Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, katsiletra said:

Σε πρόσφατη ερώτηση που έκανα. Μέχρι στιγμής δεν μου έχει πέσει η ταχύτητα, ούτε μήνυμα έχει έρθει. Το έχω ξεπεράσει το όριο πολλές φορές. 

Screenshot_20240116_124105_My Vodafone.jpg

Μακάρι έστω και άτυπα να μην μπει 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2024 at 5:22 ΜΜ, katsiletra said:

Σε πρόσφατη ερώτηση που έκανα. Μέχρι στιγμής δεν μου έχει πέσει η ταχύτητα, ούτε μήνυμα έχει έρθει. Το έχω ξεπεράσει το όριο πολλές φορές. 

Screenshot_20240116_124105_My Vodafone.jpg

Πότε την πήρες την i4s, γιατί όπως έχει ειπωθεί εδώ μέσα από άλλους χρήστες, ο περιορισμός αφορά για όσες κάρτες i4s εκδόθηκαν μετά τον Ιούλιο του 2023.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, prototypegr said:

Πότε την πήρες την i4s, γιατί όπως έχει ειπωθεί εδώ μέσα από άλλους χρήστες, ο περιορισμός αφορά για όσες κάρτες i4s εκδόθηκαν μετά τον Ιούλιο του 2023.

Ιούλιο την πήρα. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, katsiletra said:

Ιούλιο την πήρα. 

Ίσως να είσαι από τους τυχερούς και πρόλαβες! 😀

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, prototypegr said:

Πότε την πήρες την i4s, γιατί όπως έχει ειπωθεί εδώ μέσα από άλλους χρήστες, ο περιορισμός αφορά για όσες κάρτες i4s εκδόθηκαν μετά τον Ιούλιο του 2023.

https://www.vodafone.gr/files/1490810736031-oroi-kai-proypotheseis-chrisis-tis-ypiresias-prosvasis-sto-anoikto-diadiktyo-meso-diktyou-kinitis-dekemvrios-2023.pdf

Ξεκάθαρα πράγματα.

Screenshot_2.png

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zerokill said:

Στο συμβόλαιο δεν θα πρεπε να το αναφέρει;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, katsiletra said:

Στο συμβόλαιο δεν θα πρεπε να το αναφέρει;; 

Στα unlimited new τα αναφέρει στους όρους ανοιχτού διαδικτύου.
Οι συμβάσεις (παλιές-καινούργιες) για  ιδιώτες επαγγελματίες ΟΑΔ κτλ βρίσκονται δημοσιευμένες ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, zerokill said:

Στα unlimited new τα αναφέρει στους όρους ανοιχτού διαδικτύου.
Οι συμβάσεις (παλιές-καινούργιες) για  ιδιώτες επαγγελματίες ΟΑΔ κτλ βρίσκονται δημοσιευμένες ΕΔΩ

Στο δικό μου δεν αναφέρει τίποτα πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, katsiletra said:

Στο δικό μου δεν αναφέρει τίποτα πάντως. 

Unlimited Ultra New? η το παλιό? Οι τροποιησεις στους ορους φαινεται οτι προστεθηκαν τον Δεκεμβριο του 2023 και γενικα στους ορους του unlimited ισχυουν γενικοι οροι της συμβασης ενω σχετικα με την καρτα i4s αναφερεται ξεχωριστά.
Πιθανοτατα γιατι η i4s ειναι υπηρεσια και οχι καποιο προγραμμα ...

Ουτε στο παλιο το βλέπω ουτε και στο new.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, zerokill said:

Unlimited Ultra New? η το παλιό? Οι τροποιησεις στους ορους φαινεται οτι προστεθηκαν τον Δεκεμβριο του 2023 και γενικα στους ορους του unlimited ισχυουν γενικοι οροι της συμβασης ενω σχετικα με την καρτα i4s αναφερεται ξεχωριστά.
Πιθανοτατα γιατι η i4s ειναι υπηρεσια και οχι καποιο προγραμμα ...

Ουτε στο παλιο το βλέπω ουτε και στο new.

Το παλιό έχω. Ούτε στους όρους αναφέρει κάτι στον κύριο αριθμό, ούτε στην I4S,γιατί έχει ξεχωριστό σε μένα συμβόλαιο για την συγκεκριμένη sim. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, katsiletra said:

Το παλιό έχω. Ούτε στους όρους αναφέρει κάτι στον κύριο αριθμό, ούτε στην I4S,γιατί έχει ξεχωριστό σε μένα συμβόλαιο για την συγκεκριμένη sim. 

Το παλιό σίγουρα δεν αναφέρει γιατι δεν υπάρχουν περιορισμοί στην ταχύτητά οσα GB και αν καταναλώσεις τον μήνα.Ούτε οι i4s των παλιών unlimited επηρεάζονται.
Στα καινούργια επίσης τα κύρια νούμερα δεν επηρεάζονται.Μονο οι i4s αυτών.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, zerokill said:

Το παλιό σίγουρα δεν αναφέρει γιατι δεν υπάρχουν περιορισμοί στην ταχύτητά οσα GB και αν καταναλώσεις τον μήνα.Ούτε οι i4s των παλιών unlimited επηρεάζονται.
Στα καινούργια επίσης τα κύρια νούμερα δεν επηρεάζονται.Μονο οι i4s αυτών.

Επομένως πάει ∞ η βασική SIM +επιπλέον 300GB ανά i4s;

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, minast said:

Επομένως πάει ∞ η βασική SIM +επιπλέον 300GB ανά i4s;

Ακριβώς έτσι. Βέβαια μετά τα 300GB στην i4s απλώς πέφτει η ταχύτητα στα 4 MBps, δεν σου κόβεται τελείως η πρόσβαση, ενώ στην βασική SIM συνεχίζεις με την μέγιστη δυνατή.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με βασική ερώτηση πριν προχωρήσω με φορητότητα αλλού:

Λήγει 02.02 το συμβόλαιο με vf.

28.4€ για σταθερή με 100ftth είναι καλά;

(Ή 32€ με Vodafone TV)

15.5€ καρτοπρογραμμα απεριόριστη ομιλία +10gb είναι καλά;

Και τα 2 από το υπάρχων συμβόλαιο τα αυξάνουν περίπου  2€ το καθένα και  άλλα 1.5€ μετά το 12μηνο.

Τα παραπάνω σαν δεδομένα είμαι οκ! ενώ ομιλία θα μπορούσα και με λιγότερες παροχές.

Η φορητότητα θα γίνει γιατί θέλω να κρατήσω την παλιά τιμή του καρτοπρογραμματος 13.5€ και να μετατρέψω και ένα άλλο  cu των παιδιών στο ίδιο καρτοπρογραμμα αλλά δεν το δέχονται.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dolomites said:

Επανέρχομαι με βασική ερώτηση πριν προχωρήσω με φορητότητα αλλού:

Λήγει 02.02 το συμβόλαιο με vf.

28.4€ για σταθερή με 100ftth είναι καλά;

(Ή 32€ με Vodafone TV)

15.5€ καρτοπρογραμμα απεριόριστη ομιλία +10gb είναι καλά;

Και τα 2 από το υπάρχων συμβόλαιο τα αυξάνουν περίπου  2€ το καθένα και  άλλα 1.5€ μετά το 12μηνο.

Τα παραπάνω σαν δεδομένα είμαι οκ! ενώ ομιλία θα μπορούσα και με λιγότερες παροχές.

Η φορητότητα θα γίνει γιατί θέλω να κρατήσω την παλιά τιμή του καρτοπρογραμματος 13.5€ και να μετατρέψω και ένα άλλο  cu των παιδιών στο ίδιο καρτοπρογραμμα αλλά δεν το δέχονται.

Ομιλία με λιγότερες παροχές δεν γίνεται. Η Vodafone δίνει μόνο απεριόριστη. Σταθερή είναι καλά προχώρα. Τα κινητά στις 03/02 κάνε αίτηση φορητότητας προς Free2go ώστε να σε πάρουν από vf και να διαπραγματευτείς

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Dolomites said:

28.4€ για σταθερή με 100ftth είναι καλά;
(Ή 32€ με Vodafone TV)

15.5€ καρτοπρογραμμα απεριόριστη ομιλία +10gb είναι καλά;

Σταθερό δες αν η νοβα εχει οπτική στην περιοχή σου , τοτε νομιζω ειναι η καλυτερη με διαφορα ... και ειναι ωραιο και το εον τv

Κινητό ΟΧΙ, έχει έρθει το liquid ένα χρόνο και εσπασε τις τιμές .... 
Με 15 ευρω το μήνα παιρνεις απεριοριστη ομιλία και 11.3 GB (η 12.5 αν εισαι κατω των 30) τα οποία γίνονται κατι σαν roll over για τον επόμενο , όλα ειναι αυτόματα και δεν κανεις τίποτα , καρτοκινητο αλλα δες το σαν συμβόλαιο αορίστου.

Αν δεν χαλάσεις τόσα gb , μπορείς να παρεις δωρεαν σουβλάκια   ... πχ αν τους 3 πρώτους μηνες χαλάσεις μόνο 11.3 gb ,  μπορείς να πάρεις και 30 ευρω απο e-food τζαμπα 

Ουσιαστικά τα gb τα παιρνεις με ογκοχρέωση 1.2 ευρω ανα gb και την ομιλία δώρο που εβαλες 15 ευρω ... οπότε  μπορεις να επιλέξεις και το πακετο 200 gb με 10 ευρω απο το big bang (η άλλα) και να σου μενουν και λεφτα. 
Ανα πασα στιγμή αποφέυγεις μια χρέωση αλλάζοντας την ημερομηνία της (πρεπει όμως μια φορα το 2μηνο) ...  τον μήνα που δεν θα χρεωθείς θα πληρώνεις ομιλία 1 ευρω για 150 λετπα απο το υπόλοιπό σου *δες στο τοπικ liquid για πιο πολλα

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

 

1 ώρα πριν, Dolomites said:

Επανέρχομαι με βασική ερώτηση πριν προχωρήσω με φορητότητα αλλού:

Λήγει 02.02 το συμβόλαιο με vf.

28.4€ για σταθερή με 100ftth είναι καλά;

(Ή 32€ με Vodafone TV)

15.5€ καρτοπρογραμμα απεριόριστη ομιλία +10gb είναι καλά;

Και τα 2 από το υπάρχων συμβόλαιο τα αυξάνουν περίπου  2€ το καθένα και  άλλα 1.5€ μετά το 12μηνο.

Τα παραπάνω σαν δεδομένα είμαι οκ! ενώ ομιλία θα μπορούσα και με λιγότερες παροχές.

Η φορητότητα θα γίνει γιατί θέλω να κρατήσω την παλιά τιμή του καρτοπρογραμματος 13.5€ και να μετατρέψω και ένα άλλο  cu των παιδιών στο ίδιο καρτοπρογραμμα αλλά δεν το δέχονται.

Θα μπορούσε καλύτερα ειδικα το κινητο…για εμένα φορητότητα προς Cosmote ή Nova. Εκτός αν κανείς και τα δυο νούμερα Cu και κρατήσεις σταθερό στη Vodafone. 
Επειδη ρώτησα και εγώ για τιμές, στα 21€ παίζει συμβόλαιο όλα απεριόριστα για νέους πελάτες από φορητότητα. 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω το παρακάτω μήπως γνωρίζει να βοηθήσει κανείς, θυμάμαι έναν αριθμό που είχε αναφερθεί εδώ και γίνονταν ακύρωση αυτόματα καλώντας τον αριθμό.

19 minutes ago, okourkoulos said:

Ψαχνω καιρό να φυγω από τη Nova.

έχω F2G και σταθερο εκεί (έχει λήξει).

Σε τηλέφωνα που μίλησα με τις άλλες δυο εταιρείες, διάλεξα τη Vodafone που μου έδωσε καλύτερη τιμή (49Ε) για 100άρα γραμμή και όλα απεριόριστα στο κινητό.

Επειδή νομίζω θελω να αλλάξω γν;vμη για Cosmote, μπορώ να το κάνω?

Εχω υπογράψει στον Courrier χτες που ήρθε για την αλλαγή και μου έφερε και τη SIM.

Μπορώ τώρα? Πώς?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 13894 και ακύρωσα τη φορητότητα του κινητού.

Του σταθερού? Να πάω σε κατάστημα με την αίτηση υπαναχώρησης? Να τη στείλω κάπου? Ξέρετε?

make love not work
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, okourkoulos said:

Πήρα το 13894 και ακύρωσα τη φορητότητα του κινητού.

Του σταθερού? Να πάω σε κατάστημα με την αίτηση υπαναχώρησης? Να τη στείλω κάπου? Ξέρετε?

Του σταθερού σε κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και ακύρωσα και τις δυο από το Chat και το 13894!

 

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Αυξήσεις από 1 Απριλίου....

https://techmaniacs.gr/vodafone-ayxiseis-se-symvolaia-idioton-epaggelmation-kai-kartoprogrammatos/

Από ποια στιγμή μπορώ να καταγγείλω τη σύμβαση;

Link to comment
Share on other sites

Οι τροποποιήσεις του σημείου Α ισχύουν από 01/04/2024 με ημερομηνία εφαρμογής -για κάθε συνδρομητή- την αντίστοιχη ημερομηνία μηνιαίας τιμολόγησης της σύνδεσής του μετά την ανωτέρω ημερομηνία & μόνο εφόσον έχει παρέλθει η ορισμένη διάρκεια του χρόνου της σύμβασής τους.

 

 

Αν κατάλαβα σωστά πρέπει να έχει λήξει το συμβόλαιο σου για να ισχύουν οι αυξήσεις; Εγώ που έκανα συμβολαιο  Red Unilited New που λήγει τον Νοέμβριο του 2925 να υποθέσω ότι δεν θα αυξηθεί το πάγιο μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...