Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αγαπημένο σας κοτέτσι αναζητά τρία τραγουδάκια:

....

Μη βρίσετε, είναι σε .amr :geek:

 

Το πρώτο είναι Γιώργος Μαζωνάκης ft. Βικτώρια Χαλκίτη-Summer in Greece.

Το τρίτο είναι Αποστολία Ζώη ft. Γιάννης Τσιμιτσέλης-Lipstick

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, γεια σας.

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Ψάχνω τραγουδιστή και τίτλο τραγουδιού για τα παρακάτω 2 τραγούδια.

 

1. (Η τραγουδίστρια μου θύμισε Μελίνα Κανά)

Άσε με και πάλι πλάι σου να γύρω

στο χαμόγελό σου κάνει ο κόσμος γύρο

φτιάχνει το μυαλό μου χίλια δυο σκαριά

σαν παλιές γαλέρες άνοιξαν πανιά.

 

Όμορφα ταξίδια στο κορμί σου πάνω

τέτοιαν ώρα Θεέ μου θέλω να πεθάνω

αχ και να μπορούσα λίγο να σταθώ

και στο χρόνο μέσα ν' απογειωθώ...

 

 

 

2. (Αποσπασματικά μερικά λόγια. Ο τραγουδιστής του παρακάτω έμοιζε με εκείνον από Ζιγκ Ζαγκ!)

Μια παλιά φωτογραφία...

Δεν αγάπησα γυναίκα σαν κι εσένα...

Χρόνια κίτρινα σαν φύλλα ξεραμένα κι από σένα να ξεφύγω δεν μπορώ...

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα κομμάτι(δεν έχει στίχους,κάτι σαν instrumental) το οποίο βγήκε τότε με το μουντιάλ του 1998 και έχει όλο το ίδιο μοτίβο και στο τέλος ακούγεται μια σκοτζέζικη ηλεκτρονική pibiza(δεν ξέρω αν γράφεται έτσι).Το προαναφερθέν ακούστηκε χθές στο γήπεδο πρίν αρχίσει η παράταση του Γερμανία-Ιταλία,επίσης ήτανε και στην διαφήμιση της Ford πριν απο 2-3 χρόνια για το champions league.Είναι γνωστό,το έχετε ακούσει σίγουρα οι περισσότεροι.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα κομμάτι(δεν έχει στίχους,κάτι σαν instrumental) το οποίο βγήκε τότε με το μουντιάλ του 1998 και έχει όλο το ίδιο μοτίβο και στο τέλος ακούγεται μια σκοτζέζικη ηλεκτρονική pibiza(δεν ξέρω αν γράφεται έτσι).Το προαναφερθέν ακούστηκε χθές στο γήπεδο πρίν αρχίσει η παράταση του Γερμανία-Ιταλία,επίσης ήτανε και στην διαφήμιση της Ford πριν απο 2-3 χρόνια για το champions league.Είναι γνωστό,το έχετε ακούσει σίγουρα οι περισσότεροι.

Μάλλον εννοείς το «Carnival De Paris» του Dario G, αλλά από όσο θυμάμαι δεν ακούγεται πίπιζα, αλλά τρομπέτα. :)


Link to comment
Share on other sites

Πώς δεν έχει: KYLIE give me just a chance, let's go out and dance... :p

 

 

Αχ σωστα τωρα το παρατηρησα οτι λεει Kylie give me just a chance......

 

:lol: :lol: :lol: :lol: Αιντεεεεεεεε...εμ ετσι πως τα λεει τοσο γρηγορα που να το πιασω οτι λεει τον τιτλο του τραγουδιου και σε εκεινο ακριβως το σημειο...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παραδόξως, εννοούσα το σωστό τραγούδι απλά, μετά από τόσα χρόνια που έχω να το ακούσω, θυμόμουν άλλα αντί άλλων λόγια........

Στο eMule πάντως βγάζει όλο κάτι "X-Japan - Forever love" και "Bob Marley - Forever loving jah" :(

 

 

EDIT: Τελικά το βρήκα! Στο eMule.....

tonpir7 στείλε ΡΜ αν ακόμα δυσκολεύεσαι :)

 

:) anarxaki & DesertSMisSRaiN efxaristo poli gia tin amesi antapokrisi

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γεια σας.

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Ψάχνω τραγουδιστή και τίτλο τραγουδιού για τα παρακάτω 2 τραγούδια.

 

1. (Η τραγουδίστρια μου θύμισε Μελίνα Κανά)

Άσε με και πάλι πλάι σου να γύρω

στο χαμόγελό σου κάνει ο κόσμος γύρο

φτιάχνει το μυαλό μου χίλια δυο σκαριά

σαν παλιές γαλέρες άνοιξαν πανιά.

 

Όμορφα ταξίδια στο κορμί σου πάνω

τέτοιαν ώρα Θεέ μου θέλω να πεθάνω

αχ και να μπορούσα λίγο να σταθώ

και στο χρόνο μέσα ν' απογειωθώ...

 

Έχεις PM ;)

 

Thanks to lediaquaan

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως λένε το τραγούδι που πάιζει σε αυτό το βίντεο;

 

http://www.youtube.com/watch?v=vcQQE4rphdA

 

Θένκς!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ena disco kommati tou 80 pou nomizw oti eixe paei kai sth eurovision kai elege mesa tsekis xan 3erei kaneis poios to leei????
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Kalisperaaaaaaa :D Erwtisi.. Thymaste ena tragoudi pou elege "Dyomisi k gw perimenw, treis k akoma monos mou menw, tosa tosa k tosa vradya pou 'xeis fygei k menoun adeia" k ena allo pou elege "Sto prwto xtypima svinw ta fwta, deftero xtypima eimai stin porta, sto trito xtypima min perimeneis exw fygei:. Psaxnw titlous k kallitexnes :D Thanx :D
Link to comment
Share on other sites

ena disco kommati tou 80 pou nomizw oti eixe paei kai sth eurovision kai elege mesa tsekis xan 3erei kaneis poios to leei????

 

Ένα που μου έρχεται στο μυαλό (στο ποιο;;;;;)) είναι το

Πασχάλης - Παραδώσου λοιπόν :rolleyes:

"Σαν τον Ιβάν, τον τρομερό και σαν το Μέγα Αλέξανδρο, σαν Τζέκινγκς Χαν, σαν Ναπολέων σε κυνηγώ, και σε πολιορκώ"

 

Kalisperaaaaaaa Erwtisi.. Thymaste ena tragoudi pou elege "Dyomisi k gw perimenw, treis k akoma monos mou menw, tosa tosa k tosa vradya pou 'xeis fygei k menoun adeia" k ena allo pou elege "Sto prwto xtypima svinw ta fwta, deftero xtypima eimai stin porta, sto trito xtypima min perimeneis exw fygei:. Psaxnw titlous k kallitexnes Thanx

 

Σταμάτης Γονίδης - Δυόμιση

και

Ελίνα Κωνσταντοπούλου - Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει :music:

Πού τα ξέθαψες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ena disco kommati tou 80 pou nomizw oti eixe paei kai sth eurovision kai elege mesa tsekis xan 3erei kaneis poios to leei????

Το τραγούδι είναι το Dschinghis Khan - Dschinghis Khan και όντως πήρε μέρος στο διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision το 1979 για τη Γερμανία. Ωστόσο έχει μεταφραστεί σε πολλές γλώσσες, και στα ελληνικά.100% σίγουρος

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

se eyxaristw anarxaki gia th boh8eia sou!Alla auto pou mou eipes den exei kamia sxesh me auto pou psaxnw!!!lolol!Htan ena disco kommati kai an den kanw la8os eixan katebei me auto to kommati oi rwsoi sth eurovision kapou 1985-1988!Den 8umamai akribws!Einai polu gnwsto kommati disco kai leei mesa sunexeia tsekis xan!
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

LOL Mbokota

Έτσι έτσι, να συμπληρώνει ο ένας τον άλλο!!! :D

 

Εκείνο το τραγούδι με μία που..... έσκουζε έχει βρεθεί; Δεν ξέρω με ποια λέξη να το ψάξω μέσα στο thread......

 

 

Υ.Γ.: destiny1983 πρόλαβε και με διόρθωσε ο Mbokota (Σαν Μπόκοτα ξέρει πολύ καλύτερα τη Eurovision από εμένα :P )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τραγούδι είναι το Dschinghis Khan - Dschinghis Khan και όντως πήρε μέρος στο διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision το 1979 για τη Γερμανία. Ωστόσο έχει μεταφραστεί σε πολλές γλώσσες, και στα ελληνικά.100% σίγουρος

 

thanx a lot!Ayto einai!Eixa thn entypwsh oti eixe katebei h rwsia argotera!Den exei shmasia to brhka twra!thanxxxxxx

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Ένα που μου έρχεται στο μυαλό (στο ποιο;;;;;)) είναι το

Πασχάλης - Παραδώσου λοιπόν :rolleyes:

"Σαν τον Ιβάν, τον τρομερό και σαν το Μέγα Αλέξανδρο, σαν Τζέκινγκς Χαν, σαν Ναπολέων σε κυνηγώ, και σε πολιορκώ"

 

 

 

Σταμάτης Γονίδης - Δυόμιση

και

Ελίνα Κωνσταντοπούλου - Όταν το τηλέφωνο χτυπήσει :music:

Πού τα ξέθαψες;

 

 

Xeeexexex! Genika eimai psilo retro k thymamai akyra :D To dyomisi to thymithika apo to "Tis zwis mou ta feggaria" pou akousa prosfata kai meta to dyomisi thymithika to allo giati ekanan parallila epityxia sto palai pote New Channel k argotera Tempo :D Thanx :D:D

Link to comment
Share on other sites

LOL Mbokota

Έτσι έτσι, να συμπληρώνει ο ένας τον άλλο!!! :D

 

Εκείνο το τραγούδι με μία που..... έσκουζε έχει βρεθεί; Δεν ξέρω με ποια λέξη να το ψάξω μέσα στο thread......

 

 

Υ.Γ.: destiny1983 πρόλαβε και με διόρθωσε ο Mbokota (Σαν Μπόκοτα ξέρει πολύ καλύτερα τη Eurovision από εμένα :P )

E. Έκαστος στο είδος του. Αφού ασχολούμαι πάρα πολύ με το θεσμό είναι δυνατόν να μη βοηθήσω σε κάτι τέτοια; Όσο για τη Ρωσία που λες είχε κάνει το ντεμπούτο της στο θεσμό το 1994. LOL

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

http://www.geocities.com/chrysanthos90/123.mp3.mp3

Paidia xerete ton tragoudisti kai ton titlo autou tou tragoudiou ?

 

 

:confused: This page is not available. :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ζητησω κι εγω τα φωτα σας για 2 τραγουδακια.Warning:Εμπιπτουν στην κατηγορια "σκυλαδικα και παρακμιακα" αλλα επειδη απο κει δεν βρεθηκε ακρη, ειπα να τα ποσταρω κι εδω μηπως φανω τυχερος.

 

Αποσπασματα:

1)"Αλο αλο σου τηλεφωνω,

αλο αλο δεν μπορω να κοιμηθω..."

2)"Αν δεν εχεις μια, μην κοιτας καμια.

Αν εχεις δις,εχεις πανω απο τρεις.

Αν εχεις τρις, τις βαζεις και στ'οτομοτρις"

 

Αν καποιος εχει ιδεα ποια ειναι,του ειμαι υποχρεος.

 

1) Βρήκα ένα Μητρόπουλος - Αλό αλό το έβαλα να κατεβεί για να το σιγουρέψω αλλά είμαι σε queue 122! Αν ξέρει κάποιος άλλος ας με επαληθεύσει/διαψεύσει, αλλιώς σε 3-4 μέρες που θα κατεβεί θα σου πω σίγουρα

 

 

EDIT: Το κατέβασα επιτέλους και όντως είναι το σωστό!

 

Anarxaki ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια!!!!:happy:

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Anarxaki εχω αλλη μια παρακληση!

 

Επειδη το αλο αλο δεν μπορω να το βρω, αν το εχεις ολοκληρο(εγω βρισκω ενα που ειναι 1:15),αν μπορεις ανεβασε το καπου.

 

Ευχαριστω και παλι!

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...