQitemZ200073424584QQihZ010QQcategoryZ20367QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Αυτη η διαφανής θήκη φαίνεται καλή.ανοιγοκλείνει το κινητό μ'αυτή

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη σελιδα του θεματος αυτου γραφει καπου αυτο:

 

"Υπάρχει στο N80 προεγκατεστημένο πρόγραμμα εντοπισμού θέσης μέσω GPS;

 

Απάντηση: Ναι, ωστόσο είναι κρυμμένο για άγνωστο λόγο. Για να το ενεργοποιήσετε θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε την εφαρμογή Best Taskman. Στις ρυθμίσεις της προαναφερθείσας εφαρμογής θα βρείτε την επιλογή για εμφάνιση «κρυμμένων προγραμμάτων».

"

 

Αυτο ισχυει τελικα?

Αν ναι, εχω εγκατεστημενο το Taskman και εχω ενεργοποιησει την επιλογη για να μου δειχνει τα hidden...αλλα που το βρισκω το GPS?

 

Φίλε μου εγώ έχω ενεργοποιήσει τα hidden, τις rom processes και τις preinstalled apps. Στη συνέχεια πάω στο taskman, πάω στην καρτέλα installed και αν ψάξεις, υπάρχει μια επιλογή με το όνομα "πλοήγηση"!

(εκδοση του taskman 1.00 και firmware version 0.42) :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η διαφανής θήκη φαίνεται καλή.ανοιγοκλείνει το κινητό μ'αυτή

 

Την πήρα κι εγώ, πολύ καλή! Ναι αποτελέιται από 2 ξεχωριστά κομμάτια, το ένα εφαρμόζει στο πίσω μέρος του κινητού και το δεύτερο στο μπροστά.

 

Για το δικό μου πρόβλημα που ανφέρω παραπάνω ξέρει κανείς;; Αναβάθμισα σε v4.0632.0.38 και δε μπορώ να στείλω sms με τίποτα. Το κέντρο μηνυμάτων το έλεγξα και είναι σωστό. Διάβασα και το post ενός άλλου παιδιού που είχε το ίδιο πρόβλημα με Ν73, αλλά δε του απάντησε κανείς. Ξέρετε τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου βασικές ρυθμίσεις στα μηνύματα είναι GSM/UMTS, "Όχι απάντηση από το ίδιο κέντρο" και αποστολή μηνύματος ως "Κέιμενο", και μου δουλέυουν τα μηνύματα. Βεβαιώσου ότι κι εσένα είναι οι αντίστοιχες!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν την είχα πάρει δενείχε βγάλει ακόμα 2GB η Νοκια. Άλλωστε ένα κάρο κόσμος την είχε SanDisk με το Ν80. Άλλωστε όντως έπαιζε μια χαρά μέχρι που πήγα να κάνω αναβάθμιση για να παίζουν τα ακουστικά. Που να φανταστω ότι η Nokia θα βγάλει update που θα σταματάει την υποστήριξη κάποιων brands καρτών. Επίσηςαπό οσο θυμάμαι πολύ από έδω μέσα έχουν την ίδια κάρτα με μένα και την ίδια έκδοση firmware και δεν έχουν πρόβλημα. Γιατί να έχει η δική μου. Στο card reader που τη βάζω παντως μια χαρά βάζω και βγάζω πράγματα από αυτήν, άρα η κάρτα από μόνη της δεν έχει πρόβλημα. Το κίν κάποιο κόλλημα έχει και τηναπορρίπτει!

 

Καμιά άλλη ιδέα να δοκιμάσω???

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε απ' ο,τι βλεπω εχεις δοκιμασει τα παντα!! Σε κανενα ΝΟΚΙΑ Shop πηγες να τους πει τι εχει γινει(οχι οτι θα σε βοηθησουν αλλα ειναι μια αλλη ιδεα να δοκιμασεις!). Διαφορετικα μια ειναι η λυση(η οποια κοστιζει) να αγορασεις αλλη καρτα κ να ξεμπερδευεις!:)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν την είχα πάρει δενείχε βγάλει ακόμα 2GB η Νοκια. Άλλωστε ένα κάρο κόσμος την είχε SanDisk με το Ν80. Άλλωστε όντως έπαιζε μια χαρά μέχρι που πήγα να κάνω αναβάθμιση για να παίζουν τα ακουστικά. Που να φανταστω ότι η Nokia θα βγάλει update που θα σταματάει την υποστήριξη κάποιων brands καρτών. Επίσηςαπό οσο θυμάμαι πολύ από έδω μέσα έχουν την ίδια κάρτα με μένα και την ίδια έκδοση firmware και δεν έχουν πρόβλημα. Γιατί να έχει η δική μου. Στο card reader που τη βάζω παντως μια χαρά βάζω και βγάζω πράγματα από αυτήν, άρα η κάρτα από μόνη της δεν έχει πρόβλημα. Το κίν κάποιο κόλλημα έχει και τηναπορρίπτει!

 

Καμιά άλλη ιδέα να δοκιμάσω???

σε καποιο αλλο κινιτο την δοκιμασες γιατι παλια στο 6680 που ειχα η καρτα μου δουλευε κανονικα στο card reader αλλα στα κινιτα παπαλα το καλητερω που εχεις να κανεις ειναι να την δοκιμασης σε αλλο κινιτο αν δεν δουλευη κι εκει πρεπει να εχεις εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό που έχω σκεφτεί είναι ότι όταν στην αρχή το πήγα σε Νοκια Shop για αναβάθμιση και μου περάσε ο τύπο την 0.42 δεν πρέπει να είχε βγάλει την κάρτα από το τηλ. Σε όλα τα τοπικς που αναφέρονται σε αναβάθμιση ενός κινητού λένε συνέχει πρώτα αφαιρέστε την κάρτα και μετά κάντε αναβάθμιση. Μπορεί αν δεν την είχε βγάλει ενώ πέρασε το firmware να την ψιλοκατέστρεψε?? Δυστυχώς δεν έχει κανένας γνωστός μου κιν που να δέχεται miniSD ή έστω SD κάρτα για να τη δοκιμάσω να δω αν παίζει αλλού. Επίσης δυστυχώς την είχα πάρει από Online store και δεν ξέρω κατα πόσο θα βγάλω άκρη με την εγγυηση της αν όντως έχει χαλάσει η κάρτα.

 

Κάποια στιγμή μάλλον θα πεταχτώ στο Nokia Shop που το πήγα αρχικά να του πώ του τύπου να δει τι μπορεί να φταίει. Αν την έχει κάνει αυτός τη βλακεία μπορώ να κάνω κάτι??? Δε νομίζω να βγει τελικά αποτέλεσμα. Μάλλον θα καταλήξω να πάρω καινούρια!

Θα δείξει! thank you all γαι τις απαντήσεις!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία έκδοση την πέρασ μόνος μου και μέσω του NSS πέρασα την Ιnternet Edition οπότε νομίζω πως αν πάω στο nokia shop και τους πω ότι δεν δουλέυει η κάρτα μου θα μου πουν ότι το κιν μου έχι άλλο firmware παό αυτό που έπρεπε και δεν με καλύπτει η εγγύηση πλέον... μάλλον! Αλλά ακόμα και να το δεχτούν το πολύ πολύ να μου το ξαναφλασάρουν και πάλι να μην έχει αποτέλεσμα. Κάτι ποιο πρακτικό σαν συμβουλή δεν έχει κανείς από του ειδήμονες του τόπικ που έχουν εντριφύση επί του N80???

 

Τώρα για το άν πρέπει ή όχι να την πετάξω μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο ρε γαμωτο από το πουθενα απλά να σταματήσει να δουλευει!!!! Τι στο καλό??? Τώρα του έχω βάλει την 128αρα που είχε από τη μάνα του και είναι της NOKIA και πάιζει μια χαρά! Τι να πω?

 

file mou an sou epese esto k mia fora kato h karta tote ksexna tin!! an sou vgazei "karta mnimis katestramenh" tote distixos....einai poli euesthites h kartes mnimis. mia fora mouo eixe pesei mia 512 apto grafio (diladi oute 1 metro ipsos!!) kai meta vgike axristh h karta!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕν μου έπεσε ποτέ κάτω και δεν μου βγάζει μήνυμα "κάρτα κατεστραμένη". Μόλις την βάζω στο κίν την αναγνωρίζει για δευτερόλεπτα και μετά μου πετάει μήνυμα ότι "η κάρτα αφαιρέθηκε χωρίς να πατήσετε αφαίρεση κάρτας και μπορεί να χαθούν δεδομένα". Την κάρτα όπως και το κινητό την έχω σαν τα μάτια μου, και τώρα ακόμα που δεν την έχω μέσα στο κιν, την έχω βάλει μέσα στο πλαστικό κουτάκι της και την έχω σε ένα συρτάρι για να μην την πετάξει κανείς κάτω κατα λάθος. Επιπλέον σημειώνω πάλι ότι η κάρτα όταν την βάζω σε card reader, το Pc την βλέπει μια χαρά και αντιγράφω αρχεία από/σε αυτή κανονικά.

 

Αυτά.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ έχω ενεργοποιήσει τα hidden, τις rom processes και τις preinstalled apps. Στη συνέχεια πάω στο taskman, πάω στην καρτέλα installed και αν ψάξεις, υπάρχει μια επιλογή με το όνομα "πλοήγηση"!

(εκδοση του taskman 1.00 και firmware version 0.42) :)

 

Το βρηκα φιλε μου , σε ευχαριστω πολυ.

Τι πληροφοριες εχουμε για αυτο το ενσωματωμενο GPS software? Παιζει κανονικα?

Απ οτι καταλαβαινω δεν χρειαζεται καποιος να εγκαταστησει στο κινητο του καποιο αλλο (πχ ΤΟΜ ΤΟΜ κτλ) απ την στιγμη που εχει αυτο? σωστα??

Το μονο που χρειαζεται ειναι καποιο GPS receiver,ετσι δεν ειναι? Και αν ναι,ποιο προτεινετε? πχ ενα τετοιο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=42280246&product=893226

ή αυτο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=42280246&product=861324&tab=marketing

 

θα εκανε την δουλεια του σωστα?

 

Διορθωστε με αν κανω σε κατι λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...