Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα εγώ δεν το είπα με αυτήτη λογική. Το Ν71 ήθελα να πάρω, το Ν71 πήρα.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κατάλάβω το κόλλημα να μην είναι live η συσκευή. ΟΚ ξέρω οτι έχει κάποια κλειδώματα αλλά με λίγο ψάξιμο όλα γίνονται. Γιατί να χάσετε τζάμπα όσα προσφέρει το live? (Οπως το εισιτήριο εισόδου και την μετέπειτα δωρεάν πλοήγηση και διάφορα άλλα?)

 

Kατ'αρχάς άλλο live συσκευή και άλλο Vodafone branded/customized συσκευή. Π.χ το Sony Ericsson K610i είναι live συσκευή είτε έχεις τη Vodafone branded έκδοση (δηλ. αυτή με το αλλαγμένο μενού για λογαριασμό της Vodafone και με τα ανάλογα σηματάκια επάνω, όπου εδώ οι φίλοι μας την αναφλερουν ως live έκδοση) είτε έχεις τη κανονική έκδοση με το software της Sony Ericsson. Aυτό σημαίνει πως δεν τίθεται θέμα μη εκμετάλλευσης των υπηρεσιών αν πάρεις non live έκδοση (ή πιο σωστά non Vodafone branded έκδοση), εφόσον έχεις μέσα τις ρυθμίσεις wap της Vodafone θα μπαίνεις κανονικά στο live, ακόμα και αν πήρες τη συσκευή από Γερμανό.

 

Οι Vodafone-branded συσκευές ουσιαστικά δεν σου προσφέρουν τίποτε παραπάνω, είναι καθαρά επιλογή marketing της εταιρείας να έχει συσκευές με δικά της εικονίδια, links στις υπηρεσίες της κ.λ.π Πάντως πλέον δεν υφίστανται κλειδώματα στις συσκευές όποτε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τέτοιο μίσος με αυτές τις συσκευές! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με το live tv....

μπηκα στο vodafone live και αγορασα για 1 μηνα την υπηρεσια live tv με 5 ευρω.αλλά για να χρησιμοποιησω την υπηρεσια πρεπει να μπω αναγκαστικα πρωτα στο vodafone live και να χρεωθω για την πλοηγηση.Υπαρχει τροπος να αποφυγω την εισοδο στο vodafone live?σκεφτηκα αν θα μπορουσα να δημιουργησω σελιδοδεικτη απευθειας στο καναλι...plz help!!!

 

δε μπορουμε να εχουμε τα καναλια σε σελιδοδεικτες ωστε να μη χρειαζεται να μπαινουμε στο vodafone live?σαν τους σελιδοδεικτες της tim...?:(

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τέτοιο μίσος με αυτές τις συσκευές! :rolleyes:

 

Ο καθε ενας εχει την δικια του γνωμη φιλε μου πανω στο θεμα..;)

Δεν ειναι θεμα μισους απλα προσωπικα σε μενα δεν μου αρεσει το μενου vodafone live προτιμω το κανονικο μενου της συσκευης..

Δεν ειμαι και ο μονος νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα της γκρίνιας δουλεύει τελικά. Απο τα 105 ευρώ που μου έδιναν αρχική επιδότηση, μετά απο τηλ. παραπόνων στο 13830 και με τη μαγική λέξη "φορητότητα" κατάφερα να μου αυξήσουν το ποσό στα 178 ευρώ! Πήρα το SE K750i με μόλις 11 ευρώ επιπλέον και ευτυχώς που το βρήκα.

 

Τελικά σε αυτή τη χώρα αν δεν φωνάξεις σε έχουν χε@@@νο!!

 

Thanks a lot for the tip titinaki, TakeOverNet, cicilianos.

http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τους όρους χορήγησης της κάρτας CITIBANK VISA VODAFONE

(σελίδα http://www.citibank.com/greece/consumer/pdf/vodacgs_0105.pdf )

 

Ισχύει το εξής

7. Η ισχύς της Κάρτας θα λήγει

και τα προνόμιά της θα καταργούνται αν: α) λήξει ή λυθεί η συνεργασία μεταξύ Τράπεζας και

VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ β) λήξει ή καταγγελθεί η σύμβαση τηλεφωνικής σύνδεσης του Kατόχου

με τον Εμπορικό Συνεργάτη και το δίκτυο της VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ γ) ανακληθεί ή διακοπεί η

εντολή του Kατόχου για την αυτόματη χρέωση της Κάρτας με τα ποσά που οφείλει, με βάση τη

σύμβαση τηλεφωνικής σύνδεσης με τον Εμπορικό Συνεργάτη, δ) ζητηθεί από τον Kάτοχο

 

Το Στοιχείο γ Προφανώς σε δεσμεύει να πληρώνεις την σύνδεση σου με την Συγκεκριμένη κάρτα.

 

Eγώ όμως είχα ήδη την κάρτα πριν κάνω συμβόλαιο.Τους 3 πρώτους λογαριασμούς τους πλήρωσα μετρητά.Μετρητά είχα δηλώσει στην αίτηση του συμβολαίου μου.

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα της γκρίνιας δουλεύει τελικά. Απο τα 105 ευρώ που μου έδιναν αρχική επιδότηση, μετά απο τηλ. παραπόνων στο 13830 και με τη μαγική λέξη "φορητότητα" κατάφερα να μου αυξήσουν το ποσό στα 178 ευρώ! Πήρα το SE K750i με μόλις 11 ευρώ επιπλέον και ευτυχώς που το βρήκα.

 

Τελικά σε αυτή τη χώρα αν δεν φωνάξεις σε έχουν χε@@@νο!!

 

Thanks a lot for the tip titinaki, TakeOverNet, cicilianos.

 

Πες μου κατι παραπανω φιλε μου..?

Τι ακριβως τους ειπες να τους πω και εγω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με το live tv....

μπηκα στο vodafone live και αγορασα για 1 μηνα την υπηρεσια live tv με 5 ευρω.αλλά για να χρησιμοποιησω την υπηρεσια πρεπει να μπω αναγκαστικα πρωτα στο vodafone live και να χρεωθω για την πλοηγηση.Υπαρχει τροπος να αποφυγω την εισοδο στο vodafone live?σκεφτηκα αν θα μπορουσα να δημιουργησω σελιδοδεικτη απευθειας στο καναλι...plz help!!!

 

δε μπορουμε να εχουμε τα καναλια σε σελιδοδεικτες ωστε να μη χρειαζεται να μπαινουμε στο vodafone live?σαν τους σελιδοδεικτες της tim...?:(

 

Δε γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζει κανείς?

Λογικά αν κάποιος γνώριζε θα το είχε αναφέρει εδώ και καιρό, όπως έγινε και για την αντίστοιχη υπηρεσία σε ΤΙΜ και cosmote :worry:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζει κανείς?

 

Λογικά αν κάποιος γνώριζε θα το είχε αναφέρει εδώ και καιρό, όπως έγινε και για την αντίστοιχη υπηρεσία σε ΤΙΜ και cosmote :worry:

 

Δεν γίνεται αυτό που ζητάει ο darkwizard για τα links είναι δυναμικά. Κάθε φορά που ένας συνδρομητής μπαίνει το VF live! όλα τα link για όλες τις υπηρεσίες είναι δυναμικά. (Δηλαδή αλλάζουν σε κάθε σύνδεση)

Link to comment
Share on other sites

Πες μου κατι παραπανω φιλε μου..?

Τι ακριβως τους ειπες να τους πω και εγω!!!

Κλάψιμο ολε!Και ολα οσα εχω αναφερει ποιο πανω:p

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Re vodafone edw stin mytilini ston petsofa pote tha doume aspri mera?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως μπορώ να μάθω το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας για συμβόλαιο vodafone???
Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε οτι πλέον μέσω 1284 ενημερωνόμαστε και για το υπόλοιπο των μνμ;;; Καλό,ε; :D :happy:
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια εχω οικογενειακο 500 λεπτα με τεσσερα νουμερα....

Ξερει να μου πει κανεις αν μπορω να κανω μεταφορα χρονου στον επομενο μηνα?Μου χουν μεινει 200 λεπτα και δεν ξερω καν αν γινεται.

Ευχαριστω!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι νέα σύνδεση και δεν το έχεις ενεργοποιήσει ακόμη τότε η υπηρεσία μεταφοράς θα ισχύει από τον επόμενο μήνα. Κάλεσε και ρώτα πρώτα αν το έχεις ενεργοποιήσει (στην κύρια πάντα γραμμή) αν όχι, δεν θα μπορέσεις να μεταφέρεις τώρα τα 200' από τον επόμενο όμως θα μπορείς. ;)
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

αααααα αρα μπορω!

Ωραιο αυτο!Που να παρω ακριβως?Εχω ερθει προσφατα απο εξωτερικο μετα απο χρονια σπουδων και τα τοτε νουμερα δεν ισχυουν πια.Ειμαι εν ολιγοις ΑΣΧΕΤΟΣ:)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

αααααα αρα μπορω!

Ωραιο αυτο!Που να παρω ακριβως?Εχω ερθει προσφατα απο εξωτερικο μετα απο χρονια σπουδων και τα τοτε νουμερα δεν ισχυουν πια.Ειμαι εν ολιγοις ΑΣΧΕΤΟΣ:)

 

13830 :)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε οτι πλέον μέσω 1284 ενημερωνόμαστε και για το υπόλοιπο των μνμ;;; Καλό,ε; :D :happy:

 

Μπραβο για τον εμπλουτισμο της υπηρεσιας απο τη Vodafone! Απαραιτητο για ολους με πακετα δωρεαν μηνυματων.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς και το 1284 πλέον.Δλδ μπορεί να ενεργοποιήσει την υπηρεσία μεταφοράς υπολοίπου μέσω του 1284 ή εγώ δεν κατάλαβα καλά;; :blink: Γιατί ο bored01 νομίζω αυτό εννοούσε.
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε οτι πλέον μέσω 1284 ενημερωνόμαστε και για το υπόλοιπο των μνμ;;; Καλό,ε; :D :happy:

 

Πάρα πολύ καλό!

Άντε τώρα και ενημέρωση για το πακετάκι με τα 10 δωρεάν MMS :) :) :)

Μπράβο vodafone!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.τον Μαιο του 06 ειχα παρει με επιδοτηση απο vodafone το motorola v3,χθες το κινητο επαψε να λειτουργει..το πηγα στην vodafone για να το στειλουν στο service και μου ζητησαν αποδειξη αγορας για την εγγυηση.ομως εγω το ειχα παρει δωρεαν και δεν μου ειχαν δωσει καμια αποδειξη..φυσικα και δεν το δεχτηκαν και μου ειπαν οτι θα τα χρεωθω ολα.τους ειπα να κοιταξουν τοτε που εγινε η συνδεση και να κρατησουν το αποκομμα αυτο,και μου απαντησαν οτι δεν κρατανε αρχειο.τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση,ετσι ειναι τα πραγματα η με κοροιδευουν :blink: :mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...