Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Στον φιλο μου ηρθε 200ε λογαριασμος.ο ιδιος λεει οτι δεν τα μιλησε. δε θελω ν μπω σε κουραστικες λεπτομεριες.σε περιπτωση που κοψει το συμβολαιο,πληρωσει το ποσο που δινεις οταν φευγεις,κ αλλαζει με φοριτοτητα παροχο και δε πληρωσει τα 200ε τι γινεται?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά πρόσφατα πήγα το νούμερό μου στην Vodafone και πριν μερικές μέρες μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός. Όλα καλά εκτός από μια μικρή λεπτομέρεια, βλέπω ότι με έχουν χρεώσει κάτι ψιλά το "SecureNet - Υπηρεσία προστασίας κινητού και γονικού ελέγχου". Τι είναι αυτό ακριβώς και πως το απενεργοποιώ σε περίπτωση που δεν το χρειάζομαι;
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Στον φιλο μου ηρθε 200ε λογαριασμος.ο ιδιος λεει οτι δεν τα μιλησε. δε θελω ν μπω σε κουραστικες λεπτομεριες.σε περιπτωση που κοψει το συμβολαιο,πληρωσει το ποσο που δινεις οταν φευγεις,κ αλλαζει με φοριτοτητα παροχο και δε πληρωσει τα 200ε τι γινεται?

Τίποτα εκτός του ότι το ποσό αυτό θα παραμείνει στο ΑΦΜ του φίλου σου και αν κάποια στιγμή στο μέλλον θελήσει να επιστρέψει πιθανών να του ζητήσουν την αποπληρωμή του ποσού για ένταξη σε πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, μια ερώτηση σας παρακαλώ που δεν ξέρω αν είναι άσχετη με το θεμα, αλλά δεν βρήκα κάπου αλλου σχετικα. Λήγει τι συμβόλαιο μου και μου προτάθηκε ανανέωση του ιδιου δηλ. Red1 για 18 μηνες στα 30,46€. Τι λέτε? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ είναι, εγώ ανανέωσα με 25 ευρώ χωρίς επιδότηση

Εγώ με 30,46€, χωρίς επιδότηση βέβαια... Αρα είσαι σούπερ

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω 18μηνο συμβόλαιο red και είμαι στους 10 μήνες τώρα. Αν φύγω πρέπει να πληρώσω το αναπόσβεστο πόσο που μου ζητάνε ή το λένε για εκφοβισμό; Μπορώ να το σπάσω ότι ώρα θέλω; Επιδότηση δεν έχω πάρει αλλά έχω έκπτωση παγίου.
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι, μία φίλη μου έχει επιδότηση από εταιρικό συμβόλαιο 350 ευρώ. Ξέρετε αν υπάρχει κάνα αξιοπρεπές δικαρτο διαθέσιμο σε αυτά τα χρήματα (ή λίγο παραπάνω) απευθείας από την vodafone?

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

Στην επικοινωνία που είχα, έπαιξαν την κλασική κασέτα..."είχαμε ενημερώσει σε προηγούμενους λογαριασμούς ότι επίκειται αύξηση κτλ κτλ"...

 

Οντως σου ειχε ερθει ενημερωση στον λογαρισμο? Γιατι σε μενα δεν ειχε ερθει καν λογαρισμος!!!

Τι απατεωνες ειναι αυτοι?? Αλλα οταν θα κοβει και σε αυτους τον μισθο τους θα τους απανταει η βονταφον οτι "μια χαρα ειστε, αλλοι δεν εχουν καν δουλεια" !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόσφατα πήγα το νούμερό μου στην Vodafone και πριν μερικές μέρες μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός. Όλα καλά εκτός από μια μικρή λεπτομέρεια, βλέπω ότι με έχουν χρεώσει κάτι ψιλά το "SecureNet - Υπηρεσία προστασίας κινητού και γονικού ελέγχου". Τι είναι αυτό ακριβώς και πως το απενεργοποιώ σε περίπτωση που δεν το χρειάζομαι;

 

Είναι μια υπηρεσία με εφαρμογή ώστε να βλέπεις και καλά τα παιδιά σου πού βρίσκονται και να έχεις απομακρυσμένο έλεγχο των συσκευών τους .. κάτι τέτοιο. Στα προγράμματα Red είναι δωρεάν. 1,2 ευρώ έχει μηνιαίο πάγιο. Είτε γράφτηκες μόνος σου είτε στο ενεργοποίησαν με το συμβόλαιο. Πάρε την εξυπηρέτηση να ζητήσεις διακοπη΄και πίστωση του ποσού που χρεώθηκες εφόσον δεν την ενεργοποίησες εσύ την υπηρεσία http://www.vodafone.gr/portal/safebeep

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να ρωτησω τα φωτα σας ειμαι εδω κ χρονια πελατης κοτε κ τον τελευταιο χρονο εχω ξενερωση μαζι τους με καποια πραγματα που εγιναν κ θελω να αλλαξω γενικα με ολη την ''γερμανικη'' φαση που παιζει κ να παω κατα αγγλους που νομιζω οτι ειναι πλευρα βοντα να δοκιμασω να δω τι εστι βερικοκο wind δεν παω διοτι ειναι προσωπικα αθλια καθε τρεις κ λιγο τηλεφωνο κ σε γνωστη συνεχεια μα συνεχεια μυνηματα απο wind εαν εχει καποιος αλλη γνωμη ελευθερος να την εκφραση μενω θεσσαλονικη πανοραμα απο ποιοτητα σηματος κ γενικα τι παιζει ευχαριστω γιατι κατι Η+ ΑΚΟΥΩ Κ ΤΕΤΟΙΑ
Link to comment
Share on other sites

Ζητάω να μου στείλουν το συμβόλαιο μου και δε μου το στέλνουν από τη Vodafone!!!! Μου λένε δικαιολογίες ότι δε μπορούν να το βρουν λόγω παλαιότητας συμβολαίου! Ότι να ναι δηλαδή.. Με κοροϊδεύουν ασύστολα. Τι να κάνω;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έκανα αίτηση φορητοτητας για Vodafone ,μου έστειλαν μήνυμα ότι καταχωρήθηκε δεν έχω υπογράψει τίποτα, θα με πάρουν τώρα από την cosmote, για αντιπροταση? Μπορώ μετά να ακυρώσω την voda.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μήνυμα sms ότι στα red δίνουν δωρεάν sim για το tablet για να μοιράζονται τα MB και να περάσουμε από κατάστημα να πάρουμε τη sim.

Γνωρίζετε κάτι για την προσφορά; Δε βρήκα κάτι στη σελίδα τους.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μήνυμα sms ότι στα red δίνουν δωρεάν sim για το tablet για να μοιράζονται τα MB και να περάσουμε από κατάστημα να πάρουμε τη sim.

Γνωρίζετε κάτι για την προσφορά; Δε βρήκα κάτι στη σελίδα τους.

Ναι δικαιούσαι άλλη μια κάρτα, πας στο κατάστημα με την ταυτότητα σου και σου την δίνουν.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έκανα αίτηση φορητοτητας για Vodafone ,μου έστειλαν μήνυμα ότι καταχωρήθηκε δεν έχω υπογράψει τίποτα, θα με πάρουν τώρα από την cosmote, για αντιπροταση? Μπορώ μετά να ακυρώσω την voda.

 

οταν λεει καταχωρηθηκε σημαινει οτι κατεγραψαν στο συστημα τους το αιτημα.Το επομενο βημα ειναι να σου στειλουν τα συμβαλαια για να τα υπογραψεις.Αφου τα υπογραψεις και φτασουν στην vodafone θα σου κανει προταση η cosmote.

Link to comment
Share on other sites

εμένα τελείωσε το 18μηνο.... μου δινουν μια ψευτο επιδοτηση 180 ευρω, για συσκευες που έχουν ανατιμήσει με 40% πανω (galaxy note 4 700 ευρω, blackberry passporo (το απλό όχι το silver) 600 εyrv- και σου κόβουν και την έκπτωση εαν πάρεις συσκευή κλπκλπ

α ναι και ολα αυτά με 24 μηνο συμβόλαιο

δεν θα είναι στα καλά τους- την κάνω κατά wind μεριά

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

τι χαζομαρα και αυτην να μας ερχετε ο λογαριασμος email pdf με κωδικο ,μπορω να το αλλαξω αυτο;
οχι εγω μπαινω απευθειας στο myaccount και κατεβαζω απο εκει οτι θελω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αξίζει να κάνεις το πρώτο τριήμερο του καλοκαιριού σου ακόμα πιο απολαυστικό, σου δίνουμε 1GB Internet δώρο στο κινητό σου,

από 17 έως 20 Ιουνίου.

Στείλε Ν στο 1339

 

Όροι και προϋποθέσεις: Προσφορά 1GB Mobile Internet

Προσφορά 1GB Mobile Internet για 4 ημέρες για όλους τους συνδρομητές Συμβολαίου & Καρτοπρογράμματος Vodafone

Η εταιρεία «VODAFONE - ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ», που εδρεύει στο Χαλάνδρι επί της οδού Τζαβέλλα 1-3 (στο εξής «Vodafone») πραγματοποιεί προωθητική ενέργεια ( στο εξής «Προσφορά») υπό τους ακόλουθους όρους:

Μέσω της προσφοράς, o συνδρομητής Κινητής Vodafone (στο εξής «Συνδρομητής») λαμβάνει χωρίς χρέωση 1GB Internet, από το κινητό του. Η χρήση των GB μπορεί να πραγματοποιηθεί μόνο εντός Ελλάδας και δεν ισχύει κατά τη διάρκεια περιαγωγής.

Η χρήση της προσφοράς ισχύει για 4 ημέρες από 17 Ιουνίου 2016 και ώρα 00:00 έως και 20 Ιουνίου 2016 και ώρα 23:59.

Η εγγραφή στην προσφορά μπορεί να γίνει από 14 Ιουνίου έως 20 Ιουνίου 2016.

 

Για τους συνδρομητές Κινητής Vodafone

 

Η προσφορά ενεργοποιείται με αποστολή δωρεάν SMS της λέξης “Ν” στο 1339 για όλους τους συνδρομητές Συμβολαίου & Καρτοπρογράμματος Vodafone. Επιπλέον, για τους συνδρομητές Καρτοπρογράμματος Vodafone, η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί εναλλακτικά καλώντας το 1252 (επιλογή 0). Η εγγραφή στην προσφορά θα μπορεί να πραγματοποιηθεί από τις 14 Ιουνίου έως και τις 20 Ιουνίου 2016. Επιτρέπεται μόνο μία ενεργοποίηση της προσφοράς ανά συνδρομητή.

Από τη στιγμή που ο συνδρομητής εγγραφεί στην προσφορά, προτεραιότητα στην κατανάλωση κατά την διάρκεια των 4ημερών έχουν τα GB της προσφοράς ακόμα και σε περίπτωση που έχουν ενεργοποιημένο και κάποιο πακέτο Mobile Internet Data.

Η προσφορά ισχύει για τους συνδρομητές κινητής τηλεφωνίας (υπάρχοντες και νέους) Vodafone συμβολαίου (ιδιώτες & επαγγελματίες), Vodafone Καρτοπρογράμματος (ιδιώτες & επαγγελματίες).

Μέσω της υπηρεσίας Vodafone Έλεγχος Χρήσης, οι συνδρομητές Vodafone καρτοπρογράμματος (ιδιώτες και επαγγελματίες) και οι συνδρομητές καρτοκινητής θα λάβουν ενημερωτικό SMS όταν φτάσουν στο 80% και 100% της κατανάλωσης των 1GB.

Εάν ο συνδρομητής ξεπεράσει το δωρεάν 1GB μέσα στις 4ημέρες που δικαιούται την προσφορά, θα συνεχίσει να κάνει χρήση Internet είτε με βάση το πακέτο χρήσης του, εφόσον έχει πακέτο internet, είτε μέσω της υπηρεσίας Internet ΟΛΗ ΜΕΡΑ με χρέωση 1€.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=12581

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να ρωτησω τα φωτα σας ειμαι εδω κ χρονια πελατης κοτε κ τον τελευταιο χρονο εχω ξενερωση μαζι τους με καποια πραγματα που εγιναν κ θελω να αλλαξω γενικα με ολη την ''γερμανικη'' φαση που παιζει κ να παω κατα αγγλους που νομιζω οτι ειναι πλευρα βοντα να δοκιμασω να δω τι εστι βερικοκο wind δεν παω διοτι ειναι προσωπικα αθλια καθε τρεις κ λιγο τηλεφωνο κ σε γνωστη συνεχεια μα συνεχεια μυνηματα απο wind εαν εχει καποιος αλλη γνωμη ελευθερος να την εκφραση μενω θεσσαλονικη πανοραμα απο ποιοτητα σηματος κ γενικα τι παιζει ευχαριστω γιατι κατι Η+ ΑΚΟΥΩ Κ ΤΕΤΟΙΑ

 

 

 

Λοιπον,την Wind βγαλτην απο την εξισωση.Ειμαι Χαριλαου και γενικα μεσα στην πολη εχει καλο σημα.Αμα πας προς Αγιο Βασιλειο και Ασπροβαλτα εχει Gprs παντου εκτος απο ελαχιστο 3G στην Ασπροβαλτα η μπλε.Οσο για την Vodafone μια χαρα πιανει Χαριλαου και Πυλαια-Πανοραμα παιζει καλα.Χθες πηγα στο χωριο και μεχρι την ΒΙ.ΠΕ Σινδου εβλεπα 4G με Xiaomi Redmi Note 3.Πολυ καλο σημα 3G/4G στον περιφεριακο.Η Vodafone εχει καλυτεη καλυψη απο Wind στην Β.Ελλαδα.

 

Στον δρομο για Πανοραμα πανω η μπλε 3G δεν εχει,αλλα ισως και να αλλαξε λογω Victus.Πλεον κεραιες Vodafone και Wind μπαινουν απο την Victus και κανουν ενα κοινο δικτυο ωστε να εχουν καλυτερη καλυψη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: εχω Red 1 και θα ταξιδεψω αγγλια. Τι ισχύει για τα data και τα λεπτα ομιλιας μου?

Ευχαριστώ :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...