Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia psaxnw edw kai mia bdomada ena tragoudi pou akousa sto safari fm,to sonar-dolphins dream.alla oute kazaa oute limewire to bgazei.pithanos lathos einai o titlos...
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Re paidia, ena tragoudi, disco-dance, pou eixe vgei teli dekaetias 80', kai sta ellinika eixe kukloforisei kapos etsi .... "paei gia tsai....(kapoios stixos pou den 8umamai).... oou , o-oou, (nanananan, episis stixos pou de 8umamai).... Sas leei kati i melodia? Htan pasignosto! Thanks

Ο Καρβέλας είχε τραγούδι με τίτλο "πάει για τσάι" αλλά δε μου θυμίζει αυτή τη στιγμή κάτι, δηλαδή αν πρόκειται για διασκευή του κομματιού που ψάχνεις - και μάλιστα ήταν 1990 απ' τον δίσκο "Τελευταίος χορός". Αν το θυμηθώ το τραγούδι θα στο πω...

Link to comment
Share on other sites

Thanx rallistas! :happy:

 

toubiotis dear δε σε μάλλωσα, απλά σχολίασα την ειρωνία της τύχης, γιατί συνήθως πιστεύουμε ότι αποκλείεται να είναι τόσο απλό :) και δεν ψάχνουμε τα αυτονόητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mhpws to : Astoria Project - Καιρος Ηταν

?

αν θυμαμαι καλα, κτ λεει στους στιχους για "μωρα που χορευουν μεσα στο club" και κατι τετοια. το λεει ενα νεο rnb γκρουπακι, ελληνικο!

:)

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

"Dolphins Mind - Dream" μήπως αυτό εννοείς?

mporei na nai kai ayto.pou mporw na to brw? sto safari to xa akousei einai techno-dance mou fainete.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.de/files/24022003/Sampler.amr.html

Μπορείτε να μου πείτε ποιό είναι αυτό το τραγούδι;

Ακούγεται στο επεισόδιο των Απαράδεκτων"I am, you are Thanasis", γι'αυτό και στην αρχή ακούγεται ομιλία αλλά θεώρησα σωστό πως πρέπει να ακούγεται όλο το απόσπασμα. Δε θέλω να σας ζαλίσω, αλλά μπορείτε να βοηθήσετε με το Vodafone mad scanner, για όποιον είναι συνδρομητής Vodafone.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Ο Καρβέλας είχε τραγούδι με τίτλο "πάει για τσάι" αλλά δε μου θυμίζει αυτή τη στιγμή κάτι, δηλαδή αν πρόκειται για διασκευή του κομματιού που ψάχνεις - και μάλιστα ήταν 1990 απ' τον δίσκο "Τελευταίος χορός". Αν το θυμηθώ το τραγούδι θα στο πω...

 

Nai file, a bravo! O Karvelas to eixe kanei diaskeyi nomizo! Ki espaga to kefali mou poios to eixe kanei.... Auto to tragoudi einai kseno kai itan xoreutiki epityxia sta mesa pros teli 80s.... Ama to 8umi8eis grapsto, 8'arxiso na psaxno ki ego tora....

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Το άκουσα κι εγώ το "Πάει για τσάει" και όντως είναι τραγικά γνωστό μεν, δε μπορώ να το θυμηθώ με τίποτα δε.

Οπότε, είπα να βοηθήσω με άλλο τρόπο. Εδώ είναι 2 samples από το τραγούδι, η εισαγωγή και το ρεφρέν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ουφ εχω βαρεθει να το ψαχνω...

 

Λοιπον περιγραφη...ειναι ενα καινουργιο πολυ dance κομματι εως και bit θα το χαρακτηριζαν καποιοι...το ακουσα στο Pasha (Θεσσαλονικη-Φλογητα):p και μου εμεινε...

 

Το τραγουδι παει καπως ετσι...give me just a chance...παρακατω γιοκ...:(

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ουφ εχω βαρεθει να το ψαχνω...

 

Λοιπον περιγραφη...ειναι ενα καινουργιο πολυ dance κομματι εως και bit θα το χαρακτηριζαν καποιοι...το ακουσα στο Pasha (Θεσσαλονικη-Φλογητα):p και μου εμεινε...

 

Το τραγουδι παει καπως ετσι...give me just a chance...παρακατω γιοκ...:(

 

Ένα που μου έρχεται στο μυαλό Akcent-Kylie, όμως δεν είναι ιδιαίτερα καινούριο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα που μου έρχεται στο μυαλό Akcent-Kylie, όμως δεν είναι ιδιαίτερα καινούριο.

 

 

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...

 

Να σε φιλησω κουκλα μου...

 

Ευχαριστω ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ...πο πο παναγια μου το βρηκα...

 

Οσον αφορα το αν ειναι παλιο το ηξερα σαν original αλλα δεν ηξερα πως λεγεται και τωρα τελαυταια το ακουσα σε ενα καινουργιο remix...

 

Τωρα το κατεβασα σε ολα τα remix του...

 

ΑΚCENT-KYLIE...ολα τα λεφτα...εντωμεταξυ καμια σχεση ο τιτλος με το ιδιο το τραγουδι...εγω το εψαχνα σε ''give me just a chance'' η ''give give give''...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Το άκουσα κι εγώ το "Πάει για τσάει" και όντως είναι τραγικά γνωστό μεν, δε μπορώ να το θυμηθώ με τίποτα δε.

Οπότε, είπα να βοηθήσω με άλλο τρόπο. Εδώ είναι 2 samples από το τραγούδι, η εισαγωγή και το ρεφρέν.

Δε θυμίζει λίγο "The Romantics - Talking In Your Sleep" ???

Link to comment
Share on other sites

 

ΑΚCENT-KYLIE...ολα τα λεφτα...εντωμεταξυ καμια σχεση ο τιτλος με το ιδιο το τραγουδι...εγω το εψαχνα σε ''give me just a chance'' η ''give give give''...

 

Πώς δεν έχει: KYLIE give me just a chance, let's go out and dance... :p

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Nai file, a bravo! O Karvelas to eixe kanei diaskeyi nomizo! Ki espaga to kefali mou poios to eixe kanei.... Auto to tragoudi einai kseno kai itan xoreutiki epityxia sta mesa pros teli 80s.... Ama to 8umi8eis grapsto, 8'arxiso na psaxno ki ego tora....

Νομίζω πως το θυμήθηκα:

" LENNY KRAVITZ - ARE YOU GONNA GO MY WAY" αρχές '90 είχε βγει

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το αν ειναι παλιο το ηξερα σαν original αλλα δεν ηξερα πως λεγεται και τωρα τελαυταια το ακουσα σε ενα καινουργιο remix...

 

Τωρα το κατεβασα σε ολα τα remix του...

 

Εχει βγει και σε ενα remix με το Living on Video...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το αγαπημένο σας κοτέτσι αναζητά τρία τραγουδάκια:

 

http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=CAC0361B2337034E

http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=8146ECB33FA2D6EF

http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=E2056AA719F8658D

 

Μη βρίσετε, είναι σε .amr :geek:

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

το τραγούδι backseat of my car είναι των I monster, δεν ξέρω το ψάχνω παντού....

Δεν το ξέρω το τραγούδι αλλά...... δοκίμασε και "The odorants"

 

Παιδια καλησπέρα ψαχνω μάταια να βρώ το τραγούδι ''Forever J'' των Αnd one ... Exei kanenas kamia idea pou tha to vro ? Efxaristo...

Είναι το γνωστό μελωδικότατο υπέροχο "love love me - say that you love me, leave me leave me - promise you won't leave me"; Καταπληκτικό τραγούδι! Αλλά, παραδόξως, δεν το βρήκα πουθενά γμτ :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι το γνωστό μελωδικότατο υπέροχο "love love me - say that you love me, leave me leave me - promise you won't leave me"; Καταπληκτικό τραγούδι! Αλλά, παραδόξως, δεν το βρήκα πουθενά γμτ :(

 

Anarxaki αυτό που λες εσύ είναι το "Lovefool" από Cardigans... ο tonpir ψάχνει το "Forever J" ("...I take everyhing but blame, when it comes to naming names...only J...Forever J...") Τελείως άλλο...:)

 

@ Tonpir7: Ψάξε σε κανένα p2p πρόγραμμα (limewire) κάτι θα βρεις. Ψάξε το ως Forever J (χωρίς καλλιτέχνη)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παραδόξως, εννοούσα το σωστό τραγούδι απλά, μετά από τόσα χρόνια που έχω να το ακούσω, θυμόμουν άλλα αντί άλλων λόγια........

Στο eMule πάντως βγάζει όλο κάτι "X-Japan - Forever love" και "Bob Marley - Forever loving jah" :(

 

 

EDIT: Τελικά το βρήκα! Στο eMule.....

tonpir7 στείλε ΡΜ αν ακόμα δυσκολεύεσαι :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...