Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι από αυτούς που φωνάζουν εδώ και αρκετά χρόνια για το συγκεκριμένο θέμα που με 30 ευρώ έχουν τα πάντα πραγματικά απεριόριστα στην Ευρώπη όμως το μη χείρον βέλτιστον που λέγανε και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι.

 

Το W unlimited και το Red Plus για τα λεφτά τους είναι πολύ καλά και με μια ασφάλεια τιμής για δυο χρόνια που μετά την οικονομική κρίση που θα προέλθει λόγο κοροναϊού. Μέχρι πριν λίγο καιρό τα συμβόλαια αυτά ακόμα και συνδυαστικά έβγαιναν ο κούκος αηδόνι με διπλάσιες τιμές. Τώρα που βγαίνουν γύρω στα 30 με 35 ευρώ συνδυαστικά είναι μια χαρά μέχρι την επόμενη φάση που δεν ξέρουμε πότε θα υπάρξει λόγο της μεγάλης αβεβαιότητας στην παγκόσμια αγορά.

Εχεις και εσύ τα δίκια σου θα συμφωνήσω. Προσωπικά μου είναι άχρηστα 3000΄προς όλους. Γιατι να τα φορτωθώ με το ζόρι? Για τόσο μεγάλη χρήση που λες εσυ, ειναι αλλιως το πράγμα φυσικά. Προσωπικά μου είναι άχρηστη και η σταθερή σύνδεση adsl σύνδεση στο σπίτι καθώς ακόμη και τώρα που μένουμε σπίτι, για την δική μου εργασία δε παίζει να κάνω κάτι με τις ταχύτητες upload του adsl. Στα 65€ που αναφέρεις για την vdsl αν χρειαστει θα δώσω λιγότερα στο καρτοκινητό για τον μήνα μόνο που θα τα θέλω για να κανω δουλειά και όχι κάθε μήνα χωρις να τα χρειάζομαι.

Οπότε όλα εξαρτώνται απο τις ανάγκες του καθενός μας και για πολλους απο εμάς, το καρτοκινητό συνεχίζει και μάλλον θα συνεχίσει για πολύ καιρό ακόμη να είναι η καλύτερη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ήθελα παιδιά και μετά συνεχίζεται τη συζήτηση για τα συμβόλαια.

Τα 10gb από το shake χρειάζεται online ανανέωση για να τα πάρουμε ή και από κάρτα γίνεται;

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Οπότε όλα εξαρτώνται απο τις ανάγκες του καθενός μας

 

 

Αυτό είναι το κλειδί της υπόθεσης όπως το έγραψες.

 

Απλά είναι δυσανάλογο ακριβό πλέον το καρτοκινητό αν συγκρίνεις τιμές (που παίρνουν τα συμβόλαια συνδυαστικά) με παροχές.

 

Ξέρεις ότι το έχω παλέψει χρόνια με τα προνομιακά καρτοκινητά και την δεύτερη SIM για δεδομένα αλλά νομίζω ότι πλέον έχω έρθει στο όριο μου.

 

Προσωπικά έχω σιχαθεί το μόνιμο άγχος του μου φτάνουν δεν μου φτάνουν τα δεδομένα, μην ξεχάσω να ενεργοποιήσω το πακέτο τάδε και χάσω τα GB που μεταφέρονται στον επόμενο μήνα, μην ξεχάσω να ενεργοποιήσω την προσφορά και μιλήσω και μου φάει από τα χρήματα του υπολοίπου που έχω μέσα, μην ξεχάσω να βάλω λεφτά και χάσω το υπόλοιπο κλπ.

 

Τώρα θα μου πεις μπορεί με το καρτοκινητό μπορεί να την έβγαζα ένα η δυο μήνες τον χρόνο με ένα 10ρικο αλλά και πάλι δεν αλλάζει κάτι στην ουσία του πράγματος. Σε καμία περίπτωση δεν περισσεύουν τα χρήματα από κανένα αλλά και από την άλλη YOLO που λένε η ζωή είναι μικρή για λίγο παραπάνω κόστος να είσαι stress free είναι μεγάλη υπόθεση για αρκετούς από εμάς.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

cmvr, τώρα ποιο συμβόλαιο έχεις;

Αν και οφ τοπικ ερώτηση :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

cmvr, τώρα ποιο συμβόλαιο έχεις;

Αν και οφ τοπικ ερώτηση :)

 

Δεν έχω σκέφτομαι άμεσα να πάρω τις ανάλογες πρόσφορες του W Unlimited με σταθερό ή του Red Plus με σταθερό. Της Cosmote δυστυχώς βγαίνουν πολύ πολύ ποιο ακριβά Mobile L + σταθερό με λιγότερες παροχές από τα συνδυαστικά συμβόλαια της Vodafone και της Wind.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Όταν ανανεώνεις σε CU ποιο είναι το ελάχιστο ποσό που πρέπει να ανανεώσεις για να πάρεις χρόνο ομιλίας; .Παράδειγμα ανανέωσα κάρτα με 10€ και τώρα εμφανίζεται στον λογαριασμό μου ποσό 9,65€. Με 9,65€ φυσικά δεν μπορώ να αγοράσω πακέτο ομιλίας (ας πούμε το Cu compo) επειδή κοστίζει 10€. Κάνω κάτι λάθος; Δυστυχώς δεν είχα ποτέ CU και δεν γνωρίζω τίποτα. Ευχαριστώ πολύ.

Το ελάχιστο ποσό είναι 10 ευρώ, Με αυτό αγοράζεις το πακέτο international Talk abroad 200 λεπτά προς 22 χώρες και Ελλάδα που στοιχίζει 7,06 ευρώ.

Με την ανανέωση μπορεις αντί για internet να πέρνεις 120 λεπτά προς όλη την vodafone.

 

Ediτ: Με πρόλαβε ο bbbb...

@pn1fon1

Μόνο με Online ανανέωση πέρνεις τα 10 ή 16 GB

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Όταν ανανεώνεις σε CU ποιο είναι το ελάχιστο ποσό που πρέπει να ανανεώσεις για να πάρεις χρόνο ομιλίας; .Παράδειγμα ανανέωσα κάρτα με 10€ και τώρα εμφανίζεται στον λογαριασμό μου ποσό 9,65€. Με 9,65€ φυσικά δεν μπορώ να αγοράσω πακέτο ομιλίας (ας πούμε το Cu compo) επειδή κοστίζει 10€. Κάνω κάτι λάθος; Δυστυχώς δεν είχα ποτέ CU και δεν γνωρίζω τίποτα. Ευχαριστώ πολύ.

 

Εξαρτάται τι θέλεις.

Θέλεις μόνο λίγα λεπτά (200' προς 22 χώρες) και 120'προς voda με online ανανέωση, παίρνεις international Talk abroad με 7,06. (όπως είπε ο Vasileios)

 

Θέλεις :

300' προς όλους και 420 προς voda (300' + 120')

300 sms

2100MB (300 + 200 + 1200 + 100 + 3x100)

Και

~10000 κρυστάλλους (3000 + ~7000 από 4 παιχνίδια) που μπορεί να σου δώσουν τα Σ-Κ 400' προς όλους (4 διήμερα 4x100)

2x1 ώρα δεδομένα με Panic button

Βάζεις 10€ το μήνα +10€ ανά οκτάμηνο.

Αν θέλεις αυτό, βάζεις άλλα 10€ τώρα και παίρνεις το CU Combo. Κάθε μήνα θα βάζεις 10€ και κάθε 8 μήνες +10€

Αν θέλεις πιο πολλά ΜΒ, με τους κρυστάλλους δεν παίρνεις χρόνο, αλλά ΜΒ.

Edited by kostaszoum
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι 100 λιγότερα τα MB αφού ενεργοποιούνται τα 120 λεπτά προς Vodafone με κάθε ανανέωση.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Όταν ανανεώνεις σε CU ποιο είναι το ελάχιστο ποσό που πρέπει να ανανεώσεις για να πάρεις χρόνο ομιλίας; .Παράδειγμα ανανέωσα κάρτα με 10€ και τώρα εμφανίζεται στον λογαριασμό μου ποσό 9,65€. Με 9,65€ φυσικά δεν μπορώ να αγοράσω πακέτο ομιλίας (ας πούμε το Cu compo) επειδή κοστίζει 10€. Κάνω κάτι λάθος; Δυστυχώς δεν είχα ποτέ CU και δεν γνωρίζω τίποτα. Ευχαριστώ πολύ.

Εαν ψάχνεις μόνο ομιλία ρώτα και στα τοπικς των άλλων 2 εταιριών μήπως βρεις πιο οικονομικές λύσεις...

Link to comment
Share on other sites

dbd6aceebc6b42edf288874548d61d20.jpg40857962ae04c2833e816e0b6017d78e.jpg

 

Τρελά δωράκια...

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

 

Και μακάρι να το αφήσουν έτσι..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι θέλεις.

Θέλεις μόνο λίγα λεπτά (200' προς 22 χώρες) και 120'προς voda με online ανανέωση, παίρνεις international Talk abroad με 7,06. (όπως είπε ο Vasileios)

 

Θέλεις :

300' προς όλους και 420 προς voda (300' + 120')

300 sms

2100MB (300 + 200 + 1200 + 100 + 3x100)

Και

~10000 κρυστάλλους (3000 + ~7000 από 4 παιχνίδια) που μπορεί να σου δώσουν τα Σ-Κ 400' προς όλους (4 διήμερα 4x100)

2x1 ώρα δεδομένα με Panic button

Βάζεις 10€ το μήνα +10€ ανά οκτάμηνο.

Αν θέλεις αυτό, βάζεις άλλα 10€ τώρα και παίρνεις το CU Combo. Κάθε μήνα θα βάζεις 10€ και κάθε 8 μήνες +10€

Αν θέλεις πιο πολλά ΜΒ, με τους κρυστάλλους δεν παίρνεις χρόνο, αλλά ΜΒ.

 

Ευχαριστώ πολυ φίλε καθώς και όλα τα παιδιά που μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν. Να είστε καλά.

Link to comment
Share on other sites

οι επιστήμονες της Vodafone έχουν κάνει την απατη δεύτερη φύση τους . μου είχαν στείλει μήνυμα ότι αν κάνω ανανέωση μέσα στο Μάρτιο θα μου κάνουν δωρο 10 γιγα. έκανα ανανέωση στις 29 , δεν μου τα έδωσαν, και τελικά μου τα έδωσαν σήμερα 1 Απριλίου.

με αποτέλεσμα τα δικά μου δεδομένα από το πακέτο που εβαλα να λήγουν στις 28 Απρίλη και τα 10 γιγα δωρο να λήγουν 1 Μάη. που σημαίνει με βάση τη πολιτική της βονταφον ότι για να κατανάλωσω τα 10 γιγα θα πρέπει πρώτα να μου φάει τα δικά μου δεδομένα, ότι είχα μαζέψει μήνα με το μήνα!

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

οι επιστήμονες της Vodafone έχουν κάνει την απατη δεύτερη φύση τους . μου είχαν στείλει μήνυμα ότι αν κάνω ανανέωση μέσα στο Μάρτιο θα μου κάνουν δωρο 10 γιγα. έκανα ανανέωση στις 29 , δεν μου τα έδωσαν, και τελικά μου τα έδωσαν σήμερα 1 Απριλίου.

με αποτέλεσμα τα δικά μου δεδομένα από το πακέτο που εβαλα να λήγουν στις 28 Απρίλη και τα 10 γιγα δωρο να λήγουν 1 Μάη. που σημαίνει με βάση τη πολιτική της βονταφον ότι για να κατανάλωσω τα 10 γιγα θα πρέπει πρώτα να μου φάει τα δικά μου δεδομένα, ότι είχα μαζέψει μήνα με το μήνα!

 

Επρεπε να ειχες διαμαρτυρηθεί στις 29 για να λυνόταν το θεμα ως τις 31.

Link to comment
Share on other sites

οι επιστήμονες της Vodafone έχουν κάνει την απατη δεύτερη φύση τους . μου είχαν στείλει μήνυμα ότι αν κάνω ανανέωση μέσα στο Μάρτιο θα μου κάνουν δωρο 10 γιγα. έκανα ανανέωση στις 29 , δεν μου τα έδωσαν, και τελικά μου τα έδωσαν σήμερα 1 Απριλίου.

 

με αποτέλεσμα τα δικά μου δεδομένα από το πακέτο που εβαλα να λήγουν στις 28 Απρίλη και τα 10 γιγα δωρο να λήγουν 1 Μάη. που σημαίνει με βάση τη πολιτική της βονταφον ότι για να κατανάλωσω τα 10 γιγα θα πρέπει πρώτα να μου φάει τα δικά μου δεδομένα, ότι είχα μαζέψει μήνα με το μήνα!

 

Αν σου έδιναν τα 10 gb στις 29 Μαρτίου, δεν θα εληγαν στις 29 Απριλίου; Πάλι δηλαδή μετά τη λήξη του πακέτου;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά η προσφορά θα ήταν για 30 ημέρες, οπότε θα έληγε στις 28/04. Απλά ο φίλος, με το που θα έκανε την ανανέωση, θα έπρεπε να περιμένει να έρθει το μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκαν τα giga της προσφοράς και μετά να βάλει το δικό του πακέτο (ώστε να καταναλώνονται πρώτα τα δεδομένα της προσφοράς).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Λογικά η προσφορά θα ήταν για 30 ημέρες, οπότε θα έληγε στις 28/04. Απλά ο φίλος, με το που θα έκανε την ανανέωση, θα έπρεπε να περιμένει να έρθει το μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκαν τα giga της προσφοράς και μετά να βάλει το δικό του πακέτο (ώστε να καταναλώνονται πρώτα τα δεδομένα της προσφοράς).

 

 

Ακριβώς αυτο έκανα εγω.

Ανανέωση.

Περιμένω πάντα 5’ να δω τι θε ερθει απο προσφορά

Ενεργοποιώ το πακέτο μου.

Ετσι πήρα και τα 10 γιγα

Και διπλασιασμο του vodafone you.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος πάρει το CU shake των 7 ημερών και πριν λήξει, πάρει άλλο ένα cu shake αλλά για 30 ημέρες, μεταφέρονται και τα υπολοιπόμενα δεδομένα του πρώτου CU shake;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι, είναι ανεξάρτητα μεταξύ τους.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να ειχες διαμαρτυρηθεί στις 29 για να λυνόταν το θεμα ως τις 31.

 

Δυστυχώς φταίω και εγω γι αυτο που λες. μου είχαν στείλει την προσφορά αρκετές μέρες πριν και το είχα ξεχάσει. και ξαφνικά σήμερα βλέπω: 10 γιγα δωρο για την ανανέωση που εκανες τον μαρτιο

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος που απομένει από Int Talk Abroad αν δεν κάνω λάθος ΔΕΝ μεταφέρεται στον επόμενο, ακόμα και αν ανανεώσεις πριν τη λήξη.

 

Το ελάχιστο ποσό είναι 10 ευρώ, Με αυτό αγοράζεις το πακέτο international Talk abroad 200 λεπτά προς 22 χώρες και Ελλάδα που στοιχίζει 7,06 ευρώ.

Με την ανανέωση μπορεις αντί για internet να πέρνεις 120 λεπτά προς όλη την vodafone.

 

Ediτ: Με πρόλαβε ο bbbb...

@pn1fon1

Μόνο με Online ανανέωση πέρνεις τα 10 ή 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος που απομένει από Int Talk Abroad αν δεν κάνω λάθος ΔΕΝ μεταφέρεται στον επόμενο, ακόμα και αν ανανεώσεις πριν τη λήξη.

Νομιζω οτι το rollover ισχύει για ολα τα πακέτα. Πάντως εμένα σε Vodafone International το πακέτο προς Αμερική/Καναδά μεταφέρονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω αν ξέρει κανείς. Έβαλα κάρτα και από λάθος αντί να αγοράσω το πακέτο CU Combo αγόρασα το CU Combo L. Υπάρχει η δυνατότητα ακύρωσης της αγοράς του πακέτου; Εννοείται ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει κανένα λεπτό ή MB.
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω αν ξέρει κανείς. Έβαλα κάρτα και από λάθος αντί να αγοράσω το πακέτο CU Combo αγόρασα το CU Combo L. Υπάρχει η δυνατότητα ακύρωσης της αγοράς του πακέτου; Εννοείται ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει κανένα λεπτό ή MB.

 

Σε αλλες εταιριες εχει γινει (με λίγη μανουρα). Στειλε άμεσα μήνυμα στο messenger της CU με το προβλημα, τι ζητας (την ακύρωση του πακέτου) και τον αριθμό σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...