Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πακέτο της Vodafone στο καρτοκινητό vodafone, με το οποίο διαλέγεις εσύ πόσα λεπτά και ΜΒ θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρήματα θέλεις να βάζεις κάθε μήνα;

 

σιγουρα θελω 500' το μηνα σε ομιλια. απο giga 1,5 μου ειναι οκ. βεβαια πονταρω στην καθε μηνα ανανεωση οπου θα υπαρχει η άθροιση των υπηρεσιων, αλλα το CU δεν δινει ουτως η αλλως πολλα λεπτα ομιλιας

Link to comment
Share on other sites

Πακέτο της Vodafone στο καρτοκινητό vodafone, με το οποίο διαλέγεις εσύ πόσα λεπτά και ΜΒ θέλεις.

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Σε σχέση με τα υπάρχοντα πακέτα, δε βρίσκω κάτι value for money στο you

Link to comment
Share on other sites

Αν ο συνδυασμός σου είναι πάνω από 9,90€ παίρνεις δώρο το chat pass. Είναι ανάλογα την χρήση, αλλά με τα χρήματα που ζητάει καλύπτεσαι άνετα και με το cu.
Link to comment
Share on other sites

Το Vodafone You είναι ξεχωριστή καρτοκινητή; Και αν ναι, τι γινεται; Φτιαχνεις ενα πακέτο και ειναι το μοναδικό που μπορείς να ενεργοποιεις;

 

Μου θυμισε το DIY του What's Up.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ξεχωριστό. Περιλαμβανεται στην καρτοκινητη Vodafone. Σαν το diy του whatsup ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ξεχωριστό. Περιλαμβανεται στην καρτοκινητη Vodafone. Σαν το diy του whatsup ειναι.

 

Αα κομπλέ ευχαριστώ.

 

Εξυπνη κίνηση απο τη Vodafone να μη το ενσωματωσει στο CU, ετσι δινει ενα χαρακτηρα στο καρτοκινητό Vodafone.

 

Και μάλιστα βλεπω πακέτα των 7,5ε. Ανταγωνίζεται ευθέως cosmokarta & F2G.

Link to comment
Share on other sites

Πού μπορούμε να δούμε τι δίνει το YOU;

 

Καλημέρα,

 

Ρίξε μια ματιά εδώ: https://www.vodafone.gr/vodafone-you/

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στην Αφρική του Βορρά ανήκουμε...... (για να μην πώ τίποτα χειρότερο)

Τώρα για το viber εγώ θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις 1-2 μήνες και αν δεις οτι σε συμφέρει και σε βολεύει το διατηρείς σε μόνιμη βάση.

Η ποιότητα κλήσης στο Viber out πάντως είναι ελαφρά υποδεέστερη μιας συμβατικής κλήσης (υπό τις ίδιες συνθήκες κάλυψης)

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Το you της Vodafone όπως και το dyi του what's up δεν συμφέρουν καθόλου. Έχουν κάνει τα πακέτα πανάκριβα. Είναι αστείο να ζητάνε 15 ευρώ σχεδόν για 1.5gb, 600' και 60! Sms όταν στην Αγγλία με λιγότερα από 10 ευρώ έχεις 6gb, απεριόριστα λεπτά και sms προς όλους, όλα αυτά σε καρτοκινητο. Μονόδρομος σε όσους θέλουν οικονομική επικοινωνία να μεταβούν σε κάποια υπηρεσία voip (viber η callingcredit) και να έχουν μόνο mb στο κινητό. Περισσότερα εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462374

Άρα Αγοράζεις από Αγγλία μία καρτα και καθάρισες λόγω του δωρεάν roaming. Ούτε Voip ούτε τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

4 μήνες αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Στην κάρτα Αγγλίας θα πάρεις τηλέφωνο και θα χτυπάει αριθμός +44 7563... Κανείς δεν θα το σηκώνει πόσο μάλλον να σε πάρει πίσω... Εκτός και αν είσαι αντικοινωνικος που εκεί μια κάρτα Αγγλίας θα σε σώσει :lol: :lol: Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ρίξε μια ματιά εδώ: https://www.vodafone.gr/vodafone-you/

 

Ευχαριστώ για το λινκ. Δεν το λες και άσχημο εάν σου φτάνουν 100 3λεπτες κλήσεις και 500μβ με 7,5. Για κάποιον όμως που έχει προνομιακό, είναι κλοπή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά αυτός στον οποίο αναφέρεσαι που του φτάνουν τα συγκεκριμένα, είτε έχει αυτό ή το προνομιακό, είναι το ίδιο και το αυτό. Εκτός του ότι τα προνομιακά δεν είναι διαθέσιμα ευρέως, εξ όσων γνωρίζω. Γιατί να μπλέκουμε ανόμοια πράγματα;

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μετατροπή από συμβόλαιο σε Vodafone you. Μπορώ να ενεργοποιήσω με κάποιο τρόπο την αυτόματη ανανέωση χρόνου ομιλίας κάθε μήνα; Ή έστω κάποιου είδους ειδοποίηση, έτσι ώστε να μη χάνω τη μεταφορά του υπολειπόμενου χρόνου ομιλίας στον επόμενο μήνα;

Επίσης, το παιχνίδι με τους κρυστάλλους ισχύει μόνο για τη CU ή και για την απλή καρτοκινητή;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μετατροπή από συμβόλαιο σε Vodafone you. Μπορώ να ενεργοποιήσω με κάποιο τρόπο την αυτόματη ανανέωση χρόνου ομιλίας κάθε μήνα;

Δεν έχει η Vodafone αυτόματη ανανέωση.

Ή έστω κάποιου είδους ειδοποίηση, έτσι ώστε να μη χάνω τη μεταφορά του υπολειπόμενου χρόνου ομιλίας στον επόμενο μήνα;

Έρχεται μήνυμα μερικές φορές 1-2 μέρες πριν, αλλά μπορείς να βάζεις υπενθύμιση στο ημερολόγιο μια μέρα πριν την λήξη του πακέτου σου για να μεταφέρεται το υπόλοιπο.

Επίσης, το παιχνίδι με τους κρυστάλλους ισχύει μόνο για τη CU ή και για την απλή καρτοκινητή;
Το Big Bang ισχύει μόνο για το CU.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. αρχικα να πω οτι σημερα Κυριακη μετα απο ενα μηνα αναμονης, οι δυο γραμμες που ειχα σε συμβολαιο γυρισαν σε καρτα. Μα καλα!!! σημερα Κυριακη που μπορει καποιος να ειναι καποιο ταξιδι η οτιδηποτε κανουν απο την εταιρια διακοπη!!! και χωρις καμια ενημερωση !!!!!

τι να πω, το βρηκα εντελως ακυρο!!!!

 

παμε τωρα σε ερωτηση. εχω δυο γραμμες. μπορω να τις εχω κατω απο το ιδιο account η θα πρεπει να δημιουργησω δυο λογαριασμους, εναν για το καθε νουμερο ?

το ρωταω γιατι θα πρεπει αμεσα να προχωρισω σε δημιουργια, για να βαλω χρηματα

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. αρχικα να πω οτι σημερα Κυριακη μετα απο ενα μηνα αναμονης, οι δυο γραμμες που ειχα σε συμβολαιο γυρισαν σε καρτα. Μα καλα!!! σημερα Κυριακη που μπορει καποιος να ειναι καποιο ταξιδι η οτιδηποτε κανουν απο την εταιρια διακοπη!!! και χωρις καμια ενημερωση !!!!!

τι να πω, το βρηκα εντελως ακυρο!!!!

 

παμε τωρα σε ερωτηση. εχω δυο γραμμες. μπορω να τις εχω κατω απο το ιδιο account η θα πρεπει να δημιουργησω δυο λογαριασμους, εναν για το καθε νουμερο ?

το ρωταω γιατι θα πρεπει αμεσα να προχωρισω σε δημιουργια, για να βαλω χρηματα

Όπως είπαν και τα παιδιά, πρέπει να κάνεις δυο λογαριασμούς!

Και 'γω είχα 2 νούμερα συμβολαίου και γύρισαν σε CU ημέρα Σάββατο πρωί και είχα να κάνω και ταξίδι! Νομίζω η αλλαγή γίνεται μετά από συγκεκριμένο αριθμό ημερών, άσχετα τι μέρα πέφτει!

Πριν λίγες μέρες η εφαρμογή CU έκανε ενημέρωση και πλέον μπορεί να κάνει αποθήκευση στη Google το όνομα χρήστη και τον κωδικό, για κάθε λογαριασμό, και έτσι μπορείς να εναλλάσεσαι ταχύτατα ανάμεσα σε δυο λογαριασμούς. Πρίν ήθελε κάθε φορά πληκτρολόγηση όνομα και κωδικό!

Link to comment
Share on other sites

εαν θελω να κανω vodafone YOU και οχι CU, θα το κανω μεσω του ιδιου λογαριασμου η θα πρεπει να κανω αλλου εγγραφη?
Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο λογαριασμό θα μπαίνεις στην εφαρμογή My Vodafone. Αλλαγή πακέτου κάνεις δωρεάν μια φορά ανά 30 μέρες καλώντας στο 1286
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...