Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου αυτο με το αρχειο CAB ηταν η 2η αποπειρα του να κατεβασω το Route66.

την πρωτη φορα που το κατεβασα υποτιθεται για Symbian, παλι δεν μπορεσα να κανω κατι (κανοντας ΟΛΗ την διαδικασια που προανεφερα) γιατι μου εμφανιζε viewer not found...

για να δεις αν το υποστηριζει το κινητο, ανοιξε το μεσα απο τη διαχειρηση αρχειων στο μενου εργαλεια, βρες το αρχειο και ανοιξε το ;)

Pws mporo na enotho me to internet xrisimopiontas to wifi tou n80...

exo vrei ena sxetiko thema sto forum alla den mou emfanizei tis eikones...

PS: Kano kanonika wlan searching, mou vriskei ta hotspot alla otan pao na enotho mou emfanizei "Den vrethike diktuo Lan"

Ti na kano???

μηπως ειναι "προσωρινο(ad-hoc)" και οχι "μονιμο(infrastructure)" δικτυο;

 

θελω μια χαρη απο καποιο καλο παιδακι :)

να μου πει τι ρυθμισεις εχει το προφιλ νοκια στο μενου>συνδεσιμοτητα>διαχειρηση συσκευης... απο το ονομα διακομιστη μεχρι το ελεγχος στοιχειων δικτυου.

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest Tankwart

τελικα ρε παιδια εγω που εχω την εκδοση 3.0617.0.6 στο Ν80 μου και θελω να το κανω Ν80ΙΕ,μπορω να το πετυχω αυτο ΜΟΝΟ με τον nokia software updater? η μηπως θα χρειαστω nemesis,phoenix κλπ κλπ....????

στειλτε πμ για να μη γεμιζουμε το threAD αν εχει ξανα ειπωθει...

Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις το Ν80 και θελεις να το κανεις Ν80 ΙΕ τοτε θα χρειαστης το nss αν εχεις το Ν80 ΙΕ οχι :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα ανέφερα και εγώ πριν από μερικά posts, αλλά βρέθηκε ο σωτήρας μου :) με τα τρία μαγικά κουμπάκια (4 για την ακρίβεια) κάνει φορμάτ και μετά λειτουργεί κανονικότατα, απλά χάνεις ότι έχεις εγκαταστήσει, αλλά έχεις πλέον ΙΕ

Τσάμπα το πήγες τελικά στην ΝΟΚΙΑ

 

Ηταν το πρώτο πράγμα που ο τεχνικός έκανε μπροστά μου, αλλά μάλλον το δικό μου "μουλάρωσε"...

 

Τώρα ? ....Υ Π Ο Μ Ο Ν Η... ποιός ξέρει πότε θα γυρίσει απο τα "κεντρικά"...:( :cry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

θελω μια χαρη απο καποιο καλο παιδακι :)

να μου πει τι ρυθμισεις εχει το προφιλ νοκια στο μενου>συνδεσιμοτητα>διαχειρηση συσκευης... απο το ονομα διακομιστη μεχρι το ελεγχος στοιχειων δικτυου.

ευχαριστω :)

 

Εγώ που έχω το ΙΕ, ενώ έχει το προφίλ της Νόκια δεν μου δείχνει τις ρυθμίσεις και όταν πάω μενού>συνδεσιμότητα>διαχείριση συσκευής>προφίλ έχει ένα ανώνυμο το οποίο δεν έχει καμία ρύθμιση και σου λέει να το δημιουργήσεις εσύ..:confused: :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

φιλε nikoskat

εγω που εχω το απλο ν80

δεν σου δειχνει τις ρυθμισεις

εχει μονο επιλογη νοκια τιποτα αλλο.

οπως ειπε και ο φιλος ποιο πανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Aν εχεις το Ν80 και θελεις να το κανεις Ν80 ΙΕ τοτε θα χρειαστης το nss αν εχεις το Ν80 ΙΕ οχι :)

 

νομιζω οτι εισαι λαθος.....!!!

με ΕΛΛΗΝΙΚΟ NSU που κατεβασα πριν απο λιγο μου δινει διαθεσιμη την

4.0632.0.38 τελικα αυτη δεν ειναι η IE???? ναι η οχι?!?!?!

 

να σημειωσω οτι η εκδοση μου ειναι η 3.0617.0.6 και οχι η 4.0.....42 που εχετε βαλει ολοι σας γιατι λογω δουλειας εχω μεινει πολυ πισω...

 

τι λετε να τη χτυπησω την αναβαθμιση????by the way διαθετω το ΝSS(παλιος χρηστης Ν70) οποτε αν καποιο καλο παιδι θελει ας μου δωσει το επιμαχο product code(to silver exw)....σε περιπτωση που ...λεω αν....χρειαστω NSS:X

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι εισαι λαθος.....!!!

Φιλε μου δεν καταλαβα τη θελεις να πεις? :)

με ΕΛΛΗΝΙΚΟ NSU που κατεβασα πριν απο λιγο μου δινει διαθεσιμη την

4.0632.0.38 τελικα αυτη δεν ειναι η IE???? ναι η οχι?!?!?!

 

Aυτη ειναι το λεει και εδω :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165540

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το n80 , εχετε καμια καλη θηκη να προτεινετε; (οχι ebay)

 

αυτη εδω

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=669&product=851108

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Φιλε μου δεν καταλαβα τη θελεις να πεις? :)

 

 

Aυτη ειναι το λεει και εδω :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165540

 

ενταξει φιλε μου σέ αυτο συμφωνω απολυτα μαζι σου απλα το επιμαχο θεμα ειναι αν οντως πρεπει να κανω αλλαγη product code Η ΟΧΙ.

Εγω πιστευω πως οχι διοτι πλεον η εκδοση προσφερεται μεσω nsu ΚΑΙ για τους χρηστες του απλου Ν80...

 

αυτα...

συγνωμη για τις αποριες αλλα το συγκεκριμενο htread το παρακολουθω 2-3 μερες και φοβαμαι μην κανω καμια πατατα με τα φλασαρισματα και χασω και την εγγυηση...και στην τελικη δεν τα χρειαζομουν.

 

Σας ευχαριστω

 

Υ.Γ οσο για το φιλο που ζηταει θηκη (αν και χρηστης θηκων body glove απο εποχης nokia6600) ΔΕΝ την προτεινω γιατι υπαρχει η πλαστικη διαφανης τυπου crystal η οποια κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ ανωτερη για το συγκεκριμενο κινητο....κανει γυρω στα 15 ευρω και θα τη βρεις στα μαγαζια με αξεσουαρ κινητης τηλεφωνιας....ψαξτο λιγο αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

ενταξει φιλε μου σέ αυτο συμφωνω απολυτα μαζι σου απλα το επιμαχο θεμα ειναι αν οντως πρεπει να κανω αλλαγη product code Η ΟΧΙ.

Εγω πιστευω πως οχι διοτι πλεον η εκδοση προσφερεται μεσω nsu ΚΑΙ για τους χρηστες του απλου Ν80...

 

Δεν το γνωριζα αυτο :O

Δηλαδει πριν κανεις την αναβαθμιση σε ρωταει αν θελεις να το περασεις την αναβαθμιση του Ν80 η του Ν80 ΙΕ? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με την ελλινική version του NSU;

 

τώρα που το λες, όχι...πάντα το αγγλικό NSU είχα και προχτές κατέβασα το τελευταίο..αγγλικό και πάλι...από την άλλη το τηλέφωνο το έχω μονίμως στα αγγλικά αλλά φαντάζομαι κοιτάει το product code που είναι ελληνικό...

τώρα βέβαια αν πετάξω το ελληνικό NSU από πάνω...λες να φάει κανά κόλημα το όλο σύστημα pc-NSU-drivers-σύνδεση με το κινητό..??:worry:

 

τζίφος...έβγαλα το αγγλικό NSU,έβαλα το ελληνικό και πάλι μου λέει ότι η 0.42 που έχω είναι η τελευταία...:X:confused:

περίεργα πράγματα...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

οχι δεν σε ρωταει....απλα σου λεει ξερα οτι η τελευταια ειναι αυτη...

οποτε take it or leave it...

 

υ.γ εχω ξενερωσει απιστευτα γιατι προς το παρον ειμαι με dialup και το firmware ειναι 75mb....

aisxos..perimeno na m er8ei h dsl...

Link to comment
Share on other sites

για οσους δεν το εμαθαν,βγηκε το FExplorer στα γνωστα online "μαγαζακια" και στο site του δημιουργου... Θελει να το καντε sign πρωτα... Επισης λειτουργει και η επιλογη για restart του κινητου!!ειναι beta ακομα και καποιες λειτουργιες λειπουν ομως...
Link to comment
Share on other sites

Το όριο του ενός λεπτού στις ηχογραφήσεις δεν μπορεί να αλλάξει;

 

Μπορει να αλαξη αν βαλεις καποιο αλλο προγραμμα και οχι αυτο που εχει το κινητο απο μονο του :)

 

Ultimate.Voice.Recorder.v3.01.S60v3.SymbianOS9.1.

http://www.rapiduploader.com/599822

:rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Είναι πραγματικά η ΙΕ και εγκαθίσταται χωρίς κανένα πρόβλημα. Επανεκκίνηση. Αντίο Ν80! Καλωσόρισες Ν80 ΙΕ!

 

και ναι οντως ειναι γεγονος...την εβαλα σημερα κι εγω...:)

δε μπορουσα να περιμενω αλλο και πηγα σε νετ καφε με τα καλωδιακια μου κτλ..κτλ..

για να μπουμε λοιπον παλι στο παιχνιδι:D

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να αλαξη αν βαλεις καποιο αλλο προγραμμα και οχι αυτο που εχει το κινητο απο μονο του :)

 

Ultimate.Voice.Recorder.v3.01.S60v3.SymbianOS9.1.

http://www.rapiduploader.com/599822

:rolleyes:

 

σωστόοος ;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μέσω access point που είναι εγκατεστημένο στη δουλειά μου να συνδεθώ με το Ν80 στο Internet.

 

Απλά θα ήθελα να ρωτήσω πού ακριβώς βάζω τις ρυθμίσεις για proxy server και port στο Ν80, γιατί ψάχνω, αλλά άκρη δεν βρίσκω.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μέσω access point που είναι εγκατεστημένο στη δουλειά μου να συνδεθώ με το Ν80 στο Internet.

 

Απλά θα ήθελα να ρωτήσω πού ακριβώς βάζω τις ρυθμίσεις για proxy server και port στο Ν80, γιατί ψάχνω, αλλά άκρη δεν βρίσκω.

 

Ευχαριστώ

Θα πρέπει να κάνεις επεξεργασία το σημείο πρόσβασης του WLAN στο κινητό σου και να πατήσεις Επιλογές >> Προχωρημένες Ρυθμίσεις. Εκεί θα βρεις αυτό που θες.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...