Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως λες το "Μια Γλυκειά Μελωδία" που είπε η Θεοδωρίδου στα MAD Music Awards;; Αυτό είχε sample από Like A Prayer (βέβαια δεν ήταν η Madonna αυτή που τραγούδαγε, ήταν οι Mad'House, αλλά anyway! :p )

 

Desert οι Mad House είναι εκείνοι που είχαν κάνει τη διασκευή του like a prayer με την Τουρκάλα -wannabe madonna- ερμηνεύτρια πριν μερικά χρόνια;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι...μπα Τουρκάλα είναι; Δεν το ήξερα (αν και απ'οτι θυμάμαι Σουδέζα δεν την έλεγες! :ρ )...Πάντως στην βερσιόν του Mad ήταν οι Mad'house

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λες το "Μια Γλυκειά Μελωδία" που είπε η Θεοδωρίδου στα MAD Music Awards;; Αυτό είχε sample από Like A Prayer (βέβαια δεν ήταν η Madonna αυτή που τραγούδαγε, ήταν οι Mad'House, αλλά anyway! :p )

 

That's it! Thnx a lot :respect: :yahoo: :up:

Link to comment
Share on other sites

That's it! Thnx a lot :respect: :yahoo: :up:

 

You're welcome ;) :D

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κ εγώ κάτι; Είναι ένα παλιό ελληνικό τραγούδι (δεν ξέρω ποιός το έλεγε) το είπε κι ο Θάνος Τζάνης απ'το Dream Show κάτι λένε οι στίχοι "που να 'σαι τώρα που κρυώνω και φοβάμαι...". Ξέρει κανέις πώς λέγεται και ποιος το έλεγε;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κ εγώ κάτι; Είναι ένα παλιό ελληνικό τραγούδι (δεν ξέρω ποιός το έλεγε) το είπε κι ο Θάνος Τζάνης απ'το Dream Show κάτι λένε οι στίχοι "που να 'σαι τώρα που κρυώνω και φοβάμαι...". Ξέρει κανέις πώς λέγεται και ποιος το έλεγε;

 

Αντώνης Ρέμος - Πού να ΄σαι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:whistle:

Hello και από μένα. μήπως ξέρει κανεις ένα ξένο τραγούδι που πουζει στα ραδιοφωνα και λεει στο ρεφρεν κατι “on the silver moon” ? Το τραγουδαει ενας ανδρας αν αυτό βοηθάει.

 

Μήπως λές το Ringside - Tired Of Being Sorry ??

Link to comment
Share on other sites

Akousa ena arketa kalokairino tragoudi opou i mousiki thymize poly to Xeirokrotima tis Prwtopsalti kai to elege mai gynaika mallon sta portogallika...Kserei kaneis titlo??Cristina dwse mou pali ta fwta sou!!!!:O :p
Link to comment
Share on other sites

Ακούω τελευταία ένα τραγουδάκι στο ράδιο που λέει:

Γυρίζω πάλι σε σένα

από σένα δεν έφυγα ποτέ.

Άσε με ξανά να σε κερδίσω

Άσε με ξανά να σε κερδίσω

Είσαι ο τόπος, είσαι ο τόπος

που διάλεξα να ζω

Ξέρουμε τίτλο και ερμηνευτή;

 

xaxanoula ξέρω το τραγούδι που λες αλλά δεν θυμάμαι λεπτομέρειες. Θυμάμαι μόνο πάντως ότι δεν είναι ξένοι αυτοί που το διασκευάσανε αλλά ένα ελληνικό γκρουπ...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Akousa ena arketa kalokairino tragoudi opou i mousiki thymize poly to Xeirokrotima tis Prwtopsalti kai to elege mai gynaika mallon sta portogallika...Kserei kaneis titlo??Cristina dwse mou pali ta fwta sou!!!!:O :p

 

Αν λέμε για το ίδιο........το άκουσα στο 1ο-2ο Live του Fame Story....

Λέγεται Esse olhar και δεν κατάφερα να το βρω πουθενά :(

 

Αν δε λέω για το ίδιο, μήπως ξέρει κανείς ποιο είναι το Esse olhar;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Akousa ena arketa kalokairino tragoudi opou i mousiki thymize poly to Xeirokrotima tis Prwtopsalti kai to elege mai gynaika mallon sta portogallika...Kserei kaneis titlo??Cristina dwse mou pali ta fwta sou!!!!:O :p

«Osse Olhar» λέγεται και η εμηνεύτρια είναι η Αθηνά Ρούτση.

Από όσο θυμάμαι, υπήρχε μόνο σε μια συλλογή με τίτλο «Playback» που κυκλοφόρησε πριν ένα χρόνο, ίσως και λίγο παραπάνω. :)


Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το Osse Olhar ολόκληρη η συλλογή είναι ωραία και υπάρχει ολοκληρη στο DC++
Link to comment
Share on other sites

Hello again! Μήπως θυμάται κανεις τον τελικό του Fame Story 4? Πιο συγκεκριμένα ψάχνω το τραγούδι που επεξε στο τέλος όταν περνουσαν από κάτω τα ονόματα των συντελεστών και στην οθόνη εδιχνε σκηνές από την βραδιά. Μάλλον συγκροτημα το έλεγε, αντρική φωνη. Οι στιχοι (στο περίπου) έλεγαν “the grounds are taken” ή κάτι τετοιο!

Επισης το καινούργιο του Χατζηγιάννη για την διαφήμηση του ΟΤΕ πως λέγεται?

:blink:

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.de/files/25373061/REC001.WAV.html

Μπορείτε να μου πείτε ποιό είναι αυτό το τραγούδι; Είναι πιο εύκολο να το βρείτε απ' ότι το άλλο. Είναι πολύ γνωστό 80s τραγούδι.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.de/files/25373061/REC001.WAV.html

Μπορείτε να μου πείτε ποιό είναι αυτό το τραγούδι; Είναι πιο εύκολο να το βρείτε απ' ότι το άλλο. Είναι πολύ γνωστό 80s τραγούδι.

 

Tears For Fears - Everybody Wants To Rule The World

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tears For Fears - Everybody Wants To Rule The World

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. Το άκουσα χθές τα μεσάνυχτα στο ραδιόφωνο.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia ena tragoudi kapws tsiftetele pou leei " eisai mia tsikita pou mas exeis parei ta miala eisai mai thea ....i nixta einai dikia sou kati tetoia lei

 

 

 

eyxaristw

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia ena tragoudi kapws tsiftetele pou leei " eisai mia tsikita pou mas exeis parei ta miala eisai mai thea ....i nixta einai dikia sou kati tetoia lei

 

 

 

eyxaristw

 

Tου Πετρελη (Θάνος) πρεπει να είναι αλλα δεν θυμαμαι.

Πάντως Ο στίχος λέει:

Άντε και να γίνουν όλα στάχτη

Χορεύεις και μας έχεις πάρει τα μυαλά

Η νύχτα απόψε εινι δικία σου

Είσαι μια θεά!!!

(Αν είναι αυτό!)

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia ena tragoudi kapws tsiftetele pou leei " eisai mia tsikita pou mas exeis parei ta miala eisai mai thea ....i nixta einai dikia sou kati tetoia lei

 

 

 

eyxaristw

 

Δοκίμασε το Κωστόπουλος Χάρης - Είσαι μια θεά

 

 

Και μια ερωτησούλα. Άκουσα ένα τραγούδι σε ένα μαγαζί που είχε τη μελωδία από τον Καρυοθραύστη του Chaikovsky, ήταν "μπιτάκι" ή ίσως και ραπ (δεν ακουγόταν καθαρά). Ίσως να είναι παλιό γιατί τα προηγούμενα κομμάτια ήταν δεκαετίας 80-90..... Σας φώτισα ε; :O :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hello again! Μήπως θυμάται κανεις τον τελικό του Fame Story 4? Πιο συγκεκριμένα ψάχνω το τραγούδι που επεξε στο τέλος όταν περνουσαν από κάτω τα ονόματα των συντελεστών και στην οθόνη εδιχνε σκηνές από την βραδιά. Μάλλον συγκροτημα το έλεγε, αντρική φωνη. Οι στιχοι (στο περίπου) έλεγαν “the grounds are taken” ή κάτι τετοιο!

 

Δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω την εντύπωση ότι αναφέρεσαι στο 'High hopes' των Pink Floyd.

Βέβαια οι στίχοι είναι αρκετά διαφορετικοί και η σύνδεση των Floyd με το ..Fame story ανύπαρκτη, αλλά δοκίμασε το καλού κακού.

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω την εντύπωση ότι αναφέρεσαι στο 'High hopes' των Pink Floyd.

Βέβαια οι στίχοι είναι αρκετά διαφορετικοί και η σύνδεση των Floyd με το ..Fame story ανύπαρκτη, αλλά δοκίμασε το καλού κακού.

 

Κι όμως η σύνδεση Fame Story και High Hopes υπάρχει :mad:

Έπαιξε στο πρώτο τους live....... δεν ξέρω αν έπαιξε και στο τελευταίο...

Magicnio είχε καμπάνες στο τραγούδι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...