Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπερβολικό.

Το Sms έχει ημερομηνία και ώρα και λέει:

Μόλις πήρες ....

Που είδατε λοιπόν ότι δεν ισχύει από την ώρα του μηνυματος;

Πώς θα ήταν δυνατόν να ξεκινήσει να ιαχύει πριν την ανανέωση ώστε να προηγείτε;

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικό.

Το Sms έχει ημερομηνία και ώρα και λέει:

Μόλις πήρες ....

Που είδατε λοιπόν ότι δεν ισχύει από την ώρα του μηνυματος;

Πώς θα ήταν δυνατόν να ξεκινήσει να ιαχύει πριν την ανανέωση ώστε να προηγείτε;

ποιος είπε πριν την ανανέωση???

το sms λέει επίσης "ΓΙΑ 30 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ONLINE ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΠΟΥ..."

αν εσύ αντιλαμβάνεσαι το νόημα μιας τέτοιας προσφοράς, μπράβο, εγώ αδυνατώ

δλδ σου δίνω δωρεάν GB που θα τα πάρεις μόνο αφού ξοδέψεις όλα τα MB του πακέτου που μόλις ενεργοποίησες και όλα όσα τυχόν μάζεψες μέχρι τώρα!

τρεχάτε...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παίζουμε με τις λέξεις μήπως; "Για 30 ήμερες ΛΟΓΩ της online ανανέωσης." Η προσφορά αυτή ισχύει από το απόγευμα της 31ης Μαρτίου για τους συνδρομητές που κάνουν online ανανέωση. Πότε έκανες ανανέωση;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λές ότι μπορεί να ερμηνευθεί χρονικά ; Δηλαδή σαν να λέμε μόλις έλαβες από προχτές.

Αυτό το μόλις θέτει τον χρόνο αρα η προσπάθεια σου να ερμηνεύσεις το Από την ανανέωση ως "από την ώρα της ανaνέωσης" είναι απλά λαθος.

Μόλις από προχτες ή μόλις πριν από 2 λεπτά δεν υπάρχει.

Άρα η μονη ορθή ερμηνεία είναι αυτή που σου υποδεικνύει ο Serenata.

 

Από την άλλη για να λήγει πριν από τα άλλα σου ΜΒ θα έπρεπε να ξεκινάει 1 δευτερόλεπτο έστω πριν από αυτά.

Αν ξεκινάει την ίδια χρονική στιγμή , τότε γιατί θα έπρεπε να λήγει πρώτο και όχι δεύτερο ;

Είναι αδύνατον να υποδειχτεί σωστή προτεραιότητα όταν δύο πράγματα ξεκινούν μαζί και λήγουν μαζί.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν ακολουθεί αυτήν την πολιτική. Η πολιτική της είναι : ότι λήγει πρώτο.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα προχθές online ανανέωση δύο γραμμές. Της δικιάς μου και της συζύγου. Πήρα και στις δύο γραμμές τα 10gb shake it για ένα μήνα, επομένως λήγουν μαζί με το πρόγραμμα CU combo που ενεργοποίησα. Βλέπω ότι προστέθηκαν με τα υπόλοιπα gb που είχα από το shake it. Δε φαίνονται δηλαδή σαν έξτρα δώρο.

Η απορία μου είναι, τα 10gb αυτά, αν δεν καταναλωθούν και ανανεώσω στην ημερομηνία λήξης τους, θα περάσουν στον άλλο μήνα όπως και τα υπόλοιπα shake it ή θα χαθούν;

Link to comment
Share on other sites

επειδή μερικοί δεν καταλαβαίνετε(?):

η ανανέωση έγινε 28/3, μαζί έλαβα τα 500mb για 15 μέρες απ' την online ανανέωση όπως πάντα.

Λίγες μέρες μετά ήρθε το παραπάνω sms για τα 10gb τα οποία προστέθηκαν στα 500mb(δείτε screenshot) αλλάζοντας την ημερομηνία λήξης τους στις 1/5 (δλδ κλέβοντας και τα 500 που αλλιώς θα προηγούνταν αφού λήγουν στο 15μερο!!!)

 

το 'ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΣΤΈΘΗΚΑΝ" το κατάλαβα πολύ καλά. Το από που μετράνε δεν είναι καθόλου αυτονόητο απ' την στιγμή που τα συνδέει με την ανανέωση. (Η λήξη τους φαίνεται μόνο στο σημείο που φαίνεται στο screenshot)

Κανείς βέβαια δεν σχολίασε την ουσία του post μου:

"σου δίνω δωρεάν GB που θα τα πάρεις μόνο αφού ξοδέψεις όλα τα MB του πακέτου που μόλις ενεργοποίησες και όλα όσα τυχόν μάζεψες μέχρι τώρα!"

[ATTACH]67343[/ATTACH]

*διευκρίνισα ότι αναφέρομαι σε Vodafone καρτοκινητή, δεν ξέρω τι ισχύει με το CU

*την "προσφορά" δεν την ενεργοποίησα εγώ, ήρθε με sms

*επίσης είναι η πολλοστή φορά παρόμοιας "προσφοράς"

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

Άρα παραπονιέσαι ότι :

αντί για 500μβ μέχρι 13/4 και 100μβ μέχρι 27/4

τελικά έχεις 10000μβ μέχρι 1/5 ;

απ' όλα τα παραπάνω αυτό κατάλαβες δλδ?:blink:

δεν "έφαγε" μόνο τα 100mb του πακέτου αλλά και πολλά μαζεμένα και τώρα καταναλώνει του shake...

στα 10GB θα μπώ αφού "φαγωθούν" όλα τα άλλα

πολλοί κάνουμε ανανέωση κάθε μήνα ακριβώς για να μαζέψουμε χρόνο και MB που τα χρειαζόμαστε περιοδικά(εγώ πχ το καλοκαίρι)

σε κάποιον λοιπόν που ανανεώνει με συνέπεια κάθε μήνα και έχει μαζέψει κάποια GB ποια είναι η προσφορά???

γιατί δλδ μόνον η vodafone έτσι? και γιατί στο CU έχει διαφορετική πολιτική κάποιες φορές?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου έδινε καθόλου το δώρο, θα έτρωγες τα μαζεμένα μέχρι σήμερα;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που τα 10gb μεταφέρονται, μπορείς να τα μεταφέρεις για αργότερα όπως θα έκανες με τα άλλα που έχεις μαζέψει. Δηλαδή τώρα που είμαστε όλοι στο σπίτι έχεις τόση ανάγκη αυτά τα 10gb ή το καλοκαίρι;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου έδινε καθόλου το δώρο, θα έτρωγες τα μαζεμένα μέχρι σήμερα;

Sent from my Galaxy S10e

όχι βέβαια και στο τέλος του μήνα θα είχα και 500mb περισσότερα(που καταναλώθηκαν στην θέση των 500 απ το online bonus)

Από τη στιγμή που τα 10gb μεταφέρονται, μπορείς να τα μεταφέρεις για αργότερα όπως θα έκανες με τα άλλα που έχεις μαζέψει. Δηλαδή τώρα που είμαστε όλοι στο σπίτι έχεις τόση ανάγκη αυτά τα 10gb ή το καλοκαίρι;

καλά θα γράφονταν όλα τα παραπάνω αν τα 10GB μεταφέρονταν??? φυσικά και δεν μεταφέρονται

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το πρόβλημα, αν κατάλαβα καλά, είναι ότι είχες κάποια mb, σχετικά λίγα, τα οποία δεν θα έτρωγες και ήθελες να μεταφερθούν, και μετά την έλευση του δώρου αναγκαστικά έτρωγε από αυτά.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

 

καλά θα γράφονταν όλα τα παραπάνω αν τα 10GB μεταφέρονταν??? φυσικά και δεν μεταφέρονται

 

Έκανες νέα ανανέωση και ενεργοποίησες νέο shake και δεν μεταφέρθηκαν;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το πρόβλημα, αν κατάλαβα καλά, είναι ότι είχες κάποια mb, σχετικά λίγα, τα οποία δεν θα έτρωγες και ήθελες να μεταφερθούν, και μετά την έλευση του δώρου αναγκαστικά έτρωγε από αυτά.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

 

το προβλημα του - και δικο μου γιατι ιδια ακριβως περιπτωση - ειναι οτι για να μπορεσει να καταναλωσει το δωρο , πρεπει να καταναλωσει πρωτα οσα μαζευει τοσο καιρο. αυτο το θεωρει αδικο και εχει απολυτο δικιο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το πρόβλημα, αν κατάλαβα καλά, είναι ότι είχες κάποια mb, σχετικά λίγα, τα οποία δεν θα έτρωγες και ήθελες να μεταφερθούν, και μετά την έλευση του δώρου αναγκαστικά έτρωγε από αυτά.

Sent from my Galaxy S10e

σου απάντησε ο stelioz78

Έκανες νέα ανανέωση και ενεργοποίησες νέο shake και δεν μεταφέρθηκαν;

τι δουλειά έχει το shake? στο online bonus προστέθηκαν το οποίο ΔΕΝ μεταφέρεται φυσικά

να το ξαναπώ? δεν αναφέρομαι σε CU

Link to comment
Share on other sites

 

τι δουλειά έχει το shake? στο online bonus προστέθηκαν το οποίο ΔΕΝ μεταφέρεται φυσικά

 

να το ξαναπώ? δεν αναφέρομαι σε CU

 

Νόμιζα ότι αναφερόσουν σε CU. Γράψε λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, δεν είναι παράλογο. Αλλά πες μας αν θέλεις και πόσα είχες μαζέψει. Αν θυμάμαι καλά, είπες ότι τα κατανάλωσες ήδη.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Οκ, δεν είναι παράλογο. Αλλά πες μας αν θέλεις και πόσα είχες μαζέψει. Αν θυμάμαι καλά, είπες ότι τα κατανάλωσες ήδη.

Sent from my Galaxy S10e

τι σχέση έχει πόσα έχω εγώ? δεν είναι προσωπικό...

δεν είπα ότι τα κατανάλωσα ήδη, είπα ότι φύγαν αρκετά ενώ θεωρούσα ότι καταναλώνονται τα 10gb

τέλος πάντων παρατράβηξε...νόμιζα ότι είναι λίγο-πολύ γνωστά αυτά που γράφω

Link to comment
Share on other sites

Αστεία πράγματα. Δίνεις δώρο; Δώσε προτεραιότητα κατανάλωσης στο δώρο σε σχέση με αυτό που έχω αγοράσει. Για να μην πω δώσε μου την δυνατότητα να επιλέγω τι θέλω να καταναλώσω.
Link to comment
Share on other sites

Αστεία πράγματα. Δίνεις δώρο; Δώσε προτεραιότητα κατανάλωσης στο δώρο σε σχέση με αυτό που έχω αγοράσει. Για να μην πω δώσε μου την δυνατότητα να επιλέγω τι θέλω να καταναλώσω.
Δίκιο έχεις μεν, αλλά μπορεί να σου πει και από την άλλη ότι δεν προβλέπεται από πουθενά ότι τα πακέτα μεταφέρονται. Και ουσιαστικά είναι σαν να στο προσφέρει χωρίς να προβλέπεται. Σου λέει αγόρασες ένα πακέτο για 30 ημέρες. Κανείς δεν σου είπε ότι θα μεταφερόταν. Έρχεσαι λοιπόν μετά από μήνες που έχεις στοκάρει δεδομένα και μου βάζεις χέρι ποιο θα καταναλωθεί πρώτο;

Δεν συμφωνώ με αυτό, αλλά αν ήμουν Vodafone αυτό θα έλεγα

Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχει πόσα έχω εγώ? δεν είναι προσωπικό...

 

δεν είπα ότι τα κατανάλωσα ήδη, είπα ότι φύγαν αρκετά ενώ θεωρούσα ότι καταναλώνονται τα 10gb

 

τέλος πάντων παρατράβηξε...νόμιζα ότι είναι λίγο-πολύ γνωστά αυτά που γράφω

Έχει σχέση. Γιατί αν μιλάμε για 1gb δεν είναι άξιο λόγου. Αν είχες 5-10-15gb, ναι είναι πρόβλημα. Κατά βάθος βέβαια, είναι και το άλλο. Αν δεν σου έδινε κανένα δώρο, έτσι κι αλλιώς θα έτρωγες από αυτά. Οπότε στην ουσία απλά γνωρίζεις πως μπορείς να τα φας όλα και μετά θα έχεις αρκετά ακόμη.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...