Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγο οφ τοπικ αλλά θα ρωτήσω, έδωσε η Vodafone για το Πάσχα κάποια προσφορά - δώρο;

Δεν είδα κάτι..

 

Και εγω το έψαξα αλλα δεν βρηκα κατι στο google

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τελικα και επισημα σημερα τελος η vodafone και απο μενα. Ανεπισημα εχω φυγει εδω και πανω απο ενα μηνα για την Q και εχω βρει την ησυχια μου αφου με εχει βολεψει αφανταστα.

 

Σημερα μου ηρθε επιστολη απο την vodafone μετα την καταγγελια μου στην ΕΕΤΤ που στην τελικη γραφει οτι δεν εκκρεμει καμια οικονομικη αξιωση της εταιρειας .

Περιμενω αλλη μια επιστολη αυτη την φορα μετα απο καταγγελια μου προς τον συνηγορο του καταναλωτη.

 

Δεν ξερω που το παει η vodafone αλλα ειναι κριμα μετα τα τοσα χρονια που ειχα σωστη αντιμετωση τωρα να με κανει να στελνω καταγγελιες για τα αυτονοητα.

 

Να ευχαριστησω τον Mark_K που μας ανοιξε τα ματια για αυτα που αναφερει η ΕΕΤΤ, ολα τα παιδια για τις απαντησεις τους πανω στο ιδιο προβλημα εδω στο θεμα, τον alnotas για τις απαντησεις του

και τελος τον κουμπαρο μου τον Αλεξανδρο που ετρεξε ολη την δουλεια!! :p

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βρέθηκε τελικά η λύση στο θέμα σου. Οπως τα είχαμε πει, εγώ δεν χρειάστηκε να προσφυγω σε περαιτέρω κινήσεις. Που θα πάει θα βάλουν μυαλό.....

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο οφ τοπικ αλλά θα ρωτήσω, έδωσε η Vodafone για το Πάσχα κάποια προσφορά - δώρο;

Δεν είδα κάτι..

 

τίποτα.. το έκαναν γαργάρα φέτος

Link to comment
Share on other sites

35 €3 ευρώ με 3 γιγα Internet

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή λήγει το συμβόλαιο μου σε λίγες μέρες. Λεω να κάνω φορητότητα σε wind η cosmote μήπως πετύχω ποιο καλή τιμή. Αν κάνεις φορητότητα τηλεφωνικά ή μέσου Internet μπορω να κανω υπαναχώρηση σε 15 μέρες ?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό ισχύει και τηλεφωνικα και Ineternet? γιατι σε ένα φίλο μου που τον πήραν τηλ. Του είπαν αν κανεις τηλεφωνικά φορητότητα ισχύει 2 μερες.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι η μισή αλήθεια. Μπορεί να έχεις λίγες μέρες περιθώριο να ακυρώσεις το αίτημα. Αλλά το δικαίωμα υπαναχώρησης ισχύει για 14 ημέρες, ακόμα και αν έχεις ενεργοποιηθεί. Και για να έχεις το δικαίωμα αυτό, πρέπει να έχεις συνάψει σύμβαση εξ αποστάσεως (τηλεφωνικά ή μέσω internet).

Απλά έχε υπόψιν ότι άλλο η ακύρωση φορητότητας, και άλλο υπαναχώρηση.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχε υπόψιν ότι άλλο η ακύρωση φορητότητας, και άλλο υπαναχώρηση.

 

Sent from my Moto X Play

 

 

Τι εννοεις ;

Με την δηλωση υπαναχωρησης δεν δηλωνεις την επιθυμια σου να μην υλοποιηθει η φορητοτητα στον νεο παροχο ;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10364

Τι φαρμάκι είναι αυτό;;Κάτι μου λέει πως δεν θέλουν νέους πελάτες....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ;

Με την δηλωση υπαναχωρησης δεν δηλωνεις την επιθυμια σου να μην υλοποιηθει η φορητοτητα στον νεο παροχο ;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δηλώνεις την επιθυμία σου να ακυρωθεί η σύμβαση. Ακόμα και αν έχει πραγματοποιηθεί η φορητότητα. Και έχεις 14 ημέρες. Νομίζω δικαίωμα υπαναχώρησης έχεις ακόμα και σε αγορές εξ αποστάσεως.

 

Αντίστοιχα, όταν μιλάμε για ακύρωση φορητότητας, εννοούμε να το προλάβεις πριν αυτή ολοκληρωθεί, και είναι λογικό να έχεις λιγότερες μέρες, μιας και η φορητότητα πλέον πραγματοποιείται αρκετά σύντομα.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνεις την επιθυμία σου να ακυρωθεί η σύμβαση. Ακόμα και αν έχει πραγματοποιηθεί η φορητότητα. Και έχεις 14 ημέρες. Νομίζω δικαίωμα υπαναχώρησης έχεις ακόμα και σε αγορές εξ αποστάσεως.

 

Αντίστοιχα, όταν μιλάμε για ακύρωση φορητότητας, εννοούμε να το προλάβεις πριν αυτή ολοκληρωθεί, και είναι λογικό να έχεις λιγότερες μέρες, μιας και η φορητότητα πλέον πραγματοποιείται αρκετά σύντομα.

 

Sent from my Moto X Play

 

 

 

Οκ καταλαβα.

Η αποχωρηση αζημιως ισχυει μονο για ενα μηνα μετα την δημοσιευση της αλλαγης απο την εταιρεια ;

Αν αυτο πχ εγινε πριν 2 μηνες πρεπει να περιμενω την επομενη αλλαγη για να ξεκινησω διαδικασια αποχωρησης/αλλαγης παροχου ;

Ενα εφαπαξ κοστος (120€ νομιζω) επιβαλεται σε καθε περιπτωση ;

Μιλω για σταθερο τηλεφωνο με εκπτωση παγιου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι διαφορετικό πράγμα. Ναι, ισχύει για ένα μήνα από την ενημέρωση ή την δημοσίευσή της ανακοίνωσης (εγώ θα μετρούσα από το 2ο για να είμαι σίγουρος).

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Οκ καταλαβα.

Η αποχωρηση αζημιως ισχυει μονο για ενα μηνα μετα την δημοσιευση της αλλαγης απο την εταιρεια ;

Αν αυτο πχ εγινε πριν 2 μηνες πρεπει να περιμενω την επομενη αλλαγη για να ξεκινησω διαδικασια αποχωρησης/αλλαγης παροχου ;

Ενα εφαπαξ κοστος (120€ νομιζω) επιβαλεται σε καθε περιπτωση ;

Μιλω για σταθερο τηλεφωνο με εκπτωση παγιου.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Η εταιρεία λέει ότι ισχύει για ένα μήνα από την δημοσίευση, αλλά μπορεί κανείς εύλογα να ισχυριστεί ότι μετράει από την ημερομηνία παραλαβής του λογαριασμού. Εφόσον η φορητότητα γίνεται στα πλαίσια αλλαγής, δεν οφείλεις να πληρώσεις κάτι, εκτός αναπόσβεστη επιδότηση (εφόσον υπάρχει). Οι εκπτώσεις αντί επιδότησης δεν επιστρέφονται, ότι κι αν λέει ο πάροχος!

Link to comment
Share on other sites

΄Εληξε το συμβόλαιό μου "ελεύθερα 25" και προσπαθώ να κάνω μέσω της ιστοσελίδας ανανέωση στο "ελεύθερα 20", αλλά μου βγάζει "Σφάλμα Το πρόγραμμα συμβολαίου που έχεις επιλέξει δεν υποστηρίζει έκπτωση αντί επιδότησης. Παρακαλώ επίλεξε άλλο πρόγραμμα συμβολαίου." Κάνω εγώ κάτι λάθος; Η "αποκλειστική online προσφορά" με έκπτωση στο "ελεύθερα 20", που έχει η ιστοσελίδα, ισχύει ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

΄Εληξε το συμβόλαιό μου "ελεύθερα 25" και προσπαθώ να κάνω μέσω της ιστοσελίδας ανανέωση στο "ελεύθερα 20", αλλά μου βγάζει "Σφάλμα Το πρόγραμμα συμβολαίου που έχεις επιλέξει δεν υποστηρίζει έκπτωση αντί επιδότησης. Παρακαλώ επίλεξε άλλο πρόγραμμα συμβολαίου." Κάνω εγώ κάτι λάθος; Η "αποκλειστική online προσφορά" με έκπτωση στο "ελεύθερα 20", που έχει η ιστοσελίδα, ισχύει ή όχι;

 

Προφανώς ισχύει για νέες συνδέσεις και φορητότητες και όχι για ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Εάν έχει κάποιος κάποια ιδέα για ένα πρόγραμμα στα 20€/μήνα περίπου, ας με διαφωτίσει.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το red1 στα 22€ περιπου.

Μου προτεινουν ανανεωση στα 30€ για 18 μηνες.

Νομιζω οτι μπορουν και καλυτερα.

Τι λετε ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το red1 στα 22€ περιπου.

Μου προτεινουν ανανεωση στα 30€ για 18 μηνες.

Νομιζω οτι μπορουν και καλυτερα.

Τι λετε ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Προσωπικά θεωρώ πως θα μπορούν τουλάχιστον να κάνουν πρόταση στα ίδια χρήματα,όχι όμως από το τμήμα ανανεώσεων που σε κάλεσαν

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το red1 στα 22€ περιπου.

Μου προτεινουν ανανεωση στα 30€ για 18 μηνες.

Νομιζω οτι μπορουν και καλυτερα.

Τι λετε ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σίγουρα μπορούν καλύτερα, το θέμα είναι εάν θα σου το δώσουν...

Ρεαλιστικά μπορείς να πετύχεις ~5€ έκπτωση, εφόσον κάνεις φορητότητα και σε καλέσουν για αντιπροσφορά.

Βεβαίως, θα πρέπει να συνυπολογίσεις και το ενδεχόμενο να μην σου κάνουν αντιπροσφορά για να σε κρατήσουν.

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10364

Τι φαρμάκι είναι αυτό;;Κάτι μου λέει πως δεν θέλουν νέους πελάτες....

Προτίμησε άλλη εταιρεία.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10364

Τι φαρμάκι είναι αυτό;;Κάτι μου λέει πως δεν θέλουν νέους πελάτες....

Εμένα φίλου του έδωσαν με 10 ευρώ το μήνα 8Gb ( για να βάλει στο ταμπλετ) και χωρίς να είναι συνδρομητής Voda.

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Τι τιμές παίζουν για ανανεώσεις σε Red 1? Έχω δύο γραμμές

 

Ποσο πληρωνες ? Εγω με 3 γραμες πληρωνω οσο πληρωνα 60 ευρω τον μηνα συνολικα με ΦΠΑ και φορους.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...