Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον αυτό θέλεις: «Yello - Oh Yeah».

 

Μέσα στο παράπονο είσαι συνέχεια βρε παιδί μου... :p

Ευχαριστώ και σε σενα αλλά δεν ήταν αυτό. Αχ η σκληρή ζωή μ'έριξε στο παράπονο. Απλά μ'αρέσει τόσο πολύ που δεν το βρίσκω με τπτ. Άκουσες το απόσπασμα απ'την ιστοσελίδα; Ή άκουσες Απαράδεκτους και σου ήρθε το τραγούδι που βάζουν συνέχεια σαν ηχητικό;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενα παλλιο τραγουδι του sting που λεει:i am alien,i am a little alien.πως λεγετε?

επισης αλλο ενα τραγουδι,παλλιο κ αυτο,οχι του sting που λεει:i am in love with an alien...

ειναι κ τα 2 γνωστα οποτε θα τα ξερετε να μου πειτε τιτλους,thankss!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα και καλό καλοκαίρι...

 

Μήπως πρόσεξε κανείς (και ξέρει), με ποιο τραγούδι έκλεισε η εκπομπή Playmate 2006 εχθές? Αυτό που έπαιζε την ώρα που έδειχνε τους τίτλους του τέλους.... ?

 

Τίτλους τέλους λες τότε που μπήκε η θεά στο αμάξι,

είναι το Funky People Ft Matt Jamison - waiting for you

;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ενα παλλιο τραγουδι του sting που λεει:i am alien,i am a little alien.πως λεγετε?

επισης αλλο ενα τραγουδι,παλλιο κ αυτο,οχι του sting που λεει:i am in love with an alien...

ειναι κ τα 2 γνωστα οποτε θα τα ξερετε να μου πειτε τιτλους,thankss!

 

Sting - Englishman in New York

 

Kelly Family - Fell in love with an alien

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ γιατί είσαι ο πρώτος που μου απαντάει. Το τραγούδι αυτό το έχω ακούσει κι απ'ότι θυμάμαι δεν έχει στίχο. Είναι απλά μουσική. Είναι και πολύ γνωστό μάλιστα τραγούδι, αλλά ποτέ δεν ήξερα τον τίτλο και το δημιουργό. Χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια. Πραγματικά χίλια ευχαριστώ.

 

Den einai oti oi alloi den theloume na voithisoume. Eimai sigouros oti polloi to exoun akousei kai prospathisan na to anagnwrisoun. Apla to forum den einai chat, ti na poume "to akousa alla den kserw poio einai" ? Gia ton idio logo allwste otan vriskoume kapoio kommati kai to paidi pou to zhthse leei "ayto htan, eyxaristw" teleiwnei to thema ekei kai den vgainoume na poume "parakalw" :P

Telos off topic ;)

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

KOmati me refren "de boro na antista8o se 8elo"

 

palio kalokerino pio ine?

 

Υπάρχει το αυθεντικό, η διασκευή και η επιλογή για αναζήτηση σε κάθε θέμα :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1426030#post1426030

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1442488#post1442488

 

;)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και σε σενα αλλά δεν ήταν αυτό. Αχ η σκληρή ζωή μ'έριξε στο παράπονο. Απλά μ'αρέσει τόσο πολύ που δεν το βρίσκω με τπτ. Άκουσες το απόσπασμα απ'την ιστοσελίδα; Ή άκουσες Απαράδεκτους και σου ήρθε το τραγούδι που βάζουν συνέχεια σαν ηχητικό;

Είδα όλο το επισόδειο. :p

Αυτό ακουγόταν σε διάφορα σημεία. Στο συγκεκριμένο που είπες, δεν ακουγόταν κάτι, πάντως. Περίπου 1' μετά είχε μουσική, αν θυμάμαι καλά. Αλλά δεν ξεχώριζε επειδή είχε διαλόγους.


Link to comment
Share on other sites

akousa prosfata ena pou leei kati ''vol pere a sen ti e la maniana'' kapos etsi diladi den exo idea se poia glossa einai to leei ginaika pantos kai einai arketa kalokairino tragoudi mipos to xserete?

 

το ηχογραφησα και με το κινητο μηπως το βρειτε http://rapidshare.de/files/25266707/Sound_clip_05_.amr.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα γνωρίζει κανείς

 

http://rapidshare.de/files/25265533/songs.zip.html

 

??

 

Mokka - Leily

Dj Antoine - Arabian Adventure

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Hello και από μένα. μήπως ξέρει κανεις ένα ξένο τραγούδι που πουζει στα ραδιοφωνα και λεει στο ρεφρεν κατι “on the silver moon” ? Το τραγουδαει ενας ανδρας αν αυτό βοηθάει.
Link to comment
Share on other sites

2 tragoudia palia.

psaxnw titlo k tragoudisti

1) poso sagapw kaneis den kserei k an tha magapas gliko m tairi

2) pantreuw tin ginaika m

 

 

thx

 

1) Μαρία Δημητριάδη - Ένα πρωινό (Αναμπέλ) Από την ταινία με την Ναθαναήλ "Εκείνο το καλοκαίρι" :)

 

2) Κάπου το έχω ακούσει......νομίζω ότι είναι "παρατράγουδο" :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 tragoudia palia.

psaxnw titlo k tragoudisti

1) poso sagapw kaneis den kserei k an tha magapas gliko m tairi

2) pantreuw tin ginaika m

 

 

thx

1. «Μαρία Δημητριάδη - Άνναμπελ (Ένα Πρωινό)» από την ταινία «Κορίτσια Στον Ήλιο».

2. «Μπάμπης Παπαδόπουλος - Παντρεύω Τη Γυναίκα Μου»

 

:)

 

Edit:

anarxaki... :p :lol:


Link to comment
Share on other sites

3ereis kaneis pou mporw na brw monty python???psaxnw 2 albums!To life of bryan kai tous ippotes ths elleihnhs trapezhs....opoios gnwrizei kati....thanx
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

3ereis kaneis pou mporw na brw monty python???psaxnw 2 albums!To life of bryan kai tous ippotes ths elleihnhs trapezhs....opoios gnwrizei kati....thanx

 

Μου έδωσες φανταστική ιδέα! Δεν είχα σκεφτεί καν να κατεβάσω ΚΑΙ τα τραγούδια τους!!!

Λοιπόν, σε torrent βρήκα τον δεύτερο δίσκο, με όνομα "Monty Python - Holy Grail Soundtrack" από το πρώτο βρήκα μόνο το τραγούδι "Always look on the bright side of life". Βρήκα και διάφορα άλλα (αν σε ενδιαφέρει :D ). Αν δε βγάλεις άκρη, στείλε ΡΜ να συνεννοηθούμε :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

«Hi Tack - Say Say Say» :)

 

 

Funky People Ft Matt Jamison - waiting for you

 

Τώρα είδα ότι στο είπε η Χριστίνα... Οι Hi tack το έκαναν remix

των Funky People Ft Matt Jamison είναι το original. ;)

ΥΣ: Βλέπω δεν χάσαμε στιγμή τα playmates ;)

:)

Τελικά το original είναι το Paul McCartney & Michael Jackson - Say Say Say. Πρώτοι οι Funky People χρησιμοποίησαν samples αλλά πήγε άπατο το κομμάτι. Η έκδοση των Hi Tack βγήκε λίγο αργοτέρα και πήγε αρκετά καλά στα charts.

 

Η Cristina πάντως ήταν σωστή, γιατί το sample είναι από το βιντεοκλιπ που το παίζει συνέχεια ένα τοπικό κανάλι (κι όχι από τα Playmates τα οποία μάλλον αυτό των Hi Tack θα έπαιζαν :p) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είχα ακούσει ένα remix ελληνικού κομματιού που είχε sample από το "Like a prayer" της Madonna. Έχω κολλήσει και αδύνατον να θυμηθώ ποιο κομμάτι είναι. Μήπως ξέρει κανείς κάτι σχετικό;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως λες το "Μια Γλυκειά Μελωδία" που είπε η Θεοδωρίδου στα MAD Music Awards;; Αυτό είχε sample από Like A Prayer (βέβαια δεν ήταν η Madonna αυτή που τραγούδαγε, ήταν οι Mad'House, αλλά anyway! :p )

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...