Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα τηλεφωνικά αίτηση φορητότητας στην cosmote στο 65 με τελική τιμή 36,68€(18μηνο συμβόλαιο). Αφού υπέγραψα την αίτηση φορητότητας (προχτές) που ήρθε με courier, πριν λίγο με πήραν τηλέφωνο από τη Vodafone για αντιπροσφορά με 33, κάτι ευρώ για 12μηνο συμβόλαιο.

Είναι καλή η προσφορά ή έχουν δώσει και παρακάτω (πάντα για μία γραμμή μιλάω);

Επίσης, μου είπαν και για μια άλλη sim με άλλα 750mb internet. Μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο στο κινητό μου τηλέφωνο και το 1,5gb, αν θέλω, χωρίς να χρησιμοποιήσω αυτά τα 750 σε άλλη συσκευή; Ή, τέλος, μπορώ ένα μήνα να χρησιμοποιώ τον ένα μήνα όλα τα 1,5gb στο τηλέφωνό μου και τον άλλο μήνα 750 στο τηλέφωνο και 750 σε άλλη συσκευή;

Της είπα ότι θέλω να το σκεφτώ και θα με πάρει αργότερα τηλέφωνο.

Πιστεύετε ότι το red1 με 1,5gb είναι καλή προσφορά στα 33 ή να αρνηθώ με τη λογική να μου κάνουν καλύτερη προσφορά;

32.5 και εμενα πριν μια εβδομαδα οπως εχω γραψει .

 

Το θεμα με τις 2 sim ειναι απλο . Απο τη στιγμη που ενεργοποιειται η 2η sim , εχεις 1.5gb συνολικα . Το "τρως" οπως και οπου θελεις . Ειτε μονο απο την 1η sim , ειτε μονο απο τη 2η ... ειτε και απο τις δυο . ΠΑΝΤΑ τα συνολικα data να ειναι 1.5GB .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Άρα στα 32,5 τελική λοιπόν. Άρα λοιπόν θέλει ενεργοποίηση και η δεύτερη κάρτα. Άρα τώρα περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο για να το επιβεβαιώσω.

Επίσης, λογικά είχες κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρία. Πώς έκανες την ακύρωση; Αυτό είναι που με καίει περισσότερο, μήπως και δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα στην ακύρωση, γιατί διαβάζω για φαξ χαλασμένα κλπ. Επίσης, η κοπέλα από τη vodafone μου είπε ότι η ακύρωση γίνεται και τηλεφωνικά. Ισχύει κάτι τέτοιο;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Άρα στα 32,5 τελική λοιπόν. Άρα λοιπόν θέλει ενεργοποίηση και η δεύτερη κάρτα. Άρα τώρα περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο για να το επιβεβαιώσω.

Επίσης, λογικά είχες κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρία. Πώς έκανες την ακύρωση; Αυτό είναι που με καίει περισσότερο, μήπως και δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα στην ακύρωση, γιατί διαβάζω για φαξ χαλασμένα κλπ. Επίσης, η κοπέλα από τη vodafone μου είπε ότι η ακύρωση γίνεται και τηλεφωνικά. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Ειχα κανει αιτηση φορητοτητας για comsote , αλλα δεν προλαβα να υπογραψω συμβολαια . Οποτε με ενα απλο τηλεφωνημα εδωσα τηλεφωνικα το αιτημα για διακοπη της διαδικασιας της φορητοτητας . Ειχα καλεσει στο 13897 της cosmote .

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες συμβόλαια τι εννοείς; Βασικά, σου ήρθε με courier να υπογράψεις την αίτηση φορητότητας και να πάρεις τη sim; Ή την αίτηση φορητότητας εννοείς συμβόλαια; Γιατί εγώ αυτά τα υπέγραψα. Δεν ξέρω σε αυτήν την περίπτωση αν γίνεται ακύρωση με τηλεφώνημα.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone μου έκανε αντιπρόταση αντί για το Red1 το My Business Red1 με 1500 κινητά + 1500 προς σταθερά + 1500 μηνήματα + 1,5mb internet με τελικη τιμη 28 Ευρώ και κάτι, τελική τιμή με τέλη κινητής και φπα και όλα.

 

Καλή προσφορά ακούγεται.

 

Πρακτικά τί διαφορά έχουν τα επαγγελματικά σε σχέση με τα άλλα;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες συμβόλαια τι εννοείς; Βασικά, σου ήρθε με courier να υπογράψεις την αίτηση φορητότητας και να πάρεις τη sim; Ή την αίτηση φορητότητας εννοείς συμβόλαια; Γιατί εγώ αυτά τα υπέγραψα. Δεν ξέρω σε αυτήν την περίπτωση αν γίνεται ακύρωση με τηλεφώνημα.

Δεν προλαβε να ερθει courrier για τις υπογραφες & τις sim . Ενα τηλεφωνημα στο τμημα φορητοτητας της cosmote ειχα κανει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβε να ερθει courrier για τις υπογραφες & τις sim . Ενα τηλεφωνημα στο τμημα φορητοτητας της cosmote ειχα κανει.

Και εγώ έτσι πήρα τηλέφωνο στο τμήμα φορητότητας, αλλά αφού υπέγραψα και πήρα sim με πήραν τηλέφωνο από τη vodafone. Οπότε αύριο πρέπει να στείλω φαξ στην cosmote και ελπίζω να μη δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα. Πάντως, από τη vodafone μου είπαν να το στείλω το fax από κάποιο κατάστημα της Vodafone ώστε να μην υπάρξει κάποιο πρόβλημα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλαμε για πολεμο μεχρι εσχατων !!!

 

Ειδε η Voda την αιτηση φορητοτητας για cosmote στις δυο γραμμες και μου δινει τα ιδια δηλ 1500 λεπτα προς ολους , 1500 sms προς ολους και 1,5GB ιντερνετ αντι 21,05 στα 18,80 τελικη τιμη με ΦΠΑ και τελη !!!

 

Επισης μια αλλη καινοτομια οτι τα 1500ΜΒ ιντερνετ σε δυο καρτες sim και να εχω 750ΜΒ εγω και να δωσω την sim με τα αλλα 750ΜΒ σε αλλον για χρηση ιντερνετ αν θελω βεβαια .

 

18μηνη δεσμευση η 12μηνη?

Link to comment
Share on other sites

[

 

Έκανα και εγώ φορητότητα πριν λήξει το συμβόλαιο, και μου είπαν πως θα πληρώσω το αναπόσβεστο για τους υπολοιπόμενους μήνες του συμβολαίου, και όχι για αυτούς που την είχα πάρει όπως σου είπαν εσένα.

 

Να σημειώσω πως είχα κάνει έπτωση αντί επιδότησης προφορικά χωρίς υπογραφές, και σε αυτή την περίπτωση με είχαν πει πως όποτε θέλεις φεύγεις χωρίς δεσμευση. Ή μου είπαν ψέμματα στην αρχή ή μου το λένε τώρα σαν εκφοβισμό, ή να μου φάνε την εγγύηση που είχα δώσει όταν πρωτοσυνδέθηκα με την μορφή αναλογικού παγίου.

 

Νομίζω πως εάν δεν έχεις πάρει επιδότηση συσκευής, δηλαδή στην πράξη να σου δώσουν ένα ποσό μαζεμένο στην αρχή του συμβολαίου για να αγοράσεις τη συσκευή, και φύγεις κατά τη διάρκεια του συμβολαίου, δεν χρωστάς τίποτα. Οι εκπτώσεις υπολογίζονται και δίνονται ανά μήνα. Δεν δίνεται μονομιάς το συνολικό ποσό της εκπτωσης ώστε να τους χρωστάς, όπως γίνεται στην περίπτωση της επιδότησης συσκευής.

 

Διάβασα και κάποιες άλλες αντίστοιχες περιπτώσεις σε προηγούμενες σελίδες, κάποιοι τα πλήρωσαν, κάποιοι όχι.

 

Ξερει κανεις με σιγουρια τι ισχυει σε ανανεωσεις συμβολαιων με εκπτωση παγιου?εαν σπασουμε τα συμβολαια υπαρχει ρητρα?τι λεει το νεο φεκ της εεττ?

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση. πιθανο απο σημερα να γινει η μεταφορα μου απο cosmote σε vodafone. μετεφερα 2 γραμμες με την προσφορα. θελω να φτιαξω οταν ερθει η ωρα my accound . ξερει καποιος αν θα πρεπει να κανω διπλη εγγραφη μια για καθε νουμερο? δηλαδη στην εγγραφη που ειδα μου ζηταει το νουμερο. θα το βαλω αλλα θα μου δειχνει πληροφοριες και για το αλλο οπως γινοταν με μια εγγραφη στην cosmote?
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση. πιθανο απο σημερα να γινει η μεταφορα μου απο cosmote σε vodafone. μετεφερα 2 γραμμες με την προσφορα. θελω να φτιαξω οταν ερθει η ωρα my accound . ξερει καποιος αν θα πρεπει να κανω διπλη εγγραφη μια για καθε νουμερο? δηλαδη στην εγγραφη που ειδα μου ζηταει το νουμερο. θα το βαλω αλλα θα μου δειχνει πληροφοριες και για το αλλο οπως γινοταν με μια εγγραφη στην cosmote?

 

Αν ειναι στο ιδιο μητρωο συνδρομητη και οι δυο αριθμοι αρκει ενας λογαροασμος και θα εχεις την δυνατοτητα να επιλεγεις συνδεση για να δεις τα στοιχεια της

 

Αν ειναι σε αλλο μητρωο θελει αλλη εγγραφη

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι στο ιδιο μητρωο συνδρομητη και οι δυο αριθμοι αρκει ενας λογαροασμος και θα εχεις την δυνατοτητα να επιλεγεις συνδεση για να δεις τα στοιχεια της

 

Αν ειναι σε αλλο μητρωο θελει αλλη εγγραφη

 

οχι ειναι στο ιδιο μητρωο (ονομα - αφμ) και μαλιστα μεσα σε οικογενιακο για να ερχεται και ενας λογαριασμος.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι στο ιδιο μητρωο (ονομα - αφμ) και μαλιστα μεσα σε οικογενιακο για να ερχεται και ενας λογαριασμος.

 

Αρα με ενα λογαριασμο βλεπεις ολους του αριθμους σε αναδυομενο παραθυρο και επιλεγεις

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρα με ενα λογαριασμο βλεπεις ολους του αριθμους σε αναδυομενο παραθυρο και επιλεγεις

 

και κατι αλλο σε κουρασα, απο το widget σε καθε κινητο θα βλεπω τα υπολοιπα χρονου του αντιστοιχου αριθμου ? ειναι 2 κινητα android

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο σε κουρασα, απο το widget σε καθε κινητο θα βλεπω τα υπολοιπα χρονου του αντιστοιχου αριθμου ? ειναι 2 κινητα android

 

 

Εχω ενα νουμερο σε android και ενα σε Iphone

 

Δοκιμασα τωρα απο το android αλλα βλεπω μονο για τον αριθμο που αντιστιχει στο κινητο

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα νουμερο σε android και ενα σε Iphone

 

Δοκιμασα τωρα απο το android αλλα βλεπω μονο για τον αριθμο που αντιστιχει στο κινητο

 

αυτο μου κανει . δηλαδη βλεπεις απο το android τον αριθμο που εχει αυτ οτο κινητο και απο το iphone το αλλο νουμερο. αν ειναι ετσι μου κανει.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

αυτο μου κανει . δηλαδη βλεπεις απο το android τον αριθμο που εχει αυτ οτο κινητο και απο το iphone το αλλο νουμερο. αν ειναι ετσι μου κανει.

 

Απο το Iphone δεν εχω δοκιμασει ποτε γιατι οταν ακουω mac λεω...μακρυα !!!:):)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Εσείς που πήρατε το Red 1 με το 1.5GB για 18 μήνες, για πόσο καιρό είναι τα έξτρα 750Mb;

Υπέγραψα τα συμβόλαια εχθές και σήμερα είδα ότι στο συμβόλαιο για τις 2 κάρτες data, λέει διάρκεια συμβολαίου 12 μήνες.

 

Αντίθετα εκεί που λέει τις παροχές του προγράμματος και ανάλυση χρεώσεων, έχει διάρκεια Red 1 18 μήνες και στο τι προσφέρει το πρόγραμμα έχει και το internet 4Sharing 750MB.

 

Οπότε τι από τα 2 ισχύει για τα έξτρα 750MB; 12 ή 18 μήνες;

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Εσείς που πήρατε το Red 1 με το 1.5GB για 18 μήνες, για πόσο καιρό είναι τα έξτρα 750Mb;

Υπέγραψα τα συμβόλαια εχθές και σήμερα είδα ότι στο συμβόλαιο για τις 2 κάρτες data, λέει διάρκεια συμβολαίου 12 μήνες.

 

Αντίθετα εκεί που λέει τις παροχές του προγράμματος και ανάλυση χρεώσεων, έχει διάρκεια Red 1 18 μήνες και στο τι προσφέρει το πρόγραμμα έχει και το internet 4Sharing 750MB.

 

Οπότε τι από τα 2 ισχύει για τα έξτρα 750MB; 12 ή 18 μήνες;

 

ειχα και εγω την ιδια απορια και τους πηρα τηλεφωνο. μου ειπαν οτι αυτο ειναι υπηρεσια και οτι απλως για αυτην την υπηρεσια θα εχω δεσμευση 12 μηνων. απο εκει και περα τους αλλους 6 συνεχιζει ως εχει χωρις χρεωση. τους το διςυκρινησα 3 φορες το χωρις χρεωση και μου λεει ναι ειναι απλα υπηρεσια και συνεχιζει οσο ειναι το αλλο συμβολαιο χωρις χρεωση.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Εσείς που πήρατε το Red 1 με το 1.5GB για 18 μήνες, για πόσο καιρό είναι τα έξτρα 750Mb;

Υπέγραψα τα συμβόλαια εχθές και σήμερα είδα ότι στο συμβόλαιο για τις 2 κάρτες data, λέει διάρκεια συμβολαίου 12 μήνες.

 

Αντίθετα εκεί που λέει τις παροχές του προγράμματος και ανάλυση χρεώσεων, έχει διάρκεια Red 1 18 μήνες και στο τι προσφέρει το πρόγραμμα έχει και το internet 4Sharing 750MB.

 

Οπότε τι από τα 2 ισχύει για τα έξτρα 750MB; 12 ή 18 μήνες;

 

εχτες υπογραψα και εγω και ειχα την ιδια απορια.το ειδα οταν πηγα σπιτι.

και σε μενα το ιδιο γραφει.

με τι τιμη πηρες την καθε γραμμη?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποιο είναι το fax της cosmote και δεν το βρίσκω?

Αντιπρόταση Vodafone, 18.80 ανά γραμμή για 2 γραμμές 1500+1500+1,5GB με 12 μήνες συμβόλαιο.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποιο είναι το fax της cosmote και δεν το βρίσκω?

Αντιπρόταση Vodafone, 18.80 ανά γραμμή για 2 γραμμές 1500+1500+1,5GB με 12 μήνες συμβόλαιο.

 

Τι να το κανεις το κεντρικο fax της cosmote ? Την ιδια αντιπροταση ειχα κι εγω απο Vodafone και εκανα αρση αιτηματος φορητοτητας προς cosmote εκει που ειχα ζητησει την φορητοτητα (καταστημα Γερμανου).Δεν γινεται να το κανεις οπου θελεις το αιτημα αρσης φορητοτητας.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανεις το κεντρικο fax της cosmote ? Την ιδια αντιπροταση ειχα κι εγω απο Vodafone και εκανα αρση αιτηματος φορητοτητας προς cosmote εκει που ειχα ζητησει την φορητοτητα (καταστημα Γερμανου).Δεν γινεται να το κανεις οπου θελεις το αιτημα αρσης φορητοτητας.

Εγώ την έκανα τηλεφωνικά την αίτηση φορητότητας. Είχε αναφερθεί το νούμερο του φαξ αλλά δεν το βρίσκω. Τώρα το 2108006300 μιλάει συνέχεια και το 13897 με έχει στην αναμονή πάνω από μισή ώρα.

Έστειλα email στην cosmote. Θα δείξει.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω την ιδια απορια και τους πηρα τηλεφωνο. μου ειπαν οτι αυτο ειναι υπηρεσια και οτι απλως για αυτην την υπηρεσια θα εχω δεσμευση 12 μηνων. απο εκει και περα τους αλλους 6 συνεχιζει ως εχει χωρις χρεωση. τους το διςυκρινησα 3 φορες το χωρις χρεωση και μου λεει ναι ειναι απλα υπηρεσια και συνεχιζει οσο ειναι το αλλο συμβολαιο χωρις χρεωση.

Ωραία, ευχαριστώ πολύ! :) Να δούμε αν κάνει καμιά αντιπρόταση η cosmote τώρα...

 

εχτες υπογραψα και εγω και ειχα την ιδια απορια.το ειδα οταν πηγα σπιτι.

και σε μενα το ιδιο γραφει.

με τι τιμη πηρες την καθε γραμμη?

24,73 την κάθε μια. Από ότι φαίνεται μπορούσαν και καλύτερα...

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα τηλεφωνικά την αίτηση φορητότητας. Είχε αναφερθεί το νούμερο του φαξ αλλά δεν το βρίσκω. Τώρα το 2108006300 μιλάει συνέχεια και το 13897 με έχει στην αναμονή πάνω από μισή ώρα.

Έστειλα email στην cosmote. Θα δείξει.

 

Ιδια περιπτωση με μενα...Αυτη ειναι η e value στον Αγιο Στεφανο

 

Μου ειχε πει ο υπαλληλος να στειλω fax στο 2102501452 με φωτοτυπια της ταυτοτητας μου τον αριθμο του κινητου που ειχα για φορητοτητα τον λογο αρσης φορητοτητας (ειχα γραψει απλα οτι μετανοιωσα..)και να βαλω και υπογραφη. Δοκιαμσα πανω απο 50 φορες την περασμενη Παρασκευη και Σαββατο αλλα ηταν αδυνατον γιατι μου εβγαζε οτι δεν απανταει ο αριθμος fax...Αφου ειχα μιλησει μαζι του πανω απο 7-8 φορες μου ειπε οτι το εκανε αυτος εστω και αν δεν πηρε το fax επειδη ηταν δικη τους η βλαβη....

 

Αμ δε...Επειδη ειχαν φτιαχτει τα συμβολαια εστω και αν δεν τα ειχα παραλαβει επρεπε να περιμενω να τους τα γυρισει η courier που αυτο θα γινοταν αυριο για να κατασταραφουν στην Αυλωνα ...γιατι περιειχαν προσωπικα στοιχεια....

Τελικα ο Γερμανος δεν ξερω πως εκανε αρση φορητοτητας απο εκει και εκανα σε αυτον αιτηση για φορητοτητα αλλα την ακυρωσα σημερα λεγοντας οτι η vodafone εκανε καλυτερη προσφορα οπως και εγινε.

 

Ιστοριες για τρελες...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...