Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσεις που λετε πως δε πηρατε τα συν 500mb εχετε στειλει πριν "Ν" στο 1252?

 

Τελικά, μου ήρθαν μετά από 10 λεπτά.

 

 

 

 

 

να σε ρωτησω τι πακετα εχει με mb και τιμες ξερεις? την παιρνει αμεσα την καρτα?

Χριστούγεννα ήμουν εκεί και πού να θυμάμαι.

Αλλά θυμάμαι να έδωσα κάπου 5-7€ για αγορά κάρτας+ ίντερνετ 1-2gb.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια! Είμαι εξωτερικό και με καρτοκινητο Vodafone. Υπάρχει κάποιο πακέτο που μπορώ να ενεργοποιήσω για ομιλία, SMS και MB;;;;
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στη Vodafone!

Δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι, πριν λίγο μετέφερα 30€ με χρέωση 0,50€.

Που τη βρήκατε την υπηρεσία ; δεν υπάρχει ούτε στο σαΐτ ούτε στο 1286/1252. Πως κάνατε τη μεταφορά;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Aν υπάρχει κάποιος που έχει τη δυνατότητα να με προσθέσει στο CU "Πάρε να χεις" ας μου στείλει PM. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Που τη βρήκατε την υπηρεσία ; δεν υπάρχει ούτε στο σαΐτ ούτε στο 1286/1252. Πως κάνατε τη μεταφορά;

 

Για δοκίμασε στο 1330.

Link to comment
Share on other sites

Που τη βρήκατε την υπηρεσία ; δεν υπάρχει ούτε στο σαΐτ ούτε στο 1286/1252. Πως κάνατε τη μεταφορά;

 

Στείλε μήνυμα στο 1331, πχ για να στείλεις 10€ στο 694 στέλνεις, 10 ΣΤΟ 694

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε στο 1330.

Στείλε μήνυμα στο 1331, πχ για να στείλεις 10€ στο 694 στέλνεις, 10 ΣΤΟ 694

 

Eυχαριστώ παίδες δε θυμόμουν καθόλου και δεν υπάρχουν πουθενά πια οι οδηγίες

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια! Είμαι εξωτερικό και με καρτοκινητο Vodafone. Υπάρχει κάποιο πακέτο που μπορώ να ενεργοποιήσω για ομιλία, SMS και MB;;;;

 

Το daily travel

20 λεπτά εισερχόμενες ή εξερχόμενες και 10 ΜΒ με 5 ευρώ την ημέρα

Ενεργοποίηση με κενό μήνυμα στο 1338 ή μέσω online account

 

πρεπει να το εενργοποιείς κάθε 24 ώρες.

Το αν σε συμφέρει ή όχι είναι δική σου υπόθεση

Ισχύει για Τουρκία FYROM Αλβανία και Ε.Ε.

εγώ πάντως στην Ε.Ε δεν θα το χρησιμοποιούσα. Μόνο στις 3 πρώτες χώρες...

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ παίδες δε θυμόμουν καθόλου και δεν υπάρχουν πουθενά πια οι οδηγίες

 

το myvodafone app έχει ακόμα το σχετικό section για να κάνεις χρήση.

αν έχεις smartphone βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

το myvodafone app έχει ακόμα το σχετικό section για να κάνεις χρήση.

αν έχεις smartphone βολεύει.

Mπράβο ρε φίλε κι είχα σπάσει το κεφάλι μου ότι κάπου ηλεκτρονικά θυμάμαι ότι μπορούσες να το κάνεις ιντερνετικα, μπήκα στο myaccount στο site της voda τίποτα, μπήκα στο cu account πάλι τίποτα. Το Myvodafone app ούτε το σκέφτηκα...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

:) Μόλις μπήκα μέσω υπολογιστή στον λογαριασμό καρτοκινητού μου και είδα ότι άνοιξαν και για τα άλλα καρτοκινητά την δυνατότητα ενεργοποίησης των πακέτων καρτοκινητής! Εμφανίστηκε μία νέα καρτέλα που λέγεται ΠΑΚΕΤΑ! Edited by LG1
Link to comment
Share on other sites

δε μας λες ποιο καρτοκινητο εχεις για να ξερουμε για ποια αλλα καρτοκινητα λες
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!Μήπως ξέρετε αν παίζει η υπηρεσία Novasports Mobile σε Windows phones;;Πριν 1 χρόνο δεν γινόταν απλα λέω μήπως εχει αλλαξει τίποτα...!Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

εχω cu και προσπαθω να στειλω μηνυμα στο εξωτερικο αλλα μου λεει οτι η αποστολη απετυχε. Ο παραληπτης δεν λαμβανει το μηνυμα και εγω χρεωνομαι κανονικα. Τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

εχω cu και προσπαθω να στειλω μηνυμα στο εξωτερικο αλλα μου λεει οτι η αποστολη απετυχε. Ο παραληπτης δεν λαμβανει το μηνυμα και εγω χρεωνομαι κανονικα. Τι φταιει?

μπορεί να φταίει ότι η βοδα δεν έχει κάνει συμφωνία με την εταιρεία κινητής στην οποία στέλνεις το μήνυμα....

 

για πια χώρα μιλάμε;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι κανονικα εφοσον η αποστολη απετυχε δεν θα επρεπε να σε χρεωνει η voda την καρτα σου... Μηπως κατι αλλο παιζει; Γενικα για να στειλεις μηνυμα στο εξωτερικο προφανως βαζεις κανονικα το τηλεφωνο με τον κωδικο της χωρας που αυτο ανηκει, δηλαδη +xx και μετα το νουμερο κανονικα ή 00xx και νουμερο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Χθες εκλεισα ενα χρονο στο CU και μου εκανε δωρο 100sms προς CU αυτοματα. Ωραιες αυτες οι προσφορες αλλα εχουν μικρη διαρκεια ****το...μονο μια εβδομαδα!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα... Αυτο ειναι που λενε σου χαριζουν γαϊδαρο και τον κοιτας στα δοντια... Χωρις παρεξηγηση... Ας συνεχισει το φοιτητικο να δινει δωρα και δεν πειραζει η διαρκεια. Συνεχιζει να ειναι κατα την αποψη μου το καλυτερο πακετο που υπαρχει και οτι οποιος το δικαιουται και δεν το εχει, πραγματικα χανει...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα και με + μπροστά και με 00, αλλά είναι το ίδιο. Εγώ μήνυμα μπορώ να λάβω και να πάρω τηλ, άρα ο αριθμός είναι σωστός. Στην αποστολή μηνύματος κάτι συμβαίνει και δεν μπορεί να φύγει!!. Ο αποδέκτης είναι στο Βέλγιο με την base. Έχω στείλει και μήνυμα στη vodafone για να βρούμε τι φταίει..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ψάξαμε με τη βοδα και μου είπε οτι τα μηνύματα φεύγουν κανονικά από εμένα -και ας μου λέει δεν εστάλη η συσκευή- γι αυτό και χρεώνομαι. Μετά το δίκτυο τα προωθεί και ως εκεί "βλέπει" την κατάσταση από το σύστημα. Άρα το πρόβλημα συμβαίνει στο δίκτυο-κινητό του παραλήπτη στο εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

οπότε έχεις δύο λύσεις ή αγοράζεις ένα άλλο νούμερο wind, cosmote η δοκιμάζεις κάποια εφαρμογή σαν το voipdiscount.... με αυτό κατεβάζεις την εφαρμογή και μπορείς να το ρυθμίσεις ώστε σαν αποστολέας να φαίνεται το νούμερο σου...

 

βέβαια όλα αυτά θέλουν λεφτά :(

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ή βάζεις viber/whatsapp/skype/hangouts/FB messenger και σταματάς να χρησιμοποιείς αρχαιολογικές υπηρεσίες που δε δουλεύουν κιόλας :)
Link to comment
Share on other sites

Ή βάζεις viber/whatsapp/skype/hangouts/FB messenger και σταματάς να χρησιμοποιείς αρχαιολογικές υπηρεσίες που δε δουλεύουν κιόλας :)

 

Kαι φαντασου οτι η Base (Γερμανικη Eplus )το 2000 οταν σπουδαζα γερμανια δεν εστελνε η επαιρνε μηνυματα προς wind τοτε.Και αναγκαστικα και εφυγα και πηγα στην o2.. 14 χρονια μετα δεν αλλαξαν και πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Ή βάζεις viber/whatsapp/skype/hangouts/FB messenger και σταματάς να χρησιμοποιείς αρχαιολογικές υπηρεσίες που δε δουλεύουν κιόλας :)

 

πολυ σωστο και δωρεαν, αλλα πρεπει ο αλλος να εχει αμεση προσβαση στο διαδικτυο

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι και εγώ viber χρησιμοποιώ αλλά ας όψεται που ερχόταν το παιδί απ΄έξω και δεν είχε ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...