Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για την απαντηση αλλα η απορία μου ειναι αν εχει αλλαξει το καθεστως σχετικα με την εκπτωση στο παγιο?

εννοω οτι αν δεν εχω παρει επιδοτηση συσκευης πρεπει οταν σπασω το συμβολαιο μου να επιστρέψω χρηματα λόγο της εκπτωσης που εχω παρει στο παγιο?

 

Οχι,αν πηρες εκπτωση παγιου και σπασεις το συμβολαιο λογω αυξησεων απο την πλευρα της vodafone φευγεις αζημιως.Ουτε 1€ δεν δινεις.Και αν σου ζητανε χρηματα κανε κατταγελια ηλεκτρονικα στην εεττ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αυτο ακριβως θελω να ξεκαθαρισω γιατι χθες η κυρια που μου εκανε την αντιπροσφορα μου ειπε οτι αν τελικα επιλεξω να φυγω θα πρεπει για 2 γραμμες που εχω σε ενεργο συμβολαιο μεχρι τον 2/19 να δωσω κοντα στα 500 ευρω επειδη εχω δεχτει εκπτωση παγιου στα συμβολαια μου

 

Της εξηγουσα για πολυ ωρα οτι αυτο δεν στεκει και εκεινη επέμενε οτι οχι η ΕΕΤΤ εχει αλλαξει τον κανονισμο και υποχρεωτικα αν αποχωρησετε πρεπει να δωσετε αυτα τα χρηματα

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως θελω να ξεκαθαρισω γιατι χθες η κυρια που μου εκανε την αντιπροσφορα μου ειπε οτι αν τελικα επιλεξω να φυγω θα πρεπει για 2 γραμμες που εχω σε ενεργο συμβολαιο μεχρι τον 2/19 να δωσω κοντα στα 500 ευρω επειδη εχω δεχτει εκπτωση παγιου στα συμβολαια μου

 

Της εξηγουσα για πολυ ωρα οτι αυτο δεν στεκει και εκεινη επέμενε οτι οχι η ΕΕΤΤ εχει αλλαξει τον κανονισμο και υποχρεωτικα αν αποχωρησετε πρεπει να δωσετε αυτα τα χρηματα

 

Καλημέρα,

 

Προχώρα σε καταγγελία, μέσω της ηλεκτρονικής φόρμας της ΕΕΤΤ.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες

 

 

ξερετε που μπορω και αν υπαρχει καπου ο κανονισμος της ΕΕΤΤ που να αναφερει ολες αυτες τις λεπτομεριες

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες

 

 

ξερετε που μπορω και αν υπαρχει καπου ο κανονισμος της ΕΕΤΤ που να αναφερει ολες αυτες τις λεπτομεριες

 

Κανε καταγγελια ηλεκτρονικα μεσα απο το site της ΕΕΤΤ.

http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/Informative_Documentation/EETT.pdf

Στην Σελιδα 10 αναφερει ξεκαθαρα την διακοπη συμβολαιου αζημιως αν δεν εχεις παρει επιδοτηση.

http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/Informative_Documentation/39.pdf

Και το μονο που αλλαξε ειναι οτι πρεπει να παρουν τις αυξησεις πισω,κατι που μονο η κοσμοτε το εκανε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τιμολογιακές αλλαγές σε προγράμματα Συμβολαίου & Καρτοπρογράμματος για Ιδιώτες & Επαγγελματίες συνδρομητές & Καρτοκινητής

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40572&dateFrom=&dateUntil=

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τιμολογιακές αλλαγές σε προγράμματα Συμβολαίου & Καρτοπρογράμματος για Ιδιώτες & Επαγγελματίες συνδρομητές & Καρτοκινητής

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40572&dateFrom=&dateUntil=

με βαση την ανακοινωση της ΕΕΤΤ δεν ειναι παρανομες οι ανωτερω αυξησεις?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

V. Διευκρινίσεις σχετικά με τις τιμολογιακές αλλαγές της 8ης/11/2017 Η εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ

 

 

 

(Vodafone) ανακοινώνει τις κάτωθι διευκρινίσεις που αφορούν στο σύνολο των τιμολογιακών αλλαγών που αναρτήθηκαν στις 08/11/2017 με τίτλο «Τιμολογιακές αλλαγές σε προγράμματα Συμβολαίου & Καρτοπρογράμματος για Ιδιώτες & Επαγγελματίες συνδρομητές»: Οι τιμολογιακές αλλαγές στα εμπορικά και μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα Συμβολαίου & Καρτοπρογράμματος για ιδιώτες, που αφορούν σε αύξηση της ονομαστικής τιμής του παγίου, ισχύουν για όλους τους νέους ιδιώτες συνδρομητές και τους υφιστάμενους εφόσον έχει παρέλθει η ορισμένη διάρκεια του χρόνου της σύμβασης τους.

 

Αντιλαμβάνεται κανείς το περιεχόμενο αυτης της διευκρίνησης? Παίρνουν πίσω τις αυξήσεις για τους υφιστάμενους συνδρομητές ή μου φαίνεται? Και θα τις επιβάλλουν και στους υφιστάμενους συνδρομητές που θα προχωρήσουν σε ανανέωση? Σωστά καταλαβαίνω?

Link to comment
Share on other sites

το λέει καθαρά ότι την παίρνουν πίσω,αλλά μόλις λήξει το συμβολαιο....τσουπ!

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το λέει καθαρά ότι την παίρνουν πίσω,αλλά μόλις λήξει το συμβολαιο....τσουπ!

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

και εγώ πλέον πολύ καθαρά, σε έναν χρόνο που πάω για την λήξη, τσουυυπ....αίτημα φορητότητας για ξεβράκωμα!!:rolleyes::whistle:

Δύο φορές τους χαρίστηκα για να τσιμπάω τις αυξήσεις στα μέσα του συμβολαίου...νισάφι πια!:mad:

Link to comment
Share on other sites

και εγώ πλέον πολύ καθαρά, σε έναν χρόνο που πάω για την λήξη, τσουυυπ....αίτημα φορητότητας για ξεβράκωμα!!:rolleyes::whistle:

Δύο φορές τους χαρίστηκα για να τσιμπάω τις αυξήσεις στα μέσα του συμβολαίου...νισάφι πια!:mad:

ναι και πηγες στην άλλη...πάλι τσουπ

μετά τι?μόνο κάρτα συμφέρει προς το παρόν ακόμα....

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το καρτελ Μεντεγιν γατακι μπροστα τους :D

πολλά υποβρύχια βυθισμένα.....

δεν παίζονται... χαχα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες με πήραν απο το τμήμα πωλήσεων της vodafone για δευτερη φορά προκειμένου να μου πλασάρουν το triple play με το ίδιο ελεεινό και παραπλανητικό επιχείρημα:

Επειδή ειμαι συνεπής πελάτης και με μόλις 7 ευρώ παραπάνω δικαιούμαι 300λεπτά κλήσεις προς όλους, vodafone tv και δωρεάν αναβάθμιση γραμμής ιντερνετ.

Η δωρεάν αναβάθμιση γραμμής δεν σημαίνει οτι θα πάω απο 24ρα που ειμαι τώρα σε vdsl ΑΛΛΑ θα παραμείνω στα 24mbps απλά με μεγαλύτερη ταχύτητα συγχρονισμού.

Όταν τους ρώτησα ευλογα εαν υπάρχει κόφτης και περιορισμός που δεν εχω εξ αρχής μεγαλύτερη ταχύτητα εφόσον το συμβόλαιό που πληρώνω μου δινει 24mbps κάναν τον κινέζο!

Προσοχή με τους πωλητές, χρησιμοποιούν μια πιο επιθετική και παραπλανητική τακτική για να ανεβάσουν το πάγιο τάζοντας αναβαθμισμένες ταχύτητες στην υπάρχουσα γραμμή ΜΟΝΟΝ εαν πληρώσεις παραπάνω...

Προσπαθώ να βρώ κάποιο email της vodafone για να στειλω παράπονα και να λάβω επίσημη έγγραφη απάντηση αλλά δεν βρίσκω. Γνωρίζει κανείς εαν υπάρχει email για εξυπηρέτηση πελατών;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα... σήμερα συνειδητοποίησα τις νέες αυξήσεις στα πάγια της vodafone και σε κάθε περίπτωση θέλω να φύγω, να πάω σε κάποια άλλη εταιρία, βαρέθηκα να αυξάνουν τα πάγια κάθε τόσο... Το συμβόλαιό μου λήγει τον ιούλιου του 18, θα πρέπει να πληρώσω κάτι για να φύγω??? δεν έχω πάρει επιδότηση, έχω απλά έκπτωση στο πάγιο.
Link to comment
Share on other sites

Πότε γίναν οι αυξήσεις που συνειδητοποίησες ;
Link to comment
Share on other sites

Εληξε το συμβολαιο του πατερα μου (Vodafone 200 προς ολους με εκπτωση). Την προηγουμενη φορα(πριν την ληξη) ειχαν καλεσει απο vodafone και με λιγο χειροτερη τιμη το ξανα ανανεωσε. Τωρα δεν καλεσαν. Εαν παρω τηλ στη vodafone θα μου προτεινουν καμια ανανεωση με σοβαρη εκπτωση ή πρεπει να το κυνηγησω απο το τμημα προσφορων;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έγιναν ακόμα οι αλλαγές, μου γράφει ότι θα γίνουν το μάρτιο... αλλά μου το λέει ήδη 2 μήνες τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Με την νέα νομοθεσία μπορεις να φύγεις εντός 2 μηνών από την εφαρμογή των αλλαγών και όχι από την ανακοίνωση τους.
Link to comment
Share on other sites

αααα, πέρυσι, που είχε γίνει το ίδιο, μου είπαν ότι από την ανακοίνωση 1 μήνα έχω δικαίωμα να ακυρώσω το συμβόλαιό μου...Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν πλέον αυξήσεις για τους υπάρχοντες χρήστες, αλλά μόνο για τους νέους. Υπάρχει επίσημη απόφαση της ΕΕΤΕ

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν αυξήσεις για τους παλαιούς συνδρομητές Η σχετική απόφαση της Ε.Ε.Τ.Τ ρυθμίζει μεταξύ αλλών και δύο θέματα που αφορούν τις αυξήσεις

α) Δεν μπορεί να αυξηθεί το πάγιο

β) Δεν μπορεί να μειωθούν οι παροχές του παγίου.

Αυξήσεις μπορούν να γίνουν σε οτιδήπτα άλλο, π.χ στις χρεώσεις εκτός παγίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... σήμερα συνειδητοποίησα τις νέες αυξήσεις στα πάγια της vodafone και σε κάθε περίπτωση θέλω να φύγω, να πάω σε κάποια άλλη εταιρία, βαρέθηκα να αυξάνουν τα πάγια κάθε τόσο... Το συμβόλαιό μου λήγει τον ιούλιου του 18, θα πρέπει να πληρώσω κάτι για να φύγω??? δεν έχω πάρει επιδότηση, έχω απλά έκπτωση στο πάγιο.

 

τα ίδια και γω μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος πήγα στην βοντα και μου παν ότι οι αυξήσεις έγιναν τον Νοέμβρη 2017 οι τωρινές αφορούν κάρτα:cry:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω έναν αριθμό voda με καρτοπρογραμμα το οποίο θέλω να μετατρέψω σε καρτοκινητό. Η χρήση καρτοκινητου θα είναι μόνο για να δέχομαι κλήσεις και όχι για να κάνω κλήσεις.

Σε ενα κατάστημα vodafone που πηγα2 μου είπαν πως υπάρχει χρέωση 20€ για την αλλαγή σε CU. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γλυτώσω αυτή την χρέωση? Ίσως κάνοντας φορητότητα προς άλλο πάροχο ή κάτι αντίστοιχο?

 

Ευχαριστώ

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...