Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia ginetai na kanw to aplo N80 mou N80ie xwris na xrisimopoiisw NSS?Giati antimetipisa arketa provlimata.Ginetai as poume me to NSU mono?Ksekinisa na to dokimasw me nsu mono alla stamatisa molis eida oti prepei na kanei download 72Mb......!!!!Euxaristw.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα Ν80κιδες.Είμαι πλέον κάτοχος κ εγώ ενός Ν80 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Φανταστικό τηλέφωνο.Ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βρώ θέματα και αν είναι εύκολο να βρώ θέματα ομάδων.Και κάτι τελευταίο,επειδή το Ν80 είναι αγορασμένο απ το εξωτερικό, μου είπαν ότι η εγγύηση για την ελλάδα δεν ισχύει.Όποιος γνωρίζει να απαντήσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ν80κιδες.Είμαι πλέον κάτοχος κ εγώ ενός Ν80 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Φανταστικό τηλέφωνο.Ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βρώ θέματα και αν είναι εύκολο να βρώ θέματα ομάδων.Και κάτι τελευταίο,επειδή το Ν80 είναι αγορασμένο απ το εξωτερικό, μου είπαν ότι η εγγύηση για την ελλάδα δεν ισχύει.Όποιος γνωρίζει να απαντήσει.

 

καλημερα!!!

για themes εδω

http://www.zedge.net/?p=themes&zd=826-0-0-1-

και εδω

http://gallery.mobile9.com/c/nokia-n80-themes/1/

και οτι αλλο θελεις περι θεματων να ρωτησεις εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ν80κιδες.Είμαι πλέον κάτοχος κ εγώ ενός Ν80 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Φανταστικό τηλέφωνο.Ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βρώ θέματα και αν είναι εύκολο να βρώ θέματα ομάδων.Και κάτι τελευταίο,επειδή το Ν80 είναι αγορασμένο απ το εξωτερικό, μου είπαν ότι η εγγύηση για την ελλάδα δεν ισχύει.Όποιος γνωρίζει να απαντήσει.

Εάν έχεις την απόδειξη αγοράς και το έχεις αγοράσει από Ευρώπη, δηλαδή προοριζόταν για Ευρώπη και βέβαια ισχύει. Έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση. ;)

Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κανείς να μπει μέσα από το messaging σε λογαριασμό gmail?

ενώ υποτίθεται ότι έχω σωστές ρυθμίσεις, κάθε φορά που επιβεβαιώνω το username-pass, ξαναγυρνάει στην ένδειξη searching for available access points..:(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

για themes εδω

http://www.zedge.net/?p=themes&zd=826-0-0-1-

και εδω

http://gallery.mobile9.com/c/nokia-n80-themes/1/

και οτι αλλο θελεις περι θεματων να ρωτησεις εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

ολα τα θεματα σ'αυτα τα λινκς υπαρχουν στο xxxxxxxxxxxxx και ειναι στις σωστες κατηγοριες, δηλαδη αν ειναι για Ν73, Ν91 ή Ν80 το λενε και ξερεις αν κανει ενα θεμα :)

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάποιο πρόβλημα στο να πάρει IP από DHCP server στην internet edition, νομίζω καθυστερεί πολύ κι έτσι γίνεται timeout από τον sip server.

Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό; Αναφέρομαι στο internet telephony του n80 και όχι σε 3rd party εφαρμογή.

 

Ναι φίλε μου αυτό ακριβώς συμβαίνει στο firmware IE. Δεν μπορεί με τίποτα να πάρει ip από dhcp, ενώ το παλιό firmware (όχι IE) έπαιρνε με τη μία. Και το έχω δει αυτό σε τουλάχιστον άλλα 3 κινητά.

Major bug, ελπίζω να το διορθώσουνε στα επόμενα firmware.

Γενικά πολύ ασταθές to IE firmware σε σχέση με το αμέσως προηγούμενο του N80, όλο κολλήματα σε blank screen και εξαφανίζεται το menu, θέλει χαλαρά 2-3 επανεκκινήσεις την ημέρα. Αν δεν είχε το voip client, πολοί θα ξαναγυρνούσαν στο απλό firmware.:)

tsampouros
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο καθένας γράφει ό,τι θέλει. Έχω το Ν80 ΙΕ εδώ και 1.5 μήνα και δεν μου έχει κάνει ούτε ένα restart, ούτε ένα κόλλημα (άκου 3 την ημέρα!). Πραγματικά, δεν έχω ξαναδεί τόσο σταθερό S60 από τη Nokia (και δεν είμαι και Nokiάκιας). Μήπως τα προβλήματα υπάρχουν σε όσους αναβάθμισαν το απλό σε IE;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο καθένας γράφει ό,τι θέλει. Έχω το Ν80 ΙΕ εδώ και 1.5 μήνα και δεν μου έχει κάνει ούτε ένα restart, ούτε ένα κόλλημα (άκου 3 την ημέρα!). Πραγματικά, δεν έχω ξαναδεί τόσο σταθερό S60 από τη Nokia (και δεν είμαι και Nokiάκιας). Μήπως τα προβλήματα υπάρχουν σε όσους αναβάθμισαν το απλό σε IE;

Και εγώ που το αναβάθμισα δεν έχω κολλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που το αναβάθμισα δεν έχω κολλήματα...

Kai egw paidia me xara sas anakoinwnw oti to anavathmisa eputuxws se N80ie kai oxi mono den exei kanena provlima alla pisteuw oti douleuei kalutera apo pote!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μια ερωτηση!!

Οταν εχω συνδεδεμενο το bluetooth handsfree ο ηχος κλησης απ το ηχειο του κινητου ακουγεται πολυ πιο σιγα με αποτελεσμα να χανω πολλες κλησεις αφου δεν εχω συνεχειο το ακουστικο στο αυτι!Μπορω με καποιο τροπο να το ρυθμισω να χτυπαει το ιδιο δυνατα οπως οταν δεν εχω συνδεσει το bluetooth πανω??

Σας το κανει και σας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία!Αγόρασα πρόσφατα μια Kingston mini SD 2gb.Έβαλα 3 βίντεο των 50-60 ΜΒ και αρκετά τραγούδια...Όταν έβαλα την κάρτα στο κινητό και πήγα στην γκαλερύ το κινητό αργούσε πάρα πολύ και στο τέλος το έκλεισα..Έτσι έβγαλα την κάρτα και την σύνδεσα στο πισι για να σβήσω κάποια αρχεία αλλά η κάρτα δεν δούλευε πλέον..μου έλεγε το πισι ότι ήθελε φόρματ αλλά αυτό δεν γινόταν και καμία συσκευή δεν την έβρισκε.Μου αντικατέστησαν την κάρτα και επειδή δεν θέλω να ξαναπάθει κάτι παρόμοιο η κάρτα μου θα ήθελα να μου πείτε τι πρέπει να προσέξω...δηλαδή από τα 2gb δεν μπορώ να γεμίσω ούτε τα 500ΜΒ τα οποία είχα γεμίσει την κάρτα??

 

Υ.Σ.Συγγνώμη αν μακρυγόρησα...

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Oταν βαζεις μια καινουρια καρτα στο κινητο σου καλο ειναι να την κανεις ενα format μεσα απο το κινητο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία!Αγόρασα πρόσφατα μια Kingston mini SD 2gb.Έβαλα 3 βίντεο των 50-60 ΜΒ και αρκετά τραγούδια...Όταν έβαλα την κάρτα στο κινητό και πήγα στην γκαλερύ το κινητό αργούσε πάρα πολύ και στο τέλος το έκλεισα..Έτσι έβγαλα την κάρτα και την σύνδεσα στο πισι για να σβήσω κάποια αρχεία αλλά η κάρτα δεν δούλευε πλέον..μου έλεγε το πισι ότι ήθελε φόρματ αλλά αυτό δεν γινόταν και καμία συσκευή δεν την έβρισκε.Μου αντικατέστησαν την κάρτα και επειδή δεν θέλω να ξαναπάθει κάτι παρόμοιο η κάρτα μου θα ήθελα να μου πείτε τι πρέπει να προσέξω...δηλαδή από τα 2gb δεν μπορώ να γεμίσω ούτε τα 500ΜΒ τα οποία είχα γεμίσει την κάρτα??

 

Υ.Σ.Συγγνώμη αν μακρυγόρησα...

File mou loipame pou tha to akouseis apo emena alla mallon i karta sou exei katastrafei.Eixa pathei to idio me to 6680.Evala mia megali photo kai den tin anoige me apotelesma na kolisei kai na kleisw to kinito.Apo tote mono to pc ti diavaze xwris na mporw na perasw dedomena kai kanena tilephono.Oute mporousa na kanw format apo kinito.An vriskeis omoiotites se auta pou eipa i mnimi sou exei diavrwthei.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν80 1 εβδομάδα είναι φανταστικό.Μόλις χθές μου έπεσε και παραλίγο να διαλύσει.δεν γίνετε θέλω να πάρω μια θήκη αλλά δεν μπορώ να βρώ πουθενά.Έχω πάει Αθήνα, Περιστέρι, Χα'ι'δάρι Αιγάλεω, τίποτα.Θέλω αυτήν η οποία εφαρμόζει πάνω όχι βαλιτσάκι.:( :( :( :(

 

Έχω ανακαλύψει αυτό:

OwnSkin: Free Nokia Themes, Nokia Theme Creator, SonyEricsson Themes

Έχω πάθει πλάκα! Φτιάχνω τα δικά μου themes εύκολα και γρήγορα.

 

Εμείς πώς θα μπορέρσουμε να το κάνουμε, είναι εύκολο?Μπορείς με 2 λόγια να το εξηγήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν80 1 εβδομάδα είναι φανταστικό.Μόλις χθές μου έπεσε και παραλίγο να διαλύσει.δεν γίνετε θέλω να πάρω μια θήκη αλλά δεν μπορώ να βρώ πουθενά.Έχω πάει Αθήνα, Περιστέρι, Χα'ι'δάρι Αιγάλεω, τίποτα.Θέλω αυτήν η οποία εφαρμόζει πάνω όχι βαλιτσάκι.:( :( :( :(

 

 

 

Εμείς πώς θα μπορέρσουμε να το κάνουμε, είναι εύκολο?Μπορείς με 2 λόγια να το εξηγήσεις?

 

 

ευκολα,μπηκα και το εκανα!!!

πας στην διευθυνση που μας δεινει ο φιλος μας,μετα πατας create, και διαλεγεις την συσκευη σου.μετα φορτωνεις τις εικονες που θες,ονομαζεις το θεμα και τελος.

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

File mou loipame pou tha to akouseis apo emena alla mallon i karta sou exei katastrafei.Eixa pathei to idio me to 6680.Evala mia megali photo kai den tin anoige me apotelesma na kolisei kai na kleisw to kinito.Apo tote mono to pc ti diavaze xwris na mporw na perasw dedomena kai kanena tilephono.Oute mporousa na kanw format apo kinito.An vriskeis omoiotites se auta pou eipa i mnimi sou exei diavrwthei.

Ne to 3ero oti exi katastrafi afou ipa oti tin antikatestisan tin karta kai mou edosan kainouria..afto poy rotao ine ti prepei na kano gia na min to 3anapatho...

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

ευκολα,μπηκα και το εκανα!!!

πας στην διευθυνση που μας δεινει ο φιλος μας,μετα πατας create, και διαλεγεις την συσκευη σου.μετα φορτωνεις τις εικονες που θες,ονομαζεις το θεμα και τελος.

 

Όντως παιχνιδάκι! Τσάμπα πεδευόμουν να μάθω το Nokia Theme Creator...

Link to comment
Share on other sites

pedia na rotiso pia ine i teleyta ekdosi firmware tu n80??

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

pedia na rotiso pia ine i teleyta ekdosi firmware tu n80??

V 4.0632.0.38

13-10-2006

RM-92

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

V 4.0632.0.38

13-10-2006

RM-92

Egw ethes pou anavathmisa to diko mou,me tin teleutaia upotithetai ekdosi einai i 4.0623.0.42 20-9-2006 RM-92.Pou ti vrikes esy auti??

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

V 4.0632.0.38

13-10-2006

RM-92

 

αυτή είναι του Ν80ΙΕ...

 

η τελευταία του Ν80 είναι η

V4.0623.0.42

20-09-2006

RM-92

Link to comment
Share on other sites

Ne to 3ero oti exi katastrafi afou ipa oti tin antikatestisan tin karta kai mou edosan kainouria..afto poy rotao ine ti prepei na kano gia na min to 3anapatho...

Otidipote pou na epitrepei sto kinito sou na kanei reboot!As poume megalou megethous arxeia video den prokeite na paiksei xwris programma.Sou kanei reboot.Opote na to apofugeis....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...