Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι σίγουρο ότι το ν80 θα δεχθεί τα ελλληνικά απο την στιγμή που δέχεται την κάρτα σίμ.είναι απο το εξωτερικό ΄{Ντουμπάι}
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalispera.na kanw mia erwthsh...ebala ena arxeio .pdf megethoys 5 mb sto kin.otan paw na to anoiksw kanei kapoia sec kai meta moy leei energeia apetyxe kai meta aneparkhs mhnmh.ena allo pdf mikroteroy megethoys to anoigei kanonika.peite moy an kserete giati kaigomai

einai sobaro paidia .kaneis den kserei?

Kανε στο κινητο σου μια επανεκινηση και ξαναδοκιμασε μηπος και το ανηξει και αν το εχεις στην μνημη της σησκευης σου βαλτο στην καρτα :)

Μπορει να στο ανηξει δοκιμασε το παντος :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση IE τι διαφορα εχει?Και επειδη μπερδευτηκα,τα θεματα του Ν73 δεν κανουν για Ν80 εξαιτιας της οθονης ασχετα αν ειναι 3rd edition και τα 2 ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Και επειδη μπερδευτηκα,τα θεματα του Ν73 δεν κανουν για Ν80 εξαιτιας της οθονης ασχετα αν ειναι 3rd edition και τα 2 ετσι δεν ειναι?

ναι, εξαιτιας της οθονης, το ενα εχει 352x416 και το αλλο 240x320, αρα οι φωτο συμπιεζονται ή τεντωνονται :)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είπαν απ την νόκια ότι δεν μπορούν να το ξεκλειδώσουν {αγορασμένο απο το ντουμπάι} και εκτός αού το μπλόκαραν και μου είπαν να περιμένω ένα νέο πρόγραμμα σε 1 μήνα και θα βάλουν τα ελληνικά.τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Agapitoi N80 users,mipws mporeite na mou peite kati ousiastika thetiko pou prosferei i teleutaia anavathmisi tou N80?Edw kai mia evdomada ekana dwro sti mitera mou to 5300 Xpress music kai eida oti exei video tones.....Yparxei periptwsi na doume kati analogo sto N80 i tha perimenoume na vgei to N95???Thewrw poli adiko na dinw 645e kai na min exei video tones dunatotita pou exoun pleon ta nokia me 240e..........

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα,για το mac filtering,εχει 2 επιλογες: η μια ειναι αυτη που λες (allow all) κ νομιζω οτι εχει αλλη μια που λεει αν θα του επιτρεπεις να χρησιμοποιει ΟΛΕΣ τις υπηρεσιες...θα το δω οταν παω σπιτι κ θα το κανω ενα screenshot να το δεις.

ΓΙα την IP που λες,δεν νομιζω να ειναι αυτο, εκτος κ αν του εχεις πειραξει τιποτα εσυ πιο πριν.

 

Εχω το ιδιο προβλημα..

Αν τα καταφερεις, πες μου πως με ενα μειλ...Φριτζ έχω, και άνοιξα το mac filtering, έχω μόνο wep αλλά δεν είναι εκει το πρόβλημα...κάτι στο Ν80 το μπιμπιπμένο είναι....κάποτε μου δούλευε.....

Link to comment
Share on other sites

Agapitoi N80 users,mipws mporeite na mou peite kati ousiastika thetiko pou prosferei i teleutaia anavathmisi tou N80?Edw kai mia evdomada ekana dwro sti mitera mou to 5300 Xpress music kai eida oti exei video tones.....Yparxei periptwsi na doume kati analogo sto N80 i tha perimenoume na vgei to N95???Thewrw poli adiko na dinw 645e kai na min exei video tones dunatotita pou exoun pleon ta nokia me 240e..........

Δεν μπορείς να έχεις αυτή τη στιγμή video tones στο Ν80, ίσως βγει κάποια εφαρμογή στο μέλλον.

 

Πάντως μπορείς να βάλεις ως ήχο κλήσης ένα από τα βίντεο σου. Φυσικά, θα παίζει μόνο ο ήχος και όχι το βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπορείς να βάλεις ως ήχο κλήσης ένα από τα βίντεο σου. Φυσικά, θα παίζει μόνο ο ήχος και όχι το βίντεο.

 

Aυτο γεινετε μονο στο Ν80 η μπορω να το κανω και εγω στο Ν73? αν γεινετε πες μου πος? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω εάν γίνεται στο N73.

 

Στο Ν80 πάντως στη λίστα με τους ήχους, απλά εμφανίζονται και τα αρχεία βίντεο ως επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο προβλημα..

Αν τα καταφερεις, πες μου πως με ενα μειλ...Φριτζ έχω, και άνοιξα το mac filtering, έχω μόνο wep αλλά δεν είναι εκει το πρόβλημα...κάτι στο Ν80 το μπιμπιπμένο είναι....κάποτε μου δούλευε.....[/quote

 

 

και σε μενα στην αρχη δουλευε.μετα ...υπηρεσιες:καμμια αποκριση πυλης

το ψαχνω,γιατι απο το ρουτερ 9108 δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ολέ... :D

Έγινε το κινητάκι μου N80ie μόνο αλλάζοντας το product code με NSS και μετά update με Nokia Software Updater. :ninja:

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

βλέπεις καμια διαφορά/βελτίωση;

 

Μία βασική διαφορά που παρατήρησα είναι το wi-fi scanner που έχει στο main menu κάτω από τα calendars όπου δείχνει τις διαθέσιμες συνδέσεις wi-fi.

Και φυσικά ένα άλλο χαρακτιριστικό είναι το call over ip με το gizmo project (όπως και με το voipbuster, ανάλογα ποιό θα εγκαταστήσεις...). Σου βγάζει δυνατότητα όταν γράφεις τον αριθμό να κάνεις κλήση μέσω διαδικτύου. Τα υπόλοιπα δεν πρόλαβα να τα ψάξω, χθες το βράδυ έκανα το update. :cool:

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει δυνατοτητα να δωσουμε στατικη IP στο Ν80 ωστε να μην υπαρχουν τετοια προβληματα με πυλες και διεθυνσεις?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει δυνατοτητα να δωσουμε στατικη IP στο Ν80 ωστε να μην υπαρχουν τετοια προβληματα με πυλες και διεθυνσεις?

Και βέβαια υπάρχει :)

 

Υπάρχουν ολόκληρα posts με οδηγούς (με εικόνες) που έχω φτιάξει στις πρώτες σελίδες...

 

Μία βασική διαφορά που παρατήρησα είναι το wi-fi scanner που έχει στο main menu κάτω από τα calendars όπου δείχνει τις διαθέσιμες συνδέσεις wi-fi.

Και φυσικά ένα άλλο χαρακτιριστικό είναι το call over ip με το gizmo project (όπως και με το voipbuster, ανάλογα ποιό θα εγκαταστήσεις...). Σου βγάζει δυνατότητα όταν γράφεις τον αριθμό να κάνεις κλήση μέσω διαδικτύου. Τα υπόλοιπα δεν πρόλαβα να τα ψάξω, χθες το βράδυ έκανα το update. :cool:

Εγώ ακόμα δεν κατάφερα να το ρυθμίσω :(

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ ακόμα δεν κατάφερα να το ρυθμίσω :(

 

Εμένα δε μου φάνηκε ιδιαίτερα δύσκολο. Ίσως να έτυχε και να πάτησα τα κατάλληλα κουμπάκια την κατάλληλη στιγμή...

 

1ον μπήκα στον φάκελο Διαδίκτυο και έκανα Λήψη νέων καταλόγων...

 

2ον επέλεξα το Gizmo VoIP και το κατέβασε και του έκανε εγκατάσταση αυτόματα...

 

3ον έκανα εγκατάσταση του Gizmo στο Μακ μου (ώστε να κάνω register απλά κι εύκολα ενός λογαριασμού gizmo που μετά χρησιμοποίησα στο κινητό)

 

4ον έκανα login στο κινητό μου με στοιχεία εκείνα που έκανα register πριν στον υπολογιστή μου και μπήκε. (Μου έκανε μια κλήση αυτόματα ένα bot και μου περιέγραψε τις δυνατότητες του gizmo, στα αγγλικά...)

 

5ον από εκείνη τη στιγμή και μετά στο stand by menu κάτω από τα calendar notes εμφανίζεται και μια γραμμή σάρωσης WLAN. cool... :p

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εμένα μολις βγάζω μία φωτογραφία η μπαταρία τελειώνει αμέσως ακόμα και αν το έχω βγάλει αμέσως από την φόρτιση! τι γίνεται?
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εμένα μολις βγάζω μία φωτογραφία η μπαταρία τελειώνει αμέσως ακόμα και αν το έχω βγάλει αμέσως από την φόρτιση! τι γίνεται?

 

μηπως δεν εχεις κανει την σωστη φορτιση που επρεπε στην αρχη??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς?

 

εννοω ποτε το πηρες??

στην αρχη οταν παιρνουμε ενα τηλ.

το αποφορτιζουμε και μετα το φορτιζουμε 10 με 12ωρες,

και την δευτερη φορα παλι το ιδιο για να ανοιξει η μπαταρια.

καποτε δεν το ειχα κανει αυτο σε ενα panasonic και τελειωνε σε 6ωρες.

εσυ τι διαφορα βλεπεις??

δηλαδη ποση ωρα κραταει σε περιπτωση που εχεις κανει τα παραπανω που σου ειπα??

μια μπαταρια ν80--860mah κραταει μεσο ορο επειδη το ειχα 2,3μερες το πολυ..

πανω κατω εγω το φορτιζα καθε 2,5μερες και το βραδυ το εκλεινα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το πήρα μεταχειρισμένο και δεν ξερω.. να αγοράσω μία άλλη καινούργια λέτε?
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

Ολέ... :D

Έγινε το κινητάκι μου N80ie μόνο αλλάζοντας το product code με NSS και μετά update με Nokia Software Updater. :ninja:

 

Aαα!!

 

Δεν τοξερα ότι γινόταν τόσο απλά!!

(Επειδή στην αρχή που βγήκε το ΙΕ δεν γινόταν έτσι. Ίσως τα τελευταία updates του NSU ήταν η λύση ;) )

 

Οπότε δεν έχασα καιρό... Τώρα είναι και εμένα ΙΕ :D

 

PS. Το μόνο σπαστικό ήταν η ξαναεγκατάσταση εφαρμογών. Πιο πολύ χρόνο μου πήρε αυτό, παρά η αναβάθμιση... :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...