Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα κι εγώ τη βοήθειά σας για ένα τραγούδι σχετικά παλιό της Τσαλιγοπούλου, το έπαιζε πριν δύο χρόνια σε μία βραδυνή σειρά του Alpha η οποία γυριζόταν σε ένα νησί. Το τραγούδι ξεκινάει έτσι: "Πώς να πιστέψω, πάλι σ'εσένα.....".
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα κι εγώ τη βοήθειά σας για ένα τραγούδι σχετικά παλιό της Τσαλιγοπούλου, το έπαιζε πριν δύο χρόνια σε μία βραδυνή σειρά του Alpha η οποία γυριζόταν σε ένα νησί. Το τραγούδι ξεκινάει έτσι: "Πώς να πιστέψω, πάλι σ'εσένα.....".

"Ελένη Τσαλιγοπούλου - Μυστικά και λάθη"

Link to comment
Share on other sites

Ποιο τραγούδι είναι αυτό που λέε:"Τι λείπει τι φταίει και η καρδιά μου κλαίει.."?

πρέπει να το τραγουδάει ή η Τσαλιγοπούλου ή η Αρβανιτάκη..(πάντα τις μπέρδευα αυτές τις δύο...:O )

Link to comment
Share on other sites

Ένα τραγούδι που παίζει συχνά στο Ρυθμό και λέει κάτι για redbull ποιο είναι?

 

Αν εννοείς το ελληνικό τσιγγανο-τσιφτετελέ (γιατί δεν ακούω καθόλου ράδιο) είναι το: Σάκης Κούκος - Redbull :this:

"Redbull, sexy bull, music hall, redbull, sexy bull, tupur tupur tupur tupur tupur tupur tupur tupur sex!" :w00t:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πωωωωωωωωωωωω! Γύρισα τουλάχιστον 15 χρόνια πίσω!!

Στο Εγγρ005 η μουσική είναι δανεισμένη από το Crystal Waters - La la dee, το οποίο άκουγα φανατικά στο γυμνάσιο και είναι το πρώτο singlάκι που αγόρασα.......

Σ'ευχαριστώ που με έκανες να θυμηθώ πόσο ΓΡΙΑ είμαι! (Τρέμε Βίσση...) :lol:

 

To sample ξέρω από που είναι. Το θέμα είναι ποιο είναι το συγκεκριμένο RnB κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

To sample ξέρω από που είναι. Το θέμα είναι ποιο είναι το συγκεκριμένο RnB κομμάτι.

Τι βαράς ρε θείο;; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιο είναι το τραγουδάκι που ακούγεται στη ραδιοφωνική διαφήμιση της ιστοδελίδας sportaction.gr (τη διαφήμηση την άκουσα στον super-sport-fm).

 

Thanks! :)

http://www.smileyhut.com/smileys/blob6.gif
Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.de/files/24022003/Sampler.amr.html

Μπορείτε να μου πείτε ποιό είναι αυτό το τραγούδι;

Ακούγεται στο επεισόδιο των Απαράδεκτων"I am, you are Thanasis", γι'αυτό και στην αρχή ακούγεται ομιλία αλλά θεώρησα σωστό πως πρέπει να ακούγεται όλο το απόσπασμα.

Κάνω ξανά μια ανάσταση. Σας εγκλιπαρώ. Παλεύω εδώ και πόσο καιρό να το βρώ. Απαντήστε μου τουλάχιστον έστω κι αν δεν το ξέρετε. Τέτοιο φτύσιμο;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Κάνω ξανά μια ανάσταση. Σας εγκλιπαρώ. Παλεύω εδώ και πόσο καιρό να το βρώ. Απαντήστε μου τουλάχιστον έστω κι αν δεν το ξέρετε. Τέτοιο φτύσιμο;

 

Μμμμ.... για δοκίμασε το I Want You (Extended Mix) από Paris Avenue

 

Καθώς επίσης και να χαλαρώσεις, γιατί δε σε φτύνουμε.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ποιο τραγούδι είναι αυτό που λέε:"Τι λείπει τι φταίει και η καρδιά μου κλαίει.."?

πρέπει να το τραγουδάει ή η Τσαλιγοπούλου ή η Αρβανιτάκη..(πάντα τις μπέρδευα αυτές τις δύο...:O )

 

 

ki ego tis mperdeuo.:p

to tragoudi legetai "ti leipei" k to leei h arvanitakh.to exei grapsei o nikos portokaloglou.:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα απο τα παρακάτω τραγούδια;

 

11Mb-6 songs-yousendit.com link.:ninja:

 

6 Greek songs!

1. Νατάσσα Θεοδωρίδου & Τριαντάφυλλος - Μη γυρίσεις ξανά

2. Άννα Βίσση & Νίκος Καρβέλας - Μέτρα

3. Χριστίνα Μαραγκόζη & Αντώνης Βαρδής - Θα προχωράμε μαζί

4. Διονύσης Σχοινάς (δεν θυμάμαι το όνομα της τραγουδίστριας) - Σώμα, Ψυχή κι Αγάπη

5. Θάνος Καλλίρης & Λόρνα - Κερδίσαμε

6. Ανδρέας Μικρούτσικος - Έρωτας κεραυνοβόλος

 

11mb;;;

Θα μπορούσες να βάλεις samples και όχι ολόκληρα τα τραγούδια. Αν και αφού έχεις ολόκληρα τα τραγούδια (και τους τίτλους από όσο βλέπω...), θα μπορούσες να μας πεις τους στίχους ή ακόμα και να ψάξεις μόνος σου στο google...

 

 

Το link διαγράφεται επειδή περιέχει ολόκληρα τραγούδια και όχι αποσπάσματα.


Link to comment
Share on other sites

1. Νατάσσα Θεοδωρίδου & Τριαντάφυλλος - Μη γυρίσεις ξανά

2. Άννα Βίσση & Νίκος Καρβέλας - Μέτρα

3. Χριστίνα Μαραγκόζη & Αντώνης Βαρδής - Θα προχωράμε μαζί

4. Διονύσης Σχοινάς (δεν θυμάμαι το όνομα της τραγουδίστριας) - Σώμα, Ψυχή κι Αγάπη

5. Θάνος Καλλίρης & Λόρνα - Κερδίσαμε

6. Ανδρέας Μικρούτσικος - Έρωτας κεραυνοβόλος

 

11mb;;;

Θα μπορούσες να βάλεις samples και όχι ολόκληρα τα τραγούδια. Αν και αφού έχεις ολόκληρα τα τραγούδια (και τους τίτλους από όσο βλέπω...), θα μπορούσες να μας πεις τους στίχους ή ακόμα και να ψάξεις μόνος σου στο google...

 

 

Το link διαγράφεται επειδή περιέχει ολόκληρα τραγούδια και όχι αποσπάσματα.

 

 

Με συγχωρείς Christina, δεν θα το ξανακάνω....:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και τη Δευτέρα με τον κηδεμόνα σου. :p :lol: :*

 

Μάλιστα κυρία Christina, ό,τι πείτε εσείς κυριά Christina...:( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μμμμ.... για δοκίμασε το I Want You (Extended Mix) από Paris Avenue

 

Καθώς επίσης και να χαλαρώσεις, γιατί δε σε φτύνουμε.

Χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια αλλά δεν είναι αυτό. Καταρχάς είναι της δεκαετίας του 80, άντε και του 1990-1991, επειδή οι Απαράδεκτοι τέτοια μουσική είχαν. Όσο για το να ηρεμήσω, ήρεμος είμαι. Μπορεί να μη φαίνεται, αλλά είμαι. Απλά το είχα ποστάρει στη σελίδα 44 στίς 25/6 και καμία απάντηση, το επανέφερα στη σελίδα 46 στίς 27/6 μπάς και... αλλά δεν και τέλος αυτό. Κανείς άλλος;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη στην προηγουμενη σελιδα καποιοι ρωτουσαν για το "δεν μπορω να αντισταθω σε θελω" αν και η αρχικη εκτελεση ειναι απο modern fearns, ακουσα στο mad διασκευή απο Γιωργο Χρηστου και Ειρηνη Μερκουρη, οποτε μπορει να ειναι αυτο που ψαχνετε.
1,2Tbytes
Link to comment
Share on other sites

Επειδη στην προηγουμενη σελιδα καποιοι ρωτουσαν για το "δεν μπορω να αντισταθω σε θελω" αν και η αρχικη εκτελεση ειναι απο modern fearns, ακουσα στο mad διασκευή απο Γιωργο Χρηστου και Ειρηνη Μερκουρη, οποτε μπορει να ειναι αυτο που ψαχνετε.

Αν εννοείς το τραγούδι που ψάχνω, πήγαινε σε πιο πάνω post και κατέβασε την ηχογράφηση μήπως το ξέρεις (είναι σε amr). Είναι ξένο τραγούδι και παλιό. Δεν είναι αυτό που λές.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Κάνω ξανά μια ανάσταση. Σας εγκλιπαρώ. Παλεύω εδώ και πόσο καιρό να το βρώ. Απαντήστε μου τουλάχιστον έστω κι αν δεν το ξέρετε. Τέτοιο φτύσιμο;

 

Το φαντάζεσαι να σκάνε posts από τους 30-50-100-1.000 που παρακολουθούν το συγκεκριμένο θέμα και να λένε "Sorry, δεν το ξέρω το τραγούδι"; Θα είχαμε φτάσει ήδη στο "Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [MXMCCXMXMC] " :p

 

Να σου προτείνω κάτι άλλο; Γιατί ξέρω τι σημαίνει να ψάχνεις ένα τραγούδι απελπισμένα και να μη μπορείς να το βρεις....

Δοκίμασε να στείλεις mail στο MEGA. ΙΣΩΣ να φιλοτιμηθούν να σε βοηθήσουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει λεγοντας μου ποιος λεει τα παρακατω τραγουδια, και πως λεγονται αυτα γιατι θελω να τα κατεβασω!ευχαριστω

 

1.αχ βρε Ρίνα, Κατερίνα, η φυγή σου φωτιά, η θύμησή σου λεπίδα...

2.Κατερίνα Κατερινάκι είσαι της ζωής τ'αεράκι...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει λεγοντας μου ποιος λεει τα παρακατω τραγουδια, και πως λεγονται αυτα γιατι θελω να τα κατεβασω!ευχαριστω

 

1.αχ βρε Ρίνα, Κατερίνα, η φυγή σου φωτιά, η θύμησή σου λεπίδα...

2.Κατερίνα Κατερινάκι είσαι της ζωής τ'αεράκι...

 

 

1. Κώστας Μπίγαλης - Ρίνα Κατερίνα

2. Πασχάλης, Ρακιτζής Μιχάλης - Κατερίνα Κατερινάκι

 

Κάποιος αγαπάει μια Κατερίνα......... ονόματα δε λέμε...

7020029 :this:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...