Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίκιο έχεις μεν, αλλά μπορεί να σου πει και από την άλλη ότι δεν προβλέπεται από πουθενά ότι τα πακέτα μεταφέρονται. Και ουσιαστικά είναι σαν να στο προσφέρει χωρίς να προβλέπεται. Σου λέει αγόρασες ένα πακέτο για 30 ημέρες. Κανείς δεν σου είπε ότι θα μεταφερόταν. Έρχεσαι λοιπόν μετά από μήνες που έχεις στοκάρει δεδομένα και μου βάζεις χέρι ποιο θα καταναλωθεί πρώτο;

Δεν συμφωνώ με αυτό, αλλά αν ήμουν Vodafone αυτό θα έλεγα

τι λες τώρα? τι θα πει δεν προβλέπεται? επίσημα δεν σε ενημερώνουν απ το 13830?

αν το έκανε διαφορετικά πολλοί δεν θα ανανέωναν πάνω στον μήνα και προφανώς η vodafone προτιμά τις σίγουρες μηνιαίες πληρωμές (που αυξάνει και συνεχώς). Το ίδιο άλλωστε κάνουν και οι άλλοι, αλλά μόνο η vodafone στήνει έτσι τις προσφορές

edit: δες τους όρους και απ το site της vodafone

[ATTACH]67344[/ATTACH]

Έχει σχέση. Γιατί αν μιλάμε για 1gb δεν είναι άξιο λόγου. Αν είχες 5-10-15gb, ναι είναι πρόβλημα. Κατά βάθος βέβαια, είναι και το άλλο. Αν δεν σου έδινε κανένα δώρο, έτσι κι αλλιώς θα έτρωγες από αυτά. Οπότε στην ουσία απλά γνωρίζεις πως μπορείς να τα φας όλα και μετά θα έχεις αρκετά ακόμη. Sent from my Mi A3

ποιος αποφασίζει δλδ τι είναι άξιο λόγου για τον καθένα?

για τα υπόλοιπα ξαναδιάβασε τι γράφω, δεν μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι, ο καθένας κατάλαβε ότι κατάλαβε...

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Ο καθένας έχει τη γνώμη του. Αλλά αν όλη αυτή η γκρίνια είναι για μερικές εκατοντάδες mb τη στιγμή που έχεις την δυνατότητα σε καρτοκινητό να πάρεις πολλά ακόμα και με μια μόνο ανανέωση, που ειδικά αν δεν χρησιμοποιείς μαζεύονται για πλάκα αρκετά gb για περίπτωση ανάγκης, είναι λίγο υπερβολικό. Κατά τη γνώμη μου.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι αυτή είναι η πολιτική της Vodafone. Όπως και άλλη εταιρεία έπραξε το ίδιο σε σειρά κατανάλωσης. Όσοι το βρίσκουν αρνητικό, δεκτό, αλλά δεν αλλάζει κάτι.

 

Το θέμα έχει εξαντληθεί.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς .

Αντίστοιχα στην Wind γράφονται σεντόνια διότι η προσφορά της έχει πρώτη προτεραιότητα και τους "μλόκαρε " τα πακέτα που λήγουν νωρίτερα.

Δυστυχώς δεν μπορούμε να προσαρμόσουμε την πολιτική των εταιρειών.

Αξιοσημείωτο πάντος είναι το γεγονός ότι είτε με την μία είτε με την άλλη πολιτική θα υπάρχουν διαμαρτυρώμενοι. '

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει κάποτε να αρχίσουμε να διαβάζουμε τους όρους των προσφορών ή να είμαστε υποψιασμένοι και να ρωτάμε πριν τις ενεργοποιήσουμε. Στη ζωή δεν ισχύει πάντα αυτο που θεωρούμε εμείς αυτονόητο/λογικό. Η γκρίνια περισσευει.
Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάσταση με υγεία.

 

Θελω να ρωτήσω αν η προσφορά για τα 10 GB γίνεται μόνο με online ανανέωση με χρεωστική η πιστωτική η και από τα υπόλοιπα χρήματα που έχει κάποιος μέσα .

 

Και φυσικά μέχρι πότε είναι αυτή η προσφορά ?

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

10GB παίρνεις με το πρώτο κατέβασμα της εφαρμογής ή με κάθε ανανέωση ηλεκτρονικά. Δεν μπορείς να την πάρεις με το υπόλοιπο σου που έχεις σε €.

 

Την προσφορά με το σταθερό την πήρατε; Σε ένα cu δεν βλέπω επιλογή ούτε δόθηκε αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος μέχρι πότε μπορούν να ενεργοποιηθούν τα 10ΜΒ δώρο σε καρτοκινητό Vodafone (όχι CU). Επίσης ξέρει κανείς αν μπορούν να ενεργοποιηθούν και 2η φορά με 2η ανανέωση;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Από το vodafone.gr :

Ισχύει για downloads και online ανανεώσεις υπολοίπου έως και 29/4

Το bonus για online ανανέωση ισχύει στην πρώτη ανανέωση του μήνα με χρήση χρεωστικής/πιστωτικής κάρτας

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει κάποτε να αρχίσουμε να διαβάζουμε τους όρους των προσφορών ή να είμαστε υποψιασμένοι και να ρωτάμε πριν τις ενεργοποιήσουμε. Στη ζωή δεν ισχύει πάντα αυτο που θεωρούμε εμείς αυτονόητο/λογικό. Η γκρίνια περισσευει.

οι μεγαλοστομίες είναι φθηνές λέω εγώ...

αν διάβαζες παραπάνω όσα έγραψα θα καταλάβαινες ίσως(?) ότι ούτε οι όροι της προσφοράς αναγράφονται κάπου, ούτε εγώ την ενεργοποίησα.

Πρέπει κάποτε να αρχίσουμε να διαβάζουμε πριν σχολιάσουμε...

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/open?id=10wNxr2YSAwFMkNIUTS7m7obvM-QMyboa

 

Εβαλα μοναδες online για 10€ και μου ηρθε το τελευταιο μηνυμα που βλεπετε (11 Απριλιου 2020).

Οχι οτι με χαλασε, αλλα το παραξενο ειναι οτι δεν ειχα ενημερωθει καθολου με sms για αυτην την "ειδικη" προσφορα. Μαλιστα, οπως βλεπετε, το προηγουμενο μηνυμα προσφορων μου ειχε ερθει 27 Φεβρουαριου 2019...!

Ξερετε κατι σχετικο;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει κάτι, είναι κάποια προσωπική προσφορά που απλά δεν σου ήρθε σε μήνυμα. Αρκετές φορές και σε εμένα υπάρχουν προσφορές αλλά πρέπει να καλέσω 1252 (επιλογή 5) για να τις ακούσω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει γιατί δεν έχεις αυτή τη στιγμή προσωπική προσφορά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα 300 λεπτά προς ολους + 1 GB δώρο με ανανέωση 10 Ευρώ μου εχει έρθει και εμενα με SMS αλλά δεν εμφανιζεται στις προσωπικές προσφορές.

Το αφήνω και θα κανω την ανανεωση στις 20/4 (η προσφορά ειναι για μέχρι τις 21/4)

Link to comment
Share on other sites

οι μεγαλοστομίες είναι φθηνές λέω εγώ...

αν διάβαζες παραπάνω όσα έγραψα θα καταλάβαινες ίσως(?) ότι ούτε οι όροι της προσφοράς αναγράφονται κάπου, ούτε εγώ την ενεργοποίησα.

Πρέπει κάποτε να αρχίσουμε να διαβάζουμε πριν σχολιάσουμε...

 

Δε θυμάμαι να αναφέρθηκα προσωπικά σε σένα. Ούτε να σε κατηγόρησα για κάτι. Γενικά μίλησα, διότι πολλοί ενεργοποιούν μια προσφορά χωρίς να έχουν διαβάσει τους όρους (το έχω κάνει κι εγώ στο παρελθόν) και μετά γκρινιάζουν ότι "ναι, αλλά θα έπρεπε να ισχύει...". Δεν έχει σημασία το τι θα έπρεπε να ισχύει. Σημασία έχει το τι ισχύει.

 

Αν δεν αναγράφονται καπου οι όροι, πρότεινα να είμαστε υποψιασμένοι και να ρωτάμε (π.χ. στην εξυπηρετηση) για να σιγουρευτούμε.

 

Υ.Γ.: Πρέπει κάποτε να αρχίσουμε να καταλαβαίνουμε αυτά που διαβάζουμε...

Υ.Γ.2: Όποιος έχει τη μύγα... να τη φέρει πίσω!

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

@babakos

 

Αυτο το SMS τι αποστολεα δειχνει; CUoffer; Σου ερχονται τακτικα SMS με αυτον τον αποστολεα;

 

CUoffer ειναι ο αποστολέας. Αρχικά δεν ειχα πολλές προσφορές αλλά το τελευταίο τρίμηνο δεν εχω παράπονο..

Αν εχεις ενεργοποιήσει την "Συνθετη επεξεργασια" στο μενού του CU app "Διαχείριση προσωπικών δεδομένων και επικοινωνιών" τότε μετά από κάποιο καιρό θα αρχισεις να λαμβάνεις προσωπικές προσφορές με βάση το προφιλ σου

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

H YΠHPEΣIA INTERNET OΛH MEPA ENEPΓOΠOIHΘHKE KAΘΩΣ ΔEN EIXEΣ YΠOΛEIΠOMENA MB AΠO AΛΛO ΠAKETO INTERNET KAI TO KINHTO ΣOY EKANE XPHΣH ΔEΔOMENΩN. TO CU ΣOY ΔINEI 1 GB ΓIA NA TO XPHΣIMOΠOIHΣEIΣ MEXPI TIΣ 04:00 ΠM ME XPEΩΣH 2€.

 

Αυτό πως το απενεργοποιώ. Με χρέωσε 2€ χωρίς να το θέλω

Link to comment
Share on other sites

H YΠHPEΣIA INTERNET OΛH MEPA ENEPΓOΠOIHΘHKE KAΘΩΣ ΔEN EIXEΣ YΠOΛEIΠOMENA MB AΠO AΛΛO ΠAKETO INTERNET KAI TO KINHTO ΣOY EKANE XPHΣH ΔEΔOMENΩN. TO CU ΣOY ΔINEI 1 GB ΓIA NA TO XPHΣIMOΠOIHΣEIΣ MEXPI TIΣ 04:00 ΠM ME XPEΩΣH 2€.

 

Αυτό πως το απενεργοποιώ. Με χρέωσε 2€ χωρίς να το θέλω

 

Μην το κανεις, θα χρεωνει στο θεο τη χρηση. Αν ειναι αναγκη ανανεωσε πακεττο.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ενεργοποιήσει την "Συνθετη επεξεργασια" στο μενού του CU app "Διαχείριση προσωπικών δεδομένων και επικοινωνιών" τότε μετά από κάποιο καιρό θα αρχισεις να λαμβάνεις προσωπικές προσφορές με βάση το προφιλ σου

 

α ετσι εξηγειται... εχω απενεργοποιησει την Βασικη Επεξεργασια και την Συνθετη Επεξεργασια εδω και παρα πολυ καιρο. Νομιζα οτι εχουν να κανουν με τα ενοχλητικα διαφημιστικα τηλεφωνα απο διαφορες εταιρειες.

Link to comment
Share on other sites

H YΠHPEΣIA INTERNET OΛH MEPA ENEPΓOΠOIHΘHKE KAΘΩΣ ΔEN EIXEΣ YΠOΛEIΠOMENA MB AΠO AΛΛO ΠAKETO INTERNET KAI TO KINHTO ΣOY EKANE XPHΣH ΔEΔOMENΩN. TO CU ΣOY ΔINEI 1 GB ΓIA NA TO XPHΣIMOΠOIHΣEIΣ MEXPI TIΣ 04:00 ΠM ME XPEΩΣH 2€.

 

Αυτό πως το απενεργοποιώ. Με χρέωσε 2€ χωρίς να το θέλω

 

Μην κάνεις χρήση των MB. Κάλεσε στην εξυπηρέτηση πελατών και πες ότι θέλεις να σου επιστρέψουν τα χρήματα και να σου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία που θα μπλοκάρει την πρόσβασή στο διαδίκτυο εάν δεν έχεις MB. Μου έτυχε και έκανα τα παραπάνω που σου είπα.

.
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις χρήση των MB. Κάλεσε στην εξυπηρέτηση πελατών και πες ότι θέλεις να σου επιστρέψουν τα χρήματα και να σου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία που θα μπλοκάρει την πρόσβασή στο διαδίκτυο εάν δεν έχεις MB. Μου έτυχε και έκανα τα παραπάνω που σου είπα.

 

Υπάρχει τέτοια υπηρεσία στη Vodafone? Επισημα τουλαχιστο?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έκανα δεύτερη ανανέωση μέσα στο μήνα και τα 10Gb που δίνει το CU shake ενωθηκαν με το υπόλοιπο των 4Gb που ειχα από το προηγούμενο "10άρι" CU shake και επεκτάθηκε ο χρόνος λήξης για το σύνολο των 14Gb πλεον στις 16/5. Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...