Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγηκε νεοτερη εκδοση αλλα αντι να αυξηθει, μειωθηκε. Δηλαδη απο 4.0623.0.42

εγινε 4.0623.0.38. Τι γινεται?

 

Μαλον η 4.0623.0.38 ειναι του Ν80 ΙΕ ενο η 4.0623.0.42 του Ν80! απλα προτα κηκλοφορισε του απλου και μετα του ΙΕ :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βγηκε νεοτερη εκδοση αλλα αντι να αυξηθει, μειωθηκε. Δηλαδη απο 4.0623.0.42

εγινε 4.0623.0.38. Τι γινεται?

 

Παιδιά, νομίζω έκανα πατάτα :( πήγα να κάνω την αναβάθμιση μέσω wi-fi και ενώ κατέβασε το αρχείο της αναβάθμισης κανονικά έκανε την αναβάθμιση, αλλά στην επανεκίνηση που έκανε έκανε ένα μπιπ και μετά από λίγο μου έβγαλε λάθος συστήματος.

Από τότε ανοίγει, αλλά έχει μία μόνιμη άσπρη οθόνη. Αν το αφήσω λίγο ανοιχτό, μπαίνει σε κατάσταση αναμονής βγάζοντας ημερομηνία του 2006 και άλλη ώρα. Καμιά ιδέα, ή μήπως πρέπει να το παω στην ΝΟΚΙΑ; Αν ναι, να τους πω για το τι έκανα, αφού η αναβάθμιση είναι της ΝΟΚΙΑ, ή να πω ότι εκεί που το άνοιξα μου άρχισε τα χαζά;

HEEEEELLLLLPPPPP PLEAAAASSSSEEE :(

Link to comment
Share on other sites

Μαλον η 4.0623.0.38 ειναι του Ν80 ΙΕ ενο η 4.0623.0.42 του Ν80! απλα προτα κηκλοφορισε του απλου και μετα του ΙΕ :O

 

Ναι αλλα εγω δεν το εχω κανει ΙΕ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, νομίζω έκανα πατάτα :( πήγα να κάνω την αναβάθμιση μέσω wi-fi και ενώ κατέβασε το αρχείο της αναβάθμισης κανονικά έκανε την αναβάθμιση, αλλά στην επανεκίνηση που έκανε έκανε ένα μπιπ και μετά από λίγο μου έβγαλε λάθος συστήματος.

Από τότε ανοίγει, αλλά έχει μία μόνιμη άσπρη οθόνη. Αν το αφήσω λίγο ανοιχτό, μπαίνει σε κατάσταση αναμονής βγάζοντας ημερομηνία του 2006 και άλλη ώρα. Καμιά ιδέα, ή μήπως πρέπει να το παω στην ΝΟΚΙΑ; Αν ναι, να τους πω για το τι έκανα, αφού η αναβάθμιση είναι της ΝΟΚΙΑ, ή να πω ότι εκεί που το άνοιξα μου άρχισε τα χαζά;

HEEEEELLLLLPPPPP PLEAAAASSSSEEE :(

 

δεν μπαινεις καθολου μεσα στο μενου??

αν οχι καλο ειναι να το πας...και να τους πεις την αληθεια δεν εκανες κατι κακο.

εγω το κανω συνεχεια μεσο wifi και δεν ειχα προβλημα,

παντως και καποιος αλλος φιλος ειχε τετοιο προβλημα.

δοκιμασες να βγαλεις την μπαταρια και να την ξαναβαλεις??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την εκδοση 4.0623.0.42 στο ν80 μου.υποστηριζει το προφιλ για ασυρματα ακουστικα bluetooth για να ακουω ραδιοφωνο απο αυτα?καπου ειχα ακουσει οτι με αυτην την εκδοση υποστηριζεται.ξερει κανεις σιγουρα?ευχαριστω!

--------------------

κανενας που να ξερει?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινεις καθολου μεσα στο μενου??

αν οχι καλο ειναι να το πας...και να τους πεις την αληθεια δεν εκανες κατι κακο.

εγω το κανω συνεχεια μεσο wifi και δεν ειχα προβλημα,

παντως και καποιος αλλος φιλος ειχε τετοιο προβλημα.

δοκιμασες να βγαλεις την μπαταρια και να την ξαναβαλεις??

πως κανετε αναβαθμιση με wifi; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πως κανετε αναβαθμιση με wifi; :rolleyes:

 

οταν περασα την version 0.41

στην συνδεσιμοτητα ειχε επιλογη προφιλ nokia.

εκανες αναζητηση με wifi η αναλογα με την εταιρεια που εισαι.

και οταν σου ελεγε καμια ενημερωση δεν υπηρχε κανουρια version

αμα εβρισκε εκανε π.χ.την 0.42 να την περασει σε 2λεπτα

και δεν εχανες τιποτα απο το τηλ.σου

σε σχεση με το να το κανεις με usb...που ηθελε ποση ωρα και τα εχανες ολα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάποιος έγραψε στο xxxxxxxxxxxxxx ότι από χτες είναι διαθέσιμη η έκδοση 4.0632.038 του ΙΕ και για τα απλά Ν80 μέσω του NSU...εγώ που το δοκίμασα πάντως βλέπει την δικιά μου (4.0623.042) και σαν τελευταία βγάζει την ίδια...το δοκίμασε κανείς άλλος??
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα,

Εχω κατεβασει μεσω τορρεντ το Route66 μαζι και χαρτη και κοντευω να σαλταρω.

 

Αφου λοιπον το κατεβαζω,οι οδηγιες λενε να κανω copy ολα τα contents μεσα στο root της memory card...ως εδω ολα οκ.

Αφου τα κανω λοιπον copy, μετα λεει να παω να ανοιξω το Route66.CAB, το θεμα ειναι βεβαια οτι για να μπορεσω να δω ολα αυτα αρχεια εχω εγκαταστησει το X-Plore.

Με το που παω να τρεξω το cab αρχειο (μεσω X-plore) μου εμφανιζεϊ: "no viewer found!".

Ακομα και οταν κανω copy το συγκεκριμενο αρχειο στο root της memory card (για να μπορεσω να το δω χωρις X-plore) και το τρεξω, μου εμφανιζει οτι δεν μπορει να τρεξει το αρχειο αυτο κτλ..

 

Μηπως υπαρχει καποια συγκεκριμενη διαδικασια ρε παιδες που δεν την ξερω?

Αυτο που μου φενεται περιεργο ειναι οτι πουθενα δεν υπαρχει καποιο .sis file ή οτιδηποτε αλλο για να κανω setup το route66,απλα οι οδηγιες λενε δηλαδη να παρω ολα τα αρχεια κ να τα πεταξω στο root...

 

ξερει κανεις κατι ?

 

Μηπως το Route66 δεν ειναι συμβατο με Ν80 κ τζαμπα παιδευομαι??

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινεις καθολου μεσα στο μενου??

αν οχι καλο ειναι να το πας...και να τους πεις την αληθεια δεν εκανες κατι κακο.

εγω το κανω συνεχεια μεσο wifi και δεν ειχα προβλημα,

παντως και καποιος αλλος φιλος ειχε τετοιο προβλημα.

δοκιμασες να βγαλεις την μπαταρια και να την ξαναβαλεις??

 

Όχι ούτε καν στο μενού δεν μπαίνει και δεν γίνεται τπτ βγάζοντας την μπαταρία, μου κάνει τα ίδια, απλά ανησυχώ μην μου πουν τίποτα μ@λα@κίες για το ότι έκανα μόνος μου αναβάθμιση και δεν υποστηρίζεται από την εγγύηση....

Link to comment
Share on other sites

Όχι ούτε καν στο μενού δεν μπαίνει και δεν γίνεται τπτ βγάζοντας την μπαταρία, μου κάνει τα ίδια, απλά ανησυχώ μην μου πουν τίποτα μ@λα@κίες για το ότι έκανα μόνος μου αναβάθμιση και δεν υποστηρίζεται από την εγγύηση....

φορματακι του εκανες; :happy:

Link to comment
Share on other sites

φορματακι του εκανες; :happy:

 

Έτσι όπως προσπέρναγα τις σελίδες στα πεταχτά και με την ψιλονύστα που έχω , νόμιζα ότι έγραψες " φαρμακάκι του έδωσες; " ?:lol:

Και λέω , ρε τι λέει ο παλαβός του παιδιού να κάνει στο κινητό του:p

Πρέπει να κόψω τα χάπια τελικά.... no more pills!:worry:

Link to comment
Share on other sites

φορματακι του εκανες; :happy:

 

αφού δεν μπαίνει καθόλου στο μενού, πως να κάνω φορμάτ; :( μετά από την επανεκίνηση, το "μπιπ" που κάνει και το μήνυμα ότι έχει σφάλμα συστήματος, βγάζει μία λευκή οθόνη με λάθος ημερομηνία και ώρα (στην κατάσταση αναμονής) και τπτ παραπάνω.

ούτε να το κλείσω δεν μπορώ.... πρέπει να του βγάλω την μπαταρία για να κλείσει :(

 

Έτσι όπως προσπέρναγα τις σελίδες στα πεταχτά και με την ψιλονύστα που έχω , νόμιζα ότι έγραψες " φαρμακάκι του έδωσες; " ?:lol:

Και λέω , ρε τι λέει ο παλαβός του παιδιού να κάνει στο κινητό του:p

Πρέπει να κόψω τα χάπια τελικά.... no more pills!:worry:

 

όπως κατάλαβες και εγώ με χάπια την βγάζω τώρα :p αφού βάζω διπλά reply τα έχω πάρει κανονικά, αφού η αναβάθμιση έγινε από το wi-fi που είναι πηγή της ΝΟΚΙΑ και μου κάνει χαζά

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση .... μην αγχώνεσαι! Κλείσε το κινητό και βγάλε την κάρτα μνήμης! Προτού πατήσεις το κουμπί για ν' ανοίξει πάτα το "3" , το πράσινο κουμπί και το "*" και άνοιξε το κινητό! Μην αφήσεις τα 3 κουμπιά που σου είπα, πρέπει να τα έχεις συνέχεια πατημένα, μέχρι να σου εμφανίσει την επιλογή να βάλεις ώρα και ημερομηνία!

Είναι λίγο δύσκολο, πρέπει να έχει παραπάνω δάχτυλα στα χέρια για να το πετύχεις :p

Με τον τρόπο που σου λέω , θα σβηστούν όλα από το κινητό και θα είναι όπως όταν το πρωτοάνοιξες!

Αν δεν γίνει τίποτα και με αυτό.... τότε μονόδρομος το Νοκια service!:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εγω δεν το εχω κανει ΙΕ :wacko:

 

Παιδιά είτε το πιστεύετε είτε όχι από έκανα την αναβάθμιση χτες στο κινητό μου ΟΧΙ ΙΕ, και όλα πήγαν καλά μέσω NSU(el). Έχω το μενού του ΙΕ. Μάλλον έγινε ΙΕ !!!:D :D :D

 

Μπορεί να είναι το πρώτο post αλλά πιστεψε με έχω διαβάσει ΟΛΑ τα υπόλοιπα post που έχουν γραφτεί.

 

Καλώς σας βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είτε το πιστεύετε είτε όχι από έκανα την αναβάθμιση χτες στο κινητό μου ΟΧΙ ΙΕ, και όλα πήγαν καλά μέσω NSU(el). Έχω το μενού του ΙΕ. Μάλλον έγινε ΙΕ !!!:D :D :D

 

Μπορεί να είναι το πρώτο post αλλά πιστεψε με έχω διαβάσει ΟΛΑ τα υπόλοιπα post που έχουν γραφτεί.

 

Καλώς σας βρήκα.

 

κάποιος έγραψε στο xxxxxxxxxxxxxxx ότι από χτες είναι διαθέσιμη η έκδοση 4.0632.038 του ΙΕ και για τα απλά Ν80 μέσω του NSU...εγώ που το δοκίμασα πάντως βλέπει την δικιά μου (4.0623.042) και σαν τελευταία βγάζει την ίδια...το δοκίμασε κανείς άλλος??

 

χχμμμ...και εμένα δηλαδή με ντρέπεται..??:cry:

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το λες, όχι...πάντα το αγγλικό NSU είχα και προχτές κατέβασα το τελευταίο..αγγλικό και πάλι...από την άλλη το τηλέφωνο το έχω μονίμως στα αγγλικά αλλά φαντάζομαι κοιτάει το product code που είναι ελληνικό...

τώρα βέβαια αν πετάξω το ελληνικό NSU από πάνω...λες να φάει κανά κόλημα το όλο σύστημα pc-NSU-drivers-σύνδεση με το κινητό..??:worry:

Link to comment
Share on other sites

κάποιος έγραψε στο xxxxxxxxxxxxx ότι από χτες είναι διαθέσιμη η έκδοση 4.0632.038 του ΙΕ και για τα απλά Ν80 μέσω του NSU...εγώ που το δοκίμασα πάντως βλέπει την δικιά μου (4.0623.042) και σαν τελευταία βγάζει την ίδια...το δοκίμασε κανείς άλλος??

 

Δοκίμασα εγώ χθές βράδυ να δώ άν υπάρχει νεότερη διαθέσιμη έκδοση απο την 4.0623.042 που ήδη είχα περάσει στο κινητό μου μέ Over The Air download (Μενού>Συνδεσιμότητα>Διαχείριση Συσκευής>Ενημέρωση νέας version).

Μου έβγαλε μήνυμα οτι υπάρχει διαθέσιμη η 4.0632.038 (N80 είναι το κινητό μου όχι Ν80ΙΕ).

Την κατέβασα, αποδέχθηκα το ερώτημα εγκατάστασης, ξεκίνησε η εγκατάσταση (λευκή οθόνη μέ την μπάρα προόδου εγκατάστασης) και....

ΜΕΤΑ ΠΑΦ !!!

Το κινητό πήγε να κάνει επανεκίνηση, μετά απο κανένα τρίλεπτο (άσπρη οθόνη στο μεταξύ) ακούστηκε ένα ΜΠΙΠ, μετά απο κανενα τρίλεπτο ακόμη εμφανίστηκε μπλέ φόντο με μήνημα "Λάθος συστήματος!" και απο τότε ούτε προχωρά παραπέρα ούτε και κλείνει αν πατήσω το γενικό διακόπτη.

Εβγαλα τη μπαταρία, το άφησα 15 λεπτά χωρίς και μετά την ξανάβαλα και το άνοιξα... ΤΑ ΙΔΙΑ !!! :mad:

 

Το περίεργο είναι οτι στον προσδιορισμένο για την ενεργοποίηση του screensaver χρόνο, ενεργοποιείται ο screensaver (η οριζόντια γραμμή με την ένδειξη ώρας που ανεβοκατεβαίνει σταδιακά στην οθόνη) και μάλιστα δείχνει και τη ΣΩΣΤΗ ημερομηνία και ώρα.

Απο κεί και πέρα όμως τίποτα, λευκή οθόνη...

 

Το πήγα σε Club Nokia, το παλαίψαν κανένα τρίωρο και τελικά μου είπαν οτι πρέπει να το στείλουν ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ και ο λογικός χρόνος αναμονής είναι περιπου 20 μέρες !!!

 

Ευτυχώς είναι στην εγγύηση, αλλά τίθεται το ερώτημα, αν ήταν εκτός εγγύησης ποιός καλύπτει την επιδιόρθωση απ τη στιγμή που η βλάβη προκλήθηκε απο ήδη εγκατεστημένει επίσημη λειτουργία της ΝΟΚΙΑ (η Over The Air αναβάθμιση είναι επίσημα εγκατεστημένη και υποθέτω οτι σε συνδέει με το σωστό και official site... σωστα; ) ;

 

Αυτά τα ολίγα προς ενημέρωση όλων.

Αν κάποιος πρόλαβε και έζησε αντίστοιχο πρόβλημα ας γράψει δυό γραμμές εδώ να ξέρω τι με περιμένει....

 

Καλημέρα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

τα αρχεια *.cab ειναι για windows mobile συσκευες :O

 

Φιλε μου αυτο με το αρχειο CAB ηταν η 2η αποπειρα του να κατεβασω το Route66.

την πρωτη φορα που το κατεβασα υποτιθεται για Symbian, παλι δεν μπορεσα να κανω κατι (κανοντας ΟΛΗ την διαδικασια που προανεφερα) γιατι μου εμφανιζε viewer not found...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση .... μην αγχώνεσαι! Κλείσε το κινητό και βγάλε την κάρτα μνήμης! Προτού πατήσεις το κουμπί για ν' ανοίξει πάτα το "3" , το πράσινο κουμπί και το "*" και άνοιξε το κινητό! Μην αφήσεις τα 3 κουμπιά που σου είπα, πρέπει να τα έχεις συνέχεια πατημένα, μέχρι να σου εμφανίσει την επιλογή να βάλεις ώρα και ημερομηνία!

Είναι λίγο δύσκολο, πρέπει να έχει παραπάνω δάχτυλα στα χέρια για να το πετύχεις :p

Με τον τρόπο που σου λέω , θα σβηστούν όλα από το κινητό και θα είναι όπως όταν το πρωτοάνοιξες!

Αν δεν γίνει τίποτα και με αυτό.... τότε μονόδρομος το Νοκια service!:(

 

ΣΩΤΗΡΑΑΑΑΑ ΜΟΥΥΥΥ :) Όλα οκ δουλεύει κανονικότατα και έγινε και ΙΕ απίστευτο και όμως..... Thanks και πάλι

 

Δοκίμασα εγώ χθές βράδυ να δώ άν υπάρχει νεότερη διαθέσιμη έκδοση απο την 4.0623.042 που ήδη είχα περάσει στο κινητό μου μέ Over The Air download (Μενού>Συνδεσιμότητα>Διαχείριση Συσκευής>Ενημέρωση νέας version).

Μου έβγαλε μήνυμα οτι υπάρχει διαθέσιμη η 4.0632.038 (N80 είναι το κινητό μου όχι Ν80ΙΕ).

Την κατέβασα, αποδέχθηκα το ερώτημα εγκατάστασης, ξεκίνησε η εγκατάσταση (λευκή οθόνη μέ την μπάρα προόδου εγκατάστασης) και....

ΜΕΤΑ ΠΑΦ !!!

Το κινητό πήγε να κάνει επανεκίνηση, μετά απο κανένα τρίλεπτο (άσπρη οθόνη στο μεταξύ) ακούστηκε ένα ΜΠΙΠ, μετά απο κανενα τρίλεπτο ακόμη εμφανίστηκε μπλέ φόντο με μήνημα "Λάθος συστήματος!" και απο τότε ούτε προχωρά παραπέρα ούτε και κλείνει αν πατήσω το γενικό διακόπτη.

Εβγαλα τη μπαταρία, το άφησα 15 λεπτά χωρίς και μετά την ξανάβαλα και το άνοιξα... ΤΑ ΙΔΙΑ !!! :mad:

 

Το περίεργο είναι οτι στον προσδιορισμένο για την ενεργοποίηση του screensaver χρόνο, ενεργοποιείται ο screensaver (η οριζόντια γραμμή με την ένδειξη ώρας που ανεβοκατεβαίνει σταδιακά στην οθόνη) και μάλιστα δείχνει και τη ΣΩΣΤΗ ημερομηνία και ώρα.

Απο κεί και πέρα όμως τίποτα, λευκή οθόνη...

 

Το πήγα σε Club Nokia, το παλαίψαν κανένα τρίωρο και τελικά μου είπαν οτι πρέπει να το στείλουν ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ και ο λογικός χρόνος αναμονής είναι περιπου 20 μέρες !!!

 

Ευτυχώς είναι στην εγγύηση, αλλά τίθεται το ερώτημα, αν ήταν εκτός εγγύησης ποιός καλύπτει την επιδιόρθωση απ τη στιγμή που η βλάβη προκλήθηκε απο ήδη εγκατεστημένει επίσημη λειτουργία της ΝΟΚΙΑ (η Over The Air αναβάθμιση είναι επίσημα εγκατεστημένη και υποθέτω οτι σε συνδέει με το σωστό και official site... σωστα; ) ;

 

Αυτά τα ολίγα προς ενημέρωση όλων.

Αν κάποιος πρόλαβε και έζησε αντίστοιχο πρόβλημα ας γράψει δυό γραμμές εδώ να ξέρω τι με περιμένει....

 

Καλημέρα σε όλους.

 

Το ίδιο πρόβλημα ανέφερα και εγώ πριν από μερικά posts, αλλά βρέθηκε ο σωτήρας μου :) με τα τρία μαγικά κουμπάκια (4 για την ακρίβεια) κάνει φορμάτ και μετά λειτουργεί κανονικότατα, απλά χάνεις ότι έχεις εγκαταστήσει, αλλά έχεις πλέον ΙΕ

Τσάμπα το πήγες τελικά στην ΝΟΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Pws mporo na enotho me to internet xrisimopiontas to wifi tou n80...

exo vrei ena sxetiko thema sto forum alla den mou emfanizei tis eikones...

PS: Kano kanonika wlan searching, mou vriskei ta hotspot alla otan pao na enotho mou emfanizei "Den vrethike diktuo Lan"

Ti na kano???

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΤΗΡΑΑΑΑΑ ΜΟΥΥΥΥ :) Όλα οκ δουλεύει κανονικότατα και έγινε και ΙΕ απίστευτο και όμως..... Thanks και πάλι

 

:) ...χαίρομαι που πήγαν όλα καλά φίλε, γιατί αν το πήγαινες στην ΝΟΚΙΑ θα το έπαιρνες κάνα μήνα μετά! Ας είναι καλά το myphone που τα λέμε εδώ , να ξερες και γω πόσες φορές έχω σωθεί από γνώμες και κολπάκια που διαβάζω εδώ!

Να κάνεις και κανά φορμάτ στην κάρτα μνήμης πριν αρχίσεις να το γεμίζεις με εφαρμογές- αν και μπορεί να δουλεύουν μερικές ακόμα , αλλά η γνώμη μου είναι μετά από κάθε αναβάθμιση να τα "ξαναπερνάμε" όλα από την αρχή!

Link to comment
Share on other sites

:) ...χαίρομαι που πήγαν όλα καλά φίλε, γιατί αν το πήγαινες στην ΝΟΚΙΑ θα το έπαιρνες κάνα μήνα μετά! Ας είναι καλά το myphone που τα λέμε εδώ , να ξερες και γω πόσες φορές έχω σωθεί από γνώμες και κολπάκια που διαβάζω εδώ!

Να κάνεις και κανά φορμάτ στην κάρτα μνήμης πριν αρχίσεις να το γεμίζεις με εφαρμογές- αν και μπορεί να δουλεύουν μερικές ακόμα , αλλά η γνώμη μου είναι μετά από κάθε αναβάθμιση να τα "ξαναπερνάμε" όλα από την αρχή!

 

Μόλις το τελείωσα και αρχίζω το γέμισμα :)

Όντως για το myphone δεν τίθεται λόγος το καλύτερο Ελληνικό site. Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...