Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την παίρνεις εσύ τηλέφωνο και χρεώνεστε, εσύ τον δωρεάν χρόνο ομιλίας σου σαν να ήταν στην Ελλάδα, και αυτή 0.06€ το λεπτό. Δηλαδή για μια ώρα ομιλίας θα χρεωθεί 3.60€.

 

με ενεργοποιημενο passport ή οχι? η ελαχιστη χρεωση ποια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

με ενεργοποιημενο passport ή οχι? η ελαχιστη χρεωση ποια ειναι?

 

Δεν χρειάζεται το passport γιατί ίσως σας κοστίσει περισσότερο...

0.06€/1' είναι η βασική χρέωση για εισερχόμενες κλήσεις εντός ΕΕ σε κατάσταση περιαγωγής.;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό βρε παιδιά; Στους τιμοκαταλόγους βλέπω χρέωση στις εξερχόμενες προς αριθμό που βρίσκεται σε προαγωγή 0,234€/λεπτό. Προκύπτει από κάπου πως θα χρησιμοποιήσει τον χρόνο από πακέτα και δεν θα έχει αυτή τη χρέωση που αναφέρει;
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό βρε παιδιά; Στους τιμοκαταλόγους βλέπω χρέωση στις εξερχόμενες προς αριθμό που βρίσκεται σε προαγωγή 0,234€/λεπτό. Προκύπτει από κάπου πως θα χρησιμοποιήσει τον χρόνο από πακέτα και δεν θα έχει αυτή τη χρέωση που αναφέρει;

 

Όλα εδώ αναλυτικά.

Εσένα σε αφορά μόνο η χρέωση για τις εισερχόμενες κλήσεις, δηλαδή 0,062€/1'!;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια από έναν δικηγόρο ( και όχι μόνο, αν ξέρει κάποιος ας πει την γνώμη του!)

Πριν ένα μήνα πήραν την γυναίκα μου από το 210 6702868 (προσφορές Βόντα) και μετά από λίγο μπλα μπλα και ΧΩΡΙΣ να συναινέσει , την έβαλαν στα μουλωχτά σε ένα πρόγραμμα των 7 ευρώ! (Cu καρτοκινητή έχει) Το είδα εγώ τυχαία, όταν της έβαλα το πρόγραμμα "my vodafone" και μπήκα στα πακέτα!! Πάλι καλά είχε βάλει μόνο μια κάρτα, έτσι έχασε μόνο 7 ευρώ!

Το έψαξα το θέμα και ζήτησα ν' ακούσω την ηχογραφημένη συνομιλία της συμφωνίας αυτής! Το πρώτο πράγμα που μου λένε και μένα όταν με παίρνουν για προσφορές είναι ότι η κλήση ηχογραφείτε !! Εννοείτε με πήραν από την Βόντα και έκαναν τις πάπιες, ότι και καλά δεν υπάρχει η συνομιλία και τέτοια! Μας πίστωσαν και τα 7 ευρώ και εννοείτε μπράβο τους, να τα λέμε αυτά!

Το θέμα είναι ότι εμένα με τρώει να το κυνηγήσω όσο δεν πάει, μιας και λυπάμαι αυτούς που την παθαίνουν ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ! Σκεφτείτε πόσοι είναι που την έχουν πατήσει και απλά δεν το έχουν καταλάβει ακόμα! Μπορεί να είναι και κάποιος από εσάς!!

Έχω βρει στο web δεκάδες τέτοιες περιπτώσεις !! Δείτε για παράδειγμα μια εδώ που την πάτησε άλλος ένας από τον ίδιο αριθμό ---> https://www.facebook.com/vodafonegreece/posts/541799059195629

Τι προτείνετε να κάνω???

Υ.γ. Και φυσικά ΠΡΟΣΟΧΗ σε αυτές τις "προσφορές" ! Μπορεί να βρεθείτε σε κάποιο πρόγραμμα , χωρίς καν να το καταλάβετε!

Ντροπή πάντως να γίνονται τέτοιες κινήσεις από μια τόσο μεγάλη εταιρεία! :down:

Link to comment
Share on other sites

Όλα εδώ αναλυτικά.

Εσένα σε αφορά μόνο η χρέωση για τις εισερχόμενες κλήσεις, δηλαδή 0,062€/1'!;)

 

Δεν νομίζω. Ρωτάω για αυτόν που βρίσκεται στην Ελλάδα και καλεί κάποιον με ελληνικό νούμερο που βρίσκεται σε περιαγωγή σε χώρα της εε. Τι χρέωση θα έχει; 0,234€/λεπτό όπως λέει και στον τιμοκατάλογο στο link αυτό, ή καμία καθώς θα χρησιμοποιήσει χρόνο από τα πακέτα ομιλίας που έχει για εθνικά δίκτυα; αν κατάλαβα καλά, το τελευταίο δεν γράφτηκε πιο πριν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Ρωτάω για αυτόν που βρίσκεται στην Ελλάδα και καλεί κάποιον με ελληνικό νούμερο που βρίσκεται σε περιαγωγή σε χώρα της εε. Τι χρέωση θα έχει; 0,234€/λεπτό όπως λέει και στον τιμοκατάλογο στο link αυτό, ή καμία καθώς θα χρησιμοποιήσει χρόνο από τα πακέτα ομιλίας που έχει για εθνικά δίκτυα; αν κατάλαβα καλά, το τελευταίο δεν γράφτηκε πιο πριν;

 

Εφόσον καλείς ελληνικό κινητό από την Ελλάδα δεν σε αφορά που βρίσκεται ο άλλος. Εσύ χρεώνεσαι με βάση την χρέωση εθνικών κλήσεων ή τα ενεργοποιημένα πακέτα σου.Ο nico4gr έγραψε λίγο πριν: "Την παίρνεις εσύ τηλέφωνο και χρεώνεστε, εσύ τον δωρεάν χρόνο ομιλίας σου σαν να ήταν στην Ελλάδα, και αυτή 0.06€ το λεπτό. Δηλαδή για μια ώρα ομιλίας θα χρεωθεί 3.60€."

Link to comment
Share on other sites

Οκ, για να το λέτε κάτι θα ξέρετε. Αλλά υπάρχει κάπου γραμμένο αυτό; Γιατί επίσημα βλέπω να αναφέρουν το αντίθετο.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μαρκ, σου έβαλε λίγο πιο πάνω λινκ από την βόντα ο myphone-fun!

Δες το και από εδώ αν δεν έχεις πειστεί ακόμα :p --> http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=27200&subid=2&pubid=113304146

Y.γ. ... μπορείς να επικοινωνήσεις ακόμα και τώρα με την βόντα και να τους ρωτήσεις! Δουλεύει και μεταμεσονύκτια το κατάστημα --> http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?menuId=1728&pageId=1728&request_locale=el

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά, το κατάλαβα. Εσφαλμένα βλέποντας το αναγραφόμενο κόστος εξερχόμενης κλήσης θεωρούσα πως εννοεί και αυτόν που καλεί από εδώ, αλλά τελικά ο πίνακας με τις χρεώσεις αφορά αποκλειστικά αυτόν που βρίσκεται έξω. Σας ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Να και ένα καλό Νέο ....

Θα ξαναφέρω την Vodafone citibank στο κινητό μου ... Έστελνα τα bonus στην γυναίκα μου ελείψει Sharing

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στη Vodafone!

Δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι, πριν λίγο μετέφερα 30€ με χρέωση 0,50€.

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό νέο.

πάρα πολύ καλό νέο.

έχει αλλάξει κάτι στους όρους?

θαρρώ πως η χρέωση ήτανε 30 λεπτά Δεν ξέρω αν πηγαίνει αναλογικά

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το είχαν ανακοινώσει αρκετό καιρό πριν πως η χρέωση άλλαξε. Θυμάμαι να τους το λέω στο τηλέφωνο πως το έβλεπα στις ανακοινώσεις,αλλά δεν έλεγε τίποτα για κατάργηση της υπηρεσίας όταν έπαιρνα να ρωτήσω επειδή δεν δούλευε.
Link to comment
Share on other sites

η τελευταία φορά που το είχα χρησιμοποιήσει είχε χρέωση 50λεπτά.

οπότε αν εξακολουθεί να ισχύει αυτό, το κόστος παραμένει το ίδιο με προ διακοπής

Link to comment
Share on other sites

0,50 ειναι η χρεωση!

 

Παιδια ξερετε πως κανω διακοπη να μην μου ερχονται μνματα για προσφορες μονο για εμενα στο CU?

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!! θα λειψει η κοπελα μου μια εβδομαδα στην Πολωνια , εχουμε και οι 2 cu. πως μπορουμε να μιλαμε μεταξυ μας? σκεφτηκα μεσω viber αλλα δε θα εχει wifi εκει που θα μενει....

 

Θα πάρεις κάρτα της εταιρείας play από οποιοδήποτε mall βρεις.

Όλες οι μεγάλες πόλεις έχουν 3G και τα mb είναι πολύ φτηνά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες, έβαλα 10€ online και πήρα μόνο 500mb.

Πού είναι ο διπλασιασμός που λένε;

Έχω και το surf bonus.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έβαλα 10€ online και πήρα μόνο 500mb.

Πού είναι ο διπλασιασμός που λένε;

Έχω και το surf bonus.

 

εγω ενα γιγα πηρα, εβαλα πριν τρεις μερες :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που λετε πως δε πηρατε τα συν 500mb εχετε στειλει πριν "Ν" στο 1252?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις κάρτα της εταιρείας play από οποιοδήποτε mall βρεις.

Όλες οι μεγάλες πόλεις έχουν 3G και τα mb είναι πολύ φτηνά.

.

να σε ρωτησω τι πακετα εχει με mb και τιμες ξερεις? την παιρνει αμεσα την καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που λετε πως δε πηρατε τα συν 500mb εχετε στειλει πριν "Ν" στο 1252?

Εγώ όχι. Νόμιζα πως δεν με αφορούσε γιατί μέχρι τώρα τα έπαιρνα κανονικά. Αν είναι γιαυτό, ας πρόσεχα.

Να το κάνω τώρα για τον επόμενο μήνα;

 

Σήμερα για πρώτη φορά θα χρησιμοποιήσω το 1+1 για το σινεμά σε odeon. Στείλαμε από δύο τηλέφωνα και πήραμε δύο κωδικούς. Δηλαδή θα πληρώσουμε δύο εισητήρια, 16€ και θα πάρουμε αλλά δύο παιδικά 14€ αν δεν κάνω λάθος. Αν υπολογίσω και τα ποπ κορν με τα αναψυκτικά, νομίζω είναι μια χαρά. Βέβαια, μείον συνολικά 1€ από το κέρδος, από το κόστος των μηνυμάτων.

Σαν να είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό.

 

Edit: έστελνα Ν και αυτή είναι η απάντηση.

"EIΣAI HΔH EΓΓEΓPAMENOΣ ΣTH SUPER KAΛOKAIPINH ΠPOΣΦOPA KI ETΣI ME KAΘE KAPTA AΠO 10E ΠOY BAZEIΣ MEXPI KAI TIΣ 23/07 TO BONUS ΣOY ΔIΠΛAΣIAZETAI!"

 

Μήπως όμως κάνω λάθος. Βλέπω πως έχω υπόλοιπο 486 από μπόνους,500 για πλοήγηση και ένα ακόμη 500αρι που το έφαγα. Έχω ενεργοποιημένα δύο πακέτα, το surf & email προσφορά 500 με online ανανέωση και το just surf που είναι δωρεάν. Ακόμη έχω και το CU talk a lot 600 αλλά αυτό δεν δίνει mb.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...